مهاجرت به اسلواکی و بررسی شرایط آن

 • مهاجرت به اسلواکی و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به اسلواکی از طریق کار
 • مهاجرت به اسلواکی از طریق تحصیل
 • مهاجرت به اسلواکی از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به اسلواکی از طریق ازدواج
 • مهاجرت به اسلواکی و اخذ تابعیت اسلواکی از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به اسلواکی از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به اسلواکی و هزینه های زندگی در اسلواکی
 • مهاجرت به اسلواکی و اخذ تابعیت اسلواکی
مهاجرت به اسلواکی مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مهاجرت به اسلواکی و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اسلواکی به صورت دقیق و علمی در این مقاله مورد بحث و تحلیل قرار می گیرد. اما چرا مهاجرت به اسلواکی؟ آیا مهاجرت به اسلواکی توابع و مراحلی دارد؟ یا به طور کلی شرایط مهاجرت به اسلواکی چگونه است؟ کشور اسلواکی در قسمت مرکزی اروپا واقع شده است و مهاجرت به اسلواکی می تواند راه ورود به این قاره سرسبز باشد. موسسه حقوقی ملک پور طی 15 سال سابقه خود در امور بین الملل و مهاجرت به کشور های برتر دنیا، می تواند در این مقاله به شما اطلاعات دقیقی از نحوه مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اسلواکی و پاسپورت اسلواکی را منتقل کند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با مهاجرت به اسلواکی

video مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا

مقاله مرتبط

مهاجرت به اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی و شرایط عمومی آن

مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اسلواکی که کشوری در قلب اروپای مرکزی می باشد، می تواند راهی در جهت ورود به اتحادیه اروپا و حوزه شنگن می باشد. جمهوری اسلواکی در قلب اروپای مرکزی واقع شده است و با کشور های اوکراین، مجارستان، لهستان، اتریش و جمهوری چک هم مرز می باشد. نرخ بیکاری این کشور 6.6 درصد می باشد و در چند ساله اخیر روند نزولی در نرخ بیکاری در این کشور را شاهد هستیم. میزان تولید ناخالص ملی که نشان دهنده رشد اقتصادی کشور می باشد، در کشور اسلواکی به حدود 95 میلیارد دلار امریکا می باشد. این مقدار در مقایسه با جمهوری چک و مجارستان در رده پایین تری قرار دارد.

مهاجرت به اسلواکی در از راه های مختلف می تواند انجام شود. ما در این مقاله به صورت تخصصی و علمی به بررسی این مسائل می پردازیم و در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید با کارشناسان ارشد و مشاورین حاذق موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و اطلاعات خود را به صورت رایگان افزایش دهید.

مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا

یکی از دلایلی که باعث می شود متقاضیان مهاجرت، مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا را انتخاب نمایند، موقعیت جغرافیایی استثنایی این کشور و قرار گرفتن در حوزه شنگن یا همان اتحادیه اروپا می باشد. چرا که با اخذ اقامت اسلواکی عملا امکان اقامت در اکثر کشورهای اروپایی برای اشخاص فراهم می گردد. اما باید دید چه راه هایی برای اخذ اقامت اسلواکی وجود دارد و افراد به چه ترتیبی می توانند اقامت اروپا را از طریق کشور اسلواکی به دست بیاورند.

مقاله حاضر از یک سو در تلاش است که با استفاده به روزترین اطلاعات موجود در زمینه مهاجرت از طرق ممکن برای اخذ اقامت در کشور اسلواکی را تببین نموده و از سوی دیگر به بررسی بهترین راه های ممکن و در عین حال کم هزینه ترین راه صحیح مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا را مطابق با شرایط متقاضیان ارایه نماید. در بین بهترین راه های معرفی شده جهت مهاجرت بهترین راه ها برای مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا، مهاجرت از طریق ثبت شرکت و مهاجرت تحصیلی به اسلواکی می باشند.

مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا شرایطی دارد که در ادامه این بخش به بررسی شرایط این کشور خواهیم پرداخت. اسلواکی به جهت اینکه کشور کم هزینه ای می باشد، می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت افراد باشد. عضویت در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن، می تواند گزینه بسیار مناسبی برای اهداف مهاجران به این کشور باشد.

