مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا

مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا

مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا و شرایط اخذ ویزای کار کانادا ۲۰۱۸ و شرایط اخذ ویزای کار استرالیا ۲۰۱۸ ، مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا و مدارک مورد نیاز ویزا کار استرالیا ، کار در کانادا و کار در استرالیا و کاریابی در کانادا و کاریابی در استرالیا ، شرایط اخذ اقامت دائم از طریق کار در کانادا و شرایط اخذ اقامت دائم از طریق کار در استرالیا ، یکی از راه های مهاجرت به کشور های مختلف اقامت از طریق کار   است .  اخذ اقامت در کشور های کانادا و استرالیا  از طریق کار  راه ها و قوانین خاص خود را دارد که در این مقاله مطالبی را در خصوص مقایسه ویزای کار کانادا و ویزای کار استرالیا در اختیار شما میگزاریم تا بیشتر بدانید . در این مقاله که توسط موسسه مشاوره MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) نگاشته شده است تمامی موارد ویزای کار کانادا و استرالیا توضیح داده شده است.امید است مورد استفاده شما همراهان همیشگی موسسه مشاوره MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) قرار بگیرد.

 

اگر یکی از دو کشور کانادا و یاا استرالیا را برای اقامت کاری برگزیده اید، باید جستجوی شغلی را آغاز کنید.

نرخ بیکاری در استرالیا (۵٫۵ درصد) و کانادا (۶٫۵ درصد) نسبت به کشورهای دیگر نسبتا پایین است و کمتر از ایرلند (۷٫۱ درصد) است. (همه ارقام از ژوئن ۲۰۱۷) اما همه نسبی است، زیرا همه اینها به شغل شما بستگی دارد، مکان شما و اینکه آیا صنعت شما تقاضای زیادی دارد.

 

یک چیز که مطمئنا درست میباشد اینست که هر دو استرالیا و کانادا تقاضای زیادی در صنعت تجارت دارند. بنابراین اگر شما یک برقکار، لوله کش، نجار یا کارگر هستید، احتمالا به مدت طولانی به دنبال کار نخواهید بود. همچنین، hospitality industry می تواند جای خوبی برای شروع شغلی شما باشد.

 

جدول زیر نشان می دهد حداقل دستمزد فعلی برای هر شهر تا ژوئن ۲۰۱۷ را نشان میدهد.

 

تورنتو دستمزد عمومی       $۱۱٫۴۰ در ساعت

خدمتکار $۱۰٫۷۵ در ساعت

سیدنی $۱۷٫۷۰ AU/hour or $672.70 در هفته

 

دولت کنونی Ontario  قصد دارد تا سال ۲۰۱۹ حداقل دستمزد را به CAD 15 دلار افزایش دهد.

میانگین حقوق در تورنتو، انتاریو، کانادا : C$58,553

میانگین حقوق در سیدنی، نیو ساوت ولز، استرالیاAU$67,887

 

ویزاهای های اقامت دائم

 

اخذ مجوز اقامت دائم استرالیا امکان پذیر است اما فرآیند دشوارتر و طولانی تری نسبت به کانادا دارد.زیرا کانادا کم جمعیت است و با کمبود نیروهای متخصص نیز مواجه است. در مقایسه با سایر کشورها، اخذ اقامت کانادا بسیار راحت است.

درصد استخدام در استرالیا (۵.۸%) و در کانادا (۵.۹%) است.

مشاغل

در سال ۲۰۰۱، ۵۱ درصد از متخصصان محاسبات در کانادا، خارجی بودند. ۵۰٪ ازمهندسین، ۴۹٪ از معماران و ۳۵٪ از پزشکان.خارجی بودند. همانطور در استرالیا  هم در زمینه محاسبات (۲۲٪ نیروی کار مهاجر) و مهندسی (۲۰٪) بوده است.

 

کارگران ویزای کار ۴۵۷ استرالیا کارگران خارجی موقت کانادا
 

 

۱٫UK (28,730)

۲٫India (22,080)

۳٫Ireland (10,130)

۴٫Philippines (9,170)

۵٫USA (8,670)

۶٫China (4,800)

۷٫South Africa (4,090)

۸٫Canada (3,260)

۹٫France (2,410)

۱۰٫Germany (2,350)

 

 

۱٫USA (36,346)

۲٫Mexico (20,894– primarily agricultural)

۳٫France (17,454)

۴٫UK(11,634)

۵٫Australia (9,274)

۶٫India (8,381)

۷٫Philippines (8,292)

۸٫Jamaica (7,677)

۹٫Germany (6,898)

۱۰٫Ireland (6,693)

 

 

کانادا

مجوز کار موقت کانادا

هر سال بیش از ۳۰۰،۰۰۰ کارگر خارجی برای کار در کانادا مجوز کار موقت می گیرند.
برای کار در کانادا به طور موقت، اکثر کارگران خارجی مجوز کار دارند.
برای کارگران خارجی، معمولا قبل از اینکه کارمند با استخدام و توسعۀ اجتماعی کانادا (ESDC) مجوز کار موقت را بعهده بگیرد، پیشنهاد استخدام از کارفرمای کانادایی مورد نیاز است. چند مرحله برای این روند وجود دارد. بسته به کشور کارگری خارجی که دارای تابعیت است، ممکن است برای ورود به کانادا نیز باید یک ویزای اقامت موقت (TRV) دریافت شود.

