مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا

مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا

مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا و قوانین ازدواج در کانادا ۲۰۱۸ و مهاجرت سوری به کانادا را در این مقاله میخوانیم ؛ یکی از راه های مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج است. روشی که در سال های اخیر به دلایلی چون مدت کمتر نسبت به سایر روش های مهاجرت و همچنین همکاری و استقبال دولت کانادا نسبت به پذیرش این گونه مهاجران طرفداران فراوانی را به خود اختصاص داده است. در مقاله ی پیش رو موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ده سال سابقه در این حوزه خوانندگان محترم را نسبت به جزئیات مهاجرت از طریق ازدواج آگاه می کند

 

مقدمه:

قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان « Immigration and Refugee protection act» قسمتی از متن خود را به در کنار هم نگه داشتن خانواده اختصاص داده است و اداره تابعیت و مهاجرت کانادا CIC یا  Citizenship and Immigration Canada مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را در الویت های خود قرار داده است تا حدی که موسسه حقوقی ملکپور شاهد آن است در بازه زمانی شش ماه تا یکسال ویزای اینگونه افراد را اعطا می شود.

قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان در بند یک ماده ۱۲ فرد خارجی را در صورتی عضو خانواده می داند که پدر یا مادر، فرزند، همسر، شریک زندگی یا یکی دیگر از اعضای خانواده شهروند citizen  یا دارای اقامت دائم permanent resident در کانادا باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج به روش اسپانسر شدن همسری که در کانادا اقامت دائم یا شهروند کانادا محسوب میشود، صورت می گیرد.

قبل از وارد شدن به بحث و توضیح شرایط آن بیهوده نیست که شخص همسر را از دیدگاه قانون کانادا تعریف کنیم؛ این مفهوم سه دسته از افراد را شامل می شود:

۱)  Spesese : همسر عقدی و قانونی

۲) : Common   law partner  شریک زندگی عرفی (این افراد به مدت حداقل ۱سال باهم در یک مکان زندگی میکنند.)

۳- conjugal partner  : یک  تعریفی دیگر از شریک زندگی است که در آن زوج لزوماً بنا به شرایطی در یک مکان زندگی نمی کنند اما رابطه ی زناشویی با یکدیگر دارند.

همچنین باید افزود شریک زندگی در این تعاریف شامل افراد هم جنس نیز می شود.

و نکته ی دیگر اینکه شخصی که با وی در آینده قرار ازدواج گذاشته می شود و در حال حاضر رابطه زناشویی بینشان برقرار نیست در این تعاریف قرار نمی گیرد و نمی توانند به عنوان اسپانسر یا اسپانسر شونده به مهاجرت با این روش اقدام کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج:

برای گرفتن اقامت با این روش، فردی که در کانادا اسپانسر می شود و فردی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق همسر خویش است، (  sponsored person and sponser) هردو باید شرایط مخصوصی داشته باشند.

۱)شرایطی که شخص اسپانسر باید داشته باشد:

۱- شهروند کانادا باشد یا مقیم دائم آن کشور باشد .

۲- حداقل باید ۱۸سال سن داشته باشد.

۳- به مدت حداقل سه سال توانایی تامین هزینه های زندگی همسر خود را در کانادا داشته باشد؛ البته این شرط در صورتی است که شخص اسپانسر شونده یا همان فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج خودش توانایی مالی برای تامین هزینه های زندگی خودش را نداشته باشد.

نکته ی مهمی که در این قسمت نباید از نظر دور داشت این است که اگر در این سه سال شخص متقاضی مهاجرت از طریق ازدواج از دولت کمک مالی یا به تعبیر نص قانونsocial Assistance دریافت کند، فرد اسپانسر مکلف است تمامی این هزینه ها را پرداخت نماید.

و همچنین نکته ی مهم بعد این است که اگر در طول این سه سال این دو یعنی شخص اسپانسر و اسپانسر شونده از یکدیگر جدا شوند و به عبارتی رابطه ی زناشویی آنان بپاشد فرد اسپانسر همچنان تا اتمام این مدت مسوول هزینه های زندگی وی است.

