معرفی دانشگاه کمبریج

معرفی دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج انگلستان یکی از سه دانشگاه برتر انگلستان در سال 2018 میباشد ، رنک دانشگاه کمبریج انگلستان در QS ، شرایط تحصیل در دانشگاه کمبریج انگلستان 2018 و مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش از دانشگاه کمبریج انگلستان 2018 چیست ، اعتبار جهانی مدارک تحصیلی دانشگاه کمبریج انگلستان 2018 در چه حدیست ، چگونه می توان برای اخذ پذیرش از دانشگاه کمبریج اقدام کرد؟ ایا قصد تحصیل در دانشگاه کمبریج را دارید؟ از دوستان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه کمبریج انگلستان دعوت می نماییم برای کسب طلاعات راجع به دانشگاه کمبریج  ما را تا انتهای این مقاله یاری بفرمایید. دانشگاه کمبریج انگلستان یکی از برجسته ترین ومعروفترین دانشگاهها در طول تاریخ می باشدکه به دلیل برخورداری از کیفیت اموزش عالی ،فعالیت های علمی و پژوهشی بسیار ازگذشته تا حال،ساختمان جذاب و دیدنی ،برخورداری از چند موزه و گنجینه بعلاوه اینکه بسیاری از انسانهای مشهور و نخبه در دانشگاه کمبریج به تحصیل پرداخته اند، روزانه تعداد بسیاری از بازدیدکننده هایی را که از سراسر جهان به انگلستان امده اند را برای بازدید از این دانشگاه به خود جذب می کند. دانشگاه کمبریج یکی از قدیمی ترین دانشگاههای جهان و مراکز علمی پیشرو ویک جامعه ی خودمختار از دانشمندان است. این دانشگاه عمده شهرت خود را برای پیشرفت تحصیلی برجسته در سراسر جهان بدست اورده ضمن اینکه افراد مشهوری چون فرانسیس بیکن،ایزاک نیوتن، چارلز داروین، استفان هاوکینگ وجیمزدی واتسون در دانشگاه کمبریج به تحصیل پرداخته اند وعلاوه بر این ثروتمند ترین دانشگاه انگلستان و کل اروپا می باشد که بخش اعظم دارایی خود را ازطریق دریافت کمک هزینه های تحصیلی و تحقیقاتی که بسیاری ازافراد خیر ومشهور به دانشگاه اهدا کرده اند بدست اورده است.

 

توضیحات آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب تحصیل و بورسیه تحصیلی انگلستان

video معرفی دانشگاه کمبریج
video معرفی دانشگاه کمبریج

 

موقعیت

دانشگاه کمبریج  واقع در شهرکمبریج و درجنوب شهر لندن قراردارد که از لحاظ قدمت بعنوان سومین دانشگاه قدیمی جهان شناخته شده است.این دانشگاه دارای نه موزه وکلکسیون وچندیدن کالج می باشد که در طول سال برای بازدید عموم باز می باشند.

چگونگی کارکرد دانشگاه کمبریج و دانشکده های آن

دانشگاه کمبریج دارای بیش از ۱۸۰۰۰ دانشجوی مشغول به تحصیل از گوشه وکنار جهان و۹۰۰۰ کارمند، دارای ۳۱ کالج و۱۵۰ دپارتمان چند مدرسه می باشد که در واقع مجموعه ای از یک کنفدراسیون شامل مدارس،کالج ها و دپارتمانهای مختلف می باشد که هرکدام قوانین و مقررات داخلی مربوط به خود را دارا می باشد. مجموعه مدارس در کل ۶ مدرسه می باشد که تحت عنوان: مدرسه ی هنر وعلوم انسانی،علوم زیستی، پزشکی بالینی، علوم انسانی و علوم اجتماعی، علوم فیزیکی وفن اوری نام دارد. برای کسب اطلاعات جزیی و بیشتر در خصوص مدارس و کالج ها و دپارتمانهای دانشگاه کمبریج می توانید به لینک انها در وبسایت اصلی دانشگاه کمبریج مراجعه فرمایید.

