مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی

مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی در هنگام مهاجرت به ارمنستان 2018 با گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت ارمنستان چه شرایطی دارد ؟

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

با دادن درخواست پناهندگی در ارمنستان و مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی می توان به اخذ اقامت ارمنستان دست پیدا نمود ؟ موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی را پیشنهاد نمی نماید بلکه توصیه اکید می نماید که از راه های قانونی مهاجرت به ارمنستان داشته باشند و در نهایت  به اخذ اقامت ارمنستان دست پیدا نمایند . از جمله این راه ها تحصیل در ارمنستان و یا کار در ارمنستان و یا سرمایه گذاری در ارمنستان و یا ازدواج در ارمنستان و یا تولد فرزند در ارمنستان و یا مهاجرت توریستی به ارمنستان می باشد .

پناهندگی در کشور ارمنستان توسط سرویس دولتی ارمنستان بررسی می شود . و سرویس های دولتی بر اساس مدارک و مطالب پرونده اشخاص در راستای پناهندگی و  با انجام مصاحبه حضوری و پیگیری از کشور مبدأ ( کشور تابعه خود فرد ) و بررسی مراحل قانونی فرد تصمیم گیری های لازم را اتخاذ می نمایند . در کشور ارمنستان اصل بر عدم استرداد خواهد بود اما مشروط به این امر می باشد که صحت اظهارات فرد تأیید گردد . لذا پس از تأیید موارد فوق الذکر و بررسی مفهوم پناهندگی به او اعطای پناهندگی خواهند نمود .
در صورتی که فرد در ارمنستان پناهنده می باشد و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال دارند ، در صورتی که فرزندان تحت تکفل متقاضی اصلی می باشد شامل پناهندگی خواهند بود و از آن طریق رسیدگی خواهد شد و آنان نیز شامل حال پناهندگی می توانند قرار بگیرند .
توجه به اصل عدم استرداد ، به معنای بازنگرداندن پناهنده یا متقاضی پناهندگی به قلمرو کشوری است که جان یا آزادی وی به دلایل نژادی ، مذهبی ، ملی ، تعلق به گروه خاص اجتماعی ، دیدگاههای سیاسی یا خشونت فراگیر ، تهاجم خارجی ، درگیریهای داخلی ، نقض گسترده حقوق بشر یا سایر رخدادهای جدی مخل نظم عمومی، میتواند در معرض خطر باشد .

وظایف کنوانسیون های عالی پناهجویان در ارمنستان :

* بر اجرای کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو «در خصوص وضعیت پناهندگان» و صورتجلسه آن مورخ سال ۱۹۶۷ با ارگانهای ذیصلاح در امور پناهندگی  نظارت دارند .
*امکان برقراری ارتباط با افراد پناهجورا دارند و این امکان بسته به حضور در زندان و امثاله رو دارا می باشد .
*اعضاء کنوانسیون عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد در ارمنستان در مصاحبه هایی که توسط سرویس های دولتی با پناهجویان انجام می شود حضور مستقیم داشته باشند .
*مطالب و اطلاعاتو مدارک مورد نیاز برای رسیدن به هدف مورد نظر خود کمک می کنند .
*از این طریق برای شما دوره های زبان و آشنایی با محیط و امثاله برگزار می نمایند تا سطح دانش شما افزایش بیابد .
بر اساس آمار اداره مهاجرت کشور ارمنستان ، فقط در سال ۲۰۱۵ میلادی تعداد ۳۲۰ نفر اعلام پناهندگی نموده اند که از این تعداد در حدود ۲۹۰ نفر تابعیت کشور سوریه را دارا بوده اند . و در کل از این میان الباقی از کشورهای ترکیه ، ایران و قاره افریقا بوده اند .

روش در خواست پرواز از کنوانسیون ها :

۱٫تسلیم در خواست پرواز
۲٫تهیه و اعطا نمودن دو قطعه عکس
۳٫اتخاذ تصمیمه سرویس مرجع دولتی پناهندگان
وظایف و خدمات نهاد های دولتی به پناهجویان :
۱٫تأمین و اعطای محل اسکان
۲٫تخصیص حقوق
۳٫اعطای وکیل
۴٫کمک های بالینی
۵٫پزشک و خدمات درمانی

سلب پناهندگی پناهجویان :

امکان سلب حکم اعطای پناهندگی برای پناهجویان امکان پذیر می باشد ، لذا مطالب ذیل امکان سلب پناهندگی را فراهم می آورد.
*در صورتی که فرد از نظر قوانین حقوقی و مدنی ارمنستان مشکل شهروندی داشته باشد و یا برای امنیت ارمنستان خطر ساز شود .
*در صورتی که مجوز پرواز و مهاجرت به ارمنستان پذیرفته گردید و در بازه زمانی مورد نظر ورود نداشته باشید . موارد پناهندگی شما رد خواهد شد .

