مقایسه هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس انگلستان با دیگر کشورها

مقایسه هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس انگلستان با دیگر کشورها

مقایسه هزینه تحصیل فوق لیسانس در انگلستان سال 2018 با دیگر کشور ها ، مقایسه هزینه تحصیل فوق لیسانس در انگلستان با استرالیا ، مقایسه هزینه تحصیل فوق لیسانس در انگلستان با کانادا ، در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت ،  آیا تا کنون به ادامه تحصیل در انگلستان فکر کرده اید ؟ آیا انگلستان مقصد خوبی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است ؟ آیا هزینه های ادامه تحصیل و زندگی در انگلستان بصرفه است ؟ آیا هزینه ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انگلستان را با دیگر کشورها مقایسه کرده اید؟ آیا هزینه های ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان نسبت به ایالات متحده آمریکا کمتر است ؟. آیا هزینه های ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به کانادا کمتر است؟ آیا هزینه های ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان نسبت به اتریش کمتر است ؟ هزینه های ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان نسبت به استرالیا چگونه است ؟ هزینه های زندگی و تحصیل در مقطع فوق لیسانس در انگلستان چگونه است ؟ هزینه های تحصیل در مقطع فوق لیسانس در لندن نسبت به سایر شهرهای انگلیس چگونه است ؟

جمعیت بریتانیا حدود شصت میلیون نفر است که پنجاه میلیون نفر آن در انگلستان زندگی می کند.لندن پایتخت انگلستان با حدود هشت میلیون نفر جمعیت ، بزرگترین کشور بریتانیا است . در لندن هزینه ها بالاتر از دیگر قسمت های آن است. و درسایر قسمت ها. ۱/۳ لندن است.
در مقایسه کشورها باید به نکاتی از جمله طول دوره کارشناسی ارشد ، زبان ، ارزش مدرک تحصیلی، رده دانشگاه مذکور در جهان ، بیمه درمانی ، آینده شغلی ، فاصله کشور مقصد از کشور مبدا توجه کرد.
طول دوره فوق لیسانس در انگلیس ۹ماه است که با احتساب پایان نامه یکسال می شود . انگلستان کشوری انگلیسی زبان است که زبانی بین المللی است و تقریبا با آن آشنایی داریم.همچنین ۱۰۵کشور دنیا به این زبان صحبت می کنند.
فاصله کشور انگلیس نسبت به دیگر کشورهای انگلیسی زبان مثل آمریکا ، کانادا ، استرالیا به ایران نزدیکتر است و هزینه تردد کمتر است.
تعداد دانشگاه ها جهت پذیرش دانشجو خارجی ۲۵۰۰دانشگاه و کالج و موسسه میباشد.
رنکینگ دانشگاه های انگلیس بعد ار هاروارد آمریکا جزء برترین هاست.
مدرک تحصیلی انگلستان در تمام دنیا معتبر است. که برای آینده شغلی و کار بهترین و محکم ترین پایه در هر نقطه جهان است.
بیمه درمانی، برای دانشجویانی که بیشتر از ۹ماه در انگلستان هستند رایگان است.
اجازه کار هم در هفته حدود ۲۰ساعت است.
دانشجوی کارشناسی ارشد در انگلیس قادر به بردن همراه با خود به خاک انگلستان است.
آیلتس ۶/۵هم لازمه کار دانشجوست.

2 مقایسه هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس انگلستان با دیگر کشورها

 

در کل برآورد هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در انگلستان را بصورت جدا مورد بررسی قرار می دهیم.
هزینه های زندگی یک دانشجو کارشناسی ارشد در لندن (به مدت ۵۱هفته) در یکسال حدود
۸,۵۳۰£ می باشد. که هر پوند ۴۵۰۰ تومانی حدود ۳۸,۳۸۵,۰۰۰٫ تومان می شود که البته اخیرا قیمت پوند مقداری افزایش یافته و به قیمت 6500 تومان رسیده است که به همان میزان در هزینه ها تاثیر خواهد گذاشت . که البته این افزایش برای باقی ارزها هم بوده است و هر کدام از دلار و یورو نیز افزایش قابل توجهی از نظر قیمتی داشته اند.
هزینه های ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد گروه علوم در انگلستان حدود ۱۲,۰۰۰تا ۲۲,۰۰۰£است . که در کمترین حالت ۱۲۰۰۰£با هر پوند ۴۵۰۰تومانی ، حدود ۵۴,۰۰۰,۰۰۰می شود.
در بهترین حالت زیر صد میلیون در یک سال در انگلستان می توان در سطح فوق لیسانس هزینه کرد.

