معرفی دانشگاه UCLA

دانشگاه UCLA یو سی ال ای ایالت کالیفرنیا  و شرایط تحصیل در دانشگاه UCLA در سال ۲۰۱۷ ، و هزینه های تحصیل در دانشگاه UCLA ، مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش از دانشگاه UCLA  ، مدرک زبان مورد نیاز جهت پذیرش در دانشگاه UCLA ، را در این مقاله خواهید خواند ، آیا به فکر تحصیل در دانشگاه UCLA  آمریکا می باشید ؟ آیا از طرق مختلف راههای رفتن  در دانشگاه  UCLA  آمریکا برگزیدید ؟ آیا در مورد شرایط UCLA  آمریکا سوالاتی ذهن شمارو مشغول کرده است ؟ در این مقاله سعی بر آن داریم تا از طرق و راهکارهای قانونی   تحصیل  در دانشگاه  UCLA را برای شما خواننده محترم شرح نماییم ، اما به منظور  کسب اطلاعات کاملتر توصیه مینمایم با وکلا و حقوق دانان مجرب دفتر حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده تا ایشان بتواند شمارا در مسیر صحیح  تحصیل در دانشگاه  UCLA  و طرق مختلف آن راهنمایی نمایند.

واژگان کلیدی : ucla – دانشگاه – لیسانس – دانشجو- شرایط هزینه – شرایط انتقال-نمرات- آزمون زبان

مقدمه:

دانشگاه لوس آنجلس کالیفرنیا (UCLA) یک دانشگاه پژوهش عمومی در منطقه ی وست وود لس آنجلس در ایالات متحده ی آمریکا است. این دانشگاه در ۱۹۱۹ شعبه ی جنوبی دانشگاه کالیفرنیا شد که بعد از شعبه ی اصلی این دانشگاه دربرکلی ازلحاظ قدمت دومین پردیس کارشناسی ازمیان ده پردیس است.

این دانشگاه درمقطع کارشناسی وکارشناسی ارشد، طیف گسترده ای از رشته ها مشتمل بر ۳۳۷رشته را ارائه می دهد.  UCLAبه طورتقریبی ۳۰۰۰۰ دانشجوی کارشناسی، ۱۲۰۰۰۰دانشجوی کارشناسی ارشد و ۱۱۹۰۰۰ متقاضی برای تحصیل در ۲۰۱۶ را دارا می باشد که باشامل کردن متقاضیان انتقال، بیشترین تقاضا را در میان دانشگاه های آمریکایی دارد.

 

درخواست برای پذیرش

چه کسی می تواند درخواست بفرستد؟

UCLAدرخواست های دانشجویان سال اول و دانش آموزان انتقالی سال سوم دبیرستان را می پذیرد.

دانشجوی سال اول کیست؟

شما برای پذیرش به عنوان متقاضی دانشجوی سال اول شناخته می شوید اگر:

.هنوز در مقطع دبیرستان هستید یا از دبیرستان فارغ التحصیل شده اید اما هنوز به طور منظم در هیچ دانشگاه یا دانشگاهی ثبت نام نکرده اید. شما نمی توانید مدرک  دانشگاهتان را نادیده بگیرید و به عنوان دانشجوی سال اول تقاضا دهید.

اگر شما بلافاصله پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان برای گذراندن یک دوره ی تابستانی در دانشگاه درخواست دهید ویا در مقطع دبیرستان برنامه ی کالج را نیز تکمیل کرده اید، دانشگاه هنوز شما را به عنوان یک متقاضی سال اول می پذیرد.

چه کسی دانشجوی انتقالی سوم دبیرستان است؟

شما دانشجوی انتقالی هستید اگر از دبیرستان فارغ التحصیل شده اید و در یک دوره ی منظم در هر کالج یا دانشگاهی ثبت نام کرده اید. پس از فراغت از تحصیل در دبیرستان.شما نمی توانید مدرک کالج خود را نادیده بگیرید و به عنوان دانشجوی سال اول تقاضا دهید.