این دانشگاه دارای ۱۱۴ کتابخانه می باشد بطوریکه هر دانشکده کتابخانه مخصوص به خود را دارا می باشدکه فقط در کتابخانه ی اصلی این دانشگاه قریب به ۸ میلیون نسخه کتاب  موجود می باشد.

 

شروع ترم در دانشگاه کمبریج از یکم اکتبر می باشد وپایان سال تحصیلی سی ام سپتامبر می باشد.

هدف و ماموریت دانشگاه کمبریج

در واقع دانشگاه کمبریج یک هدف و ماموریتی را دنبال می کندبرای کمک به جامعه و بهبود روند اموزش و پرورش در جهان که از طریق بالابردن کیفیت اموزش عالی و پژوهش در سطح بین المللی ان را تعالی می بخشد. این دانشگاه دو مورد را بعنوان ارزشهای اصلی دانشگاه مد نظر قرارداده که این دو مورد تحت عنوان: ازادی اندیشه و بیان  و ازادی از تبعیض می باشد،که اگر بخواهیم تمام این موارد را به گونه ای مختصر شرح دهیم می توان ان را در متفاوت بودن کیفیت تحصیل وفراهم کردن تمامی امکانات برای تحصیل هرچه بهتر دانشجویان، تشویق روح پرسشگری وپشتیبانی قوی از محققین و گروههای تحقیقاتی وافزایش سطح توانایی دانش اموزان به یادگیری را اشاره کرد.

دانشگاه کمبریج در طول قرنها

در سال ۱۲۸۴، کالج پترهاوس برای اولین بار توسط اسقف الی در کمبریج تاسیس شد.

در سال ۱۴۴۶، هنری ششم کالج اتان و کینگ را در کمبریج بنیان نهاد.

درسال ۱۵۱۱، خانم مارگارت بوفارت مادر هنری هفتم کالج سنت جان را تاسیس نمود.

در سال ۱۷۶۲، اولین باغ گیاه شناسی دانشگاه توسط ریچاردواکر از ترینیتی به دانشگاه اهدا شد.

در سال ۲۰۰۰، بیل گیتس مبلغی معادل ۲۱۰ میلیون دلاررا بعنوان کمک هزینه ی تحصیل در کمبریج برای ایجاد بورسیه ای تحت عنوان بورسیه ی گیتس را برای کمک به دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در دانشگاه کمبریج را داشتند به این دانشگاه اهدا کرد تا دانشجویان بتوانند از ان بعنوان کمک هزینه ی تحصیل خود استفاده کنند.

ودر سال ۲۰۰۹،  دانشگاه کمبریج سالگرد ۸۰۰ سالگی خود را جشن گرفت.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب دانشگاه کمبریج

audio معرفی دانشگاه کمبریج

حال به مزایای تحصیل در دانشگاه کمبریج می پردازیم

چرا کمبریج؟

وقتی که شما تحصیل خود را دراین دانشگاه با موفقیت پشت سر نهادید، شما را بعنوان یک دانشجوی فارغ التحصیل از یک دانشگاه صاحب نام وبرجسته در دنیاخواهند شناخت که دپارتمانهای معتبر دنیا اماده به کار گیری شما در بخشهای مختلف می باشند و عملا دغدغه ای از بابت پیدا کردن کار نخواهید داشت.اکثر دانشجویان به محض ورود در این دانشگاه از راهنمایی های یک سرپرست یا مشاور در تمام طول دوره تحصیل خود می توانند بهره مند شوند که این خود در استعدادیابی و ارتقا سطح توانایی دانشجویان وحل مشکلات و بهبود بازخوردهای شخصی و حرفه ای دانشجویان بسیار مفید می باشد وحتی در مقاطع بالاتر تحصیلی مانند مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشجویان از مزیت برخورداری از سوپروایزرهایی (استاد راهنما) برخوردار می شوند که به دانشجویان کمک می کنند تا هدف خود را به درستی یافته و در جهت ارتقا ان وایجاد یک شغل مناسب و بازار کار خوب اتیه ی خود را بهتر بسازند.

انواع کورسهایی که در این دانشگاه ارایه می شود شامل: کارشناسی- پری مستر- کارشناسی ارشد- امفیل و دکتری می باشد.

