معرفی دانشگاه پکن

دانشگاه پکن

معرفی دانشگاه پکن در بحث مهاجرت به چین 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به چین برای تحصیل در چین پس از گرفتن وکیل مهاجرت هدف بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور از جمله تحصیل در دانشگاههای چین می باشد . شرایط اخذ پذیرش تحصیلی چین و یا شرایط اخذ ویزای تحصیلی چین برای تحصیل در دانشگاههای چین چگونه است ؟ هزینه های تحصیل در چین به چه نحوی است ؟

دانشگاه پکن که در سال ۱۸۹۸ تاسیس گردیده است اولین دانشگاه ملی در تاریخ نوین چین می باشد که همه ساله تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی را برای تحصیل می پذیرد .ولی برای کسب پذیرش  دانشگاه پکن با تا تاریخ معینی درخواست پذیرش به صورت انلاین داده شود و مدارک مورد نیاز نیز ارسال گردد .در این مقاله به شرح این موارد پرداخته شده است .

سوالات :

موقعیت جغرافیایی و معماری دانشگاه پکن چین چگونه است ؟

مدارک مورد نیاز برای کسب پذیرش را نام ببرید؟

مراحل کسب پذیرش از چه قرارند ؟

شهریه تحصیلی دانشگاه پکن سالیانه چه میزان می باشد ؟

 

دانشگاه پکن :

دانشگاه پکن که به صورت مخفف (PKU)نامیده می شود یک دانشگاه تحقیقاتی بزرگ است که در پکن واقع است و یکی از اعضای لیگ C9 می باشد .این دانشگاه نخستین دانشگاه مدرن ملی در چین است که به عنوان دانشگاه امپریال شهر پکن در سال ۱۸۹۸ تاسیس گشته است و در سال ۱۹۲۰ ، این دانشگاه به یک مرکز فکری مترقی تبدیل شده بود .دانشگاه پکن به عنوان موسسه آموزش عالی برتر در سرزمین چین اصلی قرار گرفته است .

در طول تاریخ این دانشگاه بسیاری از متفکران مدرن چینی را آموزش داده است همانند :مائوتسه توتک؛دوشون ؛گوهونگ مینگ ؛لی داژائو.دانشگاه پکن در تولد فرهنگ جدید چین ،جنبش می چهارم ،اعتراض میدان تیان در سال ۱۹۸۹ و بسیاری رویدادهای مهم دیگر تاثیر گذار بوده است .

این دانشگاه شامل ۳۰ دانشکده ،دوازده دپارتمان ،با ۹۳ تخصص برای دانشجویان دوره لیسانس ،۲ تخصص  برای درجه دوم کارشناسی و ۱۹۹ تخصص برای نامزدهای مقطع کارشناسی ارشد و ۱۷۳ تخصص برای دانشجویان دکترا می باشد .در حال حاضر ،دانشگاه پکن ۲۱۶ موسسه تحقیقاتی و مراکز تحقیقاتی از جمله ۲ مرکز تحقیقات ملی و شهری و ۸۷ رشته کلیدی ملی و ۱۲ آزمایشگاه ملی است و کتابخانه این دانشگاه با ۱۱ میلیون منبع ،بزرگ ترین کتاب خانه آسیا می باشد .

پردیس و معماری دانشگاه :

دانشگاه پکن در باغ سابق امپریالیسم واقع است .این پردیس ابتدا در شمال شرق شهر ممنوعه در مرکز پکن واقع بود و بعد به دانشگاه سابق دانشگاه YENCHING در سال ۱۹۵۲ منتقل شد .پردیس اصلی در شمال غرب پکن ،در منطقه هایدیان ،در نزدیکی کاخ تابستانی قدیمی این منطقه واقع است و توسط مسیرهای پیاده روی و باغ کوچک احاطه شده است .

 

دانشجویان بین المللی :

خوابگاه دانشجویان بین المللی در پردیس اصلی در شائویوان واقع شده است .هر ساله دانشگاه پکن تقریبا ۲۰۰۰دانشجوی بین المللی که در پردیس پکن تحصیل می کنند و حدود ۵۰ در دانشگاه کسب و کار شهر پکن HSBC ،در پردیس شنزن واقع شده اند .دانشگاه پکن همه ساله تعداد بسیاری از دانشجویان بین المللی را می پذیرد و دانشجویان بین المللی از دانشجویان بسیاری از کشورها از جمله اروپاییان و شمال آفریقا و جنوب آمریکا و از تمام قسمت های آسیا و استرالیا و بسیاری از کشورهای آفریقا متقاضی تحصیل در این دانشگاه می باشند .