هر شخصی می تواند بر اساس رزومه و شرایط فردی خود، شرایط کاری و سابقه فعالیت خود برای مهاجرت به اسلواکی درخواست دهد. سرمایه گذاری، تحصیل و کار در اسلواکی می تواند از بهترین روش های مهاجرت این کشور باشد که در این زمینه ها سابقه درخشانی خواهد داشت. ثبت شرکت، کارآفرینی و خرید اوراق بهادار می تواند راهی در جهت ورود به کشور اسلواکی تحت عنوان سرمایه گذاری باشد. در خصوص تحصیل نیز افراد دانشجو می توانند با انتخاب مقطع تحصیلی خود، اقدام به ادامه تحصیل و سپس ورود به بازار کار این کشور کنند. در ادامه به بررسی شرایط  مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا از طریق کار خواهیم پرداخت.

مهاجرت به اسلواکی از طریق کار

مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا از طریق کار می تواند به طرق مختلف شکل بگیرد. در ابتدا این نکته باید ذکر شود که افرادی که تبعه اتحادیه اروپا می باشند، نیازی به ویزا برای کار در اسلواکی ندارند. تمام افرادی که به قصد کار در اسلواکی به این کشور می آیند، باید اجازه اقامت موقت از مقامات این کشور دریافت کنند. حداکثر مدت زمان این ویزا تا سال می تواند باشد و برای کارگران فصلی فقط 6 ماه می باشد. اما این ویزا تا 2 سال نیز می تواند تمدید شود. استراحت و تعطیلاتی بین دو شغل دریافت شده از مشاغل فصلی نیاز می باشد.

سیستم اعطای ویزای کاری کشور اسلواکی بر اساس پیشنهاد کار (Job Offer) می باشد. یعنی برای مهاجرت کاری به کشور اسلواکی باید یا پیشنهاد کاری داشته باشید یا ویزای معتبر برای پیدا کردن شغلی در اسلواکی داشته باشید.

ویزای موقت و یا اقامت موقت کشور اسلواکی، به افراد تبعه خارج از اتحادیه اروپا داده می شود که قصد حضور در اسلواکی را بیش از 90 روز دارند. کارفرمای اسلواک باید ظرف 7 روز شخص را در اداره کار و امور اجتماعی اسلواکی ثبت نام کند. همچنین ظرف 8 روز باید بیمه اجتماعی شخص را در دفاتر رسمی بیمه ثبت کند. سپس تمام این مراحل باید توسط شخص استخدامی امضا و تایید شود.

نکته قابل ذکر این است که اجازه کار، قابل انتقال نیست. این بدان معنی ست که فقط برای یک عنوان شغلی و یک کارفرمای خاص و حتی یک محل کار می توان ویزای کار دریافت کرد. اگر می خواهید کارفرمایان خود را تغییر دهید، باید یک درخواست دیگر به ثبت برسانید. مهلت قانونی برای رسیدگی به درخواست استخدام توسط ارگان های دولتی، 30 روز می باشد.

از جمله شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای کار، اثبات سطح مکفی تحصیلات آکادمیک می باشد.

شرایط تمدید ویزای کار توسط دولت اسلواکی این است که شخص متقاضی 30 روز قبل از پایان مدت ویزا به مقامات مسئول درخواست دهد. همینطور بدین صورت است که باید برای همان کارفرما درخواست مجدد کار دهد. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار بدین نحو می باشد:

 • پاسپورت
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • ثبت درخواست شغل به زبان اسلواکی
 • دلایل ثبت درخواست (پذیرش کار و یا درخواست کار و یا پیشنهاد کاری)
 • ارائه عدم سوء پیشینه کیفری
 • تست سلامت فردی
 • اثبات تمکن مالی
 • اثبات بیمه درمانی
 • اثبات داشتن محلی برای اسکان

شخص خارجی در ابتدا باید برای اجازه کار درخواست دهد و سپس برای اقامت دائم. بدین معنی که اول باید شرایط کار در اسلواکی را دارا باشد و مدت 3 الی 5 سال از کار در اسلواکی بگذرد و سپس برای اقامت دائم درخواست دهد.

