مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج

مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج از جمله مسائل حقوقی مهم برای مهاجرت به ارمنستان 2018 و یا اخذ اقامت ارمنستان 2018 و یا اخذ تابعیت ارمنستان پس از گرفتن وکبل مهاجرت می باشد که در این مقاله سعی شده است که با استفاده از قوانین حقوق بین الملل خصوصی مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد ، ممکن است سوالاتی در باب مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج و شرایط ازدواج در ارمنستان در ذهن شما عزیزان وجود داشته باشد سوالاتی نظیر: اگر شخصی بخواهد جهت مهاجرت به ارمنستان با یک تبعه ارمنستانی ازدواج نماید باید چه مدارکی را تهیه نماید و افراد در زمینه مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج با چه مراحلی رو به رو هستند و آیا نیاز به گرفتن وکیل مهاجرت دارند یا خیر؟

در اکثر کشور های جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج فی مابین زوجین شخص می تواند در راستای اخذ تابعیت اقدام نمایند.کشور ارمنستان از این این قائده مستثنی نمی باشد.لذا چنانچه یک شخص با یک ایتالیایی ازدواج کند میتواند جهت اخذ تابعیت اقدام کند.موسسه حقوقی ملک پور نحوه این اقدام حقوقی را برای شما توضیح داده و پرونده های این موضوع را جهت اخذ اقامت کشور ایتالیا می پذیرد.

ازدواج در میان انواع راه های اقامت قانونی جای دارد و برای افرادی که برای کسب اقامت و تابعیت مضاعف می خواهند از این طریق اقدام نمایند می توان گفت که این راه به عنوان یک راه اقامتی قانونی بازه اقدام را فراهم می آورد . اما همان گونه که مستحضر هستید سختی پروسه بسیار زیاد خواهد بود و دارای پیچیدگی های خاص به خود می باشد .
برای این مهم باید فرد به خاک ارمنستان از نوع ویزای مهاجرتی ازدواج ورود نماید و فرمی ذیل را به زبان ارمنی  و انگلیسی تکمیل نماید . هزینه تکمیل فرم در حدود ۵۰ $ می باشد .

پس از تکمیل فرم شما آن را باید به ثبت رسمی برسانید . لذا سپس فررم و مدارک خود را تسلیم بخش کنسولی سفارت ارمنستان نمایید . پس از اتمام مراحل قبلی باید در اداره احراز هویت در وزارت امور خارجه رفته و استعلامات لازم را کسب نمایید . در صورت تأییدات استعلامات باید آن را در مراکز ثبت نام اعمال مدنی در وزارت دادگستری به ثبت برسانید . شما باید برای ثبت پرسه فوق الذکر باید همسر تان در ارمنستان نیز یک سری ارائه نمایید تا مراحل اداری و ثبت پرسه و اعمال مدنی انجام پذیرد .

مدارک مورد نیاز برای ویزای ازدواج ارمنستان  :