(http://www.wikipedia.com)

 

رشته های تحصیلی در این دانشگاه به شرح زیر است :

مقطع لیسانس :

غعلوم ریاضی ،فیزیک،علوم و تکنولوژی کامپیوتر ،شیمی ،علوم زمینی و فضایی ،علوم محیط زیست ،روانشناسی ،روزنامه نگاری و ارتباطات ،زبان و ادبیات چینی ،تاریخ ،باستان شناسی ،مدیریت موزه ،فلسفه ،مطالعات بین المللی ،اقتصاد ،مدیریت ،حقوق ،مدیریت اطلاعات ،جامعه شناسی ،دولت ،زبان و ادبیات  انگلیسی ،زبان های خارجی ،هنر ،مهندس الکترونیک و علوم کامپیوتر ،تحقیقات اقتصادی ،مطالعات پیشرفته میان رشته ای ،علوم مهندسی ،محیط زیست ،علوم بهداشتی ،ارتباطات بین الملل .

مقطع فوق لیسانس :

علوم ریاضی ،فیزیک،شیمی ،علوم زمینی و فضایی ،روانشناسی ،نرم افراز و میکروالکترونیک ،روزنامه نگاری و ارتباطات ،زبان و ادبیات چینی ،تاریخ ،باستان شناسی ،مدیریت موزه ،مطالعات بین المللی ،مدیریت ،حقوق ،مدیریت اطلاعات ،جامعه شناسی ،دولت ،زبان و ادبیات انگلیسی ،زبان های خارجی ،هنر،مهندسی الکترونیک و کامپیوتر ،تحقیقات اقتصادی ،تحقیقات جامعه شناسی ،محیط زیست،

رشته های فوق به زبان چینی ارائه می گردند و دانشجویان در صورت اخذ پذیرش از سوی دانشگاه تا ۲ ترم به یادگیری زبان چینی خواهند پرداخت .

شهریه سالانه دانشگاه پکن :

مقطع لیسانس :

الف )رشته های علوم انسانی :۲۶۰۰۰یوان

ب)رشته های فنی :۳۰۰۰۰ یوان

مقطع فوق لیسانس :

الف )رشته های علوم انسانی :۲۹۰۰۰ یوان

ب)رشته های فنی :۳۳۰۰۰ یوان

مقطع دکترا :

الف )رشته های علوم انسانی :۳۲۰۰۰یوان

ب)رشته های فنی :۴۰۰۰۰ یوان

http://www.english .PKU en\admission

روند درخواست پذیرش برای دانشجویان بین المللی :

برای اخد پذیرش دانشگاه پکن در کشور چین متقاضیان باید شهروندان غیر چینی باشند و ۱۸ سال به بالا داشته باشند و در وضعیت خوب سلامتی با گذرنامه معتبر باشند .متقاضیان باید از قوانین چین و مقرران دانشگاه پکن اطاعت نمایند و باید به آداب و رسوم چینی احترام بگذارند .

متقاضیان باید درخواست خود را در سیستم آنلاین دانشگاه پکن به آدرس ذیل ثبت نمایند و فرم درخواست آنلاین خود را تسلیم نمایند . ( at PKU.com http://www.study  (

دانشجویانی که موفق به دریافت پذیرش شدند نامه ای از پذیرش را حدودا ۸ تا ۱۰ هفته بعد از پایان مهلت درخواست دریافت می نمایند.متقاضیان برنامه MBA باید به ازای درخواست خود ۸۰۰ RMB پرداخت نمایند . سایت درخواست در ماه اکتبر باز می شود و ضرب الاجل آن ماه می برای ورودی های پاییز می باشد .

موارد مورد نیاز برای زبان :

پس از ارسال درخواست مورد نظر ،متقاضیان بین المللی باید آزمون ورودی زبان را نیز بدهند که عموما در اواخر ماه مارس برگزار می شود .آزمون شامل زبان چینی و انگلیسی و ریاضیات می باشد .تمام دانشجویان MBA دعوت ب حضور در یک دوره پیش از شروع ترم می شوند .

 

بهداشت و درمان و بیمه :

تمام دانشجویان بین المللی باید بیمه خدمات درمانی برای کل دوره تحصیل خود در PKU داشته باشند .در زمان ثبت نام ،دانشجویان باید طرح بیمه کامل برای دانشجویان بین المللی را که توسط موسسه بیمه پینگ  که توسط وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد شده و مورد تایید می باشد را خریداری نمایند .دانشجویانی که بیمه درمانی ندارند ثبت نام نخواهند شد .

برنامه کارشناسی ارشد : دانشجویان ملزم به تکمیل برنامه درسی خود بین ۲ تا ۳ سال و تکمیل و تحقق اعتبارات تعیین شده و تکمیل پایان نامه کارشناسی ارشد و دفاع از آن در مقابل یک پانل متخصصان هستند .

برنامه دکتری :دانشجویان مکلف به تکمیل برنامه درسی خود بین ۴ تا ۶ سال و انجام تحقیقات ،تکمیل پایان نامه دکتری ،و دفاع از آن در مقابل یک پانل از متخصصان می باشد .

