مهاجرت به آفریقای جنوبی

مهاجرت به آفریقای جنوبی

شرایط 2018 مهاجرت به آفریقای جنوبی چگونه می باشد؟ مهاجرت به آفریقای جنوبی  یکی از پر متقاضی ترین کشورهای قاره آقریقا  برای امر مهاجرت می باشد،به همین دلیل معمولا برای مهاجرت به آفریقای جنوبی سوالات زیادی مطرح می باشد ،از جمله راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی،طرق اخذ تابعیت و اقامت کشور آفریقای جنوبی،یافتن کار در کشور آفریقای جنوبی  و… در این مقاله سعی شده به تمامی سوالات شما دوستان عزیز در باب مهاجرت به آفریقای جنوبی  پاسخ داده شود.برای اطلاعات تکمیلی میتوانید با مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت به آفریقای جنوبی تماس حاصل نمایید.

 

تولد

در کشور آفریقای جنوبی صرف متولد شدن باعث اخذ تابعیت این کشور نمیشود و میبایست شرایط خاصی وجود داشته باشد تا فرد متولد شده به تابعیت آفریقای جنوبی در آید.یکی از حالت هایی که به فرد تابعیت آفریقای جنوبی داده میشود این میباشد که فرد در خاک آفریقای جنوبی متولد گردیده باشد و یکی از والدین او تابعیت آفریقای جنوبی را دارا و یا یکی از والدین اقامت دایم آفریقای جنوبی را دارا میباشد.

حالت دیگری در باب اعطای تابعیت وجود دارد که والدینی که یکی از آنها تابعیت آفریقای جنوبی را دارا باشند و یا یکی از آن ها اقامت دایم آفریقای جنوبی را دارا باشد فرزندی را به سرپرستی بگیرند که این امر باعث میشود که آن فرزند بتواند تابعیت آفریقای جنوبی را کسب نماید.

حالت بعدی در حالتی میباشد که شما از پدر و مادری که تابعیت آفریقای جنوبی را دارا میباشند در خارج از خاک آفریقای جنوبی متولد گردیده باشید که در این صورت  میبایست مدارک زیر را تهیه نمایید:

-فرم DHA24  که در آن هردو والدین گواهی تولد را امضا نمایند.

-فرم DHA529 که توسط شما و والدین آفریقای جنوبیتان میبایست تکیل گردد.

-کپی سند ازدواج والدین (درصورتی که ازدواجی صورت گرفته باشد)

-کپی اسناد هویتی پدر  و مادرتان

-اگر شما به فرزند خواندگی قبول شده اید گواهی این امر

 

ازدواج

درباب ازدواج در کشور آفریقای جنوبی نیز حالت های مختلفی وجود دارد از جمله ویزای نامزدی که  حداکثر برای ۹۰ روی میباشد و در آن میبایست هر دونفر آشنایی برای ازدواج را اثبات نمایند.

 

کسانی که ازدواج دائم نموده اند بعد از ۵ سال میتوانند برای همسر خارجی درخواست اقامت دایم نمایند.در ابتدا برای هر یک سال  اقامت موقت به انها تعلق میگیرد.

و زمانی که بیش از ۵ سال  از زمان ازدواج گذشت میتوان برای اقامت دائم به عنوان یک همسر اقدام نمود.

 

 

درباب ازدواج همجنس گرایان نیز مقررات فوق قابل اجرا میباشد و ازدواج همجنس گرایان در آفریقای جنوبی مجاز میباشد.

پناهندگی

در باب پناهندگی در کشور آفریقای جنوبی باید اشاره داشت که این امر به هیچ عنوان توصیه نمیشود زیرا شرایط پناهندگان در این کشور به هیچ عنوان مناسب نیست و عمدتا هم در خواست پناهندگی در آفریقای  جنوبی رد میگردد.در صورتی که تصمیم بر عدم قبول پناهندگی فرد باشد ،فرد میبایست طی ۱۴ روز خاک را به صورت داوطلبانه ترک نماید و در غیر این صورت اورا به اجبار دیپورت خواهند نمود.البته فرد این حق را دارد در صورتی که خود را محق پناهندگی میداند طی ۳۰ روز یه دپارتمان امور پناهندگان RAD در خواست نماید.