برای آنکه فارغ التحصیل سال سوم دبیرستان به حساب بیایید، باید۶۸-۶۰ واحد از ترم (۱۲۹-۹۰واحد ۳ماهه) را تا پایان ترم بهار قبل از انتقال بهUCLA تکمیل کنید.UCLA  درخواست دانشجویانی که به دنبال دومین مدرک لیسانس هستند را نمی پذیرد.

باتوجه به اینکه تقاضاهای دریافتی از سوی دانشجویان دارای صلاحیت به مراتب بیش از امکان ما برای پذیرش است، لذا پذیرش درUCLA  به میزان زیادی گزینشی است.

برای جزئیات بیشتردر مورد مراحل دانشجویان سال اول و انتقالی به صفحه ی ما در Freshman Admission و Transfer Admission مراجعه کنید.

ما همچنین توصیه می کنیم که برنامه ی تحصیلی خود را با مشاور دانشگاه یا دبیرستان در میان بگذارید.

زمان در خواست چه وقت می باشد؟

UCLA دارای سیستم ترمی سه ماهه با مدت منظم در پاییز،زمستان و بهار می باشد.

سه ماهه ی پاییز(سپتامبر- دسامبر)

UCLA برای دانشجویان جدید در اکثر رشته های کارشناسی برقرار است. دوره ی قانونی درخواست تشکیل پرونده از۳۰-۱ نوامبر می باشد.

 

سایت درخواستUC

سه ماهه ی پاییز۲۰۱۶

_موعد مقرر برای در خواست های دانشجویان۳۰ نوامبر۲۰۱۵بود.

_موعد مقرر برای فارغ التحصیلان سال سوم دبیرستان ۴ژانویه ی ۲۰۱۶بود.(سه ماهه ی زمستان ژانویه- مارچ)

UCLA برای متقاضان ترم جدید زمستان برقرار نیست.

تصمیم گیری های زود هنگام

UCLA تصمیم گیری های زود هنگام را پیشنهاد نمی دهد.

متقاضیان (تصمیم گیری های زود هنگام) نوعاً درخواست های خود را در پایان اکتبر سال آخر دبیرستان ارائه می دهند و نتیجه را در میانه ی دسامبر دریافت می کنند.

شرایط تحصیلی

برای مقطع لیسانس، شما ممکن است به عنوان یک دانشجوی سال اول یا دانشجوی انتقالی درخواست دهید. اگر شما دبیرستان را به پایان رسانده اید، شما یک دانشجوی سال اول هستید و در جلسه ی منظم در هیچ دانشگاه یا دانشگاهی ثبت نام نکرده اید.

UCLA  دانشجویانی که در حال حاضر دارای مدرک لیسانس هستند را در هیچ دوره ی لیسانس نمی پذیرد همچنین دانشجویانی که معادل سه سال (۱۳۰ واحد سه ماهه یا بیشتر) از فعالیت دانشگاهی قابل انتقال دارند نیز  اجازه ی ورود ندارند.

شما ممکن است از مدرک کالجتان چشم پوشی نکنید و به عنوان یک دانشجوی سال اول تقاضای خود را ارسال کنید.

دانشجویان سال اول

شرایط دبیرستان

برای ارسال تقاضا به UCLA، دانشجویان بین المللی باید دبیرستان را با میانگین برتر در رشته های آکادمیک تمام کرده باشند و مدرکی دال بر تکمیل آن دریافت کرده باشند که این مدرک دانشجو را قادر سازد که در یک دانشگاه در وطن خودش وارد شود.

دانشجویانی که مدرسه را طبق سیستم انگلیسی گذرانده اند باید پنج امتحان GCSE/سطح عادی و حداقل سه امتحان سطح پیشرفته با نمرات برتر را ارائه دهند. نتایج کمکی- پیشرفته یا امتحانات سطح برتر نیز باید ارائه گردند.

