مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری

 

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری ۲۰۱۸ و آخرین قوانین مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری را بررسی مینماییم ، مقاله ی حاضر توسط وکلای موسسه حقوقی ملک پور در خصوص مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری گردآوری شده است، لذا چنانچه قصد مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری را دارید و می خواهید با قوانین و مقررات مربوط به مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری آشنا شده و نیز موفق به یافتن کار در کشور آفریقای جنوبی شوید و از این طریق نسبت به کسب اقامت دائم و شهروندی آفریقای جنوبی اقدام نمایید، مطالب ذیل را مطالعه فرمایید. مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری با توجه به این که این کشور نیاز مبرمی به نیروی کار دارد، مورد توجه و استقبال بساری از افراد است. هر ساله بسیاری از افراد با هدف مهاجرت به کشوری دیگر و کسب اقامت دائم یا شهروندی کشوری دیگر روش مهاجرت از طریق کار را بر می گزینند. می توان گفت یکی از بهترین و پر طرفدار ترین روش های مهاجرت، مهاجرت کاری است. زیرا با یافتن کار در کشور مورد نظر، مساله ی اصلی که کسب درآمد است مرتفع می گردد و با داشتن کار و درآمد، دغدغه ی اصلی شخص از بین می رود. لذا چنانچه قصد مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری را دارید و می خواهید موفق به یافتن کار و به تبع آن کسب مجوز اقامت دائم و شهروندی این کشور شوید، مطالب ذیل را که توسط وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور http://malekpourmie.com/  تهیه شده است مطالعه نموده و در صورت وجود سوال یا تکمیل اطلاعات از راهنمایی های کارشناسان موسسه که در زمینه اخذ ویزای کاری آفریقای جنوبی تخصص دارند، بهره مند شوید.

audio مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری

کشور آفریقای جنوبی به عنوان یک کشور در حال توسعه و با اقتصادی که روز به روز در حال پیشرفت می باشد، نیازی مبرم به نیروی کار ماهر و متخصص دارد. به همین دلیل این کشور تمایل زیادی به جذب افراد خارجی برای کار در این کشور دارد و در قوانین مهاجرتی خود برای کسانی که شرایط لازم برای کار در این کشور را دارا باشند، ویزاهای متعدد و متنوعی را پیش بینی نموده است. انواع مختلفی از ویزاهای کاری آفریقای جنوبی بنا به شرایط متقاضی کار وجود دارد: از ۱- ویزای کاری عمومی، ۲- ویزای مهارت های کاری، ۳- ویزای نقل و انتقال درون شرکتی، ۴- ویزای شرکت یا موسسه بازرگانی. در ادامه به تفصیل در خصوص هر یک از ویزاهای نام برده شده توضیح داده خواهد شد. مطالب مذکور توسط وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور http://malekpourmie.com/  در جهت آشنایی با قواعد مربوط به مهاجرت  از طریق کار به آفریقای جنوبی تهیه گردیده است.

 

ویزای کاری عمومی General Work Visas

از رایج ترین و پر طرفدارترین ویزاهای کاری آفریقای جنوبی، ویزای کار عمومی است. برای کسب این ویزا ابتدا کارفرما می بایست ثابت کند که تمام تلاش خود را برای استخدام نیروی کار در آفریقای جنوبی به کار برده است، اما هیچ یک از شهروندان این کشور مایل به انجام آن کار نبوده اند، اثبات این امر از طریق آگهی و تبلیغات عمومی  و اعلام نیاز به نیروی کار  در سراسر آفریقای جنوبی امکان پذیر است. هدف از این کار این است که هیچ فردی در آفریقای جنوبی بیکار نباشد. در مرحله بعدی کارفرما موظف است مدارک و سوابق کاری و مرتبط با شغل پیشنهاد شده ی متقاضی را به ادارات مربوطه در آفریقای جنوبی ارائه نماید. اثبات اولین مرحله عموماً به عهده ی کارفرما و متقاضی ویزا می باشد و اثبات مدارک بعدی تنها بر عهده ی متقاضی ویزای کار است. مراجع صالح برای رسیدگی و  تصمیم گیری در خصوص صدور ویزای کار، وزارت کار آفریقای جنوبی و اداره ی مدارک آفریقای جنوبی SAQA هستند.