۴-در کانادا یا اطراف آن به جرایم جنسی ،تهدید ،جرایم علیه  اشخاص ، خشونت علیه خانواده  محکوم نشده باشد . مگر اینکه تبرئه شده باشد یا احاده حیثیت کرده باشد ، یا مجازات خود را گذرانده باشد و ۵سال ازآن گذشته باشد.

۵- باید در کانادا سکونت داشته باشد یا به دولت کانادا تعهد دهد در زمانی که اسپانسر شونده به عنوان مقیم دائم به کانادا می آید، اوهم در خاک این کشور سکونت دارد.

۶- زمانی که این درخواست را مطرح می کند، همسر یا شریک زندگی دیگری ندارد.

۷- طی ۵ سال گذشته اسپانسر شخص دیگری از طریق ازدواج نشده باشد به عبارت دیگر این شرط را می توان به عنوان یک محدودیت این گونه بیان کرد که شخصی که اسپانسر همسر خود می شود تا ۵ سال دیگر نمی تواند اسپانسر همسر دیگری شود. (در صورت جدایی، فوت و …)

۸- شخص اسپانسر به خاطر تعهدات اسپانسر بودن خود بدهکار دولت کانادا نباشد.

۹- باید به دولت کانادا و شخص اسپانسر شونده امضا و تعهد دهد که همسر یا شریک زندگی خود را تا سه سال حمایت مالی می کند.

۲) اسپانسر شونده  Sponsored person

 • حداقل ۱۶سال سن داشته باشد.
 • اعلام اینکه از تعهدات و وظایف خود نسبت به همسر خود ونسبت به دولت کانادا آگاه است. مثل اینکه تمام تلاش خود را انجام دهد تا استقلال مالی پیدا کند.

(قابل دسترس در: http://www.cic.gc.ca/English/resources/manuals/bulletins/.asp)

ذکر این مورد را نیز نباید از نظر دور داشت که بعد از اینکه شخص متقاضی اقامت دائم کانادا را دریافت نمود باید به مدت دو سال با شخص اسپانسر زندگی مشترک داشته باشند، در صورت عدم احراز این امر حتی پس از پایان این دو سال اقامت وی باطل خواهد شد و از کشور خارج شود. (یعنی بعد از دو سال متوجه شوند که در طول دو سال اول زندگی شان از یکدیگر جدا شده بود.

و نکته ی بسیار مهم و اصلی آخر این است که ازدواج حتماً باید به صورت واقعی صورت گرفته باشد یعنی به هنگام فرستادن مدارک برای اداره ی مهاجرت باید دقت کنید که برای افسر ویزا احراز شود که افراد متقاضی، همسر یا شریک زندگی واقعی هستند و صرفاً برای کسب اقامت دائم آمریکا چنین درخواستی نمی کنند. به منظور این امر هنگام تشکیل پرونده در اداره ی مهاجرت یکی از مهم ترین مدارکی که باید فرستاده شود، مدارکی است که دلالت بر اثبات ارتباط واقعی زوجین کند. مدارکی مانند عکس های خانوادگی، پیام ها و نامه ها، هدایا و…

همچنین مواردی چون اختلاف سنی زیاد بین زوج، اختلاف دین و زبان می تواند افسر ویزا را به شک اندازد که این ازدواج واقعی نیست که نتیجه ی آن عدم پذیرش دولت کانادا برای درخواست ویزای چنین افرادی است.

کما اینکه در هر دوره از زمان حتی پس از گرفتن اقامت دائم و گذر مدت زمانی که زوجین باید در کنار یکدیگر در دولت کانادا زندگی مشترک داشته باشند، دولت کانادا متوجه تقلبی بودن مدارک و واقعی نبودن ازدواج شود، اقامت دائم باطل خواهد شد.

برگرفته شده از سایت مستقیم دولت کانادا در زمینه ی مهاجرت: (http://www.cic.gc.ca/EnGLIsh/immigrate/index.asp)

نتیجه:

همان طور که ملاحضه شد مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یکی از روش های بسیار مناسب برای ازدواج است که در کوتاه ترین مدت ممکن و بدون سختی و شرایط مالی، تحصیلی یا کاری به خصوصی شخص اقامت دائم کانادا را کسب خواهد نمود. موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و دفاتر همکارش در ایران آماده ی هرگونه همکاری با متقاضیان محترم و ارائه خدمات مشاوره ای با کیفیت بسیار بالا در این زمینه می باشد. سوالات خود را  در باب مهاجرت به کانادا و دیگر کشورها با ما در میان بگذارید.