دانشجویان ثبت نامی در نظام پست سکندری (دیپلم و پیش دانشگاهی) هند و پاکستان، باید به عنوان دانشجو تقاضا دهند مگر این که دارای مدرک لیسانس در مهندسی یا هر رشته ی دیگری باشند که در این صورت باید برای تحصیلات تکمیلی درخواست خود را ارسال کنند.

شرایط امتحان

تمام دانشجویان متقاضی سال اول باید امتحانات زیر را پاس کنند:

ارزیابی ACT به علاوه ی امتحان نوشتن (رایتینگ ACT).

یا آزمون استدلال SAT.

نکته:

شما باید قسمت مقاله در SAT را کامل کنید.

در صورتی که مقاله ای ارائه ندهید، نمرات شما انتخاب نخواهند شد.

متقاضیان آموزشگاه مهندسی و علوم کاربردی هنری ساموئل نیز قویاً نسبت به گذراندن آزمون متعاقبSAT  توصیه می شوند:

ریاضی سطح ۲و یک آزمون علوم پایه در زیست شناسی ELM، شیمی یا فیزیک که بسیار به رشته ی اصلی متقاضیان نزدیک می باشد.

برای این که نمرات آزمون شما برای بررسی به موقع از سوی ما آماده باشند، تمام آزمون ها باید در دسامبر سال قبل از تصمیم شما برای ثبت نام انجام شوند.

شما باید درخواست دهید که نمرات آزمونتان به طور مستقیم به دفتر پذیرش مقطع کارشناسی ارسال شوند.

دانشجویان انتقالی

درخواست های انتقالی باید در مقطع سال سوم دبیرستان باشند. به این معنا که در ترم مقطع دانشگاه بالغ بر ۹۰-۱۳۰ واحد (۶۰-۹۰ سه ماهه) واحدهای اعتباری گرفته اند.

UCLA اولویت را به دانشجویان انتقالی از کالج های محلی کالیفرنیا می دهد و دانشجویان بین المللی استثنا نیستند. در حقیقت، تقریباً سه نفر از چهار متقاضی بین المللی ما برای سه ماهه ی پائیز ۲۰۱۵ در زمانی که درخواست فرستادند در حال گذراندن کالج در کالیفرنیا بودند.

متون و اسناد رسمی

UCLA نیاز به گزارشی از تمام دبیرستان های گذرانده، نشان دادن واحدهای اخذ شده و نمرات دریافتی و همچنین هر نوع گواهینامه ی ملی یا دولتی به دست آمده را دارد. مدارک ترم های تمام کالج ها یا دانشگاه ها نیز باید هم در زبان اصلی و هم در ترجمه ی انگلیسی ارسال شوند. این مدارک را هم اکنون ارسال نکنید. اگر شما درخواست داده اید و در UCLA پذیرفته شده اید، بسته ی پذیرش شما شامل دستورالعمل هایی مبنی بر این که چگونه سوابق خود را برای ما بفرستید می شود.

شرایط زبان

مهارت در زبان انگلیسی در پذیرش شما در UCLA بسیار اهمیت دارد. متقاضیانی که زبان اول یا زبان آموزش حداقل سه سال آخر آن ها انگلیسی نیست، لازم است امتحان زبان انگلیسی را به عنوان زبان خارجی (تافل) یا سیستم آزمون زبان بین المللی انگلیسی (آیلتس) را بگذرانند.

آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (تافل) شامل امتیاز رقابتی بالای ۱۰۰ (با ریز نمرات بالای ۲۲) می باشد.

سیستم آزمون زبان بین المللی انگلیسی (آیلتس) شامل امتیاز رقابتی ۷ یا بالاتر می باشد.

