مهاجرت از طریق ازدواج به ایتالیا

 مهاجرت از طریق ازدواج به ایتالیا

مهاجرت از طریق ازدواج به ایتالیا 2018 و با گرفتن وکیل مهاجرت چه شرایطی دارد ؟ راههای مهاجرت از طریق ازدواج به ایتالیا و یا شرایط ازدواج در ایتالیا و شرایط اخذ اقامت ایتالیا و یا اخذ تابعیت ایتالیا چگونه است ؟ تابعیت در کشور ایتالیاتابعیت از طریق ازدواج در کشور ایتالیا 2018شرایط زندگی در کشور ایتالیاشرایط آب و هوایی در کشور ایتالیامهاجرت از طریق ازدواج در کشور ایتالیا چگونه است ؟

همانطور که میدانید  علاوه بر  مهاجرت از طریق ازدواج به ایتالیا  ،  مهاجرت از طرق مختلفی انجام میشود که عبارتند از:تولد – تحصیل – کار –سرمایه گذاری- ازدواج و پناهندگی که پناهندگی کاری غیر قانونی  می باشد و به هیچ کس توصیه نمیشود . موسسه ی حقوقی ملک پور به شما طرق قانونی را پیشنهاد می نماید . در این مقاله می خواهیم برای شما از مهاجرت از طریق ازدواج به ایتالیا صحبت مینماییم. افرادی که قصد دارند از طریق ازدواج در ایتالیا  اقامت این کشور را نمایند بهتر است مقاله ی ذیل را که موسسه ی حقوقی ملک پور در اختیار آنها می گذارد به دقت مطالعه فرمایند. امروزه افراد بسیاری از سراسر دنیا  قصد مهاجرت از  طریق ازدواج به ایتالیا را دارندو از این طریق موفق به اخذ اقامت و تابعیت کشور ایتالیا می شوند.دولت ایتالیا نیز به افرادی که از طریق ازدواج به ایتالیا مهاجرت می نمایند تسهیلاتی در رابطه با اخذ تابعیت و اقامت ارائه می دهد.(این مقاله متعلق به موسسه ی حقوقی ملک پور می باشد)

تابعیت در کشور ایتالیا چگونه است؟ آیا شرایط زندگی در این کشور را میدانید؟اب وهوای این کشور چگونه است؟

آیا این کشور ازدواج همجنسگرایان را می پذیرد؟کشور ایتالیا  بین مرد و زن در تحصیل تابعیت از طریق ازدواج  تفاوت قائل می شود؟

اخذ اقامت  و تابعیت از طریق ازدواج در ایتالیا

همانطور که می دانید  کشور ایتالیا یکی از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و عضو شنگن می باشد  و افرادی که تابعیت این کشورها را دارا باشند برای سفر به سایر کشورهای عضو شنگن نیاز به ویزا ندارند .و قوانین تابعیت در کشور ایتالیا بر اساس اصل خون می باشد یعنی تابعیت از پدر و مادر به وی میرسد.اکثر مردم متمایل می باشند از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت نمایند.

راههای اخذ تابعیت و اقامت کشور ایتالیا متعدد است و یکی از این راهها اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج می باشد که ما در این مقاله سعی بر این داریم راههای اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در ایتالیا را برای شما بیان کنیم. در کشور ایتالیا همانند کشورهای دیگر افراد می توانند از طریق ازدواج ، ویزای ازدواج  آن کشور را کسب نمایند .

در کشور ایتالیا هم مانند دیگر کشورهای دنیا حساسیت هایی را به خرج می دهند و برای آنها این مهم است که افراد برای گرفتن اقامت کشور مورد نظر، ازدواج صوری انجام ندهند بلکه ازدواج آنها واقعی بوده و از روی احساس با یکدیگر ازدواج بنمایند و قصد انها ازدواج و زندگی با یکدیگر می باشد.

در حالت کلی پس از این که افراد ازدواج خود را به دولت ایتالیا ثابت کردند و موفق به اخذ ویزای ازدواج در کشور ایتالیا شدند، وارد کشور ایتالیا می شوند و زندگی مشترک خود را اغاز  می نمایند این فرد زمانی تقریبا به اندازه ی سه سال را باید در این کشور به زندگی مشترک بپردازند بعد از این سه سال تقاضای اخذ اقامت دائم نموده و بعد از آن می تواند برای تابعیت  در کشور ایتالیا اقدام نماید.