چگونه می توان برای گرفتن پذیرش اقدام کرد؟

برای گرفتن پذیرش از دانشگاه کمبریج در ابتدا با ورود به وبسایت اصلی دانشگاه می بایست کورس تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب ودر مهلت مقرر و بصورت انلاین فرم درخواست پذیرش (اپلیکیشن فرم) را پر کرده وبرای دانشگاه ارسال نمایید. خیلی مهم است که در تاریخ اعلام شده برای درخواست پذیرش اقدام می کنید یا خیر، وسپس مدارک مورد نیاز و مختصری از رزومه ی خود را تحت عنوان

(cv)

رادر قالب پی دی اف ارسال می نمایید. بهتر است که با توجه به رشته انتخابی خود حداقل مدارک خود را برای دوکالج ارسال نمایید تا اگر فرصت پذیرش در یکی از انها را از دست دادید، انتخاب دیگری نیز داشته باشید. بعد ازانجام این مقدمات می بایست وارد قسمت کورس دایرکتوری شده و با انتخاب کورس مورد نظر قسمت تایید را کلیک نمایید (دکمه ی اپلای).

اگر متقاضی فاند یا همان کمک های مالی برای تحصیل می باشید نیز در همین قسمت می توانید درخواست ان را پر کرده و ارسال نمایید.

دانشگاه کمبریج در رشته های حقوق- زیست شناسی- مهندسی- اقتصاد- مدیریت و بازرگانی ومعماری بسیار قوی می باشد و در این رشته ها همیشه حرفی تازه برای گفتن دارد.

در اخر ذکر این مطلب خالی از لطف نیست  که دانشگاه کمبریج انگلستان بدلیل برخورداری از رنکینگ چهارم دنیا در میان تمامی دانشگاهها ی دنیا بر اساس وبسایت (کیو اس) برای کسانیکه قصد ادامه تحصیل در یک مکان مجلل باکتابخانه های بزرگ و جامع و کیفیت اموزش عالی و برخورداری از اموزش تحت نظر اساتید برجسته ی دنیا را دارند می تواند یکی از بهترین و سازنده ترین تصمیمات برای دانشجویان علاقمند به تحصیل و پیشرفت باشد چرا که با تحصیل در این دانشگاه که یکی از پنج دانشگاه برتر دنیا می باشد عملا دانشجویان اینده ی روشنی را برای خود رقم خواهند زد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه کمبریج انگلستان می توانید با مشاورین مجرب موسسه ی حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید.

وکلای برتر موسسه حقوقی ملک پور  آماده ی ارائه ی مشاوره ای تخصصی و رایگان در زمینه تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان به شما عزیزان میباشد  . در صورت نیاز به مشاوره با دفتر وین موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

Rating: 5
46 پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. در حال حاضر با توجه به اطلاعات سایت دانشگاه، رشته مهندسی کامپیوتر با نام علوم کامپیوتر در مقطع دکتری در دانشگاه کمریج ارائه شده ولی احتمال داره در آینده برای سایر مقاطع نیز ارائه بشه که میتونید به سایت این دانشگاه مراجعه کنید و رشته های ارائه شده رو در فواصل زمانی چک کنید.

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. در حال حاضر رشته مهندسی برق در دانشگاه کمریج ارائه نشده ولی احتمال داره در آینده ارائه بشه که میتونید به سایت این دانشگاه مراجعه کنید و رشته های ارائه شده رو در فواصل زمانی چک کنید.

   پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. با توجه به تخصصی بودن سوال و شرایط خاص اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان و همچنین عدم اطلاع از شرایط شما پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 1. art a گفته:

  سلام بنده فارغ التحصیل رشته تجربی هستم و فعلا دانشجو نیستم معدل پایه و پیش دانشگاهیم جالب نیست و هردو زیر 19 میخواستم بدونم امیدی هست که توی کمبریج تحصیل کنم؟ از چه روش هایی؟

  پاسخ
 2. امیر گفته:

  با سلام
  در ابتدا از زحمات و تلاش های شما جناب ملکپور تشکر و قدردانی میکنم. من یه دانش آموز پایه نهم، در دبیرستان تیرهوشان هستم و معدل بالای ۱۹.۵ دارم. سطح زبانم خوبه و سطح علمی و تحصیلی ام هم عالیه. میخواستم برای اخذ بورس تحصیلی در دانشگاه کمبدیج اقدام کنم. میشه لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ
 3. فاطمه گفته:

  سلام من معدل لیسانس ۱۳ و ارشد ۱۵ دارم با چه شرایطی میتونم دانشگاه کمبریج پذیرش و بورس بگیرم؟چه تعداد مقاله باید داشته باشم؟

  پاسخ
 4. امیر گفته:

  با سلام و خسته نباشید فراوان ؛ اصلا آدم ویدیو های شما رو میبینه امیدوار میشه
  من ۱۶ سال دارم و در دبیرستان شهید اژه ای درس میخونم همه ی معدل های تحصیلی من بیست بوده ، ( البته معدل دهم :۱۹/۷۵) و زبانم هم خوبه و میخواهم وقتی دو سال دیگ اقدام کنم که در انگلستان( کمبریج) پزشکی بخونم ، الآن هم کتاب های سطح A-Level رو به صورت self-study مطالعه میکنم ، میخواستم ببینم در این دو سال چه چیزی به رزومه ی خودم اضافه کنم تا بتونم شانس بورس گرفتنم رو افزایش بدم
  و اینکه آیا موسسه شما در اصفهان هم دفتر دارد!؟؟
  متشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   باسلام خیر در اصفهان فعلا موجود نیست . ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 5. شيدا گفته:

  با عرض سلام و تشكر
  من ليسانس زيست شناسي از دانشگاه گيلان هستم يك مقاله تو زمينه ژنتيك دارم و مدرك زبان با نمره خوب
  ولي معدل ليسانسم ١٥ هستش
  ميتونم از دانشگاه كمبربج يا ساير دانشگاه هاي انگلستان پزيرش بگيرم (بورس نميخواهم)
  ممنون

  پاسخ
 6. فاطمه گفته:

  با سلام و خسته نباشید من دانشجوی ترم ۲ رشته فیزیک دانشگاه محقق اردبیلی هستم و ۴ ترم دیگه تا ایلتس دارم و معدلم ۱۹/۱۲ هستش…میخواستم برای مقطع ارشد در دانشگاه کمبریج ادامه تحصیل بدم…شرایط بورس شدن رو میشه بذارید…؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 7. النا گفته:

  سلام،ببخشید من دانش‌جوی کارشناسی رشته روانشناسی هستم و به دلایلی نتونستم دانشگاه دولتی و برندی در رشته روانشناسی قبول بشم(کنکور تجربی شرکت کرده‌بودم).ولی مقالات،مطالعات،دوره ها و خلاصه افتخارات بسیاری در روانشناسی رو در کارنامه‌ی خودم ثبت کردم،نمره آیلتسم هم بالاست و تصمیم دارم برای مقطع ارشد و یا بعد از اون به دانشگاه کمبریج درخواست بدم،میخواستم بدونم تاثیر دانشگاهی که در ایران در اون مقطع کارشناسی رو گذروندم اونقدر پررنگ هست که با وجود همه افتخاراتم باعث رد پذیرشم بشه؟و کلا تاثیر دانشگاه در رزومه نویسی و احتمال پذیرش چقدره؟آیا میشه با چیزهای دیگه جبرانش کرد؟
  خیلی ممنون از توضیحات مفید سایتتون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 8. امیرحسین گفته:

  سلام خسته نباشید . امیرحسین شاهپوری هستم کلاس دهم رشته ریاضی استان اصفهان با معدل 18.5 و سه ترم دیگه مونده تا ایلتس بگیرم . می خواستم بدونم برای تحصیل در دانشگاه کمبریج یا امپریال کالج لندن یا اکسفورد یا LIC یا بقیه ی دانشگاه های خیلی خوب انگلستان از کی باید دست به کار بشم ؟ و چه چیزهایی نیاز دارم؟ و ایا میتونم بورسیه بشم؟ خیلی ممنونم از وبسایت و مشاوره های خوبتون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
 9. زهرا گفته:

