معرفی دانشگاه های یونان

آیا می خواهید به تحصیل در یونان بپردازید؟ ما در این مقاله به معرفی دانشگاه های یونان می پردازیم ، مدارک کدامیک از دانشگاه های یونان مورد تائید وزارت علوم ایران می باشد ؟ کدامیک از سایت های داخلی به معرفی دانشگاه های یونان پرداخته است ؟ میزان هزینه تحصیل در یونان برای دانشجویان بین المللی چقدر می باشد ؟ ما پس از معرفی دانشگاه های یونان به میزان هزینه و شهریه های دانشگاه های یونان اشاره می کنیم .

اگر به این تصمیم گیری رسیدید که برای تحصیل به خارج از ایران مهاجرت نمائید و هنوز کشور مقصد خود را انتخاب نکرده اید تحقیقات خود را کامل کرده و با مشاوره با وکلا و مشاورین که در زمینه اخذ پذیرش و ویزاهای تحصیلی تخصص دارند بهترین کشور را جهت ادامه تحصیل انتخاب نمائید ، در این مقاله به معرفی دانشگاه های یونان پرداختیم همچنین شما می توانید در مورد بیش از چهل کشور معتبر دنیا و انواع ویزا برای مهاجرت از دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور مشاوره تلفنی رایگان بگیرید .

در باب مهاجرت به یونان؛ موقعیت جغرافیای سیاسی یونان او را در مرکز توجه در بخش جنوب شرقی اروپا قرار داده است ، این کشور به عنوان یک دروازه ورودی به اتحادیه اروپا واقع شده و ایجاد شرکت های چند ملیتی در بخش های مالی مانند تجارت ، گردشگری و ارائه خدمات پیشرفت خوبی داشته است ، این شرکت ها درصد زیادی از کارمندان خود را از فارغ التحصیلان موسسات آموزشی این کشور انتخاب می کنند ، آموزش و پرورش به طور عمده با روند بازار رابطه مستقیم دارد .

آتن و تسالونیکی شهرهایی هستند که اکثر موسسات آموزش عالی کشور یونان در این دو شهر قرار دارند ، بیش از ۲۰ دانشگاه در سراسر کشور و جهت تحصیل بخش عمومی وجود دارد ، در حالی که تدریس عمدتا به زبان یونانی است اما در برخی دانشگاه ها برنامه مطالعه تخصصی به زبان های دیگر (اغلب انگلیسی) وجود دارد و در دو مقطع کارشناسی و سطح کارشناسی ارشد برنامه های آموزش عالی با تمرکز بر مهارت های عملی و حرفه ای افراد مانند تکنولوژی ، بهداشت و درمان ، کشاورزی ، مدیریت و هنر و طراحی ارائه می شود .

قبل از معرفی دانشگاه های یونان که توسط یونانیان بنا شده یکی از دانشگاه های مدرن ونوین واقع در یونان که یک دانشگاه آمریکایی است را به شما معرفی می کنیم :

دانشگاه ACG

در سال ۱۸۷۵ توسط مبلغانی که از بوستون ، ماساچوست آمده بودند در آتن احداث گردید ، این کالج آمریکایی واقع در یونان قدیمی ترین و بزرگترین دانشکده های معتبر آمریکا در اروپا است ، برنامه آموزشی مقطع کارشناسی متنوع در علوم انسانی و علوم زیبا و هنرهای نمایشی و در رشته های کسب و کار و تجارت و در مقطع کارشناسی ارشد در رشته هایی نظیر : روانشناسی مشاوره و روان درمانی ، روان شناسی کاربردی آموزشی ، ارتباطات استراتژیک و روابط عمومی ،  ارتباطات دیجیتال و رسانه های اجتماعی ، کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی به متکلمان زبان های دیگر (TESOL)، این دانشگاه با دارا بودن بودجه سه میلیون یورویی بورس های زیادی را جهت تحصیل دانشجویانی که از لحاظ مالی ضعیف هستند ارائه می دهد .

حال ما به معرفی دانشگاه های یونان که در جهان دارای رتبه و رنکینگ مناسبی هستند می پردازیم :

دانشگاه فنی ملی آتن

پیرو معرفی دانشگاه های یونان، دانشگاه فنی ملی آتن بالاترین رتبه را در بین دانشگاه های یونان دارد و در سال ۱۷/ ۲۰۱۶ در رتبه ۳۹۵ دنیا قرار گرفت.  این دانشگاه در سال ۱۸۳۷ تاسیس گردیده ، دانشگاه فنی ملی آتن و یا (NTUA  ) یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها در یونان است که تا به امروز حدود ۱۰،۰۰۰ دانشجو به مطالعه در یک برنامه پنج ساله که منجر به یک مدرک معادل کارشناسی ارشد در مهندسی و پوشش طیف وسیعی از رشته های مهندسی و همچنین معماری و ریاضیات کاربردی و فیزیک پرداخته اند ، تدریس اغلب به زبان یونانی است اما دانشجویان بین المللی نیز می توانند در برخی رشته ها و مقاطع خاص به زبان انگلیسسی تحصیل نمایند .