 

 

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

68 پاسخ
 1. احمد گفته:

  ببخشید من چون با ویزای قصد دارم برم باید از اداره مهاجرت مجوز بگیرم؟
  من قبل از اینکه با این ویزا برم یک سفر توریستی خواهم داشت به کانادا در روز های اینده و میخوام بدونم در این مورد توضیح بدید چجوری مجوز بگیرم یعنی باید در سیستم اکسپرس انتری ثبت کنم و در صورتی که امتیاز لازم اوردم باید چیکار کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای ویزای توریستی یا ویزای ازدواج نیازی به ثبت نام در برنامه اکسپرس اینتری ندارید.
   باید از کانادا برای شما دعوتنامه بفرستند.

   پاسخ
   • احمد گفته:

    نه منظورم اینه چون من با ویزای ازدواج برم میتونم کار کنم یا تحصیل کنم یا خیر یا کلا اجازه کار و تحصیل دارم؟ بدون مجوز یا اگر نیاز به مجوز داره باید از کی و کجا بگیرم؟

    Rating: 5
    پاسخ
    • MIE.Malekpour2 گفته:

     سلام. مجوز کار رو اداره مهاجرت کانادا بهتون میده و شرایط شما رو هم همون اداره ارزیابی میکنه. سختی و راحتیش بستگی به سن و تحصیلات و سابقه کاری و سطح زبان شما داره که هر چی بهتر باشه شانس موافقتشون با درخواست کار بیشتره.

     پاسخ
 2. KASRA گفته:

  جناب صحبت حرف شمارو جویا شدم و از استاد راهنما پرسیدم نمیدونم اون استادی که میگه 33 ساله کارم تدریس میگه خیر سختی برای کسانی که با پاسپورت غیر ایرانی وارد میشن وجود نداره و بعد درضمن دیپورت شدن الکی نیست که کسی را الکی و بی دلیل دیپورت کنن لطفا اطلاعات صحیح بدست متقضیان برسونید!!!!!!!!!!!!!

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام

   صحبت شما درسته. اگر پاسپورت کانادایی دارید پس شهروند کانادا هستید و روابط آمریکا با ایران روی کار شما تاثیری نداره.

   پاسخ
 3. سیروان گفته:

  سلامن سال 2014 با این ویزا به تورنتو اومدم……. تا روز های اول یعنی تا ماه های اول کار میکردم تا اینکه تو سال 94 تا 96 کلا 10 ماه کانادا بودم و بیشتر اوقات سال را در امریکا بودم تا سال 97 و با قوانین سختگیرانه نتونستم ویزا اخذ کنم و عملا صبر کردم تا 5 سال که سال پیش موفق به اخذ پاسپورت کانادا شدم……………الان قریب به یقین میگم علاقه ای ندارم که در کانادا باشم ومیخوام به امریکا برم تحصیلی و در امدم سالی 40 هزار دلار امریکاست
  من لیسانس از ایران گرفتم و فوق لیسانس از کانادا معدل A+ هستش

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. در حال حاضر آمریکا حتی برای دانشجویان هم سخت گیری کرده و در بدو ورود دیپورتشون میکنه. البته داشتن پاسپورت کانادایی میتونه کمک خوبی براتون باشه. البته سنتون رو بیان نفرمودید. با موسسه تماس بگیرید تا مشاورین ما شرایط شما رو بررسی و راهنمایی تون کنند.