نرخ بیکاری در کشور اسلواکی در چندین ساله اخیر رو به کاهش بوده است. به طوری که در سال 2018 این نرخ به 6.6 درصد رسیده است. در نمودار زیر می توانید روند کاهشی نرخ بیکاری در کشور اسلواکی را مشاهده کنید.

مهاجرت به اسلواکی مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا

شما متقاضی عزیز می توانید با دریافت ویزای معتبر برای یافتن شغل مناسب خود در کشور اسلواکی به دنبال کار بگردید و درخواست ویزای کاری دهید. برای این امر باید اجازه اقامت قانونی داشته باشد. همچنین در کشور اسلواکی به صورت آنلاین نیز می توانید شغل خود را پیدا کنید. به طوری که رزومه و شرایط فردی خود را به سایت ها و نهاد های استخدامی ارسال می کنید و منتظر یک پیشنهاد کاری با هماهنگی اداره کار و مهاجرت در اسلواکی و اتحادیه اروپا خواهید شد.

مهاجرت کاری به اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی از طریق تحصیل

مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا از طریق تحصیل نیز امکان پذیر می باشد. تحصیل در اسلواکی شامل تحصیل در دانشگاه های عمومی، دولتی و دانشگاه های خصوصی می باشد. اتباع خارجی که به حداقل شرایط مورد نیاز (مثل سطح زبان) نمی رسند، می توانند از طریق دریافت دوره هایی، این نقصان را جبران کنند. به عنوان مثال، دوره زبان اسلواکی یکی از این دوره هاست. به طور کلی شرایط مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های اسلواکی برای مقاطع مختلف، ارائه ترجمه مدارک و ریز نمرات مقاطع قبلی می باشد. شرایط و مقدمات مورد نیاز برای داشنجویان بین المللی، به همان نحوی ست که برای دانشجویان بومی اسلواک می باشد. هر رشته ای، موارد مورد نیاز خود را دارا می باشد. اگر شما قصد مطالعه در اسلواکی بیش از 90 روز را دارید، شما به اقامت موقت اسلواکی نیاز دارید. اما در ادامه به بررسی مقاطع مختلف تحصیلی در اسلواکی خواهیم پرداخت.

 • کارشناسی

  دوره های کارشناسی در کشور اسلواکی می تواند 3 تا 4 ساله باشد. برای ورود به مقطع کارشناسی، امتحانی تحت عنوان Maturita که پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان برگزار می شود، لازم است. روند تحصیل در این مقاطع شامل کنفرانس و بیانیه ها، سمینار ها، فعالیت های آزمایشگاهی و … می باشد. تحصیل در این مقاطع به صورت نیمه وفت و تمام وقت می باشد. هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی از سطح اتحادیه اروپا، در دانشگاه های ملی رایگان است، اما برای دیگر دانشجویان بین المللی، می تواند بین 2000 تا 5000 یورو باشد.

 • کارشناسی ارشد

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسلواکی معمولا بین 1 تا 3 سال به طول می انجامد. شرط اصلی برای ورود به دوره کارشناسی ارشد، پایان دوره تحصیلی کارشناسی می باشد. هزینه های تحصیلی در این مقاطع می تواند بین 2000 یورو تا 8000 یورو برای دانشجویان بین المللی باشد.

 • دکتری (Ph.D.)

  تحصیلات در سطح تخصصی هر رشته باید در مقطع دکتری صورت بپذیرد. عموما مقاطع دکتری در اسلواکی بین 3 تا 4 سال به طول می انجامد. تحصیل در مقاطع دکتری در اسلواکی نیازمند اخذ سوپروایزور یا استاد راهنما می باشد که از طرف دانشگاه یا موسسه تحصیلات عالی هر کشوری می تواند برای پروژه های مطالعاتی اخذ شود. از آنجا که تحصیل در مقطع دکتری بیشتر تحقیقات و جست و جو می باشد، این دوره برای افراد دارای حقوق و درامد می باشد. پس دانشجویان با سخت گیری بیشتر مواجه هستند. اما شرایط دیگری از قبیل مقالات ISI نیز برای این مقوله لازم می باشد.