در مراحل بعدی کارفرما می بایست حقوق و مزایای تعیین شده برای متقاضی را به طور شفاف و دقیق تشریح نماید و حقوقی که در نظر می گیرد نباید از متوسط حقوق شهروندان آفریقای جنوبی با شغل مشابه کم تر باشد. ضمناً می بایست قرارداد استخدام میان کارفرما و متقاضیِ کار که در آن شرایط کاری مطابق با استاندارهای آفریقای جنوبی در آن تصریح شده باشد و به امضای هر دو نفر رسیده باشد به ادارات مربوطه تقدیم گردد. علاوه بر موارد فوق مدارک ارائه شده باید به یکی از زبان های رسمی آفریقای جنوبی ترجمه شده و به اداره ی مدارک آفریقای جنوبی SAQA  ارائه شود. همچنین کارفرما می بایست مجوز شرکت یا موسسه خود را که در کمیسیون مالکیت فکری به ثبت رسانده است ضمیمه نماید.

در صورت تکمیل بودن مدارک، ادارات مربوطه پس از بررسی و پذیرش مدارک، اجازه ی صدور ویزای کار را تایید می نمایند، دارنده ی ویزای مذکور پس از پنج سال زندگی در آفریقای جنوبی می تواند درخواست اقامت دائم بدهد و همچنین با داشتن ویزای کاری به صورت نیمه وقت حق تحصیل در آفریقای جنوبی را خواهد داشت.

در اغلب مواقع ارتباط و هماهنگی با وزارت کار و اداره ی مدارک آفریقای جنوبی SAQA  هم برای شرکت یا کارفرما و هم برای متقاضیِ کار پروسه ای طولانی و طاقت فرساست، به طوری که گاهی اوقات کارفرماها برای فرار از این پروسه ی طولانی با وجود نیاز و تمایل به استخدام نیروی متخصص، از این امر سر باز می زنند. مطالب فوق توسط وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده است، به شما پیشنهاد می کنیم که جهت کسب اطلاعات بیشتر با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور http://malekpourmie.com/ که در زمینه مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری و اخذ ویزای کاری آفریقای جنوبی دارای تخصص و سابقه ی طولانی می باشند، در ارتباط باشید.

ویزای مهارت های کاری Critical Skills Work Visas

کشور آفریقای جنوبی کشوری در حال توسعه و پیشرفت است و به همین دلیل برنامه های زیادی برای رسیدن به اهداف توسعه ی اقتصادی در نظر گرفته است، برنامه هایی مثل طرح توسعه ملی، طرح توسعه نوین، طرح فعالیت های صنعتی و… در راستای این اهداف وزرات کشور آفریقای جنوبی برای جذب و استخدام نیروهای متخصص خارجی در طرح های عمرانی و اقتصادی کشور، با اصلاح قوانین مهاجرتی، ویزای مهارت های کاری را ارائه نمود. هدف اصلی از اعطای این ویزا، کمک به دولت آفریقای جنوبی برای تحقق بخشیدن به پروژه های ملی و زیربنایی و طرح های کلیدی است.

وزرات کشور آفریقای جنوبی هر از چند گاه لیستی از مهارت های لازم در کشور را در روزنامه رسمی کشور آگهی می نماید، لیست تهیه شده بر اساس استعلام از وزرات آموزش عالی آفریقای جنوبی برای مهارت ها و تخصص های کمیاب در کشور تهیه می شود. بنابراین متقاضی، قبل از ارسال درخواست برای ویزای مهارت های کاری، می بایست مدارک و سوابق تحصیلی و کاری خود را به یکی از زبان های آفریقای جنوبی به صورت رسمی ترجمه نموده و به اداره ی مدارک آفریقای جنوبی SAQA ارسال نماید. ضمناً متقاضی  می بایست نسبت به کسب تاییدیه در خصوص مدارک تحصیلی و کاریِ خود و بررسی صلاحیت ها و امتیازات لازم برای شغل مورد نظر، در ادارات آفریقای جنوبی که به وسیله اداره ی مدارک آفریقای جنوبی SAQA ، معرفی می شوند، اقدام کند. در قوانین کشور آفریقای جنوبی تاکید شده است که چنانچه دکترای تخصصی در رشته ی مورد نظر و یا مقالات متعدد علمی در نشریات معتبر داشته باشید، این امر می تواند کمک قابل توجهی به ارزشمند نمودن مدارک متقاضی نماید.

