مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد فرزند

مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد فرزند در هنگام مهاجرت به ارمنستان 2018 پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ شاید تا کنون سوالاتی درمورد امر مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد فرزند و یا شرایط اخذ اقامت ارمنستان و یا شرایط مهاجرت توریستی به ارمنستان داشته اید ولی منبعی جهت کسب اطلاع درمورد مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد فرزند پیدا ننموده باشید. لذا در ایم مقاله کوتاه به شرایط مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد فرزند خواهیم پرداخت. و درصورت داشتن سوالات بیشتر در مورد مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد فرزند میتوانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید.

یکی از انواع اخذ اقامت و یا تابعیت ها از طریق تولد در خاک کشوریست که فرد در آن کشور به دنیا می آید.
سوالهای زیادی در این راستا ایجاد شده است و حتی افراد زیادی این مسیر را میانبری برای رسیدن به اخذ اقامت و تابعیت کشوری بر میگزینند و در حال حاضر قوانین به گونه ای چیده شده اند که به سختی میتوان از این طریق به هدف رسید.

چه کشورهایی تابعیت را از طریق خاک اعطا میکنند؟
ایا تابعیت فرزند تاثیری در تابعیت و یا اقامت پدر و مادر نیز دارد،؟
ایا خدمات درمانی خوبی نسیب فرد و یا خانواده ی فرد میشود؟
ارمنستان اصلا آیا کشوری هست که تابعیت آن مفید فایده باشدو به اصطلاح ارزش اقدام دارد؟
بهترین کشور برای گرفتن این نوع تابعیت کجا میباشد؟
کشورهای محدودی مانند امریکا و برزیل و فنلاند و… هستند که از طریق تولد در خاک آن کشور رو پذیرفتند و صرف تولد در این کشور به فرد اعطای تابعیت میکنند جدا از اینکه پدر و مادر فرد از کجا هستند.
معمولا کشورهایی که نظام رفاه اجتماعی بالایی دارند خدمات درمانی و پزشکی خوب و در حد رایگان به افراد ارائه میکنند.  مانند کشورهای معتبر اروپا مثل المان و اتریش و سوئد و نروژ و دانمارک و….
فرض بر اینکه ارمنستان از طریق تولد اعطای تابعیت کند . اما نظام اقتصادی و فرهنگی این کشور چه برتری نسبت به کشورهای درجه سه دارد؟ پس در حقیقت اگر کسی میخواهد اخذ تابعیت از طریق تولد داشته باشد چه بهتر که از طریق کشور معتبر اقدام کند.
بهترین این کشورها برای اخذ تابعیت از طریق تولد کشور آمریکا میباشد.
نظام حقوقی اخذ اقامت از طریق تولد به دو گونه است و معمولا یکی از طریق اقامت از طریق خون و دیگری از طریق خاک.
البته اکثر کشورهای دنیا اخذ تابعیت رو از طریق قانون خون دارند و این چیزی حدود ۹۰ درصد کشورهای دنیاست همانند کشور خودمان.
برخی از کشورهای دنیا اخذ تابعیت از طریق تولد در خاک را پذیرفته اند و به ابن ترتیب که اگر فرد در آن کشور از هر پدر و مادری به دنیا بیاید تبعه ی آن خاک شناخته میشود. و میتواند شناسنامه و پاسپورت آن کشور را اخذ کند.حتی اگر آن فرد در سفارت آن کشور در کشور دیگر به دنیا امده باشد.
چرا که سفارت خاک هر کشوری محسوب میشود.
اما اگر بخواهیم درباره کشور ارمنستان، همسایه شمالی ایران سخن بگوییم اینکه ارمنستان یا هایاستان کشوری با حدود ۲۹۸۰۰ کیلومتر مربع و ۵۰.۴ برابر کوچک تر از ایران با ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجان شرقی دارای ۳۵ کیلومتر مرز مشترک با ایران است که عموما در حاشیه رودخانه ارس است.

قانون تولد در ارمنستان به این صورت است که تابعیت از طریق تولد به فردی داده میشود که پدر و مادر فرد هر دو تبعه ی ارمنستان باشند.
و اگر یکی از پدر یا مادر ارمنی باشند و والد دیگری بدون تابعیت باشد و یا مخص نباشد که کیست به صورت استثنا به فرد تابعیت ارمنستان رو میدهند آن هم به دلیل جلوگیری از عمل خلاف حقوق بشری به نام بی تابعیتی.
یکی دیگر از قوانین ارمنستان در صدور تابعیت شخص به این ترتیب است که اگر یکی از پدر یا مادر فرد تبعه ارمنستان باشد و دیگری خارجی  فرزند بعد از سن قانونی و با رضایت هر دو نفر یعنی پدر و مادر تابعیت ارمنستان را اخذ میکند.
می توانید با موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم  تماس حاصل نموده و در خصوص مهاجرت به ارمنستان و یا شرایط اخذ اقامت ارمنستان و یا شرایط مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد فرزند و یا تحصیل در ارمنستان و یا کار در ارمنستان و یا شرایط اخذ اقامت ارمنستان به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

Rating: 5
2 پاسخ
 1. omid گفته:

  با عرض خسته نباشيد
  چنانكه پدر و مادر هر دو تابعيت ارمنستان را نداشته باشند و فرزند انها در ارمنستان بدنيا بيايد شرايط چگونه هست
  ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به اینکه طبق قانون ارمنستان تابعیت از طریق والدین منتقل می شود کودک متولد شده تابعیت ارمنستان را اخذ نخواهد کرد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.