بورسیه تحصیلی در اسلواکی بیشتر برای دانشجویان مقاطع دکتری، اساتید دانشگاه ها و محققان می باشد. دولت کشور جمهوری اسلواکی، برای بورسیه تحصیلی دانشجویان، شرایطی اعم از تقبل هزینه های تحصیلی، هزینه های زندگی، مالیات و درآمد را در نظر گرفته است. برای دریافت بورسیه تحصیلی از کشور اسلواکی، عموما افراد باید با استاد راهنما و مقامات دانشگاهی مورد نظر در تماس باشند. مدت زمان انتظار بورسیه تحصیلی می تواند شما را مدتی از هدف دور کند و یا از سن مناسب برای دریافت بورسیه عقب اندازد. لذا وکلای مهاجرتی در این خصوص، به شما سروران عزیز پیشنهاد می کنند که در صورت تمایل به دریافت بورسیه تحصیلی کشور اسلواکی، ابتدا چند ترم در این کشور مشغول به تحصیل شوید و سپس با ارائه نمرات و سوابق خود، در خواست بورسیه تحصیلی را به دانشگاه ارائه دهید. در این صورت می توانید به راندمان و بازدهی مناسب از تحصیلات خود برسید.

مهاجرت به اسلواکی از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری می تواند در انواع و روش های مختلفی ظاهر شود. اسلواکی به جهت هزینه مالیات پایین و آسودگی در سرمایه گذاری، مقصدی مناسب برای مهاجرت از طیق سرمایه گذاری می باشد. از مهمترین و پر تقاضا ترین روش های سرمایه گذاری در اسلواکی، ثبت شرکت در این کشور می باشد. ثبت شرکت در اسلواکی راهی مناسب جهت ورود به اتحادیه اروپاست که شخص می تواند با سرمایه اندک و کم ریسک، وارد پروسه سرمایه گذاری در اسلواکی و ثبت شرکت باشد.

در این روش سرمایه گذار باید مبلغ 25000 یورو در حساب اصلی شخص در یکی از بانک های اسلواکی داشته باشد و ثابت کند که سالیانه 8000 تا 10000 یورو هزینه نگهداری و مالیات خواهد داشت. ارائه طرح توجیح اقتصادی (Business plan) از جمله موارد مورد نیاز برای ثبت شرکت در اسلواکی می باشد. ثبت شرکت در اسلواکی پس از 3 الی 5 سال می تواند به اقامت دائم شخص اصلی شرکت منجر شود. شخص اصلی می تواند پس از دریافت اقامت دائم خود، خانواده خود را نیز تحت حمایت خود معرفی کرده و به وی ملحق شوند.

مدت زمان ثبت شرکت در این کشور حدود سه هفته به طول می انجامد. اما زمانی می تواند برای شما منفعت در خصوص اقامت دائم داشته باشد که طرح تجاری شما انجام شده باشد. در این خصوص باید خاطر نشان کنیم که طرح توجیه تجاری، با سخت گیری های همانند کشور های اتریش و آلمان همراه نخواهد بود. اما برای مهاجرت به اسلواکی از طریق سرمایه گذاری باید این امر را در نظر گرفت که وقت سفارت برای افراد تبعه ایران، کمی به طول می انجامد. برای بررسی دقیق تر تا پایان مقاله همراه ما باشید.

مهاجرت به اسلواکی از طریق ازدواج

مهاجرت به اسلواکی از طریق ازدواج نیز ممکن است. بدین نحو که اگر شخصی خارجی با یک فرد تبعه اسلواکی بخواهد ازدواج کند می تواند به تبع همسر خود، اقامت و یا ویزای شخص تبعه اسلواکی را دریافت کند. این نوع از اعطای تابعیت می تواند در کنسولگری و یا سفارت اسلواکی صورت بپذیرد. ازدواج بین این افراد باید در مدت 5 سال معتبر بماند و پس از 5 سال زندگی با شخص متبوع اسلواکی، موجب اعطای تابعیت شود.