  سلام خسته نباشید
  من نوزده سالمه و معدل دیپلمم هم 18/78 و میخوام برای تحصیل در پزشکی در انگلیس اقدام کنم با توجه به اینکه ابتدا باید دوسال دوره ی A-level رو بگذرونم و تحصیل در خود رشته ی پزشکی هم حدودا پنج سال زمان می بره میخواستم بدونم میشه برآوردی از هزینه ی تحصیل و زندگی در هفت سال کرد و حدودا چقدر هست؟ و دوم اینکه حین تحصیل در دانشگاه بعد از گذراندن دو سال مقدماتی امکان گرفتن وام تحصیلی یا بورسیه وجود داره یا نه؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب برای تحصیل پزشکی در انگلستان حدودا شما سالیانه حدود 25 الی 30.000 پوند هزینه خواهید داشت . همچنین ما باید اطلاعات کاملتری در مورد شما در باب این موضوع داشته باشیم و برای اخذ بورسیه شما امکان گرفتن وام تحصیلی در دانشگاه وجود دارد از سال دوم به بعد در صورتی که شما جزو دانشجوهای خاص و تاپ کلاس باشید . همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 10. محمد جواد گفته:

  سلام .من دانشجوی ترم ۲حقوق دانشگاه رضوی مشهد هستم و ۱۹سال سن دارم .
  میخواستم بدونم میتونم برای مقطع ارشد در دانشگاه کمبریج ادامه تحصیل بدم؟!!
  لطفا شرایط بورسیه شدن را هم بیان کنید.
  ممنون.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. امکان تحصیل برای شما وجود دارد اما تحصیل در این رشته شرایط خاص خود را داراست. برای دریافت بورس تحصیلی باید رزومه شما قوی باشد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 11. فرید گفته:

  با سلام،من دانشجو کارشناسی مهندسی برق هستم،خواستم بپرسم چطور میتونم بورس تحصیلی برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد برق الکترونیک رو در دانشگاه کمبریج بگیرم؟؟؟معدل کل من۱۹٫۴۵هستش

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. سن شما، مدرک زبان، نمرات، معدل و…. برای اخذ بورس تحصیلی باید مورد بررسی قرار گیرد. در این زمینه پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 12. عرفان گفته:

  سلام جناب ملک پور
  خسته نباشید ممنون به خاطر این همه راهنمایی و انرژی مثبتی که

  بنده امسال در کنکور سراسری انسانی کارشناسی رتبه ۱ رو کسب کردم دیپلمم رو در رشته ریاضی گرفتم بعد یکسال شکست در کنکور ریاضی یکسال پشت کنکور ماندم و امسال کنکور دادم وموفق شدم رتبه ۱ رو کسب کنم
  ۲۰سالمه معدل دیپلم هم ۱۶ شده
  قصدمم اینه از ابتدا در اروپا تحصیل کنم حقیقتش بعد از ۴ ماه تحقیق به انگلستان رسیدم
  سوال من اینه ایا انکلستان مقصد مناسبی هست واسه تحصیل من؟
  و اینکه ایا با این شرایط امکان فایند برای کارشناسی حقوق از دانشگاه کمبریج یا دانشگاه معتبر دیگه انگلستان برای من وجود داره یا نه؟

  پاسخ
 13. سارا كرمي گفته:

  سلام،من سال آخر مهندسی عمران هستم و برای ارشد میخوام از کمبریج پذیرش بگیرم،میخواستم بدونم که میشه mba بخونم یا باید گرایش ارشدم مربوط به عمران باشه،و از کی باید اقدام کنم و اینکه تا گرفتن مدارک از دانشگاه فعلیم نزدیک به یک سال زمان میبره توی این مدت میتونم با موقت مدارکم پذیرش بگیرم یا نه؟ و در آخر درمورد تحصیل رایگانی که کمبریج ٣۵،٠٠٠ پوند به دانشجوهاش فاند میده هم میخواستم بدونم،ممنون??

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.