هنگامی که شما آزمون می دهید، نمرات خود را به وسیله ی سرویس آزمون به دفتر پذیرش مقطع کارشناسی UCLA ارسال نمائید. اگر شما در UCLA  پذیرفته شده اید و زبان مادری شما انگلیسی نیست، ممکن است لازم بدانیم که شما آزمون زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم UCLA را به سرعت قبل از ورود به ترم بگذرانید(ESLPE).

اگر نمره ی شما نشان دهنده ی سطح ضعیف در انگلیسی باشد، چند ترم از برنامه ی شما ممکن است شامل دوره های ویژه در انگلیسی برای دانشجویان بین المللی شود. اگر نمره ی شما نشان دهد که واقعاً در زبان انگلیسی ضعیف هستید، قبل از این که به شما اجازه داده شود تا تحصیلاتتان را در UCLA دنبال کنید شما مستلزم افزایش مهارت در انگلیسی خواهید بود.

 

اطلاعات در مورد رشته ها

UCLA بیش از ۱۲۵ رشته در سطح لیسانس را ارائه می دهد .توجه داشته باشید که تعداد متقاضیان واجد شرایط برای هر یک از رشته های مهندسی ( از جمله علوم کامپیوتر) یا اقتصاد ( از جمله اقتصاد کسب و کار) به مراتب بیشتر از تعداد دوره های موجود در این گروه ها می باشد. رقابت در این زمینه ها نسبت به سایر حوزه ها بسیار سخت تر است. UCLA در مقطع لیسانس رشته های معماری، روزنامه نگاری و مدیریت کسب و کار را ارائه نمی دهد.

اطلاعات مالی

UCLA به دانشجویان کارشناسی که شهروند یا مقیم دائمی ایالات متحده هستند، بورسیه و یا کمک مالی ارائه نمی کند.

دانشجویان بین المللی باید ثابت کنند که منابع مالی کافی در دسترس برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی خود را دارند. برای مثال دانشجویان پذیرفته شده در سه ماهه ی پاییز ۲۰۱۶ حداقل حدود ۶۰۰۰۰ دلار (به اضافه ی ۵۰۰۰ دلار برای هزینه های شخصی اضافی، حوادث و هزینه های تابستانی) نیاز دارند. این حداقل مبلغ معمولاً هر سال اضافه می شود.

UCLA همچنین لازم می داند که همه ی دانشجویان بین المللی دارای ویزای غیر مهاجرتی، از بیمه ی درمانی مناسب در تمام طول تحصیل برخوردار باشند. اطلاعات بیشتر در مورد این شرایط به دانشجویان هنگامی که پذیرفته شوند ارسال خواهد شد.

پیام مهم در مورد کارگزاران و مشاوران

UCLA  با هیچ کارگزاری به عنوان نماینده ی دانشگاه یا اداره کننده ی هر بخشی از روند درخواست همکاری نمی کند.

تعامل کارگزاران یا سازمان های خصوصی به منظور و یا ثبت نام دانشجویان بین المللی مورد تأیید UCLA نیست.

کارگزارانی که ممکن است به عنوان کمک در روند درخواست دانشجویان باشند، به عنوان نمایندگان دانشگاه شناخته نمی شوند و با UCLA عقد قرارداد یا همکاری ندارند.

UCLA انتظار دارد همه ی متقاضیان موارد درخواستی خود را بدون استفاده از کارگزاران یا سرویس های ارزشیابی مدارک تکمیل کنند.

استفاده از چنین سرویس هایی سیاست دانشگاه را نقض می کند و ممکن است منجر به رد مواد درخواست نامه، لغو یک پیشنهاد در پذیرش، لغو پذیرش یا صرف نظر غیر عمدی از دانشگاه شود.

UCLA انتظار دارد که درخواست، کار خود متقاضی باشد و تمام اطلاعات درخواست کامل، دقیق و صادقانه باشد.