*گذرنامه باید برای ۶ ماه بعد از اقامت اعتبار داشته باشد و حداقل یک صفحه خالی برای صدور ویزا و استیکر دارا باشد .
*فرم درخواست اصلی فرد متقاضی و یک نسخه از فرم اصلی را برای خود متقاضی و همسر پر و امضاء نمایید
*عکس رنگی از گذرنامه در ابعاد ۳۵ * ۴۵ میلی متر
*فرد اصلی و همسر متقاضی باید دلایل محکم و مستدلی برای انجام این مهم ارائه و به صورتمکتوب تسلیم نمایند .
*صدور گواهی عدم ازدواج ، توسط نهادهای قانونی خارجی مورد تأیید ابستل توسط کنوانسیون لاهه ، انتقال ارمنی سند  محضری (اگر دولت عضو کنوانسیون نمی باشد ، باید اسناد поделжат به تأیید کنسولی رسیده ، و در برخی از کشورها ارائه شده توسط معاهدات بین المللی از  RA، هیچ تاییدیه لازم نیست)
*سند تایید لغو ازدواج قبلی در صورتی که فرد در گذشته ازدواج نموده است ، توسط نهادهای قانونی خارجی مورد تأیید ابستل توسط کنوانسیون لاهه ، انتقال ارمنی سند  محضری ( اگر دولت عضو کنوانسیون نمی باشد ، باید اسناد поделжат به تأیید کنسولی رسیده ، و در برخی از کشورها ارائه شده توسط معاهدات بین المللی از  RA، هیچ تاییدیه لازم نیست ) ( برای مثال : فوت و مرگ ، حکم طلاق ، گواهی طلاق ، و غیره )
*کپی از گذرنامه تایید شده در دفتر اسناد رسمی از RA.
سایر موارد مورد نیاز برای یک کارت اقامت موقت اگر هدف اقامتی باشد که بیش از ۱۲۰ روز است ، می تواند در بخش صدور ویزا از خدمات پلیس در ارمنستان کسب شود .
مراسم ازدواج با یک شهروند ارمنی از نظر قانونی می تواند در ارمنستان، ایران یا هر کشور دیگری تا زمانی که هر دو طرف ویزا لازم برای ورود به این کشور را ندارند قانونی است.   برای ویزای ازواج برای الحاق همسر تا زمانی که فرد اقامت را نگرفته است معتبر خواهد بود .

شرایط ازدواج در ارمنستان :

*برای این امر رضایت هر دو فرد بسیار مهم می باشد
*در صورتی که یکی از افراد مشکل قانونی داشته باشد امکان ازدواج را ندارد
*پدر و مادر و پدر بزرگ و مادر بزرگ یکی از طرفین باید تابعیت ارمنستان را داشته باشند
*باید والدین دو طرف رضایت خود را احراز نمایند
سند نامزدی شما تا ۶ ماه مورد اعتبار خواهد بود و لازم است شما تا قبل از اتمام مهلت ۶ ماه در یکی از دفاتر دولتی و معتبر به صورت رسمی ازدواج خود را به ثبت برسانید .
برای ثبت ازدواج دولتی ازدواج مدارک زیر باید ارائه شود و به رجیستری دفاتر در وزارت دادگستری RA برسد .
برای ثبت دفتری می بایست در وزارت دادگستری RA مدارک به ثبت برسد و این عمل ده روز به طول می انجامد . سپس باید در یک دفتر ثبت محلی برای ثبت ازدواج از شهروندان مجارستانی در RA انجام پذیرد .
در صورتی که فرد بخواهد زودتر از مدت ده روز تأییدات خود را کسب نماید باید مبالغی مضاعف به دولت بپردازد که به شرح ذیل می باشد .
*برای ثبت نام در عرض ۲ روز کاری – ۱۵۰٫۰۰۰ AMD
*برای ثبت نام در ۵ روز کاری – ۱۲۰٫۰۰۰ AMD
*برای ثبت نام در ۷ روز کاری – ۹۰٫۰۰۰ AMD

ازدواج در صورت ثبت در ارمنستان در دفاتر RA ، لازمه شروع یک زندگی مشترک خواهد بود و نشان دهنده آن است که به صورت توافقی بوده و قصد منفی در آن دخیل نخواهد بود (منظور هدف فقط اقامت از طریق ازدواج ارمنستان نباشد ) . این ازدواج در کلیساهای ارمنستان صورت می پذیرد و در ان جا تعهدات شکل می پذیرد .
تمامی اموال موجود برای افراد مکتوب خواهد شد . و اموال عمومی و یا اگر چیز دیگری وجود دارد مکتوب خواهد شد . و به امضاء طرفین خواهد رسید .
ازدواج برای اتباع خارجی ، در واقع کسانی که تابعیت ارمنستان را ندارند باید محل سکونت خود را مشخص نمایند و ان را به اداره مهاجرت و دفاتر RA  معرفی نمایند .

برای دریافت اطلاعات جامع در باب مهاجرت به ارمنستان از طرق مختلف و  اخذ اقامت و تابعیت در ارمنستان از طریق  ازدواج و شرایط ازدواج در ارمنستان و شرایط اخذ اقامت ارمنستان می توانید با موسسه حقوقی ملکپور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته و مشاوره رایگان بهره مند گردید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.