مهاجرت به نیوزیلند

اگر شما هم از آن آن دسته از افرادی هستید که اطلاعات کمی از راه های مهاجرت به نیوزیلند دارید، پیشنهاد می کنیم تا این مقاله را با عنوان راه های مهاجرت به نیوزیلند مطالعه فرمایید تا از شرایط، مزایا و معایب راه های مهاجرت به نیوزیلند آگاه شوید.همواره از دغدغه های اصلی مهاجران ، ورود به کشوری است که بتواند آرزوهای دست نیافته فرد را نسبت به محل زندگی کنونی او تا حدودی محقق کند. اگرچه این امر، امری شخصی است و نسیت به هر فرد متفاوت است اما بعضی ملاک ها را تقریبا همه مهاجران در نظر دارند. ما با بررسی این ملاک ها سعی در شناساندن مزایا و معایب راه های مهاجرت به نیوزیلند به شما عزیزان داریم.به طور کلی در هر مورد ، برای مهاجرت به یک کشور چندراه وجود دارد که ما در این مقاله سعی در شناختن این راه ها در مورد کشور نیوزیلند را به شما عزیزان داریم .
اولین راه مهاجرت به نیوزیلند تولد در خاک این کشور است . توضیح آنکه در دنیا ۲ سیستم در مورد اعطای تابعیت به افراد وجود دارد ، یکی سیستم خون و دیگری سیستم خاک . در سیستم خون افراد بنا بر انتساب تابعیت یک کشور به پدر و مادر و یا هریک از آنها به تعاقب ایشان دارای تابعیت همان کشور می شود . سیستم کشور ما این گونه است . در سیستم خاک ، به هر فردی که در خاک کشوری که چنین سیستمی را پذیرفته است متولد می شود ، تابعیت آن کشور اعطا می شود . در کشور نیوزیلند تا قبل از سال ۲۰۰۶ سیستم خاک حاکم بود و بعد از این سال به سیستم خون تغییر یافت .
دومین راه برای مهاجرت به نیوزیلند ، ازدواج با تبعه نیوزیلندی است . یعنی شخصی که قبل از سال ۲۰۰۶ در خاک این کشور به دنیا آمده با پس از سال ۲۰۰۶ از پدر نیوزیلندی متولد شده باشد . به شخصی که فرد متقاضی به وسیله همسر با  او ، درخواست ویزا دارد ، شخص حامی یا supporting  گویند که خود باید پاسپورت نیوزیلندی داشته یا خود تبعه نیوزیلند باشد. شخص حامی خود نیز باید شرایطی داشته باشد که عبارتند از :
•    بالای ۱۸ سال سن داشته باشند واگر بالای ۱۶ سال تا ۱۸ سال سن داشته باشند درصورتی می توانند شخص حامی قرار گیرند که پدر و مادر یا  افرادی که قانونا وظیفه سرپرستی از آن ها را دارند ، به این امر رضایت داده باشند .
•    قبل ازاقدام برای درخواست چنین ویزایی با یکدیگر آشنا شده باشند . به عبارت دیگر ، این ویزا نباید مسبوق بر رابطه باشد و این خود به معنای لزوم رعایت شرط اصالت و واقعی بودن رایطه زناشویی است .
این ۲ نفر نباید با هم رابطه خویشاوندی نزدیک داشته باشند . منظور از این مورد بیان ممنوعیت ازدواج محارم ، طبق قانون ازدواج نیوزیلند مصوب سال ۱۹۹۵ است و قانون civil union  مصوب سال ۲۰۰۴ است. همچنین در این رابطه ، ۲ فرد باید با هم زندگی کنند ، یعنی محل سکنی و منزلشان در یک محل باشد . لذا مواردی چون توافق های مبتنی بر همخانه بودن ، استفاده از محل زندگی دیگری در طول تعطیلات و یا پیش دیگری ماندن در حالی که خود خانه ای داشته یاشد ، به معنای با هم زندگی کردن نمی باشد .