 

تحصیل

اگر شما یک دانشجوی بین المللی  میباشید که  قصد تحصیل در آفریقای جنوبی را دارید چه در یک موسسه آموزشی اولیه، ثانویه، و یا عالی – شما باید برای اولین بار در خواست اقامت تحصیلی نمایید. یک موسسه آموزشی آفریقای جنوبی نمی تواند یک دانشجوی بین المللی را ثبت نام نماید تا زمانی که اجازه اقامت تحصیلی از مقامات مربوطه صادر شود..

واقعیت این است که شما اگر توسط موسسه آموزشی آفریقای جنوبی پذیرفته شده اید ، متضمن این امر نمیباشد که برای شما اجازه اقامت دانشجویی  صادر گردد.در ضمن باید اشاره نمود  شما نمی توانید با ویزای توریستی وارد آفریقای جنوبی شوید  و با ویزای توریستی در خواست  اقامت تحصیلی نمایید.

چگونگی اقدام برای اجازه اقامت تحصیلی

هنگامی که پذیرش مشروط از موسسه آموزشی آفریقای جنوبی دریافت نمودید،شما میتوانید برای اجازه اقامت دانشجویی اقدام نمایید،شما میبایست برای این امر به نزدیکترین کنسولگری آفریقای جنوبی مراجعه نمایید و فرم درخواست شما میباییست به همراه مدارک زیر باشد

گذرنامه خود را، که باید برای حداقل ۳۰ روز بیشتر از دوره ای که برای آن اقدام میکنید معتبر باشد.

هزینه ویزای مربوطه.

اثبات این که شما از نظر مالی قادر به پرداخت شهریه خود میباشید و مدارک مالی کافی را برای ساپورت خود در آفریقای جنوبی دارا میباشید. شما باید نامه بانکی به مدت حداقل سه ماه از پرینت حساب های بانکی را ارایه دهید.

اثبات پوشش های پزشکی و یا بیمه درمانی است که به رسمیت شناخته شده است در آفریقای جنوبی.

تضمین بازگشت به وطن با خرید رزرو بلیت برگشت .

یک گواهی پزشکی و گزارش رادیولوژی (رادیوگرافی قفسه سینه) و یا سل پوست.

اگر شما صغیر میباشید و زیر ۱۸ محسوب میشوید شما اجازه کتبی از هر دو والدین نیاز دارید ، یا درصورتی که یکی از پدر و مادر حزانت فرزند را برعهده دارند اجازه شخص سرپرست به همراه گواهی حزانت سرپرست تنها

اگر شما صغیر میباشید، شما باید فرد خاصی در آفریقای جنوبی که به عنوان سرپرست خود معرفی کنید و نامه ی تایید از سرپرست شما که این امر رابیان میکند.

نامه ای رسمی پذیرش از موسسه آموزشی در آفریقای جنوبی  و جزئیات طول دوره.

اگر شما بیشتر از۱۸سال باشید،نیاز به یک گواهی عدم سوء پیشینه  می باشد.

مطمئن شوید که شما یک نسخه از فرم درخواست خود را و تمام مدارک را به صورن کپی تهیه نموده اید.

فرم های درخواست مجوز

شما نیاز به تکمیل فرم BI-1738 دارید. تنها نسخه اصلی  پذیرفته می شود.

مدت زمان صدور روادید دانشجویی

این امر معمولا در حدود شش هفته طول می کشد تا اجازه اقامت دانشجویی صادر شود. این ایده خوبی است به درخواست خود را در زودترین زمان ممکن ارایه دهید. اگر شما به تقاضا برای تجدید اجازه اقامت دانشجویی اقدام مینمایید، شما باید این امر را حداقل ۳۰ روز قبل از تاریخ انقضای ویزای اصلی خود را انجام دهید.