شرایط و مدارک لازم برای ازدواج با شخص متبوع اسلواکی به شرح زیر است:

 • گواهی تولد طرفین
 • ارائه مدارک هویتی مثل پاسپورت و کارت هویتی (ID card)
 • مدرک تایید ازدواج در اسلواکی
 • اثبات اقامت دائم شخص تبعه
 • ترجمه تاییدیه از سفارت کشور مبدا که شخص خارجی منعی برای ازدواج ندارد.
 • اثبات تمکن مالی فرد تبعه اسلواکی

نکته مهم این است که سن ازدواج در کشور اسلواکی 18 سال می باشد و اگر فردی زیر این سن بخواهد اقدام به ازدواج کند، باید تاییدیه قانونی از مقامات ذی صلاح ازدواج در کشور اسلواکی اخذ شود. همچنین مدارک ارسالی به مقامات و دستگاه های ذی صلاح نباید بیشتر از 14 روز از زمان ازدواج فاصله بگیرد.

ازدواج با اتباع خارجی می تواند در سه حال صورت گیرد:

 • اول اینکه ازدواج در کشور مبدا به وقوع بپیوندد. این حالت از سخت ترین و پیچیده ترین حالت ثبت ازدواج می باشد که شاید عواقبی نیز برای فرد تبعه خارجی و کشور وی داشته باشد.
 • دوم اینکه ازدواج می تواند در کشور ثالث صورت گیرد. این حالت می تواند در کشور های اطراف کشور مبدا و یا مقصد صورت گیرد. این حالت می تواند منطقی ترین نوع ثبت ازدواج اتباع خارجی باشد.
 • سوم اینکه ازدواج در کشور مقصد صورت گیرد. این حالت می تواند از بهترین شرایط ثبت ازدواج اتباع خارجی با تبعه کشور اسلواکی باشد. این حالت نیز ملزوماتی از قبیل دریافت ویزای کشور مقصد می باشد. اما می توان گفت راحت ترین راه برای ثبت ازدواج اتباع خارجی با اتباع کشور مقصد مثل اسلواکی می باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا

مقاله مرتبط

اقامت و ازدواج در اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی و اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت به اسلواکی از طریق تولد فرزند می تواند ثابت شود. این مقوله می تواند در موارد زیر به وقوع بپیوندد.

 • تولد فرزند
 • فرزند خواندگی (Adoption)

تولد فرزند در کشور اسلواکی می تواند به صورت خودکار در یکی موارد زیر سبب اعطای تابعیت به طفل شود:

 • در صورتی که یکی از والدین دارای تابعیت کشور جمهوری اسلواکی باشد
 • در صورتی که طفل در یکی از استان ها و یا مناطق کشور اسلواکی متولد شود و والدین وی بی تابعیت باشند
 • در صورتی که طفل در یکی از استان ها و یا مناطق کشور اسلواکی متولد شود ولی والدین وی خارجی باشند و طفل نتواند تابعیت یکی از آن ها را کسب کند (بنا به هر دلیلی)
 • در صورتی که طفل متولد شده در کشور اسلواکی ناشناخته باشد. یعنی پدر و مادر وی مجهول باشد

این موارد نیز در موقعیت های عدم اثبات پدر و مادر واقعی طفل نیز کاربرد دارد.

اگر طفلی که تابعیت کشور اسلواکی را ندارد و توسط والدینی که تابعیت اسلواکی را دارد، به فرزند خواندگی گرفته شود، طفل نیز به تبع والدین جدید خود، منتقل می شود.

تمام این موارد باید در وزارت کشور ثبت و تایید شود.

مدارک لازم برای ثبت تولد فرزند

 • ارائه گواهی تولد طفل
 • ارائه مدارک هویتی والدین
 • تعیین نام و نام خانوادگی طفل در مراجع ثبت گواهی تولد
 • اثبات اقامت دائم و یا شهروندی کشور اسلواکی
 • ارائه عدم سوء پیشینه والدین که در 6 ماه اخیر استعلام شده باشد
 • پرداخت مالیات های اضافی
 • پرداخت حق بیمه طفل
 • اثبات سلامت طفل (عموما با انجام واکسیناسیون ثابت می شود)

بدین ترتیب شرایط تولد فرزند و مهاجرت به اسلواکی از این طریق در این بخش مورد بررسی قرار گرفت. در صورت نیاز به هرگونه مشاوره و راهنمایی بیشتر در این خصوص می توانید با تماس با مشاورین و کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور اطلاعات خود را افزایش دهید و برای آینده خود قدم بردارید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا

مقاله مرتبط

تولد فرزند در اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی از طریق پناهندگی

مهاجرت به اسلواکی می تواند از طریق پناهندگی نیز صورت گیرد. پناهندگی یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت برای افراد متقاضی مهاجرت می باشد که عموما دارای شرایط سخت و دشواری هایی نیز می باشد. اما در این بخش به طور اختصار به موضوع مهاجرت به اسلواکی از طریق پناهندگی خواهیم پرداخت .