   پاسخ
   • Kasra گفته:

    سلام من 33 سالمه و گفتم فوق لیسانس دارم و پاسپورت کانادا را هم گرفتم……..شما با چه سندی میفرمایید که آمریکا با تمام جهان روابطش بده و همه دانشجویان را دیپورت میکنه آخه مگه الکیه ……من الان در اصل سیتیزن کانادا هستم ولی نمیدونم اظهار نظر شما درباره اینکه تمام دانشجویان بین المللی دیپورت میکنه چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پسر عموی من متولد سوئیس و تحصیل کرده سوئیس هم هست و الان برای فوق لیسانس و دکترا رفت آمریکا تا لیسانس از سوئیس گرفت خودش سال 2015 رفت ولی میگه که ا1لا دانشجویان بین المللی اصلا سختی ندارن برای اینکه بیان امریکا ولی چیزی که گفت اینکه از سال 2017 تا الان متاسفانه دانشجویان ایرانی کم شدن حالا به هر دلیلی…..الان من پاس کانادا را دارم و میخوام دکترا از دانشگاه های آمریکا بگیرم چجوریه شرایطم در آمدم و سایر شرایط هم گفتم قبلا

    Rating: 5
    پاسخ
 4. سیروان گفته:

  سلام من سال 93 با ویزای ازدواج وارد کانادا شدم و بعد از 3 ماه ورود به این کشور مشغول بکار شدم……سال 94 تا 96 ..90 درصد اوقات در امریکا بودم و فقط برای این به کانادا میومدم که اقامت باطل نشه و خب من با ویزای تحصیلی در امریکا بودم …. اما سال 97 من تحصلیم تمام شد در مقطع دکترا در امریکا و برگشتم به کانادا و دیگه نتونستم به امریکا برم تا حدود 2 ماه پیش که پاسپورت کانادا گرفتم ……………الان میخوام کلا برم امریکا بنظرتون بهتر نیست من با ویزای تحصیلی برم برای مقطع پست داک؟…..چون همسر من هم ایرانیه در کانادا اما پاسپورت کانادا را داره
  در امد من: شغل داشتن یک شرکت ساخت قطعات برقی و بالغ بر 60 هزار دلار امریکا در سال من دکترا مهندس برق از دانشگاه میامی امریکا دارم و فیش حقوقی دارم
  در امدم همسرم: مدیریت یک شرکت مد و طرحی و درامدم سالانه 45 هزار دلار امریکا و فوق لیسانس مد و طراحی از مونترال کانادا و فیش حقوقی هم داریم
  خیلی ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. در حال حاضر آمریکا حتی برای دانشجویان هم سخت گیری کرده و در بدو ورود دیپورتشون میکنه. البته داشتن پاسپورت کانادایی میتونه کمک خوبی براتون باشه. البته سنتون رو بیان نفرمودید. با موسسه تماس بگیرید تا مشاورین ما شرایط شما رو بررسی و راهنمایی تون کنند.

   پاسخ
 5. UCLAFC گفته:

  سلام ما ویزا داریم و توی سیستم اکسپرس انتری من قبول شدم و از شرکتی دعوتنامه دارم ایا وقتی با ویزای ازدواج رفتم میتونم کار کنم تمام وقت یا باید از جایی مجوز بگیرم؟

  Rating: 5
  پاسخ
   • UCLAFC گفته:

    بله ما ویزای ازدواج کانادا را تحویل گرفتیم و من حدود 3 روز پیش یک ایمیل زدم به اداره مهاجرت کانادا و گفتم که من قبول شدم و از من هم اسناد خواست و فرستادم امروز نامه ای اومد و پرینتر گرفتم مبنی بر اینکه من مجوز کار گرفتم مشکل زیادی نبود الان هم میتونم کار کنم دیگه با اینکه مجوز بگیرم یا باز هم چیز دیگه ای لازمه ؟ من احتمالا روز یکشنبه بلیط گرفتم میرم ونکوور

    Rating: 5
    پاسخ
 6. UCLAFC گفته:

  سلام عرض ارادت……
  ببخشید مبلغ تمکن برای اینکه باید تو حساب اسپانسرکنننده باشه چقدر برای زندگی دو نفر در حدود 3 سال ……

  Rating: 5
  پاسخ
   • UCLAFC گفته:

    ریز هزینه ها منظورتون چیه؟
    شرایط اسپانسر شونده: گواهی عدم سو پیشینه و مدرک زبان و گواهی سلامت پزشکی
    شرایط اسپانسرکننده : گواهی عدم سو پیشینه و مدرک زبان و گواهی سلامت پزشکی + گواهی تمکن مالی که سفارت جهت زندگی حداقل 2 سال باید در حساب داشته باشیم + خانه ( یا استیجاری یا ملکی )+ گواهی تمکن در خارج از کبک معمولا 20 هزار دلار کاناداست برای هر سال که میشه با صرف هزینه

    Rating: 5
    پاسخ
    • MIE.Malekpour2 گفته:

     سلام. ما چه کمکی میتونیم به شما بکنیم در این زمینه؟ با توجه به اینکه ظاهراً خودتون اطلاعات مورد نیازتون رو از منابع اصلی تهیه می کنید.

