مهاجرت به عمان از طریق تولد

یکی از راه های مهاجرت به عمان به مانند دیگر کشورها مهاجرت از طریق تولد می باشد. همانطور که می دانید یکی از روشهای مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت در کشور عمان مهاجرت به عمان از طریق تولد می باشد.ایا به واسطه مهاجرت به عمان از طریق تولد می توان اقامت عمان را اخذ نمود؟ آیا قصد مهاجرت به کشور عمانرا دارید؟ایا از قوانین مهاجرتی کشور عماناطلاع دارید؟ آیا به واسطه مهاجرت به عمان از طریق تولد والدین میتوانند اقامت دائم و تابعیت عمان را اخذ نمایند.ما در این مقاله سعی براین داریم راه های مهاجرت به عمان از طریق تولد و همچنین دیگر طرق مهاجرتی به این کشور را برای شما بررسی نماییم . اگر قصد مهاجرت به عمان از طریق تولد را دارید و نمیدانید از کدام راه میتوانید اقدام نمایید پیشنهاد می شود با مشاورین برتر و زبده موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) تماس حاصل فرمایید و با مشاورین برجسته مشورت نمایید سعی ما در این مقاله براین است که اطلاعات کلی راجع به کشور عمان و راه های موجود برای مهاجرت به عمان از طریق تولد را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

عمان یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس و در زمره کشورهای عرب مسلمان می باشد که به نسبت دیگر کشورهای عربی از قوانین کاملتری برخوردار است.

 تولد کودک در عمان

با توجه به سیستم های مهاجرتی حاکم بر تمامی کشورها که شامل سیستم خون و خاک می باشد، بر این اساس نوع مهاجرپذیر بودن یا نبودن یک کشور تعیین میگردد که در سیستم خاک تولد کودک از والدینش که ساکن در قلمرو حاکمیت کشور دیگری هستند به تبع تولد این کودک اقامت دائم و تابعیت کشور مقصد به والدین کودک اعطا می شود و در سیستم های خون که اکثر کشورها قوانین مهاجرتی خود را برپایه این قانون قرار داده اند با تولد کودک هم تابعیت و اقامت دائم آن کشور به والدینش اعطا نمی شود، بر این اساس کشور عمان هم از قوانین سیستم خون تبعیت می کند.

تابعیت و اقامت دائم عمان در موارد ذیل از طریق تولد بدست خواهد آمد:

۱- تولد کودک حاصل از والدین عمانی در خاک این کشور

۲- کودک حاصل از والدین عمانی در خارج از قلمرو حاکمیت عمان

۳- تولد کودک حاصل از والدین نامعلوم یا بدون تابعیت در قلمرو حاکمیت عمان

۴- از طریق فرزند خواندگی

براساس ماده قوانین تابعیت و اقامت در عمان، هرگاه یکی از اتباع عمان  فردی را که تبعه خارجی و یا بدون تابعیت است به فرزند خواندگی بپذیرند در صورتی که کمتر از هیجده سال سن داشته باشد تابعیت و اقامت عمان به وی اعطا می گردد. هرگاه یکی از پدر یا مادر خوانده وی تبعه عمان باشد براساس توافق بین آن ها تابعیت کشور متبوعه به وی داده خواهد شد و چنانچه بین آن ها توافقی صورت نگیرد دادگاه در مورد تابعیت طفل تصمیم گیری خواهد کرد. و چنانچه فرزند خوانده به سن ۱۸ سالگی رسیده باشد رضایت وی نیز شرط خواهد بود. چنانچه طفلی توسط پدر یا مادری که مجرد است به فرزند خواندگی پذیرفته شود تابعیت وی به طفل اعطا خواهد شد.

براساس ماده قوانین تابعیت و اقامت در عمان مواردی که می تواند به تحصیل تابعیت و اقامت در عمان منجر شود عبارتند از:

۱-  هرگاه کودکی در عمان متولد گردد و در این کشور اقامت داشته باشد می تواند تابعیت و اقامت دائم این کشور را درخواست کند.دولت عمان پس از بررسی شرایط کودک و همچنین تعهد وی به قوانین و اصول حاکم در عمان به وی تابعیت یا اقامت دائم عمان را در صورت صلاحدید اعطا خواهد کرد.

۲- فردی که در عمان متولد نشده باشد ولی به مدت ۵سال در این کشور اقامت داشته باشد می تواند تابعیت این کشور را درخواست نماید. باید در نظر داشت این افراد در صورتی که از سوی دولت عمان اقامتشان تایید شده باشد و به قوانین این کشور متعهد باشند می توانند درخواست خود را به دولت عمان ارائه دهند که در صورت صلاحدید دولت عمان اجازه اقامت به این افراد اعطا خواهد شد.البته این مهم را باید در نظر گرفت کشور عمان نیز به مانند دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس جز کشورهای مهاجرپذیر نمی باشد و در بیشتر موارد با اعطا اقامت دائم به افراد خارجی مقابله می کند.

علاوه بر شرایط فوق باید دارای شرایط زیر نیز باشد:

۱- افرادی که به سن ۱۸سال رسیده باشند و در عمان متولد شده باشند و تمام طول زندگی خود را در این کشور به سر برده باشند می توانند بواسطه حضور مستمر خود و آشنایی کامل به زبان و قوانین و رسوم عمان درخواست خود را به دولت عمان ارائه دهند که در صورت صلاحدید این کشور اقامت و گاها تابعیت به این افراد اعطا خواهد شد.

۲- با آداب و رسوم کشور عمان آشنایی داشته باشد و متعهد به آداب و رسوم عمان باشد

۳- هیچگونه سوسابقه کیفری نداشته باشد و طی مدت زندگی خود در عمان مرتکب جرمی نشده باشد.و همچنین دارای سوابق کیفری نبوده و در هیچ جای دنیا مرتکب جرم و جنایت مهمی نشده باشد.

۴-  تسلط فرد متقاضی به زبان عربی در برقراری ارتباط با مردم این کشور حائز اهمیت بوده و دولت این کشور نیز به مانند دیگر کشورهای تازی به زبان عربی تعصب خاصی دارد و تسلط فرد متقاضی بر این زبان می تواند به وی در فرایند اخذ اقامت این کشور کمک کند

چنانچه تابعیت و اقامت در عمان به شخصی اعطا گردد به زن و فرزندان زیر ۱۸ سال وی نیز سرایت خواهد نمود.

با توجه به موارد ذکر شده در مقاله فوق در باب مهاجرت به عمان از طریق تولد و همچنین دیگر طرق مهاجرتی به این کشور و همچنین اخذ تابعیت این کشور از طریق تولد و همچنین سرمایه گذاری و مهاجرت کاری به عمان به واسطه مهاجرت از طریق تولد در عمان و ذکر قوانین مهاجرتی عمان در باب اخذ تابعیت و اقامت به واسطه مهاجرت به عمان از طریق تولد و همچنین قوانین سخت این کشور در باب اعطای اقامت به اتباع خارجی در صورتی که قصد مهاجرت به عمان را دارید و نسبت به قوانین حاکم در این کشور اطلاعی ندارید و مشتاق اخذ اطلاعات کافی در باب مهاجرت به عمان هستید پیشنهاد میشود با مشاورین برجسته و برتر موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) به صورت رایگان مشاوره نمایید و در این باب با وکیل مهاجرت به عمان به صورت تخصصی مشاوره نمایید.

 

نگارنده: سمیرا میرزاآقایی

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