هیچ فرمولی برای کسب پذیرش در UCLA وجود ندارد. دانشجویانی با صلاحیت های بسیار متفاوت از هزاران دبیرستان در سراسر کشور و جهان می آیند. آن چه که دانشجویان را متحد می کند، استعدادهایی است که آن ها را به UCLA می آورد و علاقه ی آن ها به کشف همه ی آن چه که UCLA باید ارائه کند.

برآورد بودجه ی دانشجویان مقطع لیسانس در سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ :

شهریه، دستمزدها و هزینه های نشان داده شده در زیر بر اساس مبالغ مصوب کنونی تخمین زده می شوند. این ارقام ممکن است نهایی نباشند. شهریه، دستمزدها و هزینه های فعلی توسط مسئولین دانشگاه کالیفرنیا در معرض تغییرند و می توانند با کاهش بودجه ی دولت تحت تأثیر قرار گیرند.

هر سال تحصیلی(۹ماه)

 سالنهای    اقامتی آپارتمانهای خارج از محوطه  دانشگاه  زندگی

با بستگان

شهریه ها و هزینه ها $۱۲,۹۱۸ $۱۲,۹۱۸ $۱۲,۹۱۸
اتاق و شام و نهار $۱۵,۰۶۹ $۱۰,۶۵۳ $۴,۸۵۴
کتاب ها و ملزومات $۱,۶۳۵ $۱,۶۳۵ $۱,۶۳۵
حمل و نقل $۶۰۰ $۱,۱۲۲ $۱,۶۸۶
شخصی $۱,۶۷۷ $۱,۸۶۹ $۲,۰۶۷
بیمه ی سلامت $۲,۱۴۸ $۲,۱۴۸ $۲,۱۴۸
جمع- افراد مقیم کالیفرنیا $۳۴,۰۴۷ $۳۰,۳۴۵ $۲۵,۳۰۸
شهریه های مکمل افراد غیر مقیم $۲۶,۶۸۲ $۲۶,۶۸۲ $۲۶,۶۸۲
جمع- افراد غیر مقیم $۶۰,۷۲۹ $۵۷,۰۲۷ $۵۱,۹۹۰

 

اقامت برای اهداف آموزشی در UCLA

الزام استقلال مالی شرایط را برای اکثر دانشجویان لیسانس که والدینشان مقیم کالیفرنیا نیستند، از جمله دانشجویان دانشکده های محلی و دیگر نهادهای دانشگاهی در کالیفرنیا، واجد شرایط شدن برای طبقه بندی به عنوان مقیم در دانشگاه کالیفرنیا را بسیار سخت می کند.

دانشکده ادبیات و علوم :