     پاسخ
 7. KASRA گفته:

  سلام ببخشید در صورتی که من با ویزای ازدواج وارد کانادا بشم ایا این حق برای من وجود داره که کار تمام وقت داشته باشم؟
  یا تحصیل کنم ( البته با صصرف هزینه ) چون شما فرمودید در صورتی مه کار برای شخص که مقیم کانادا هست پیدا نشد من میتونم کار کنم به نظر شما این نظریه درسته؟
  چون من وقتی وارد خاک کانادا میشم در اصل از حقوق ها و مزایای زیادی دسترسی دارم درسته؟
  پس چون مدرک من هم دکترا هست میتونم کار کنم دکترا برق از ژاپن
  خیلی ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کار در کانادا برای همه افراد نیازمند ثبت نام در سیستم اکسپرس انتری هستش و امکانتحصیل هم منوط به اجازه اداره مهاجرت کانادا هستش ولی عموما امکان پذیره.

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای اخذ ویزای کار کانادا راه های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال، برای ویزای کار و یا کارآفرینی در کانادا می توان ویزای همراه بصورت همزمان درخواست کرد ولی برای ویزای تحصیلی کانادا می بایست ابتدا متقاضی وارد کانادا شده و پس از چند ماه اقدام نماید.
   مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا را ویزای همراه نمی نامند و شرایط جداگانه ای دارد.

   پاسخ
 8. آرزو زارعي گفته:

  سلام و وقت بخير
  من ميخوام با اقايي كه حدود ٢٦سال از من بزرگتر هست ازدواج كنم ايشون اقامت كانادا دارند و همينطور يكماهي هست كه رستوران اجاره كردند
  آيا ايشون ميتونند كه بعد از عقد در ايران براي من درخواست ويزاي كار در كانادا بعنوان اشپز رو بدهند كه من زودتر مهاجرت كنم يا امكانش نيست!؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. فرآیند ویزای کار کانادا از طریق امتیازبندی هستش و با جاب آفر هم مدت زیادی طول میکشه چرا که اول باید در کانادا کار رو آگهی کنند و اگه در کانادا و قاره آمریکای شمالی فردی پیدا نشد شما رو میتونن از طریق آگهی بین المللی جذب کنن که همونطور که گفتم هیچ تضمینی براش وجود نداره.
   برای اقامت از طریق ازدواج در کانادا نامزدتون باید شهروند کانادا باشه و پاسپورت کانادایی داشته باشه تا شما رو بتونه به همراه خودش ببره ولی چون اقامت کانادا رو دارن میتونن شانسشون رو برای ویزای همراه کانادا امتحان کنن و برای شما اقدام کنند. البته چند ماه بعد از ازدواج شما. برای ازدواج هم بهتره چندین بار با هم دیدار کنین و عکس های متعدد داشته باشین تا رابطه عاطفیتون رو بتونین اثبات کنین.

   پاسخ
 9. ali oradi گفته:

  باسلام خدمت شما بنده در ایران ازدواج کردم ایا میتوانم در کشور کانادا دباره ازدواج کنم به مشکلی بر نخواهم خورد

  Rating: 5
  پاسخ
 10. farzaneh گفته:

  با سلام خدمت شما..مدت یکماه با اقایی که سیتیزن کانادا هستن و پزشک هم هستن اشنا شدم در حال گذروندن دوره فلوشیپ تو کانادا هستن. دوماه دیگه قصد ازدواج داریم.ایشون ۶ ساله کانادا هستن.تفاوت سنی ما ۴ ساله. میخواستم بدونم عقد ما در ایران انجام بشه چه مدت طول میکشه ایشون بتونن کارای اقامت من و انجام بدن و برم کانادا پیششون.چه مدارکی نیازه جهت اراعه.ممنون میشم جوابتون ارسال بشه برام