رد در خواست پناهندگی :

در صورتی که مستندات و اظهارات و استعلامات شما به دلایلی ملموس و واضح از طریق نهاد های دولتی ارمنستان خلاف بیاناتتان باشد و یا مدارک جعلی باشد مسلما در خواست شما به طور کاملا مستقیم رد خواهد شد .

مراحل و نحوه درخواست پناهندگی در ارمنستان :

برای کسب پناهندگی در ارمنستان توسط پناهجویان ، شما باید پس از ورود به خاک ارمنستان به صورت رسمی و مکتوب در خواست خود را اعلام دارید . ( شما در مرز کشور ارمنستان هوایی و خاکی  می توانید در خواست خود را اعلام نمایید ) . در صورتی که شما حتی به صورت غیر قانونی در خاک ارمنستان ورود نمایید می توانید در خواست خود را  صادر نمایید .
شما در صورتی که در کشور ارمنستان قصد در خواست  پناهندگی را دارید ، می بایست به مراکز دولتی مهاجرت ارمنستان مراجعه نمایید به آنان تسلیم نمایید . لذا باید فرم درخواست که در بند قانون دولت ارمنستان آمده است را تکمیل و آنرا تسلیم نمایید . از این رو برای افراید در تکمیل فرم خود نیاز به همیاری دارند می توانند از کمک افسر بخش پناهندگی یاری مورد نیاز را کسب نمایند . این در خواست باید در چارت یکی از زبانهای ذیل باشد . زبان رسمی کشور شما ، ارمنی ، چینی ، انگلیسی ، روسی ، اسپنیش ، فرانسه و عربی باشد .
در صورتی که در امر پناهندگی ورود می نمایید ، شما می توانید در صورت بالغ بودن برای تمام اعضاء خانواده فرم درخواست را تکمیل نمایید . لازم به ذکر است که هر فرد به صورت مجزا امکان تکمیل فرم را نیز دارد . در تکمیل فرم دقت فرمایید تا تمام مواردی که باعث ترک وطن را داشته اید را مذکور شوید .
در ذیل لیست مدارک مورد نیاز برای اعلام درخواست پناهندگی آورده شده است :
*اصل + کپی تمام مدارک هویتی خود از جمله پاسپورت ، شناسنامه و یا هر مدرکی که نشان دهنده هویت شما باشد .
*مدارک و اسناد دال بر اعلام پناهندگی که سندیت داشته باشد .
*ارائه ۴ عکس در سایز ۳۵ * ۴۵ م.م

نکته بسیار مهم

همانگونه که می دانید پناهندگی بدترین راه مهاجرت می باشد و عواقب شاید بسیار بدی برای فردی که اقدام می نماید خواهد داشت . لذا از شما تقاضا مندیم با یک وکیل و مشاور حقوقی نسبت به انواع راه های قانونی مهاجرت اعم از : تحصیل ، کار ، ثبت شرکت ، سرمایه گذاری و…. اطلاعات کسب نمایید . و اجازه دهید آنان شرایط شما را بررسی نمایند و بهترین راه ، سریع ترین راه و  کم هزینه ترین راه و از همه مهم تر راهی قانونی را به شما پیشنهاد نمایند .

موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی را پیشنهاد نمی نماید بلکه توصیه اکید می نماید که از راه های قانونی مهاجرت به ارمنستان داشته باشند و در نهایت  به اخذ اقامت ارمنستان دست پیدا نمایند . از جمله این راه ها تحصیل در ارمنستان و یا کار در ارمنستان و یا سرمایه گذاری در ارمنستان و یا ازدواج در ارمنستان و یا تولد فرزند در ارمنستان و یا مهاجرت توریستی به ارمنستان می باشد .

اگر شما هم خواهان مهاجرت به ارمنستان به طور قانونی هستید وکلای مجرب ما در موسسه  حقوقی  MIE (همکار موسسه حقوقی و مهاجرتی ملک پور) در سراسر دنیا از جمله شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای قانونی مهاجرت و در نهایت اخذ اقامت مشاوره رایگان دریافت نمایید .

25 پاسخ
 1. Abol گفته:

  ببخشید برای افراد نظامی هیچ یک از راهای قانونی مقدور نمیباشد و ایا از طریق پناهندگی یک امر سیاسی میباشد ترک وطن یک نظامی

  پاسخ
 2. سجاد گفته:

  باسلام خدمت شما
  بنده لیسانس مهندسی برق قدرت با ۹ سال سابقه کار در زمینه طراحی،نظارت و اجرای پروژه های خطوط انتقال هستم،آیا میتونم ویزای کار دریافت کنم؟
  مدرک زبان ندارم
  تشکر میکنم راهنماییم کنید،ممنون

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. به این منظور می بایست از کارفرما پیشنهاد کاری داشته باشید. همچنین داشتن مدرک زبان الزامیست. پیشنهاد می گردد جهت بررسی شرایطتان و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02149196000 دفتر موسسه تماس حاصل فرمائید.