پناهندگی در نیوزلند

دولت نیوزیلند به شخصی که پناهنده نیوزیلند محسوب شود ، یعنی درخواست پناهندگیش مورد قبول قرار گرفته باشد ، اقامت دایم اعطا می کند ، حتی ممکن است در مواردی او را تبعه نیز محسوب کند . اگر چه پناه جویان ، کشور نیوزلند را به کشوری که نسبتا آسان پذیرش می دهد می شناسد اما در سال های اخیر امنیت ملی نیوزیلند با توجه به وضع اسفناک امنیت جهانی و حوادثی که اتفاق افتاد ، از این موارد تاثیر گرفته و سخت گیری بیشتری در این باره صورت می گیرد . مخصوصا پس از قضیه پناهندگی «احمد زاوویی » بررسی حقوق بشر توسط توسط مقامات قضایی زیر سوال رفت . در حال حاضر ۲ رویه برای پذیرش پناه جویان وجود دارد ؛ یکی از طریق قرارداد سهمیه ای با کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان بوده و دیگری ادعا و درخواست پناهندگی در ساحل نیوزیلند پس از رسیدن به ساحل است .  هر ساله نیوزیلند طی قرارداد مذکور با کمیساریای عالی سازمان ملل ، تعداد هزار پناه جو را که وضعیتشان طبق نظر کمیساریا تصدیق شده را پذیرا است . کشور نیوزیلند جزء ۲۰ کشوری است برنامه اسکان مجدد را برای پناهندگان اجرا می کند . این برنامه که به نام برنامه اسکان مجدد کشور جهان سوم نیز شناخته می شود ، یکی از ۳ راه حل طولانی مدت برای اسکان پناهندگانی است که از کشورشان فرار کرده اند . کشور نیوزیلند در حدود بیست بیست سال است که این برنامه را اجرا می کند . حتی کمتر کشوری است که خود را متعهد به اسکان مکانی برای افرادی مثل زنان در معرض خطر ، افراد با بیماری های خاص یا معلولان و موارد اورژانسی بداند . برای نیل به این هدف ، اولویت های افراد بررسی می شود. به علت این اقدامات ، نیوزیلند احترام جهانی را به علت انسان دوستی کسب کرده است .

کار در نیوزیلند

اگر شما دعوتنامه یک کارفرمای نیوزلندی داشته باشید  آنهم برای یک کار تمام وقت و شرایط شما برای شغل مربوطه مناسب باشد از این طریق  امکان مهاجرت به نیوزیلند را دارید . زمانی که این ویزا برای شما صادر شود همسر و فرزندان هم می توانند به نیوزلند مهاجرت نمایند. این ویزا می تواند تا سقف ۵ سال صادر شود. همچنین کشور نیوزلند از مردمی وضعیت اقتصاد این کشور را  هستند را بهبود ببخشند استقبال می کند . متقاضیان باید در فرمی خاص  زمینه ی مورد تمایل را تقدیم نمایند. اگر زمینه ی مورد تمایل شما قبول شد امکان پذیرش درخواست  زندگی و کار در نیوزلند موجود می شود . همچنین در نوع دیگری از ویزای کار به نام ویزای بلند مدت لیست مشاغل مورد نیاز شما برای اخذ این ویزا نیاز به تجربه ی کاری خاص، مدارک و ثبت نام کاری در لیست کمبود مشاغل و پیشنهاد شغلی در همان موارد را دارید. اگر شما دو سال از این طریق در نیوزلند مشغول به کار باشید می توانید تقاضای اقامت دائم نمایید. مدت اعتبار این ویزا ۳۰ ماه می باشد. به صرف داشتن این نوع ویزا همسر و فرزند شما نمی توانند همراه شما بیایند ولی می توانند از طریق رابطه ای که با شما دارند برای پیوستن به شما اقدام نمایند.

