مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان

مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان

مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان و شرایط ۲۰۱۸ مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان و قوانین ۲۰۱۷ مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان چیست ، در این مقاله در مورد مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان و نیز شرایط تحصیل پزشکی در آلمان و سایر رشته ها در این کشور صحبت میشود. همچنین قوانین مهاجرت تحصیلی آلمان و هزینه ی تحصیل در آلمان به طور کامل تشریح شده است. در مهاجرت به آلمان ، طرق گوناگونی وجود دارد ، که تحصیل در آلمان ، یکی از انواع آن است. افراد بسیاری تمایل به مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان که یک کشور صنعتی و بزرگ میباشد دارند. مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان ،  منوط به دارا بودن شرایطی است، که در ذیل به آن اشاره می نماییم .سوال بسیاری از دوستان اینست که آیا مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان، منجر به اخذ اقامت در این کشور می شود ؟ متقاضیان در چه مقاطعی می توانند ، اقدام به اخذ پذیرش و مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان شوند؟ شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه های رایگان آلمان چیست؟ آیا جهت قبولی در دانشگاه های رایگان آلمان ، نیاز به ارائه مدرک زبان می باشد ؟

پنج دلیل تحصیل در کشور آلمان

آموزش و تعلیم با کیفیت بالا در دانشگاه های رایگان آلمان

دوره های بین المللی جذاب برای دانشجویان در دانشگاه های آلمان

هزینه های پایین مهاجرت تحصیلی به آلمان

چشم انداز شغلی خوب پس از تحصیل در دانشگاه های آلمان

کیفیت زندگی

germanyyy مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان

مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان و آموزش و تعلیم با کیفیت بالا

لازم به ذکر است که ؛ حدودا تعداد ۴۰۰ دانشگاه در کشور آلمان ، فرصت های عالی جهت آموزش و یادگیری ارائه می دهند. مجله آموزشی انگلیسی تایمز ، در میان دویست دانشگاه برتر دنیا ، رتبه ۱۱ را به دانشگاه های آلمان اختصاص داده است و دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های رایگان آلمان تحصیل نموده اند ، به دانشگاه های این کشور رای داده اند . در یک سر شماری در سال ۲۰۱۲ ، حدود ۸۵% از دانشجویان اظهار داشتند که از کیفیت و سطح آموزش رضایت داشتند و همچنین بیش از ۹۰% از دانشجویان به استاندارد دانشگاه های رایگان آلمان و کیفیت و کمیت بالای آموزشی دانشگاه های آلمان رای دادند.

مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان و دوره های بین المللی جذاب برای دانشجویان

دانشگاه های آلمان تعداد زیادی از رشته ها در تمامی مقاطع مختلف تحصیلی ، اعم از کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری را با هدف بین المللی ، به دانشجویان ارائه می دهد و دانشجویان می توانند ، با توجه به دانشگاه و قابل دسترس بودن آن ، دوره های فوق را به زبان  آلمان ، انگلیسی و یا فرانسه سپری نمایند بنابراین موضوع تحصیل دکتری در آلمان و شرایط تحصیل دکتری در آلمان و نیز باید بررسی شود تا از این امکان بتوان بهره برد. .

مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان و هزینه پایین

برخلاف ، بسیاری از کشورهای دیگر دنیا ، هیچ شهریه ایی بابت ثبت نام مدرک کارشناسی از دانشجویان ، در دانشگاه های دولتی آلمان اخذ نمی گردد . سال تحصیلی در دانشگاه های رایگان آلمان ، به دو ترم منقسم می گردد. از آنجا که از شروع ترم زمستان سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۴ دانشجویان از پرداخت شهریه معاف می باشند و صرفا تنها یک ترم هزینه بایستی پرداخت گردد. بعبارتی دانشگاه های آلمان از هزینه بسیار پایینی برخوردار است.