پناهنده به شخصی گفته می شود که در کشور خود به دلیل نژاد، مذهب، عضویت در احزاب و گروه های سیاسی یا اجتماعی خاص و مواردی از این قبیل در خطر شکنجه، آزار و اذیت یا مرگ باشد. اما اینکه بخواهیم پناهندگی را روشی برای مهاجرت افراد به کشور اسلواکی در نظر بگیریم، باید قبل از اقدام کمی تامل داشته باشیم.

اکثر افرادی که به دنبال مهاجرت از روش پناهندگی هستند، شاید به شرایط کلی آن اشراف کامل نداشته باشند. در مراحل اولیه پناهندگی فرد به عنوان شخص پناهنده باید وارد کمپ ها و محل های نگه داری پناهندگان شود. عموما این اماکن دارای شرایط و امکانات رفاهی و مناسبی نیستند. شرایط بهداشتی و کیفیت زندگی در این گونه اماکن در سطح استاندارد یک زندگی معمولی نیست. لذا پیشنهاد می دهیم برای اقدام از این طریق، ابتدا بررسی های لازم را انجام دهید. لذا به جهت دشواری ها و خطرات موجود در این پروسه،  موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه هیچ گونه فعالیتی نداشته و به شما سروران هم پیشنهاد نمی شود که در این راه قدم بردارید. باید به شما اطلاع دهیم که در صورت داشتن شرایط مناسب تحصیلی مثل سطح تحصیلات خوب دانشگاهی، سابقه کار یا سرمایه مناسب، می توانید در راه های درست و قانونی مهاجرتی قدم بردارید. لذا بسیاری از افراد هستند که قصد مهاجرت به اسلواکی را دارند اما به شرایط و ویژگی های خود آگاه نیستند. در این بخش ما به شما پیشنهاد می دهیم که برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی مهاجرت قانونی به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا، با مشاورین و کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و اطلاعات خود را در خصوص رزومه خود افزایش دهید. 

مهاجرت به اسلواکی و هزینه های زندگی در آن

مهاجرت به اسلواکی و زندگی در این کشور به طبع دارای هزینه ها و مخارجی می باشد. این هزینه ها شامل خورد و خوراک، مسکن، پوشاک، هزینه های دولتی مثل مالیات، بیمه و… می باشد. در صورتی که شما از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت کرده باشید، هزینه تحصیل نیز به شما اضافه می گردد. اما اشخاص دانشجو از پرداخت مالیات معاف هستند. حتی اگر حین تحصیل خود، مشغول به کار شوند. اما در صورتی که از طرق سرمایه گذاری، کاری، ازدواج و… وارد این کشور شده اید، شما مکلف به پرداخت مالیات می باشید. در ادامه جدولی برای شما عزیزان تهیه شده است که هزینه های کالا ها و خدمات در کشور اسلواکی تخمین زده شده است.

شیر هر لیتر 0.71 یورو
نان 0.87 یورو
برنج هر کیلو 1.12 یورو
تخم مرغ هر 12 عدد 1.84 یورو
پنیر محلی هر کیلو 7.22 یورو
سینه مرغ هر کیلو 4.91 یورو
گوشت قرمز هر کیلو 7.81 یورو
سیب هر کیلو 1.44 یورو
موز هر کیلو 1.41 یورو
بلیط مترو یک طرفه 0.70 یورو
یک ساعت تاکسی در اختیار 15 یورو
اینترنت ماهیانه 16.7 یورو
اجاره خانه یک خوابه در مرکز شهر 470 یورو
اجاره خانه یک خوابه اطراف شهر 370 یورو
آب هر 1.5 لیتر 0.61 یورو
شلوار جین 57 یورو