مرحله ۱: کارفرما در صورت لزوم برای ارزیابی تاثیرات بازار کار درخواست می کند.
مرحله ۲: کارفرما پیشنهاد شغلی موقتی را گسترش می دهد.
مرحله ۳: کارگر خارجی درخواست مجوز کار را صادر می کند.
مرحله ۴: اجازه کار صادر می شود.

 

پیدا کردن کار در کانادا می تواند یکی از سریع ترین راه ها برای شروع زندگی شما در کانادا باشد.ین همه با یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی شروع می شود.
با پیشنهاد شغلی دائم تمام وقت، شما می توانید وارد کانادا شوید و پس از گذراندن دوره های مورد نیاز واجد شرایط اخذ اقامت دائم شوید. هر دوی این گزینه ها شما را به مهاجرت کانادا نزدیک میکند.
اگر شما پیشنهاد اشتغال موقت دارید، ممکن است شما مجاز به دریافت مجوز کار موقت باشید. با مجوز کار، می توانید در عرض چند هفته تا چند ماه در کانادا باشید. بسیاری از کارگران ماهر خارجی که در کانادا اجازه ورود به کار را می گیرند، در نهایت می توانند از طریق یکی از برنامه های نامزدانه کانادایی، و یا اشتغال تنظیم شده برای مهاجرت به کانادا (مهاجرت دائمی) واجد شرایط باشند.

 

معیارهای واجد شرایط بودن

به منظور واجد شرایط بودن برای ویزای مهاجرت کانادا (دائم اقامت) متقاضیان باید شرایط زیر را دارا باشند:
داشتن حداقل یک سال تجربه کار مداوم تمام وقت یا معادل آن در ۱۰ سال گذشته در یک شغل بصورت ماهر انه(اهرم مهارت ملی رده شغلی )

پذیرش تنظیم شده در کانادا با ارزیابی تاثیرات بازار کار و پیشنهاد شغلی دائم از سمت کارفرمای کانادایی؛ و
حداقل توانایی زبان را در یکی از دو زبان رسمی کانادا، انگلیسی یا فرانسوی باید گذرانده باشید.
علاوه بر این، متقاضیان (حرفه ای) باید حداقل ۶۷ امتیاز بر اساس قانون مهاجرت کانادا (مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا) به دست آورند.

 

عوامل موثر در زیر فهرست شده است :
آموزش و پرورش: برای مدرک رسمی شما می توانید حداکثر ۲۵ امتیاز بدهید.
مهارت های زبان: کاندیدان می توانند تا ۲۸ کل امتیاز (۲۴ زبان اصلی رسمی، ۴ زبان رسمی) اعطا شوند.
تجربه کاری: تحت این عامل، کاندیدان می توانند تا ۱۵ امتیاز برای تجربه کاری معین و ماهر که در ۱۰ سال گذشته کسب کرده اند بدست آورند، اما حداقل ۹ نمره به دست آورند.
سن: نامزد می تواند به میزان ۱۲ امتیاز بر اساس سن اش در زمان درخواست دریافت کند.

 

آیا شما پیشنهاد شغلی کانادا دارید و نیاز به اجازه کار دارید؟

تقریبا در همه موارد، افرادی که پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی دارند باید مجوز کار موقت را برای انجام کار در کانادا تأمین کنند.

مجوز کار موقت ممکن است برای یک دوره زمانی از چند روز تا چند سال صادر شود. در اغلب موارد، روند درخواست برای اجازه کار دو برابر است. اولا، کارفرمای کانادایی باید مجوز دولت برای استخدام خارج از کانادا را دریافت کند. هنگامی که این مجوز اعطا شده است، کارمند تعیین شده باید درخواست و اجازه کار خود را دریافت کند.

 

اجازه کار برای کار خاصی در کانادا اعطا می شود به این کار متصل می شود. درنتیجه، یک کارمند فقط می تواند برای کارفرمای مورد نظر در اجازه کار خود کار کند. اگر او اشتغال خاصی پیدا کند و هنوز وضعیت اقامت دائم ندارد، باید قبل از انجام کار دیگری در کانادا درخواست و دریافت مجوز کار جدید را دریافت کند.

کار در کانادا: آمار اساسی

برای اهداف مهاجرت کانادا، “کار” به عنوان فعالیتی تعریف می شود که برای آن پاداش به دست آورده یا به عنوان فعالیتی است که مستقیما با فعالیت شهروندان کانادایی یا ساکنان دائمی در بازار کار کانادا رقابت می کند.
مقامات مهاجرت کانادا نیاز به اجازه کار برای تعداد محدودی از فعالیت های مربوط به کار در کانادا صادر می کنند.
یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی معمولا یک پیش نیاز برای دریافت مجوز کار کانادا است.
مجوز کار همیشه طبیعتا موقت است، اما اغلب از داخل کانادا گسترش می یابد.
به طور معمول، مجوزهای کار تنها از طریق سازمان مهاجرت کانادا اعطا می شود، از سوی ) ارزیابی تاثیرات بازار کار( (LMIA)  که توسط Employment and Social Development Canada (ESDC)  پشتیبانی می شود، اعطا میشود، که نشان می دهد که اشتغال پیشنهادی بر کارگران کانادا تأثیری نداشته باشد.