 سرمایه گذاری در نیوزیلند

ویزای سرمایه گذاری نیوزیلند به ۴ دسته تقسیم می شود
الف- ویزای مهاجرتی سرمایه گذاری که نیاز به سرمایه ای در حدود ۵/۱  تا ۳ ملیون دلار نیوزیلند دارد.
ب- ویزای موقت بازنشستگی برای افراد با سن حداقل ۶۶ سال و با داشتن حداقل نیم ملیون دلار نیوزیلند
ج- ویزای کارآفرین برای افراد شناخته شده در مملکت خود به عنوان کارآفرین با نیاز به سرمایه ای در حدود نیم ملیون دلار نیوزیلند
د- ویزای بیزنس بلند مدت با سرمایه نامعین اما کافی که براساس طرح پیشنهادی اعلام خواهد شد .

تحصیل در نیوزیلند

تحصیل در نیوزیلند از گزینه های جذاب در امر مهاجرت به این کشور است . شرط اولیه برای تحصیل در دانشگاه های نیوزیلند خواندن ۱۲ سال درس در مقاطع از دانشگاه است . شرط دیگر دارا بودن مدرک زبان آیلتس با نمره شش می باشد . البته امکان خواندن زبان قبل از ورود به دانشگاه در این کشور وجود دارد . لازم به ذکر است هزینه های تحصیل بسته به نوع دانشگاه مورد تقاضا در حدود بیست تا سی هزار دلار نیوزیلند است .

ویزای توریستی

ویزا های توریستی نیوزیلند به ۲ دسته تقسیم می شود . ویزای های برای مدت کمتر از ۳ ماه و ویزاهای برای مدت بیش از ۳ ماه . هر قسمت باز هم به ویزای مختلفی با توجه به انگیزه فرد از اخذ این ویزا وجود دارد مانند گشت و گذار در نیوزیلند یا ملاقات خانواده . که با توجه به این هدف ها برای شما ویزا صادر می شود .
همانطور که مشاهده فرمودید که راه های مهاجرت به نیوزیلند چندین قسم هستند .تمامی این راه های مهاجرت به نیوزیلند با کمک و راهنمایی وکیل مهاجرت به نتیجه می رسند. با استفاده از مشاوره ی متخصصین امر و منابع قانونی راه های مهاجرت به نیوزیلند می توانید با آسودگی خاطر به این کشور مهاجرت  نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالب مربوط به ویزای کاری نیوزلند و مقالات مرتبط را مطالعه فرمایید یا با وکلا و مشاوران متخصص در این حوزه مشاوره و راهنمایی شوید.

 

نگارنده: سالارپیوسته

4 پاسخ
 1. m.s گفته:

  سلام من دارای لیسانس علوم کامپیوتر 28 سال و همسر دارای لیسانس تربیت بدنی 26 سال و دارای یک دختر هستم شغل خودم پشتیبانی دستگاه های Atm و همسرم معلم می باشد آیا می توانیم اقامت نیوزیلند رو بگیریم با تشکر

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به 6 دسته تقسیم میشوند سرمایه گزاری – ثبت شرکت -ازدواج با تبعه خارجی -ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی . شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و شرایط جزیی تر شما را بدانیم تا بتوانیم راهنمایی صحیحی داشته باشیم . پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. آسیه گفته:

  سلام وقت بخیر.ببخشید من برای مقطع فوق لیسانس معماری میخواستم اقدام کنم نیوزلند که درس راهی باشه برای گرفتن اقامت.میشه شرایط گرفتن اقامت از راه درس رو توضیح بدین.
  و اینکه بعد درس ما فقط در زمینه رشته خودمون باید کارکنیم که بتونیم اقامت بگیریم یا کارجنرال هم میشه؟
  واین که برای گرفتن اقامت راه درس مطمئن تر هست یا راه کاری؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب
   با توجه به حقوقی بودن این نوع مشاوره و تخصصی بودن آن جهت عدم گمراهی شما تقاضا مندیم برای اخذ اطلاعات مشروح،‌ حتما با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.