در این کشور عضو شنگن میتوان گفت که فرقی میان تابعیت بخشیدن به زن و تابعیت بخشیدن به مرد وجود ندارد. بر عکس  در قانون مدنی ایران در بند ۶ ماده ی ۹۷۶  گفته شده است که زن خارجی که با شوهر تبعه ی ایرانی ازدواج کند ایرانی محسوب میشود اما در همان ماده گفته شده است که  اگر زن ایرانی با مرد خارجی ازدواج کند به خودی خود آن مرد تابعیت ایرانی را کسب نمی کند و کسب تابعبت برای او کمی مشکل و از طریق احراز شرایط خاصی می باشد.

شرایط  زندگی و اقامت در کشور ایتالیا

این کشور توسعه یافته بسیار زیبا شاید مکان مناسبی برای افراد تبعه ی این کشور باشد ولی به طور کلی مهاجرین و زوج های جوان باید این را در نظر بگیرند که این کشور تا حدودی برای مهاجران با رکود اقتصادی مواجه است و به گونه ای است که افراد فقط و فقط برای تحصیل میتوانند این کشور اروپایی را انتخاب کنند و امکان کار بعد از تحصیل برای انها بسیار کم می باشد.

در مورد زندگی و وجود امنیت در این کشور نیز میتوان به عنوان کشوری زیبا برای تفریحات نام برد اما به دلیل وجود مافیا تا حدودی میتوان  آن را نا امن محسوب کرد.

 

ازدواج همنجسگرایان در ایتالیا

در اینجا می خواهیم بداتیم که آیا کشور ایتالیا ازدواج همجنسگرایان را به رسمیت شناخته است یا نه؟ در این مورد باید توضیح دهیم که در اکثر کشورهای اروپایی این مو.ضوع را به رسمیت شناخته اند . اما در دو کشور آلمان و ایتالیا  این موضوع را به رسمیت نشناخته اند. بهتر است بدانید در کشور آلمان تا حدودی با فعالیت آنان در اجتماعات کنار آمده و آنها را در اجتماعات شهری مشارکت می دهند.ولی در کشورایتالیا حتی تا این حد هم به انها اهمیت داده نمیشود.

 

با توجه به این که در کشور ایتالیا فرصت های شغلی اندک می باشند افراد کمتر از طریق ویزای کاری به این کشور مهاجرت می نمایند بلکه به دلیل اینکه دانشگاههای ایتالیا دانشجویان را حمایت و مبلغی بورس برای هزینه ی تحصیل اراده می نمایند تفراد بیشتر علاقه مند می باشند از طریق ویزای تحصیلی وارد این کشور شوند.

 

هزینه های زندگی در ایتالیا

باید توجه داشت که هزینه های زندگی هر فرد با توجه به سطح زندگی خود ان فرد متغیر می باشد . هزینه های زندگی فرد که عمدتا متشکل است از هزینه ی خورد و خوراک ، هزینه ی رفت و امد و هزینه ی مسکن که در این مقاله موسسه ی حقوقی ملک پور برای شما این هزینه ها را بازگو می کند.

هزینه ها ی خورد و خوراک در این کشور چیزی حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو در ماه، و هزینه های درد کشور ایتالیا تقریبا ۴۵-۶۰ یورو البته هیچ وقت نمی توان به طور دقیق هزینه های فردی را در کشور م.رد نظرش بازگو کرد زیرا رفت و آمد و خورد و خوراک اشخاص با توجه به معیشت آنها متفاوت است هزینه های اجاره ی مسکن در کشور ایتالیا نیز وجود دارد که بسته به شهر مورد نظر و مساحت منزل مورد نظر اجاره ی مسکن می تواند متفاوت باشد که باز میتوان رقمی در حدئد ۵۰۰-۳۰۰ یورو در ماه را به ان  اختصاص داد.

 

شرایط کلی  که زن یا مرد خارجی که می خواهند با زن یا مرد ایتالیایی ازدواج کنند باید دارا باشند میپردازیم از جمله ی این شرایط عبارتند از اینکه :

۱-اگر زن یا مرد خارجی همسر یک شهروند ایتالیایی شوند وی برای گرفتن تابعیت کشور ایتالیا اگر ساکن در ایتالیا باشد بعد از دو سال میتواند درخواست تابعیت نموده و تابعیت به او اهدا می شود اما اگر خارج از ایتالیا باشند این مدت به سه سال افزایش می یابد.

۲-اگر همسر ایتالیایی ساکن در ایتالیا نباشد باید در بخش ایر واقع در کنسولگری سفارت ایتالیا ثبت درخواست نموده که صلاحیت آن بیش از مکان فرد از اقامت قانونی ثبت شده است.