مقطع لیسانس

مطالعات آفریقا آمریکا- مطالعات آفریقا و خاورمیانه- مطالعات سرخپوستان آمریکا- ادبیات و فرهنگ آمریکا- شرق نزدیک باستان و مصر شناسی(لیسانس هنر)- مردم شناسی(لیسانس علوم)- عربی- تاریخ هنر- مطالعات آسیا آمریکا- علوم انسانی آسیا- ادیان آسیا- ژاپنی- مطالعات یهود- کره ای- لاتین- مطالعات آمریکای لاتین- زبان شناسی- زبان شناسی و مردم شناسی- زبان شناسی و زبان و فرهنگ های آسیا- زبان شناسی و علوم کامپیوتر- زبان شناسی و انگلیسی- زبان شناسی و فرانسه- زبان شناسی و ایتالیایی- مطالعات آسیا- اختر فیزیک- علوم جوی، اقیانوسی و محیط زیست- بیوشیمی- زیست شناسی- بیو فیزیک- اقتصاد کسب و کار- زبان و فرهنگ های اروپای مرکزی و شرق- شیمی- مطالعات چیکانا و چیکانو- چینی- تمدن کلاسیک- علوم شناختی- مطالعات ارتباطات- ادبیات تطبیقی- زیست شناسی محاسبات و سیستم ها- علوم زمین و محیط زیست- بوم شناسی، رفتار و تکامل- اقتصاد- مهندسی زمین شناسی- انگلیسی- علوم محیط زیست- مطالعات اروپا- فرانسوی- فرانسوی و زبان شناسی- مطالعات جنسیت- جغرافیا- مطالعات جغرافیایی و محیطی- زمین شناسی- ژئو فیزیک- آلمانی- مطالعات جهانی- یونانی- یونانی و لاتین- تاریخ- زیست شناسی انسان و جامعه- مطالعات بین المللی توسعه- مطالعات ایران- ایتالیایی- ایتالیایی و رشته های ویژه- زبانشناسی و فلسفه- زبانشناسی و روانشناسی- زبانشناسی و زبان های اسکاندیناوی- زبانشناسی و اسپانیایی- زبانشناسی کاربردی- زیست شناسی دریایی- ریاضیات- ریاضی کاربردی- علوم ریاضیات/علوم کاربردی- ریاضیات/علوم جوی و اقیانوسی- ریاضیات و اقتصاد- ریاضیات مالی آماری- ریاضی برای تدریس- ریاضیات محاسبات- میکروبیولوژی و ایمونولوژی و ژنتیک مولوکولی- مطالعات خاورمیانه- زیست مولوکولی، سلولی و تکوینی- تاریخچه ی موسیقی(بخش جدید مدرسه ی موسیقی هرب آلبرت)- علوم اعصاب- فلسفه- فیزیک (لیسانس علوم)- فیزیک (لیسانس هنر)- علوم فیزیولوژیک- علوم سیاسی- پرتغالی- علم مطالعه ی ارتباط میان روانشناسی و زیست شناسی- روانشناسی- مطالعه ی دین- زبان و ادبیات روسی- مطالعات روسیه- زبان و فرهنگ اسکاندیناوی- جامعه شناسی- اسپانیایی- اسپانیایی و جامعه و فرهنگ- اسپانیایی و زبانشناسی- اسپانیایی و پرتغالی- آمار- زمینه های فردی تمرکز (لیسانس علوم/هنر)

اعلام نشده: علوم انسانی- علوم زیستی- علوم فیزیکی- علوم اجتماعی

دانشکده ی هنر و معماری

مقطع لیسانس

مطالعات معماری- هنر- رقص- طراحی/هنرهای رسانه- موسیقی شناسی قومی- موسیقی (در حال حاضر در بخش مدرسه ی جدید موسیقی هرب آلبرت)- هنرها و فرهنگ های جهان- زمینه های فردی تمرکز

 

دانشکده ی مهندسی و علوم کاربردی هنری سموئلی

مقطع لیسانس

مهندسی هوا و فضا- مهندسی زیستی- مهندسی شیمی- مهندسی عمران- علوم کامپیوتر- علوم کامپیوتر و مهندسی- مهندسی برق- مهندسی مواد- مهندسی مکانیک

اعلام نشده: مهندسی و علوم کاربردی (تنها ویژه ی متقاضیان سال اول دانشگاه)

دانشکده ی موسیقی هرب آلبرت UCLA

موسیقی شناسی قومی (لیسانس)- مطالعات جاز- موسیقی جهان- موسیقی (لیسانس)- ترکیب- آموزش موسیقی- اجرا- تاریخ موسیقی (لیسانس)

دانشکده ی پرستاری

پرستاری لیسانس:

رشته ی پرستاری برای دانشجویان سال اول و تعداد محدودی از متقاضیان انتقالی سال سوم دبیرستان می باشد.

دانشجویان انتقالی باید اقدامات مقدماتی لازم برای تخصص را کامل کنند.

دانشکده ی تئاتر، فیلم و تلویزیون

لیسانس

فیلم و تلویزیون- تئاتر- زمینه های فردی تمرکز

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته ای خاص، لطفاً به یک حوزه ی مطالعاتی انتخابی یا کاتالوگ عمومی UCLA مراجعه کنید).