همچنین دانشجویان می توانند ، با هزینه حدودا هشتصد یورو در ماه ، هزینه، زندگی خود را بگذرانند و می توانند این هزینه را از طریق دارا بودن حرفه و یا شغلی در این کشور جبران نمایند. همچنین یکی دیگر از راه های کمک هزینه های تحصیل در دانشگاه های آلمان استفاده از بورس تحصیلی ND   می باشد ، که در کاهش هزینه تحصیلی در کشور آلمان کمک خواهد کرد. بنابراین هزینه های زندگی و تحصیل در کشور آلمان ، با توجه به نوع زندگی متفاوت است

برخی از مخارج در آلمان : ۱٫ هزینه مسکن در المان به نسبت به نوع و مکان  حدودا ، ۱۵۰ تا ۳۰۰ یورو می باشد. ۲٫هزینه بیمه سالیانه ۷۵ یورو است . ۳٫مایحتاج زندگی حدود ۴۰۰ یورو  ۴٫هزینه رفت و آمد در کشور آلمان با دارا بودن ، بلیط شش ماهه حدود ۱۵۵ تا ۲۰۰ یورو است.

مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان و چشم انداز شغلی خوب

تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمانی ، نخستین گام پیش به سوی آینده ایی شغلی و حرفه ایی در کشور آلمان می باشد . از آنجا که شرکتهای آلمانی به دنبال جذب نیرو ، پس از تحصیل در آلمان در رشته هایی همچون مهندسی ، علوم زیستی ، پزشکی و فن آوری اطلاعات می باشد.

از مزایای دیگری که تحصیل رایگان در آلمان دارد ، اخذ حقوق می باشد که بسته به عوامل مختلف همچون نیاز جامعه به کار ، شرایط کار ، تجربه حرفه ایی متفاوت می باشد. فارغ التحصیلان رشته های فنی ، مهندسی ، ریاضیات و فن آوری اطلاعات  ، از آینده شغلی و میانگین درامد بالاتری در کشور آلمان نسبت به سایر رشته های دیگر قرار گرفته اند.

مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان و کیفیت زندگی

کیفیت زندگی در کشور آلمان بسیار بالا و عالی می باشد. کشور آلمان بسیار امن ، با استاندارد بالای زندگی ، فرهنگ و تاریخ غنی می باشد. این کشور همچنین دارای یک زیر ساخت بسیار عالی و فرصت های بسیار عالی جهت تفریح و سرگرمی دارد.

در دانشگاه های کشور آلمان شما می توانید غیر از مطالعه ، فعالیت های بیشتری انجام دهید ، از جمله ، رفتن به باشگاه ورزشی ، انجام فعالیت های سیاسی و اجتماعی ، رفتن به کلوپ های شبانه و تائتر و… .

مراکز آموزشی و تحصیلی در آلمان

۱٫دانشگاه های رایگلن آلمان

۲٫دانشگاه های آموزشی عالی فنی و حرفه ایی در کشور آلمان

۳٫دانشگاه هایی که در زمینه سینما ، فیلم و هنر خدمات آموزشی در کشور آلمان ارائه می دهند.

رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های آلمان

حقوق

پزشکی و پیراپزشکی

علوم انسانی

علوم طبیعی

حسابداری

مهندسی مکانیک

مهندسی برق

ریاضیات

مهندسی صنایع

علوم بهداشت و ….

لازم به ذکر است که در دانشگاه های رایگان آلمان ، دانشجویان می توانند اقدام به ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری نمایند.

در دانشگاه های آموزشی حرفه ایی ، دانشجویان به صورت تخصصی و حرفه ایی تر ، به تحصیل می پردازند و به جنبه کاربردی تحصیلی نسبت به جنبه کاربردی بیشتر پرداخته می شود.

در دانشگاه های ارائه دهنده خدمات آموزشی ، هنر ، موسیقی و فیلم ؛ می توان گفت که بیش از ۵۸ دانشگاه در آلمان رشته های هنری ، در زمینه موسیقی ، هنر ، فیلم ، سینما ، گرافیک و ….. خدمات ارائه می دهند .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی در کشور آلمان

پاسپورت معتبر متقاضی

اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های آلمان

گواهی تائید شده و ترجمه شده سه سال پایانی دوره متوسطه

گواهی تائید شده و ترجمه شده دوره پیش دانشگاهی

گواهی تائید شده و ترجمه شده دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد

فرم تکمیل شده درخواست ویزا

پذیرش تحصیلی متقاضی

عکس رنگی پاسپورتی متقاضی

دو کپی تائید شده شناسنامه

گواهی تمکن مالی متقاضی به مبلغ حدود ده هزار یورو

در صورت وجود رزومه شغلی ، مدارک و سوابق تائید شده آن ارائه گردد

پرداخت هزینه صدور ویزا و یا روادید

متقاضیان جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های المان به زبان انگلیسی ، بایستی ابتدا در یکی از دانشگاه های رایگان آلمان اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی نمایند و متعاقب ان از طریق سفارت ، اقدام به اخذ ویزا دانشجویی نمایند ، در اینجا لازم به ذکر است که کسانی اقدام به اخذ ویزای توریستی آلمان را می نمایند ، نمی توانند ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی نمایند ، چراکه مدارک ویزای توریستی با مدارک ویزای تحصیلی ، جهت ارائه به سفارت متفاوت می باشد.

کلیه دانشجویان در کشور آلمان به صورت نیمه وقت و یا پارت تایم حدود ۲۰ ساعت اجازه کار دارند که مجموع آن در سال حدود ۹۶۰ ساعت در سال است.

در صورتی که تمایل به مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان و  ادامه تحصیل در آلمان به زبان انگیلسی برای خود و یا فرزندانتان و یا مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان را دارید ،  با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمائید و شرایط خود را برای ما بیان نمائید تا با توجه به شرایط شما ، کارشناسان و وکلای ما بهترین گزینه را به شما پیشنهاد نمایند.

22 پاسخ
 1. فرشید رحمان نیا گفته:

  با عرض سلام و احترام
  دارای کارشناسی مهندسی لجستیک و زنجیره تامین قطعات خودرو از دانشگاه علمی و کاربردی تهران هستم و تونستم سطح زبان آلمانی خودم را در حد B1 برسونم امکان تحصیل برای من در سطح فوق در رشته خودم در آلمان هست البته تمکن مال در حد 10 هزار یورو ندارم آیا امکان تحصیل در آلمان را دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

  پاسخ
 2. آرمین گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت شما آقای ملک پور. بنده کاردانی حسابداری از دانشگاه دولتی و کارشناسی حسابداری از دانشگاه غیرانتفاعی رو دارم. خواستم بدونم ک میتونم واس ارشد دانشگاه های المان رو برم و شرایطش چیه؟ و اینکه بعد از تحصیل میتونم اونجا اقامت داعم بگیرم یا نه. با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب برای رشته حسابداری دشوار است و باید به زبان المانی تسلط داشته باشید .جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 3. Banafshe گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من در رشته مهندسی شیمی در دانشگاه دولتی در دوره کارشناسی مشغول به تحصیلم و میخوام که دوره ارشد را در المان بخونم .در ضمن الان ترم ۲ هستم .چکارهایی باید انجام بدم.
  ممنون ازشما

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب برای این امر باید مدرک زبان المانی اخذ نمایید و در حال حاضر این پروسه بیش از یک سال و نیم زمان بر است .پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. Hossein گفته:

  سلام اقای ملک پور خواستم بدونم من رشتم تجربیه ومعدلم هم 19است وسال یازهمم اگه بتونم رشته پرستاری و پیراپزشکی در کنکور قبول بشم ومدرک زبان بگیرم میتونم برم المان؟بعد باید مدرک نحصیلی (لیسانس،فوق لیسانس،و..)چی داشته باشم تااجازه بدن ادامه تحصیل بدم اونجا؟اینده شغلی المان هم خواستم بدونم چجوریه؟

  پاسخ
 5. سمانه گفته:

  باسلام خدمت کارشناس محترم .بنده خانمی هستم متاهل که ترم اخرارشداموزش زبان رو در دانشگاه دولتی میخونم.و همسرم هم دیپلم دارند.برای ادمه تحصیل درمقطع دکتری درکشور المان به همراه همسرم چگونه میتوانم مدتی انجا اقامت داشته باشمِ.ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان تحصیل دکترا برای شما وجود دارد اما توجه نمایید که اخذ پذیرش در این مقطع به مدرک زبان و داشتن استاد راهنما وابسته است. برای بررسی شرایط خود و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 6. سپیده گفته:

  با سلام
  من 29ساله هستم،در سال 1390 در رشته کارشناسی حسابداری با معدل 13/93 فارغ التحصیل شدم.در حال حاظر دوره های زبان انگلیسی را برای گرفتن آیلتس میگذرانم.آیا بنده میتوانم به طور رایگان در یکی از دانشگاههای آلمان ادامه تحصیل بدم.چون فکر میکنم معدل من خیلی کمه واسه پذیرش .لطفا راهنماییم کنید ممنون میشوم.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. معدل شما باید برای تحصیل در کشور آلمان مورد ارزیابی قرار گیرد همچنین داشتن مدرک زبان یکی از پایه ای ترین موارد در اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 7. mie editor2 گفته:

  دل از نام و یادت بگیرد قرار خوشم چونکه باشی مرا در کنار، سلام آقای دکتر ملک پور با عرض پوزش میخواستم بدونم آیا برای اخذ ویزای تحصیلی در رشته مدیریت یا تجارت الکترونیک در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های آلمان میتوانم با مدرک زبان انگلیسی و بدون مدرک زبان آلمانی به تحصیل بپردازم و آیا دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان رایگان هستند.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. بله برای مقطع کارشناسی ارشد در صورت داشتن شرایط لازم امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور به طور رایگان وجود دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 8. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. معدل کتبی شما برای آلمان مدنظر قرار می گیرد و بسته به شرایط تحصیلی و مدرک زبان خود می توانید افتهای تحصیلی را جبران نمایید. به طور معمول در مقطع فوق لیسانس ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار خواهید داشت که بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی شما از این طریق جبران می شود. مقالات بین المللی تاثیر خوبی در ویزای تحصیلی شما و اخذ بورسیه تحصیلی در آینده خواهد داشت. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 9. mie editor2 گفته:

  سلام جناب ملک پور بنده دانشجوی معماری کارشناسی دانشکده فنی انقلاب اسلامی(دولتی) هستم.و۲۱سال دارم هنوز درسم تموم نشده کاردانی هم در همین دانشگاه با معدل۱۶ تمام کردم ودیپلم هم با معدل ۱۷٫۵ تمام کردم.(با توجه به اینکه معدل دروس عمومی و تخصصی از هم جدا هست ومن در دروس دینی علاقه ای به مطالعه این دروس ندارم معدل بنده مقدار پایین هست اما دروس تخصصی رشتم بالای ۱۸ است.) وامسال دانشگاه IKKE المان از دانشگاه ما بازدید کرده.و در حال خوندن زبان انگلیسی هستم و۲ سال دیگه مدرک CPE که مطعلق به دانشگاه کمبریج هست دریافت می کنم و زبان المانی همزمان با سربازی می خوام بخونم. علاقه مند مهاجرت به المان هستم و با شنیدن ویس های شما متوجه شدم که المان مناسب تر است برای من و این که خانواده من طلا فروش هستن توانایی پشتیبانی من را دارا هستند اما حقیقتا من قصد دارم به قول معروف روی پای خودم بایستم و در حال یاد گیری نرم افزار های طراحی و انیمیشن و تدوین فیلم وعکس هستم ومقداری هم طراحی سایت بلد هستم و در حال گسترش این چنین توانایی ها هستم.و اینکه چند تا سوال دارم: ۱- دانشگاه های المان به معدل کل توجه می کنند یا دروس تخصصی در اولویت هست ؟ ۲-با توجه به اینکه سیلابس دروس المانبا ایران متفاوته و همین طور سطح علمی با ورود به دانشگاه های المان با افت تحصیلی رو به رو ایم ؟ ۳- سیلابس دروس المان رو از کجا می شه پیدا کرد؟ ۴-امکانش هست که هزینه زندگی و تحصیل رو کامل حین تحصیل بپردازم و حداقل بعد از یک یا دو ماه نیازی به کمک مالی خانواده نداشته باشم؟ ۵-ایا بدون داشتم مقاله ISI یا چاپ کتاب امکان پذیرش در دانشگاه های خوب المان هست؟ امید وارم همیشه موفق و پیروز باشید.