چه زمانی باید مجوز تحصیل را تمدید نمایم؟

مجوز اقامت تحصیل به طور کلی بسته به طول مدت  دوره اعطا می شود و یا به مدت سه سال برای دانشگاه  و دو سال برای سایر موسسات معتبر است. با توجه به آنچه ویزا اصلی خود را تصریح می کند، ممکن است شما نیاز به یک  مجوز جدید داشته باشید.

اجازه کاردر طول مدت تحصیل

اگر شما یک مجوز اقامت تحصیلی معتبر را دارا باشید  ، شما مجاز به کار پاره وقت برای حدود ۲۰ ساعت در هفته (البته نه در طول تعطیلات دانشگاهی) میباشید.

اگر شما قصد دارید به عنوان بخشی از مطالعات خود به کار و یا برای به دست آوردن تجربه کاری به شغلی مشغول شوید، شما نیاز به مجوز از اداره مهاجرت  دارید و شامل شرایط زیر باشد:

یک پیشنهاد رسمی برای انجام آموزش های عملی.

رضایت نامه  از موسسه آموزشی.

اثبات این که یک دانش آموز فعال  می باشید.

ویزای جست و جوی کار در آفریقا

از جمله موارد پرطرفدار در کشور آفریقای جنوبی ویزای کاری این کشور میباشد که میتوان گفت تنها ویزای کاری میباشد که اجازه بردن همراه را میدهد ، شما اجازه این امر را دارید که همسر خود را حتی قبل از پیدا کردن کار وارد کشور آفریقای جنوبی نمایید.

با توجه به منابع طبیعی کشور آفریقای جنوبی  و صنعت پیشرفته این کشور و همچنین روند رو به توسعه این کشور بازار کاری مناسبی را برای جویندگان کار ارایه مینماید.

پروسه این امر بدین صورت میباشد که در مرحله اولیه کلیه مدارک تحصیلی هر فرد برای اداره ارزیابی آفریقای جنوبی ارسال میگردد و این اداره در حدود ۸ الی ۱۲ هفته کاری زمان برای بررسی مدارک تخصیص میدهد که بعد از آن level  مدارک را اعلام میدارد،به طور مثال برای یک فرد ایرانی با مدرک کارشناسی ارشد در بهترین حالت level 8 اعلام میگردد که سطح امتیازی بالایی برای ویزای جست و جوی کار میباشد و امکان پیدا کردن کار را راحت تر مینماید.در مرحله بعدی فرد میبایست از انجمن شغلی که در آفریقای جنوبی که خواهان کار در آن صنف میباشد تاییدیه عضویت دریافت نماید و پس از آن میتواند برای دریافت ویزای کاری اقدام نماید که سفارت آفریقای جنوبی بسته به سابقه کار فرد سطح زبان ارزیابی مدارک و… ویزایی بین ۶ ماه تا ۵ سال صادر خواهد نمود.

 

در آخر باید به این نکته اشاره کرد موسسه حقوقی ملک پور با داشتن مجرب ترین وکلا در امور مشاوره ی مهاجرت آماده خدمت رسانی به شما و بروز رسانی اطلاعات شما در باب مهاجرت به آفریقای جنوبی میباشد.در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 پاسخ
 1. مریم گفته:

  سلام من فوق لیسانس علوم تربیتی از دانشگاه علامه هستم و سابقه 5،سال کار معلمی و معاونت در مدارس غیرانتفاعی دارم.همسرم لیسانس HSE دارن،آیا میتونیم جهت ویزای کار افریقای جنوبی اقدام کنیم؟چه مدرک فنی مرتبط با آموزش و پرورش میتونم بگیرم که شرایط کار برام آسون تر بشه؟چون رشتم فنی نیست.همسرم کار ام دی اف و چوب هم بلد.

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی با داشتن پیشنهاد کاری از کارفرما و یا ویزای جستجوی کار امکان می باشد. پیشنهاد می گردد جهت بررسی شرایطتان و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02149196000 دفتر موسسه تماس حاصل فرمائید.

   پاسخ