درخواست های مربوط به مدرسه ی تئاتر، فیلم و تلویزیون محدود به سه ماهه ی پائیز هستند و برای پذیرش توسط دپارتمانی که متقاضی درخواست کرده است بررسی می شوند.

برای تخصص های تئاتر این بررسی ممکن است شامل یک آزمون (هنرپیشگی، آواز خوانی و غیره) شود.

رشته های فرعی لیسانس

حسابداری- مطالعات آفریقا آمریکا- مطالعات خاورمیانه و آفریقا- مطالعات آفریقا- مطالعات سرخپوستان آمریکا- خاور نزدیک باستان و مصرشناسی(جدید)– مردم شناسی- روانشناسی رشد کاربردی- مطالعات عربی و اسلامی- مطالعات ارمنی- تاریخ هنر- مطالعات آسیا آمریکا- علوم انسانی آسیا- زبان های آسیایی- علوم جوی و اقیانوسی- بیو انفورماتیک- تحقیقات زیست پزشکی- مطالعات مرکز و شرق اروپا- مطالعات چیکانا و چیکانو- مشارکت مدنی- تمدن کلاسیک- علوم شناختی- ادبیات تطبیقی- زیست شناسی بقا- علوم انسانی دیجیتال- مطالعات معلولیت- علوم زمین و محیط زیست- مطالعات آسیای شرق- مطالعات آموزش و پرورش- انگلیسی- کارآفرینی- مهندسی محیط زیست- سیستم های زیست محیطی و جامعه- مطالعات اروپا- طب تکاملی- فیلم و تلویزیون در رسانه های دیجیتال- مطالعات غذا(جدید)– فرانسوی- مطالعات جنسیت- ژئو شیمی- جغرافی- مطالعات جغرافیایی و محیطی- زمین شناسی- ژئو فیزیک و فیزیک نجومی- سیستم های اطلاعات مکانی و فن آوری- پیری شناسی- بهداشت جهانی- مطالعات جهانی- یونانی- مطالعات عبری و یهودی- تاریخ علم و پزشکی- مطالعات ایران- مطالعات اسرائیل- ایتالیایی- مطالعات کار و محیط کار- لاتین- مطالعات آمریکای لاتین- مطالعات لزبین، گی، دوجنسیت و هم جنس بازی- زیست شناسی ریاضیاتی- ریاضیات- مطالعات مکزیک- مطالعات خاور میانه- تاریخچه ی موسیقی- صنعت موسیقی- علوم اعصاب- فلسفه- پرتغالی- روابط عمومی- بهداشت عمومی- مطالعات دین- زبان روسی- ادبیات روسی- مطالعات روسیه- اسکاندیناوی- آموزش علوم- اندیشه های اجتماعی- جامعه و ژنتیک- مطالعات آسیای جنوبی- مطالعات آسیای جنوب شرقی- اسپانیایی- زبان شناسی اسپانیایی- آمار- زیست شناسی ساختاری- سیستم های زیست شناسی- تدریس ریاضیات متوسطه- تئاتر- مطالعات شهری و منطقه ای- آموزش هنرهای تجسمی و نمایشی- سیستم های اطلاعات مکانی و فن آوری- آلمانی- زبان های ژرمنی

هزینه های تقاضانامه

هزینه ی تقاضا برای هر پردیس UC مورد درخواست شما ۷۰ دلار می باشد. شما باید هزینه را به همراه درخواست خود ارسال کنید. هزینه های درخواست قابل استرداد نیستند. پرداخت با کارت های اعتباری می تواند با ورود به حساب درخواست UC شما انجام شود.

برای پرداخت از طریق ایمیل، یک چک قابل پرداخت به اعضای دانشگاه کالیفرنیا تهیه کنید و به آدرس ذیل بفرستید.