همانطور که ملاحظه کردید، هزینه زندگی در اسلواکی در حد معمول می باشد و در خصوص میزان دریافتی ها به طور میانگین می توان گفت که ماهیانه 1000 یورو هر فرد اسلواک، درآمد دارد. اما هزینه زندگی برای هر فرد در اسلواکی در پایتخت این کشور می تواند بین 500 تا 700 یورو باشد. این در صورتی ست که با کمی تامل می توان با مقایسه با دیگر کشور های برتر اروپایی مثل هلند،‌ دانمارک، اتریش و آلمان به این نتیجه رسید که با کمی هزینه بیشتر، می توان لذت زندگی در بهترین کشور های دنیا را تجربه کرد.

مهاجرت به اسلواکی و نتیجه گیری

مهاجرت به اسلواکی به صورت تخصصی و علمی در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در پایان باید به این جمع بندی برسیم که درست است که شرایط مهاجرت به اسلواکی آسان و بدون خطر می باشد و همچنین هزینه های زندگی در این کشور پایین می باشد اما این را هم باید در نظر گرفت که آیا کشور مناسبی برای زندگی می باشد؟ آیا اهداف و آرزوهای شما تا حد کشور اسلواکی تکمیل می شود؟ شما با کمی دقت و بررسی بیشتر در خصوص شرایط اکثر کشور های اروپای مدرن، می توانید به این نکته دست پیدا کنید که اگر کمی تامل و تفکر داشته باشید، با کمی هزینه ماهیانه بیشتر و بهبود اندک شرایط خود، می توانید برای مهاجرت به بهترین کشور های دنیا نظیر هلند، کانادا،‌ دانمارک، اتریش، آلمان و… اقدام کنید. فقط کافیست با مشاورین و کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور تماس داشته باشید و اطلاعات خود را افزایش دهید. در صورت بروز هرگونه سوال و یا درخواست مشاوره بیشتر در خصوص مهاجرت به اسلواکی، می توانید با تماس با موسسه حقوقی ملک پور، گامی صحیح در جهت اهداف خود بردارید.

law مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا
21 پاسخ
 1. roya گفته:

  باسلام من آموزگار ابتدایی هستم 50 سالمه یک فرزند دختر 15 ساله دارم وهمسرم هم تیغه ساز هستش برای اقامت اسلواکی میخواهیم اقدام کنیم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. امکان مهاجرت به اسلواکی بستگی به شرایط شما خواهد داشت. پاسخ به این موارد نیازمند داشتن اطلاعات جامع از شما می باشد. اطلاعاتی که ارائه داده اید جهت ارائه مشاوره به شما کافی نیست. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. Shirvani گفته:

  مدیریت محترم
  با احترام به استحضار عالی میرساند

  بنده با سابقه4سال سابقه در بیمه پاسارگاد و همچنین سابقه مفید 14سال کار در صنعت سرامیک و شرکت کاشی و سرامیک حافظ در ایران دارای مدرک کارشناسی روانشناسی عمومی ،آشنا با صنعت کاشی و سرامیک و همچنین به قسمت های مختلف تولید مواد اولیه ،آزمایشگاه ،لعابسازی ،انبار محصول ،سورتیک و کوره مونوپروزا و دبل فایرینگ ،آشنا به زبان انگلیسی در حد خوب و زبان ایتالیایی متوسط و آشنا به فنون کار جهت دریافت ویزای کار و اقامت دائم نیاز به راهنمایی دارم ،خواهشمند است بررسی و مساعدت لازم را مبذول فرمائید
  با سپاس فراوان
  09164478345

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز با توجه به افزایش روزافزون نرخ ارز و همچنین هزینه بر بودن مهاجرت، با سرمایه کمتر از 200 میلیون تنها امکان اخذ ویزای جست و جوی کار اتریش و آلمان فراهم است که آن هم نیازمند داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس در رشته های فنی و مدرک زبان آلمانی b2 و فاکتورهایی از این قبیل می باشد. پیشنهاد میکنیم ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه کنید تا اطلاعات جامعی در زیمنه مهاجرت اخذ نموده و به اصطلاح وکیل مهاجرتی خود باشید. https://malekpour.ir/product/ویدئو-راهنمای-گام-به-گام-انتخاب-مسیر/پ