  پاسخ
 10. mie editor2 گفته:

  با سلام و سپاس از الطاف شما. شما می توانید برای رشته روانشناسی دانشگاه های کشور آلمان اقدام نمایید. برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری باید رزومه شما (مقالات بین المللی، نمرات، مدرک زبان و …) مورد بررسی قرار گیرد، در حال حاضربرای شما امکان پذیرش در مقطع فوق لیسانس مجدد نیز وجود دارد اما بیشتر از این سن با ریسک ردی ویزا همراه خواهد شد. با ارزوی موفقیت

  پاسخ
 11. mie editor2 گفته:

  سلام جناب آقای ملک پور من ویدیوهای شما رو مشاهده کردم شما بسیار با انرژِی هستید. خدمت شما عرض کنم من یک پسر ۳۰ ساله مجرد هستم لیسانسم روانشناسی عمومی (از واحد تهران جنوب) و فوق لیسانسم روانشناسی تربیتی(مقطع ارشد کلاٌ علوم تحقیقات خواندم ولی مدرکم از دانشکاه همدان صادر شده چون مهمان بودم به دلیل بیماریم ). متاسفانه من دچار بیماری رماتیسم هستم یعنی مساله جسمی حرکتی دارم اما با جراحی هایی که داشتم الان در حال حاضر قادر به راه رفتن هستم و از پس کارهای خودم بر می آیم. من میخوام بدونم کشور آلمان برای رشته روانشناسی پذیرش داره؟ بعد من دوباره باید از اول شروع به خواندن کنم ؟ سوال آخر اینکه من تا چند سالکی زمان دارم اقدام کنم برای درس خواندن ؟

  پاسخ
 12. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. برای ارتباط مستقیم با ما می توانید با دفتر مرکزی در وین تماس حاصل نمایید. شماره های تماس با ما را در بخش ارتباط با ما جستجو نمایید.

  پاسخ
 13. mie editor2 گفته:

  سلام جناب دکتر. آقای دکتر صدای شما بسیار آرامش بخشه … جناب دکتر این وکیل های داخل ایران منو دیوونه کردن هر کس یه حرفی میزنه . میخوام اگه امکان داشته باشه وکالت کارهای بنده رو شما قبول زحمت کنید. من میخوام برای ارشد برم آلمان و بعد از درس اونجا کار کنم. شرایط کامل بنده به شرح زیر می باشد: متولد ۲۶/۳/۱۹۸۸ دیپلم فنی و حرفه ای کارهای عمومی ساختمان کاردانی کارهای عمومی ساختمان معدل ۸۹/۱۲ دانشگاه سراسری لیسانس عمران عمران معدل ۴۳/۱۲ دانشگاه غیر انتفاعی سال اخذ مدرک لیسانس ۹۲ حدود ۸ سال سابقه کار مرتبط و حدود ۳ سال سابقه بیمه دارای پروانه نطام مهندسی در حال حاضرهم دارم زبان آلمانی آ۱ میخونم اگه لطف میکنید و وکالت بنده رو قبول میکنید به بنده اعلام بفرمایید. با تشکر

  پاسخ
 14. mie editor2 گفته:

  با سلام. با داشتن مدرک زبان امکان اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان امکان پذیر است که پس از آن می توانید با یافتن کار اقامت خود را تمدید نمایید. برای اطلاع از شرایط این ویزا با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 15. mie editor2 گفته:

  سلام و عرض ادب.من ۲۶ ساله هستم.پسر،مجرد،لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد با معدل بالای ۱۶٫مسلط به زبان انگلیسی.کار تخصصی در رشته خودم نکردم تا الان.فقط در دوره جوشکاری در سازمان فنی حرفه ای شرکت کردم و مدرک ۲۸۸ ساعت رو دریافت کردم.درامد خانوادم هم متوسط هستش.دوس دارم برای گذروندن دوره مستر برم آلمان و بعدش اگه همه چی خوب پیش رفت برام اقامت بگیرم.ممنون میشم اگه بهم بگید شرایطش رو دارم که اینکارو انجام بدم یا نه.با تشکر از شما

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.