UC Application center

P.O Box 1432

Bakersfiled, CA 93302

 

خلاصه ی شهریه

پردیس ها متقاضیان ایالات متحده متقاضیان بین المللی
۱ $۷۰ $۸۰
۲ $۱۴۰ $۱۶۰
۳ $۲۱۰ $۲۴۰
۴ $۲۸۰ $۳۲۰
۵ $۳۵۰ $۴۰۰
۶ $۴۲۰ $۴۸۰
۷ $۴۹۰ $۵۶۰
۸ $۵۶۰ $۶۴۰
۹ $۶۳۰ $۷۲۰

لغو شهریه

UC  شهریه ی درخواست را به میزان چهار پردیس برای دانشجویان دارای صلاحیت که ممکن است قادر به ارائه ی درخواست نباشند لغو می کند. برنامه ی لغو شهریه ویژه ی شهروندان ایالت متحده، افراد مقیم دائمی و متقاضیان واجد شرایط AB540  می باشد. لغو شهریه برای بیش از چهار پردیس بدون در نظر گرفتن منابع آن ها قابل اجرا نمی باشد ( به عنوان مثال UC، انجمن دانشگاه/ SAT).

اگر شما برای بیش از چهار مورد تقاضا کنید، آن گاه نیاز به پرداخت ۷۰ دلار به ازای هر انتخاب اضافه دارید.

تقاضا برای لغو شهریه

شما می توانید به وسیله ی درخواست آنلاین برای لغو شهریه تقاضا ارسال نمایید و بلافاصله در مورد این که آیا واجد شرایط هستید یا نه به شما اطلاع داده خواهد شد. شما باید درآمد خانواده ی خود و این که چه تعداد تحت سرپرستی آن درآمد هستند را ارائه کنید

 

نتیجه گیری

UCLA درخواست های دانشجویان سال اول و دانش آموزان انتقالی سال سوم دبیرستان را می پذیرد و  دارای سیستم ترمی سه ماهه با مدت منظم در پاییز،زمستان و بهار می باشد. در این دانشگاه  برای دانشجویان جدید در اکثر رشته های کارشناسی  امکان ثبت نام وجود دارد که دوره ی قانونی درخواست تشکیل پرونده از۳۰-۱ نوامبر می باشد.

برای ارسال تقاضا به UCLA، دانشجویان بین المللی باید دبیرستان را با میانگین برتر در رشته های آکادمیک تمام کرده باشند و مدرکی دال بر تکمیل آن دریافت کرده باشند که این مدرک دانشجو را قادر سازد که به یکی از دانشگاههای وطن خودش وارد شود.

تمام دانشجویان متقاضی سال اول باید امتحانات ارزیابی ACT به علاوه ی امتحان نوشتن (رایتینگ ACT) یا آزمون استدلال SAT را پاس کنند.

لازم به ذکر میباشد که مهارت در زبان انگلیسی در پذیرش شما در UCLA بسیار اهمیت دارد. متقاضیانی که زبان اول یا زبان آموزش حداقل سه سال آخر آن ها انگلیسی نیست، لازم است امتحان زبان انگلیسی را به عنوان زبان خارجی (تافل) یا سیستم آزمون زبان بین المللی انگلیسی (آیلتس) را بگذرانند.

UCLA بیش از ۱۲۵ رشته در سطح لیسانس را ارائه می دهد و دانشجویان بین المللی باید ثابت کنند که منابع مالی کافی در دسترس برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی خود را دارند. برای مثال دانشجویان پذیرفته شده در سه ماهه ی پاییز ۲۰۱۶ حداقل حدود ۶۰۰۰۰ دلار (به اضافه ی ۵۰۰۰ دلار برای هزینه های شخصی اضافی، حوادث و هزینه های تابستانی) نیاز دارند. این حداقل مبلغ معمولاً هر سال اضافه می شود.

 

جهت دریافت مشاوره و اطلاعات در زمینه تحصیل در دانشگاه UCLA آمریکا  و یا در کشورهای دیگر نیز میتوانید با موسسه مشاوره ای MIE همکار موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین برتر این مجموعه بهره مند گردید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