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. در صورتی که بتوانید اثبات نمایید ازدواج شما صوری نیست و مراحل ازدواج شما طبق استاندارد پیش برود با ارائه مدارک و داشتن شرایط مالی از سوی همسر شما جهت تشکیل زندیگ مشترک، می توانید در ابتدا اقامت موقت و بعد از گذشت چند سال از زندگی مشترک و عدم وقوع طلاق اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید.
   مقاله زیر را مطالعه نمایید:
   https://malekpour.ir/اقامت-از-طریق-ازدواج/

   پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. ازدواج صوری غیرقانونی می باشد و می تواند جریمه و زندانی در پی داشته باشد بنابراین به هیچ عنوان توصیه نمی شود و موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدمات و مشاوره ای در این زمینه ارائه نمی دهد.

   پاسخ
 11. سارینا گفته:

  با سلام
  بعد از دادن آزمایش خون چقدر باید منتظر باشیم برای رفتن برای انگشت نگاری؟ من تاییدیه اول رو گرفتم برای ویزای ازدواج اقدام کردیم
  با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
 12. آرزو زارعي گفته:

  آيا براي ازدواج و مهاجرت به كانادا كه حدود سه سال هست اشنايي دارم با تفاوت ٢٦سال اختلاف سني و با ازدواج قانوني ايا احتمال اين هست كه با مشكل مواجه بشيم!؟؟؟
  با تشكر

  Rating: 5
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شما درصورتیکه قصد مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج داشته باشید نیاز دارید که ازدواج شما به صورت رسمی و کاملا قانونی ثبت شود. در این حالت امکان الحاق به همسر برای شما خواهد بود.

   پاسخ
 13. علی گفته:

  با سلام. بنده در کانادا دانشجو هستم و قصد ازدواج غیابی از ایران را دارم ایا امکان ازدواج و گرفتن اوپن ورک پرمیت برای همسرم هست ؟ ممنون.

  پاسخ
 14. Maryam گفته:

  سلام. وقت بخیر. ببخشید من با آقایی که سیتیزن کانادا هستن در ایران آشنا شدم و به مدت 4سال با ایشان بودم. الان ایشان به کانادا مهاجرت کردند.میخواستم ببینم میتونم عقد غیرحضوری انجام بدم و از این طریق وارد کانادا بشم و اسپانسر بشن؟
  بسیار ممنونم

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. این امکان تحت شرایطی برای شما وجود دارد هرچند بهتر است برای سرعت بخشیدن به روند پرونده بهتر است این ازدواج در خاک کانادا صورت پذیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 15. سحر گفته:

  با سلام و تشکر بابت اطلاعات خوب و مفیدتون. لیست مدارک مورد نیاز برای اسپانسرشیپ همسر شامل کارت پایان خدمت هم هست. از اونجایی که توی سایت مهاجرتت جزو مدارک مربوط به ایران ذکر شده کارت پایان خدمت و نه کپی کارت پایان خدمت. آیا باید اصل کارت پایان خدمت ارسال بشه با پرونده و یا مثل مدارک دیگه کپی فارسی و ترجمه رسمی کافیه؟ خیلی ممنون از توجهتون

  پاسخ
 16. فروزان گفته:

  سلام دختری هستم که ساکن تهران هستم، و آقا پس در کانادا هستند و ۸ ماه دیگر اقامت میگیرند، آیا می توان به صورت غیر حضودی ازدواج کرد ؟ چه شرایطی باید داشت؟

  پاسخ
 17. minu گفته:

  با سلام ، من با پسر ایرانی که مقیم کانادا هست قصد ازدواج دارم ، خودم ساکن ایران و یه ازدواج نا موفق داشتم قبلا ، و مبتلا به بیماری مقاربتی هستم ، آیا مشکلی پیش نمیاد برای اقامت ?