   پاسخ
 3. ناشناس گفته:

  با سلام . بنده 34 ساله و همسرم 27 ساله هستیم . خودم لیسانس حسابداری و همسرم لیسانس زیست شناسی دارد . چگونه میتوانیم برای کشور اسلواکی اقامت بگیریم ؟

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی
   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. رضا گفته:

  سلام من ۳۲ سالمه ایران یه تولیدی کوچک شیشه واینه های تزیینی ودوجداره دارم سرمایه ام تا ۵۰۰ملیون میرسه میخوام برم اسلواکی خانمم هم فوق لیسانسه۲۴ سالشه راهنمای کنید ممنون میشم

  پاسخ
 5. علی احمدی گفته:

  با سلام و احترام
  من 54 سال دارم لیسانس پرستاری ، ارشد مدیریت دولتی و دانشجوی دکتری کارآفرینی.خانمم دبیر زبان انگلیسی در شرف بازنشتسگی .1 پسرم دانشجوی دکتری مکانیک شریف با رتبه عالی و پسر کوچیکم دانش آموز مدرسه تیزهوشان .دارایی مان در حدود یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان.(ملک و خونه و …).میخواستیم برای کار و زندگی به اروپا مهاجرت کنیم لطفا منو راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 6. حمیدرضا گفته:

  با سلام و عرض ادب
  بنده یه شرکت ساختمانی دارم و میخوام در اسلواکی ثبت شرکت کنم
  میخواستم بدونم الان چه طوری میتونم شرکت را ثبت کنم و برای کارت اقامت اقدام کنم

  پاسخ
 7. اسمان گفته:

  با سلام
  من میخواهم به اسلواکی برم ار چه طریق امکان دارد . یه خانواده چهار نفره هستم . اسان ترین و راحت ترین راه کدام است .
  با تشکر

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به 6 دسته تقسیم میشوند سرمایه گزاری – ثبت شرکت -ازدواج با تبعه خارجی -ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی . شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و شرایط جزیی تر شما را بدانیم تا بتوانیم راهنمایی صحیحی داشته باشیم . پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 8. ایرج وطن پرست گفته:

  سلام،من و خانمم یک شرکت داریم،خانمم معلم رسمی آموزش و پرورش در تهران با دپانزدهه سال بیمه،خودم در شرکت کار میکنم،۲۰سال بیمه دارم،دو فرزند دختر ،یکی ۱۳ساله و یکی دختر۴ساله،شرکت ما تولید دستگاههای ازن ژنراتور،و گواهی دانش بنیان داریم،برای اقامت اسلواکی میخواستم اقدام کنم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   
با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.
   پاسخ
 9. علی گفته:

  با سلام , بنده میخوام اقامت کشور اسلواکی رو بگیرم , از لحاظ سرمایه هیچ مشکلی ندارم , ولی متاسفانه بنده مشکل خدمت دارم (مشمول و غایب هستم) اگر راهی برای این مورد هست ممنون میشم راهنمایی کنید , با تشکر.

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 10. رضایی گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من کارم شیرینی پزی هست و همسرم بازنشسته و دو فرزند ۲۴ و ۱۲ ساله دارم
  آیا امکان داره از طریق ثبت شرکت بتونیم اقامت اسلواکی بگیریم یا خیر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام ممکن است انجام شود باید در مورد میزان سرمایه شما و تحصیلات و سایر جزییات با کارشناسان ما مشورت نمایید

   پاسخ
 11. فریبا گفته:

  سلام من 44 سالمه و بازنشسته ازمایشگاه تشخیص طبی یک پسر 19 و یک دختر 13 ساله دارم شوهرم 50 سالهو گواهینامه پایه یک من در حال حاضرم مشغول به کار هستم میخواستم بدونم اگر قانونی بخوایم به کشوری برای کارو زندگی بریم شما کجاروپیشنهاد میکنیین و چقدر زمان میبره

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب میزان سرمایه و دارایی زندگی تان را باید مشخص نمایید تا بتوان به سوال شما پاسخ داد که چه پلنی برای هر چهار نفر اعضای خانواده شما مناسب میباشد .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5