۳-کسانی که در خارج از کشور ایتالیا ازدواج می کنند که گواهی تصدیق شده ی ازدواج توسط کشور ایتالیا را دارا نمی باشند باید گواهی خود را به مرجع صالح کنسولی ارائه بدهند.

۴- گواهی تولد همسر: در صورتی که متقاضی در ایالت متحده متولد شده است باید یک نسخه س گواهی شده باید یک نسخه ی گواهی شده یا یک فرم کامل یا استبل(متن قانونی صادر شده توسط وزیر امور خارجه) به همراه ترجمه ی ایتالیایی تحویل سفارت دهد.

۵- گواهی شهروندی از همسر ایتالیایی:اگر همسر ایتالیایی در ایالت متحده باشد باید  درکنسولگری آن کشور گواهی  شهروندی خود از اقامت قانونی را ارئه دهند.

۶- فرد متقاضی باید گواهی عدم سو سابقه از کشور خود از سن ۱۴ سالگی را دارا باشد  و به زبان ایتالیایی ترجمه شده باشد.

کشور ایتالیا واقع در جنوب اروپا می باشد این کشور زیبا یکی از  عجیب ترین کشورها می باشد زیرا این کشور دارای شهرهایی است که دارای معابر ابی میباشند شهر ونیز این گونه است و به شهر عشاق معروف است زیرا  زوج های جوان معمولا برای ماه عسل این شهر زیبا را انتخاب می نمایند . کشور ایتالیا دارای اب  و هوای معتدل می باشد و بر روب نقشه ی جهان به شکل چکمه می باشد. پایتخت این کشور زیبا شهر رم می باشد و بهتر است بدانیم ایتالیا دپنجمین کشور پر جمعیت جهان می باشد اگر در خاطر داشته باشید گفتیم امکان پیدا کردن شغل در ایتالیا از سطح پایینی  برخوردار است یکی از علل ان همین پرجمعیت بودن این کشور با ایجاد فرصت شغلی کم می باشد.

جالب است بدانید قطعه ای از این کشور زیبا دور افتاده از این خاک و در میان کشور سوییس می باشد نام این تکه ی دور افتاده شهر زیبای کامپونه دیتالیا می باشد.

کشور ایتالیا کشوری زیبا همراه با اب و هوای معتدل می باشد این کشور زیبا همواره مهاجرانی از سراسر دنیا را در خود جای می دهد.پایتخت ان شهر رم می باشد.در داخل این کشور دو کشور کوچک دیگر به نام ها ی واتیکان و سان مارینو وجود دارد. واحد پول این کشور یورو می باشد. موسسه ی حقوقی ملک پور این امکان را برای شما اطلاعاتی در زمینه ی مهاجرت به این کشور در اینجا فراهم می نماید.

بهتر است افراد برای مهاجرت چه به کشور ایتالیا چه کشورهای دیگر تا حدودی به زبان آن کشور آشنایی داشته باشند تا به مشکل زبان و تهیه ی احتیاجات خود در آن کشور برنخورند.

از نظر ما بهترین راه مهاجرت به ایتالیا از نظر تحصیلی می یاشد دانشگاههای خوب وارزان ایتالیا،  امکان اخذ بورس در این دانشگاهها از شرایط عالیه این کشور می باشد.

در پایان موسسه حقوقی ملک پور مورد وثوق ترین موسسه حقوقی در خاورمیانه دارای جامع ترین اطلاعات و دانش ها در امر حقوق بین الملل و انواع مهاجرت از جمله مهاجرت به ایتالیا و مهاجرت توریستی به ایتالیا و مهاجرت از طریق ازدواج به ایتالیا و در نهایت شرایط اخذ اقامت ایتالیا می باشد .

شما عزیزان اگر در رابطه با مهاجرت از طریق ازدواج به ایتالیا دارای هر گونه سوال وابهامی می باشید همواره می توانید با تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا از جمله با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از طریق کارشناسان و وکلای رسمی این موسسه به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

2 پاسخ
 1. mona گفته:

  سلام
  من يك سال هست با اقاي ايراني – ايتاليايي ازدواج كردم و دو تا فرزندم رو هم به تقاضاي ايشون اوردم اما متاسفانه رفتارهاي ايشون غير قابل تحمل و دور از ادب و نزاكت هست و چون مي دونند كه به خاطر بچه ها كوتاه ميام از هيچي مضايقه نداره
  هزينه ي بچه ها از طريق پدر خوني داده ميشه
  در صورتي كه بخواهم جدا بشم وضعيت بچه ها و خودم به چه صورت خواهد بود
  در باره ي اموال ايشون كاملا مستقل هستند و اشتراكي با بنده ندارند

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.