  پاسخ
 18. علی حیدری گفته:

  سلام وقتتون بخیر ببخشین از همسر من که الان در کانادا مقیم هستن آیا سپرده حساب میخواهند / یعنی از ایشان پرینت مالی که یک سپرده خاص هست می خواهند؟؟

  پاسخ
 19. فرهاد گفته:

  من الان بخوام بایه خانم که اقامت کانادا داره ازدواج کنم و اقامتمو که گرفتم جدا شم بعد از گرفتن اقامت باید دوسال دیگه باهاش بمونم یعنی با اون سه سال جمعا ۵سال باید باهاش باشم؟
  سوال دوم :من با یکی آشنا بشم که فقط توافقی باهم باشیم تا من اقامتمو بگیرم قبلش عکس عروسی و این چیزا از کجا بیارم بدم من حتی اون خانومو تا حالا ندیدم؟میشه راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست عزیز گرفتن اقامت از طریق ازدواج در کانادا بیشتر مربوط به شرایط و امتیاز ایشان می باشد و پرونده شما نیاز به اخذ وکیل متخصص در این امر داشته تا شرایط شما و همسرتان به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 20. ملیسا گفته:

  با سلام و احترام ، من و آقایی که سیتیزن کانادا هستن و پاسپورت کانادایی دارن قراره تا چند ماه دیگه ازدواج کنیم البته در یه کشور سوم .(ایشون ایرانی نیستن) . میخواستم ببینم چقدر زمان میبره تا به من ویزای کانادا بدن که همراه ایشون بتونم وارد خاک کانادا بشم؟
  با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 21. سینا گفته:

  باسلام
  من با دوستم که ساکن کانادا هستن قصد ازدواج داریم و ۴ ماه در ارتباط هستیم بنده زیره نظر سازمان ملل هستم و هنوز جوابی دریافت نکردم . و ایشون برای ازدواج دارن مییان پیش من .و
  برای درخواست ویزای ازدواج اقدام کنیم به مشکلی بر میخوریم ایا؟

  با تشکر فراوان

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 22. Nazimirzae گفته:

  سلام من یه سوال دارم من قراره بایه اقایی ازبستگانمو که درکانادا زندگی میکنه ازدواج کنم اما ایشون میگه که قبل ازاینکه عقدکنیم باید تویه کشوردیگه چند بار همدیگرو ببینیم وعکس داشته باشیم من چون زیاد اطلاعات دراین زمینه ندارم خواستم بدونم که ایشون راست میگن ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله تا حدودی این امر درست است و باید در مورد مدارکی که باید ارایه دهید با کارشناسان صحبت بفرمایید .

   پاسخ
 23. سارا جاجرمی گفته:

  با سلام و خسته نباشید.
  من و همسرم 3 ماه هست ازدواج کردیم ولی ایشون استادم بودند و حدود 8 سالی هست که میشناسمشون. ایشون 2 ساله که وارد کبک شدند و اقامت دائم دارند.
  اختلاف سنی ما خیلی زیاده . چطور باید به افسر پرونده ثابت کنیم که ازدواج صوری نیست؟
  مثلا مدارک تدریس ایشون در دانشگاه و مدارک تحصیل من میتونه نشون بده ما آشنایی قبلی داشتیم؟
  امکانش هست که به من ویزا و اقامت ندن ؟ در این صورت باید همسرم برگرده ایران زندگی کنه؟ یعنی راهی نیست؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 24. سمانه گفته:

  سلام
  اگر آقا در کانادا باشند و خانم در تهران ۰ آیا در صورتی که ازدواج غیر حضوری و از راه دور انجام دهند , آقا می تواند اسپانسر شود ? اگر میتواند چه مدت طول می کشد تا به خانم ویزا ی کانادا رو بدهند ?

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 25. محمد گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  همسر بنده اقامت دائم کانادا رو دارند
  و بنده هم دچار بیماری هپاتیت نوعB هستم
  ایا امکان رد پذیرش من وجود دارد؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 26. Milad گفته:

  درود
  چنانچه شخصی که با او قصد ازدواج دارم ایرانی باشید و مقیم کشور کانادا باشد نیز امکان دریافت اقامت دائم برای من از طریق ازدواج امکان پذیر هست؟
  (ضمنا شخص نامبرده قبلا دارای اقامت ترکیه بوده)
  ممنون میشم اگر پاسخ به gmail من ارسال شود .
  با تشکر

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 27. n.r گفته:

  ببخشید اگر اسپانسر در کانادا و دارای پی آر باشه و الان عقد بصورت غیرحضوری انجام بشه، میشه برای شخص اسپانسرشونده اقدام کرد؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