   پاسخ
 3. مرتضی گفته:

  سلام.
  سوال بنده راجب کار در ارمنستانه.
  چطور میشه از طریق کار اقدام کرد؟
  برای درخواست اقامت کاری حتما باید تو ارمنستان باشیم؟
  شرایط متقاضی کار چگونه است

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کسب اطلاعات میتوانید از لینک زیر استفاده کنید.
   ارمنستان
   همچنین برای اخذ اطلاعات بیشتر و آگاهی از هزینه ها می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 4. امیر.م گفته:

  سلام
  ببخشید رشته تحصیلی من تو دبیرستان هوانوردی هستش.میخواستم ببینم میتونم برای ادامه تحصیل بعد از اخذ دیپلم به ارمنستان مهاجرت تحصیلی کنم یا نه.(ادامه تحصیل صرفا در رشته خلبانی))

  پاسخ
 5. mie.editor2 گفته:

  سلام بنده میخواستم درمورد ارمنستان سوال ازتون بپرسم و اینکه ایا پناهنده میپذیره .و اینکه کیس های خاص مشخصی داره یا ن هرکیسی که خوب اوکی باشه رو قبول میکنن …ممنون میشم جواب بدین .مثلا یکی کیسش همجنسگراس ..قبول میکنن یا ن فقط مثلا سیاسی ….ممنون میشم جواب بدین ..این کیس هارو مثال زدم که کشورش کیس خواصی که نداره

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. ما برای پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداشته و به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از روش های قانونی متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 6. Amir گفته:

  با سلام.من ۳۱ سالمه و یه هنرمند هستم که از هنرش هیچ استفاده ای نمیتونه بکنه تو ایران.لیسانس بهداشت عمومی هم دارم و بیکارم دوساله.زندگی ام در معرض از هم پاشیدنه بخاطرات مشکلات مالی و بیکاریم.با این شرایط نابسامان کشورمون و آشوب ها و نا امنیتی های اجتماعی و شغلی و اقتصادی زندگی امثال من رو هواس و هیچ راه و انگیزه و امیدی برامون نمونده.اندازه مرده اینجا ارزش برا انسان قائل نیستن.خسته شدم از تمام زندگیم.خواستم ازتون بپرسم از طریق UN اقدام کنم برای مهاجرت خوبه بنظرتون جواب میگیرم؟ترکیه بهتره یا ارمنستان.ممنون میشم راهنماییم کنین

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. ما برای پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداشته و این روش را توصیه نمیکنیم. برای اطلاع از روشهای قانونی متناسب با خود پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 7. فرهاد گفته:

  باسلام.میخاستم فرهاد هستم بدونم برای پناهندگی به ارمنستان به مدرک زبان نیاز دارم یا خیر؟؟برای اخذ ویزای کاری چطور؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. برای دریافت ویزای کار ارمنستان باید در این کشور حضور داشته باشید. ما برای روش پناهندگی خدماتی نداشته و این روش را توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از راه های قانونی متناسب با شرایط خود پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 8. Razi گفته:

  سلام،ما میخوایم به صورت غیر قانونی سه نفره بریم دختر خاله پسر خاله ایم هممون در سنین ، دختر ۱۶ مجرد، پسر۱۹مجرد ، زن ۲۲ متاهل، اگه وارد خاک ارمنستان شدیم مشکلی در پناهنده شدنمون پیش نمیاد

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. ما برای پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداشته و این روش را توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از روشهای قانونی می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 9. علی اخندی گفته:

  با سلام….وقت بخیر .پرسشم اینه که ایا میتونم در فرودگاه تقاضای پناهندگی کنم با داشتن پاسپورت چون با خانواده هستم و کیس معتبر دارم….

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. ما متاسفانه برای پناهندگی خدماتی نداریم و این راه را به شما توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از روش های قانونی می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 10. سهیلا گفته:

  سلام وقت خوش
  من میخوام از ایران برم چون هیچ امیدی تو ایران ندارم حتی کوچکترین انگیزه
  دلیل هم دارم اما اینجا نمیشه بیان کرد
  من نه عشق کانادام ن المان ن کشورای اروپایی امریکایی
  همین اسیا میتونه اما ن کشور اسلامی ، چون دروغ و دغلش زیاده.
  میدونم همه جا اسمون ی رنگه اما محیط هم تاثیر داره تو نوع نگاه
  لطفا راهنمایی کنید ک چه راهیو برم
  انقدر خسته و بی جون شدم ک اخرین راهم شده رفتن از ایران
  Plase help me

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
   • مينا گفته:

    سلام
    ایا راهی وجود داره که با اقامت از مسیر قانونی در ترکیه یا ارمنستان به کشور سوم رفت ؟

    پاسخ
    • مشاور حقوقی گفته:

     از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
     ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
     https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
     ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
     https://goo.gl/YSG82A
     ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

     باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

     پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.