دانشگاه ارسطو

این دانشگاه بزرگترین دانشگاه در یونان و همچنین یکی از بزرگترین دانشگاه ها در جنوب شرقی اروپا محسوب می گردد . پردیس اصلی بزرگ آن در مرکز  Thessalonikiدومین شهرستان یونان واقع شده و به عنوان یک بنای جالب و محبوب برای بازدید کنندگانی که به این کشور آمده اند معروف است.  تاسیس در سال ۱۹۲۵ به نام فیلسوف مشهور ارسطو که در نزدیکی این شهرستان متولد شد نام گذاری گردید و در زمانهای گوناگون به عنوان دانشگاه ارسطو و یا دانشگاه تسالونیکی شناخته می شود که در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد طیف گسترده ای از رشته ها ارائه می دهد و رنکینگ جهانی این دانشگاه بین ۴۹۱ تا ۵۰۰ دنیا قرار دارد .

دانشگاه ملی آتن  Kapodistrian

این دانشگاه همچنین در میان ۷۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد معمولا به نام”دانشگاه آتن” و دانشگاه ملی و Kapodistrian آتن شناخته می شود و در سال ۱۸۳۷ تاسیس شده و یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها در میان دانشگاه در یونان است ، که در آن حدود ۶۵،۰۰۰ دانشجو مشغول به تحصیل بوده اند ، رشته هایی از جمله حقوق ، زبان ، علوم سلامت ، فلسفه ، علوم سیاسی و علوم طبیعی ارائه می شود که این دانشگاه دارای چهار دانشگاه اصلی که هر یک در محله های مختلف آتن واقع شده است .

دانشگاه کرت

در باب معرفی دانشگاه های یونان؛ نماینده چهارم یونانی در رتبه بندی دانشگاه های QS جهانی دانشگاه کرت می باشد که در رتبه ۶۵۱-۷۰۰  در جهان قرار دارد . دو پردیس این دانشگاه در بزرگترین و پرجمعیت ترین جزایر یونانی واقع شده است ، کرت در سال ۱۹۷۳ تاسیس گردیده ، دانشگاه کرت به سرعت توسعه یافته و در حدود ۱۸۵۰۰ دانشجو در پنج دانشکده تحصیل نموده اند ، دانشکده های آموزش و پرورش ، فلسفه و علوم اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی در آن قرار دارد ، هراکلیون دارای دانشکده های علوم و مهندسی و پزشکی است ، این دانشگاه دارای سابقه قوی تولید تحقیقات بین المللی قابل توجه بوده و از بناهای تاسیس گردیده می توان به موزه تاریخ طبیعی ، رصدخانه Skinakas  و بیمارستان دانشگاه عمومی اشاره نمود ، اگر چه همه دوره های کارشناسی دانشگاه به زبان یونانی تدریس می شود ، اما برای همکاری های بین المللی و یکپارچه سازی و تبادل دانشجو با بیش از ۲۰۰ دانشگاه در برنامه اراسموس با ارائه برنامه های انگلیسی به استقبال دانشجویان بین المللی برای ورود به کرت رفته اند .

دانشگاه آتن اقتصاد و کسب و کار (AUEB)

در سال ۱۹۲۰ تاسیس شده و در بین قدیمی ترین ها رتبه سوم در موسسات آموزش عالی یونان است ، بسیاری از ساختمانهای دانشگاه در مرکز آتن در Patision  یک خیابان که همچنین در کنار دانشگاه فنی ملی آتن و موزه ملی باستان شناسی واقع شده است.  تا سال ۱۹۹۵ AUEB  تنها در یک رشته کسب و کار و تجارت محور بود اما پس از سال ها به تدریج افزایش تعداد برنامه ها برای دانشجویان موجب گردید که امروز هشت بخش جداگانه که در کارشناسی ، کارشناسی ارشد و مقطع دکترا برنامه های آموزشی ارائه دهند ، با دوره های پنج ساله پیوسته کارشناسی ارشد  و همچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.

هزینه تحصیل در یونان برای دانشجویان بین المللی : دانشجویان یونانی و اتباع اتحادیه اروپا برای تحصیل در یونان نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارند ، اما دانشجویانی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا اقدام می کنند می بایست شهریه پرداخت نمایند و این هزینه را می توان به طور معمول در اکثر دانشگاه های یونان سالینه برابر با ۱۵۰۰ یورو در نظر گرفت ، که این رقم در مقایسه با کشورهای جنوب اروپا مانند ایتالیا و اسپانیا و پرتغال که تقریبا سالی ۵ هزار یورو هزینه دارند تقربیا یک سوم می باشد .

همانند سایر کشورهای شنگن ، از مزایای تحصیل در یونان ، رفت و آمد در بین کشورهای این حوزه و بدون نیاز به اخذ ویزاست ، شما می توانید جهت اخذ اطلاعات در زمینه مهاجرت و همچنین اخذ ویزاهای تحصیلی در بسیاری از کشورهای دنیا و معرفی دانشگاه های یونان با دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمائید .

 

نگارنده: مهران فراهانی

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