کار در کانادا بدون اجازه کار

تعدادی از موقعیت ها ممکن است رخ دهد زمانی که یک فرد می تواند در کانادا کار کند بدون اینکه مجوز کار موقت را تضمین کند.فردی که واجد شرایط کار بدون اجازه کار می باشد، ممکن است مجاز به اقامت موقت اقامت داشته باشد تا به طور موقت به کانادا وارد شود.

موارد زیر به عنوان مواردی است که اتباع خارجی می توانند در کانادا بدون اجازه کار ، کار کنند:

بازدید کنندگان کسب و کار
نمایندگان خارجی و اعضای خانواده آنها
پرسنل نظامی
افسران امور خارجه
افسران اجرای مقررات دریایی در مرزهای آمریکا
افسران امنیتی در هواپیما
اجرای هنرمندان
ورزشکاران و اعضای تیم
اخبار خبرنگاران، خلبانان رسانه ای
سخنرانان عمومی
برگزارکنندگان کنوانسیون
روحانیت
قضات، داوران و مقامات مشابه
بازرسان و ارزیابان
شاهدان کارشناس و محققان
دانشجویان بهداشت و درمان
بازرسان هواپیمایی شهری
هوانوردی یا تحقیقات حادثه
خدمه
ارائه دهنده خدمات اضطراری

ویزای کار استرالیا

ویزای کار موقت استرالیا مانند ویزای کار ۴۵۷ و ویزای زیرزمینی ۴۱۷ روستای کارگر ممکن است در بسیاری موارد بهتر از ویزای کار مهاجرت ماهرانه دائمی باشد.

ویزای کار ۴۵۷: برای کارگران ماهر که می خواهند در استرالیا تا ۴ سال کار کنند. برای دریافت این ویزا، کارکنان باید توسط یک کارفرما حمایت شوند.
ویزای کار تعطیلات (Subclass 417): یک گزینه بسیار محبوب برای جوانان از سراسر جهان است، این ویزا اجازه می دهد تا کسانی که در سن ۱۸-۳۰ سالگی هستند در مدت سفر طولانی خود مشغول بکار شوند و درآمدی را داشته باشند.

 

ویزای کارگاه استرالیایی:  Subclass 457 اجازه می دهد تا کارفرمایان استرالیا و خارج از کشور برای حمایت از یک کارمند مهاجر برای ورود به استرالیا به مدت ۴ سال به منظور مشارکت در کار درخواست ویزا برای کارمند نمایند.
هنگامی که یک فرد در استرالیا به ویزای کاری ۴۵۷ می رسد، هیچ محدودیتی برای تعداد دفعاتی که می تواند وارد کشور شود و در زمان ویزای خود از کشور خارج شود، وجود ندارد.

 

واجد شرایط بودن ویزا ی شما بستگی دارد به:

• محل کارفرمای شما

• تایید کارفرمایان برای حمایت از شما

• میزان و نوع تجربه کاری شما

• مدارک تحصیلی پس از دوره متوسطه

• دستمزد ارائه شده

 

گرفتن ویزای کار در استرالیا چه مدت طول می کشد ؟

برای سازمان دادن ویزا شما نیاز به تأیید گذرنامه و اطلاعات شخصی خود دارید و معمولا گرفتن ویزا ۴۸ ساعت طول می کشد. هنگامی که ویزا صادر می شود، شما ۱۲ ماه برای ورود به استرالیا فرصت دارید و فقط در تاریخی که در کشور وارد می شوید شروع ویزای شما می شود و از سال بعد برای یک سال معتبر خواهد بود.

شما برای ویزای مهاجرت کار به ۶۵ امتیاز نیاز دارید.

 

چه مدت طول می کشد تا ویزا ی ۴۵۷ اعطا شود؟


هدف این است که در مدت ۱۰ روز ویزای ۴۵۷ پردازش شود. در حال حاضر، به طور متوسط ۲۲ روز طول می کشد.

 

در این مقاله سعی شد که به اجمال به شرح  مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا پرداخته شود امید است مورد پسند شما همراهان همیشگی موسسه مشاوره MIE (همکار موسسه حقوقی ملکپور) قرار بگیرد.

در صورت نیاز به مشاوره در باب مهاجرت به کانادا و یا مهاجرت به استرالیا و ویزای کار استرالیا و ویزای کار کانادا و شرایط جدید آنها با دفاتر وین موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.
کلمات کلیدی: مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا ، مهاجرت و مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا ، چگونگی اخذ و مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا ، شرایط اخذ و مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا ، چگونگی دریافت و مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا ، مقاله مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا ، راه های دریافت و مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.