3 مقایسه هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس انگلستان با دیگر کشورها

بصورت جزیی تر هزینه زندگی در این نمودار مشخص شده. که به ترتیب هزینه
حمل و نقل ۱۵/۶۸%
رستوران. ۲۰/۶۴%
سایر. ۹/۷۹%
ورزش و تفریح. ۵/۹۴%
اجاره ماهانه خانه ۱۸/۴۵%
پوشاک و کفش ۳/۷۳%
بازارها. ۱۷/۷۳%
خدمات رفاهی. ۸/۰۵%
هزینه در منچستر کمتر از لندن است و ماهی ۳۰۰ تا۳۵۰£می باشد.که در لندن ۷۰۰تا۱۰۰۰£ است.
کار در منچستر هم بیشتر از لندن است.در لندن فرصت کاری با جمعیت ۷۰۰۰میلیون،۱۷,۰۰۰نفر است. اما منچستر ۴۲۰,۰۰۰نفری حدود ۳,۰۰۰نفر است.

هزینه زندگی در کانادا

محاسبه هزینه زندگی در کانادا به محل زندگی در کانادا و محل تحصیل شما بستگی دارد.که از ماهی ۳۰۰دلار کانادا تا ۱۰۰۰دلار متغییر است. علاوه بر اسکان ، هزینه خوراک، رفت و آمد و … در ماه حدود ۶۰۰دلار می باشد. هزینه لوازم التحریر در یکسال هم ۵۰۰تا ۱۰۰۰دلار است.
در مجموع هزینه زندگی در کانادا برای یک دانشجو می تواند ۱۰۰۰تا۱۵۰۰دلار در ماه باشد.
که در مدت دو سال طول تحصیل کارشناسی ارشد حدود ۸۵,۲۰۰,۰۰۰تومان هزینه تنها زندگی در کاناداست.که با احتساب شهریه دانشگاه سالانه ۱۸,۰۰۰$تا۳۳,۰۰۰$ در کمترین حالت مبلغ کل هزینه زندگی و تحصیل در کانادا برای دانشجوی فوق لیسانس حدود ۱۴۹,۱۰۰,۰۰۰تومان می باشد. توجه کنید که این مبلغ در کمترین حالت می باشد.

همین هزینه ها راهم در آمریکا محاسبه می کنیم:
هزینه تحصیل در آمریکا در مقطع فوق لیسانس دو ساله برای هر ترم ۴ ماهه حدود ۹,۰۰۰$است.که مبلغ ۱۲۷,۸۰۰,۰۰۰تومان می باشد.
اما هزینه های زندگی در آمریکا ؛ هزینه های خوابگاه و محل زندگی بین ۳۰۰$در ماه تا ۱۰۰۰$در ماه متغییر است. هزینه رفت و آمد و لباس و …۵۰۰$در ماه می باشد. هزینه بیمه ۶۰۰$در سال می باشد. هزینه ثبت نام ۲۰۰$در سال و هزینه لوازم التحریر ۵۰۰تا۱۰۰۰$در سال می باشد.

 

5 مقایسه هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس انگلستان با دیگر کشورها

توضیحات آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب تحصیل در کانادا

audio مقایسه هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس انگلستان با دیگر کشورها
audio مقایسه هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس انگلستان با دیگر کشورها

 

هزینه تحصیل در استرالیا

حدودأ ۴۰دانشگاه در استرالیا وجود دارد،که سطح گسترده ای از رشته های کارشناسی ارشد را ارائه می دهند. کشوری انگلیسی زبان است. بعد از انگلیس و آمریکا حدود ۷دانشگاه استرالیایی در میان ۱۰۰دانشگاه برتر دنیا اند. و حدود ۲۳,۰۰۰میلیون نفر جمعیت دارد و سومین مقام را در جذب دانشجویان بین المللی پس از آمریکا و انگلیس را داراست. مدرک دانشگاهی استرالیا در سرتاسر دنیا معتبر است و هر سال حدود ۱۵۰,۰۰۰دانشجو از ۱۴۰ملیت برای تحصیل به استرالیا می روند.طول دوره تحصیل در مقطع فوق لیسانس استرالیا دو سال است.
هزینه تحصیل در استرالیا هم متغییر است،و برای آمادگی کارشناسی ارشد استرالیا که دوره آن ۶تا۱۲ماه است مبلغ ۱۹۰۰۰تا ۲۶۰۰۰دلار استرالیا(۳۷۰۰)است، و دانشجو حق ۲۰ساعت کار در هفته را دارد. اما هزینه تحصیل در کارشناسی ارشد با طول دوره ۱تا۳سال ، بین ۱۴۰۰۰ تا۳۵۰۰۰دلار استرالیا است.

هزینه زندگی در استرالیا برای یک دانشجوی مجرد یا متأهل(حداقل۳نفر)بین ۱۵۰۰۰تا۳۰۰۰۰$ ا سترالیا می باشد، که تمام هزینه ها بجز بیمه درمان و هزینه دانشجویی است.
هزینه بیمه درمان. ۴۰۰دلاراسترالیا ، محاسبه شده در طول یکسال است.

 

توضیحات آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب مقایسه تحصیل اتریش – استرالیا

audio مقایسه هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس انگلستان با دیگر کشورها

 

در این مقاله سعی شد نکات کلی ای در باب مقایسه هزینه تحصیل فوق لیسانس در انگلستان با دیگر کشور ها ارائه گردد. در صورت نیاز به مشاوره در مورد مهاجرت با دفاتر وین موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