مراحل درخواست پذیرش برای دانشگاه پکن :

-در ابتدا متقاضی باید تمام جزئیات درخواست خود را در سایت http://www.studyat PKU .com  ثبت نمایندو پرینت آن را نزد خود نگاه دارند .

-باید مدارک درخواست و هزینه درخواست را به بخش دانشجویان بین المللی در PKU تسلیم نمایند .

-بخش مربوط به دانشجویان بین المللی به درخواست متقاضیان رسیدگی می نماید و تصمیم می گیرد .

-در صورت موافقت با درخواست پذیرش این افراد برای امتحان دعوت می شوند .

-دپارتمانی که امتحان را برگزار می نماید باید برنامه ریزی آن را تا پایان ماه مارس انجام دهد .

-بخش دانشجویان بین المللی نام داوطلبان پذیرفته شده را در ماه  می بر روی سایت  http://ISD.PKU.edU  قرار می دهد .

-اداره بخش دانشجویان بین المللی نامه موافقت با پذیرش را در ماه جون برای متقاضیان ارسال می نماید .

مدارک مورد نیاز برای درخواست :

۱-فرم درخواست پذیرش دانشگاه پکن  برای دانشجویان بین المللی با یک عکس ثابت شده که برای این امر باید به سایت های ذیل مراجعه شود و فتوکپی آن برای مرجع باقی بماند .

http://www.ISD.PKU.edu.cn\apply و

http://www.study at PKU.com

۲-گواهی فارغ التحصیلی و درجه دیپلم (دانش آموزانی که انتظار فارغ التحصیلی آن ها می رود باید نامه رسمی که تاریخ فارغ التحصیلی را بیان نماید را ارائه نمایند .)این مدارک باید اصل آن ها یا فتوکپی گواهی شده آن ها به زبان چینی یا انگلیسی تسلیم شود .

۳-ریز نمرات رسمی از پیشرفت تحصیلی متقاضی تا به آن روز .که شامل دوره های گذرانده شده و موفقیت های کسب شده می باشد .که این مورد نیز باید به صورت اصل و یا کپی گواهی شده باشد .

۴-بیانه ای شخصی (شامل ۸۰۰ کلمه برای کارشناسی ارشد و ۱۵۰۰ کلمه برای دکتری)

۵-دو توصیه نامه از سوی داوران متقاضی .آن داوران باید الزاما از اساتید و یا از افرادی با عنوان دانشگاهی مربوطه باشند .توصیه نامه باید اصل یا کپی گواهی شده به زبان چینی و یا انگلیسی باشد .

۶-یک کپی از نتایج HSK.

۷-کپی از گذرنامه متقاضی

۸-فهرست مطالب و خلاصه ای از نشریات او

۸-پرداخت هزینه درخواست :۸۰۰ RMB  که باید به صورت نقدی پرداخت شود با کارت بانکی yinlian  و یا از طریق پرداخت انلاین .و هر ارز و یا چک مسافرتی دیگر پذیرفته نمی شود .هزینه درخواست قابل استرداد نمی باشد .

دوره درخواست :

از ۱۵ سپتامبرتا ۱۵ دسامبر فرصت می یاشد و متقاضی باید اطمینان حاصل نماید که مدارک قبل از پایان مهلت ارسال شده است .

اطلاعات ویزا:

دانشجویان بین المللی باید برای کسب ویزای چین به سفارت و یا کنسولگری کشور خود با نامه پذیرش و فرم JW 201و ۲۰۲  مراجعه کنند .دانشجویانی که قصد تحصیل در آنجا برای بیش از ۶ ماه را دارند باید ویزای X1 را تهیه نمایند .که تنها برای ۳۰ روز بعد از رسیدن به چین معتبر است .متقاضی باید ظرف ۳۰ روز به بخش دانش آمزان بین المللی رفته و درخواست اجازه اقامت را ظرف ۳۰ روز برای تعیین وضعیت حقوقی در چین را بدهند .

http://www.ISD.pku.edu.\hndex

نتیجه :

دانشگاه پکن چین جزء دانشگاه های برتر در جهان و آسیا می باشد که همه ساله دانشجویان بین المللی را از سطح جهان می پذیرد .ولی برای اخذ پذیرش در این دانشگاه باید مراحل مشخصی گذرانده شود و مدارک معینی نیز تسلیم گردد و متقاضی باید دارای یکسری شرایط نیز باشد .همانند اینکه متقاضی باید غیر چینی بالای ۱۸ سال و و در وضعیت خوب سلامتی با گذرنامه معتبر باشد .این دانشگاه در سه مقطع لیسانس و ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد و متقاضی پذیرش باید درخواست پذیرش خود را به صورت آنلاین ثبت نماید .

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای مهاجرت به چین از جمله مهاجرت تحصیلی به چین و یا شرایط تحصیل در چین و یا شرایط اخذ ویزای تحصیلی چین برای تحصیل در دانشگاههای چین و در نهایت شرایط اخذ اقامت چین به صورت تخصصی مشاوره رایگان اخذ نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.