مهاجرت به استونی از طریق پناهندگی

 

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

مهاجرت به استونی از طریق پناهندگی یکی از راههای مهاجرت به استونی میباشد که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت ، موسسه حقوقیملک پور به هیچ عنوان مهاجرت به استونی از طریق پناهندگی را پیشنهاد نمی نماید بلکه توصیه اکید می نماید که از راه های قانونی مهاجرت به استونی داشته باشند و در نهایت  به اخذ اقامت استونی دست پیدا نمایند . از جمله این راه ها تحصیل در استونی و یا کار در استونی و یا سرمایه گذاری در استونی و یا ازدواج در استونی و یا تولد فرزند در استونی و یا مهاجرت توریستی به استونی می باشد .

video مهاجرت به استونی از طریق پناهندگی
video مهاجرت به استونی از طریق پناهندگی
audio مهاجرت به استونی از طریق پناهندگی
audio مهاجرت به استونی از طریق پناهندگی

اینها سوالاتی است که ممکن در ذهن شما نقش بسته باشد . در ابتدای مقاله باید به این نکته اشاره کنیم که انتخاب راه پناهندگی یکی از خطرناک ترین راه های ممکن برای مهاجرت به شما میرود و همواره این امکان وجود دارد که شما در نیمه های راه دچار مشکل و خواهان بازگشت به کشور خود گردید که در بعضی از موارد این امکان برای شما وجود نخواهد داشت .

 

پناهندگی در کشور استونی

قانون پناهندگی که در سال ۱۹۵۱ در کنوانسیون ژنو تصویب شد در سال ۱۹۹۷ در کشور استونی نیز به تصویب رسید و بدین ترتیب کشور استونی نیز یکی از کشورهای پذیرنده پناهنده در جهان گردید و تعهد بین المللی را برای حفاظت از این دسته از مهاجران قبول کرد .

در سندی در کشور استونی به این مورد اشاره شده است که هیات پلیس کشور استونی با همکاری کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد همکاری مینماید و همچنین نیز وزارت امور اجتماعی کشور استونی نیز از پناهجویان این کشور نیز حمایت به عمل می آورد.

از سال ۲۰۰۶ پناهندگی در کشور استونی توسط دو قانون اعطای حفاظت بین المللی بیگانگان و دستور العمل اتحادیه اروپا که هر دو حاوی قانون کنوانسیون ژنو است تنظیم میشود .

 

شرایط اصلی درخواست پناهندگی در استونی

یک پناهجو که در خواست پناهندگی کرده است به صورت بیگانه محسوب میشود تا زمانی که پاسخ مجلس به در خواست وی مشخص گردد .

فردی که از حفاظت بین المللی برخورد دار است یک بیگانه یا پناهجو محسوب میگردد و این فرد میتواند درخواست پناهندگی در کشور استونی نمایند.

یک پناهنده یک بیگانه است به شرطی که قانون تصویب شده در کنوانسیون ژنو ۱۹۵۱ شامل حال او گردد.

طبق قانون کنوانسیون ژنو پناهنده به شخصی گفته میشود که به دلیل ترس درست و قانع کننده , آزار و اذیت و شکنجه به علت نژاد وی , مذهب,  ملیت , عضویت در یک گروه خاص اجتماعی یا عقاید سیاسی امکان بازگشت به محل زندگی اصلی خود را ندارد

از این رو مجلس کشور استونی یک بیگانه را به عنوان پناهنده میشناسد که :

ترس از آزار و اذیت در کشور خود داشته باشد (این ترس مربوط به نژاد , ملیت , مذهب , عضویت در یک گروه اجتماعی خاص یا عقاید سیاسی باشد)

درخواست پناهندگی در کشور استونی

 

ارسال درخواست به دو صورت میباشد

۱-در صورتی که بیگانه هیچ ویزای معتبر اسناد مسافرتی و اجازه اقامت استونی را نداشته باشد درخواست پناهندگی وی به گارد مرزی در هر نقطه مرز دولتی جمهوری استونی ارائه میشود.

۲-اگر بیگانه در حال حاضر در استونی باشد در خواست میبایست به بخش حفاظت بین المللی پلیس و گارد مرزی ارائه گردد.
پس از دریافت درخواست بررسی پرنده پناهندگی بالافاصله صورت میگیرد . کشور های عضو اتحادیه اروپا این امکان را دارند که پرونده پناهندگی یک شخص را در تمام کشور های عضو اتحادیه بررسی نمایند تا مشاهده گردد که شخص متقاضی ارسال دیگری برای درخواست پناهندگی در کشور دیگر نداشته باشد.

مدت زمان در خواست پناهندگی

اگر کشور استونی رسیدگی به درخواست پناهندگی را قبول نمایند مجلس این کشور اقدامات محکمی را آغاز مینماید . پرونده های پناهندگی ممکن است به مدت ۶ ماه به طول بی انجامد . هر درخواست پناهندگی باید به صورت انفرادی و بی طرفانه بررسی شود . همچنین برای تصمیم گیری در مورد پرونده درخواست کننده وضعیت مربوط به حقوق بشر وی در کشور مبدا (کشور اصلی زندگی وی ) مورد بررسی قرار خواهد گرفت که آیا سخنان وی در مورد آزاد و اذیت و … صحیح بوده است یا خیر .

 

باز هم در پایان این مقاله متذکر میشویم که پناهندگی راهی بسیار خطرناک و اشتباه است . شما میتوانید با توجه به موارد مختلف از راه های بسیار آسان تر و کم خطرتر به کشور های مختلف از جمله کشور زیبای استونی مهاجرت نمایید .

موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان مهاجرت به استونی از طریق پناهندگی را پیشنهاد نمی نماید بلکه توصیه اکید می نماید که از راه های قانونی مهاجرت به استونی داشته باشند و در نهایت  به اخذ اقامت استونی دست پیدا نمایند . از جمله این راه ها تحصیل در استونی و یا کار در استونی و یا سرمایه گذاری در استونی و یا ازدواج در استونی و یا تولد فرزند در استونی و یا مهاجرت توریستی به استونی می باشد .

اگر شما هم خواهان مهاجرت به استونی به طور قانونی هستید مشاوران مجرب ما در موسسه  حقوقی  MIE (همکار موسسه حقوقی و مهاجرتی ملک پور) در سراسر دنیا از جمله شعبه مرکزی در وین اتریشو یا دفاتر همکار ما در ایران به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای قانونی مهاجرت و در نهایت اخذ اقامت مشاوره رایگان دریافت نمایید .