به تشخیص وزارت کشور و اداره مهاجرت آفریقای جنوبی، این امکان برای دارنده ی ویزای مذکور وجود دارد که به محض صدور این ویزا درخواست اقامت دائم بدهد، اما به طور کلی، ویزای مذکور برای حداکثر پنج سال صادر شده و یک سال هم قابل تمدید می باشد و دارنده ویزای مذکور به صورت نیمه وقت حق تحصیل در آفریقای جنوبی را خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای مهارت های کاری:

 • گذرنامه معتبر که تا ۳۰ روز پس از انقضای ویزا اعتبار داشته باشد.
 • گزارش پزشکی برای حداکثر ۶ ماه اخیر
 • گزارش رادیولوژی حداکثر برای ۶ ماه اخیر
 • گواهی ازدواج و تایید آن از مراجع رسمی کشور خارجی
 • گواهی طلاق یا فوت همسر در صورت وجود
 • گواهی پذیرش فرزندخوانده
 • گواهی عدم سوءپیشینه از پلیس یا نیروهای امنیتی کشور یا کشورهایی که متقاضی پس از رسیدن به سن هجده سال یک سال یا بیشتر در آنجا زندگی کرده است برای حداکثر ۶ ماه اخیر
 • گواهی واکسیناسیون تب زرد در صورتی که متقاضی قصد سفر به مناطقی را داشته باشد که در آنجا تب زرد شایع است.
 • تعهدی کتبی از سوی کارفرما برای تقبل هزینه های مربوط به اخراج متقاضی و افراد تحت تکفل او ( در صورت عدم وجود کارفرما، اثبات توان مالی به ارزش حداقل ۳۰۰۰ راند آفریقای جنوبی در قالب حساب بانکی سه ماه اخیر)
 • تعهد کتبی کارفرما مبنی بر اعتبار گذرنامه متقاضی در تمام طول مدت ویزا ( در صورت عدم وجود کارفرما، تعهد کتبی توسط متقاضی)
 • اثبات پرداخت هزینه های مربوط

 

 

ویزای نقل و انتقال درون شرکتی Intra-company Transfer Work Visas

در دنیای امروز اغلب اتفاق می افتد که افرادی که در پست های کلیدی برای شرکت های چند ملیتی کار می کنند، از شعبه ای به                 شعبه ی دیگرِ آن شرکت در خارج از کشور منتقل شوند، بنابراین ممکن است فردی به شعبه ای از آن شرکت در آفریقای جنوبی منتقل شود، در این مواقع ویزای درون شرکتی برای متقاضی صادر می گردد. این نوع از ویزا تنها برای چهار سال معتبر است و معمولاً هم امکان تمدید ندارد، همچنین شرط دیگرِ صدور ویزا برای این کار این است که حداقل ۶ ماه از شروع کار فرد متقاضی گذشته باشد.

دارنده ویزای مذکور به صورت پاره وقت حق تحصیل در آفریقای جنوبی را خواهد داشت.

ویزای شرکت Corporate visas

در دنیای اقتصاد امروز بسیاری از شرکت ها ترجیح می دهند برای یافتن پرسنل متخصص و یافتن راه های بهتر در کشوری دیگر به تاسیس شرکت اقدام کنند، در اغلب موارد عواملی مانند مهارت در زبان و آموزش تخصصی کارکنان نقش مهمی در نزدیک شدن     شرکت ها به اهدافشان بازی می کند. به همین منظور قوانین مهاجرت کشور آفریقای جنوبی به شرکت های خارجی یا چند ملیتی که شایستگی تاسیس در آفریقای جنوبی را داشته باشند، ویزا اعطا می نماید. در سال ۲۰۱۴ قوانین مربوط به اخذ ویزای شرکت تغییر نموده و تا حدودی سخت گیرانه و تخصصی شده است، لذا ضروری است با برنامه ریزی و ارائه ی مدارک کافی نسبت به اخذ این ویزا اقدام نمود. لذا چنانچه می خواهید نسبت به ثبت شرکت در کشور آفریقای جنوبی اقدام کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور http://malekpourmie.com/ که در زمینه مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری و  اخذ ویزای کاری آفریقای جنوبی دارای تخصص و سابقه ی طولانی  می باشند، در ارتباط باشید.

به منظور واجد شرایط بودن برای اخذ این ویزا، ضروری است که شرکت نسبت به ارائه یک برنامه دقیق از منابع انسانیِ خود اقدام نماید، همچنین می بایست تصریح نماید که چه تعداد کارمند مورد نیاز شرکت است، چه مدت برای کار آنها در نظر گرفته است و میزان حقوق و مزایای آنان را نیز تعیین کند. ضمناً لازم است یک طرح جامع شغلی برای هر یک از مشاغل تعریف نماید، این طرح بسیار مهم است و در آینده به عنوان مدرکی برای اثبات اینکه هیچ یک از شهروندان آفریقای جنوبی قادر به انجام این کار نیستند و می بایست شخصی خارجی را برای انجام این کار استخدام نمود، به کار می رود.

زمانی که یک شرکت ویزای مذکور را اخذ می نماید، هر یک از کارکنانِ آن نیز باید به طور جداگانه نسبت به اخد ویزای کاری آفریقای جنوبی اقدام نمایند، اما در این روش روند صدور ویزا بسیار راحت تر و ارزان تر از بقیه ی ویزاهای کاری خواهد بود.

درآمد

طبق گزارش سایت دولتی آفریقای جنوبی bestjobs.co.za در سال ۲۰۱۶، حدود ۱۵۶۹۴ شغل در کشور آفریقای جنوبی پیشنهاد شده است که از این تعداد حدود ۲۱۴۸ نفر برای مشاغل اداری، ۲۱۰۳ نفر برای مشاغل مربوط به نرم افزار و کامپیوتر، ۲۰۹۱ نفر فروشندگی و ۱۸۴۵ نفر حسابدار در نظر گرفته شده است. میزان درآمد ۱۶۳ شغل تا ۸۰۰۰ راند، ۳۱۰ شغل بیش از ۸۰۰۰ راند، ۲۰۰ شغل بالای ۱۰۰۰۰ راند، ۱۱۶ شغل بالای ۱۵۰۰۰ راند و تعداد ۲۲ شغل درآمدی بیش از ۵۰۰۰۰ راند در ماه دارند.

نتیجه گیری

یکی از بهترین گزینه ها برای اشخاصی که قصد مهاجرت از طریق کار به کشوری دیگر را دارند، کشور آفریقای جنوبی می باشد، همان طور که در فوق اشاره شد این کشور به دلیل اقتصاد در حال پیشرفت و طرح های توسعه ای نیاز به نیروی کار دارد و به همین دلیل هر ساله مشاغل مورد نیاز را معرفی می نماید. با توجه به این که هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی به نسبت پایین بوده، می توان گفت درآمد هر شغلی متناسب و حتی بالا است و شخصی که به عنوان نیروی کار وارد این کشور می شود می تواند علاوه بر تامین هزینه های خود، میزان معقولی پس انداز نیز داشته باشد. از مزایای اخذ ویزای کاری کشور آفریقای جنوبی این است که در کنار کار می توان به صورت پاره وقت به تحصیل در دانشگاه پرداخت، با توجه به اینکه بعضی از دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی سطح علمی بالایی داشته و مورد قبول کشورهای توسعه یافته هستند، لذا می توان گفت کار و تحصیل در این کشور با هزینه ای نسبتاَ پایین، می تواند زمینه سازِ ورود فرد به کشورهای استرالیا، انگلیس و… را فراهم نماید. البته کشور آفریقای جنوبی امنیت نسبتاً ضعیفی دارد و بعضی بیماری ها مثل ایدز و تب زرد در برخی مناطق آن شایع است، شاید بتوان گفت از نکات منفی این کشور همین موضوعات باشد. چنانچه پس از مطالعه ی مطالب فوق قصد مهاجرت و اخذ ویزای کاری کشور آفریقای جنوبی را دارید، پیشنهاد می شود با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور  http://malekpourmie.com/ که دارای سابقه و تخصص در زمینه اخذ ویزای کاری این کشور هستند، در دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران در ارتباط باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 پاسخ
 1. mie editor2 گفته:

  سلام .‌میخواستم بدونم ویزای کار افریقای جنوبی با خانواده صادر میشه ویا نه فقط برای فرد متقاضی

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. امکان بردن همراه از ابتدا برای ویزای کار کشور آفریقا وجود دارد. برای دریافت اطلاعات برای این کشور می توانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 2. مشاور حقوقی گفته:

  سلام، ممنون از وقتی که برای پاسخگویی می گذارید. من یک دختر ۹ ساله دارم و می خواستم برای مهاجرت کاری آفریقای جنوبی اقدام کنم. سوالم راجع به وضعیت تحصیلی بچه ها در آفریقای جنوبی بود که به چه صورت هست. ممنون

  پاسخ