معرفی دانشگاه های روسیه

آیا یکی از اهداف شما تحصیل در دانشگاه های روسیه است؟ آیا علاقمند به تحصیل در رشته پزشکی در روسیه هستید؟ در این مقاله اطلاعات کاملی در زمینه دانشگاه دوستی ملل روسیه و بررسی شرایط دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ  و دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو و تحصیل رایگان در روسیه و مسائل پیرامون هزینه تحصیل در روسیه مطرح می شود. که در این مقاله به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

چگونه می توانم اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های روسیه بگیرم؟ ثبت نام اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه دوستی ملل روسیه شامل چه مراحلی می شود؟ حداقل شرایط و الزامات برای پذیرش از دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ چیست؟ هزینه تحصیل در روسیه چقدر است؟ چگونه می توانم اطلاعات بیشتری در مورد دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو پیدا کنم؟ چگونه می توانم اطلاعات بیشتری در مورد تحصیل در رشته پزشکی در روسیه کسب کنم؟ چگونه می توانم برای تحصیل در دانشگاه لومونوسف روسیه درخواست دهم؟ مدارک  لازم براى پذیرش تحصیلى از دانشگاه هاى روسیه چیست؟ آیا می توانم پذیرش تحصیلى از دانشگاه های روسیه را خودم انجام دهم یا از موسسات حقوقی در این مورد  میتوانم کمک بگیرم؟ بسیاری از دانشجویان در دانشگاه های روسیه تحصیل می کنند. برخی از این دانشگاه ها خصوصى و تعداد دیگر دولتی است پذیرش دانشجو بستگی به دستیابی دانشجویان به استانداردهای مورد نیاز از جمله داشتن مدرک زبان روسی یا آیلتس دارد.

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از متقاضیان از سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه هاى روسیه وجود دارد و ظرفیت دانشگاه ها  بر اساس تاریخ درخواست و ثبت نام دانشگاه است. از این رو پذیرش تا حد زیادی بر اساس زمان ثبت درخواست ها صورت می گیرد. بنابراین شما می توانید به طیف گسترده ای از دانشگاه هاى روسیه که در این سایت آمده است دسترسی داشته باشید. شما میتوانید موسسه حقوقی ملک پور که بیشترین تناسب را با نیازها و آرمان های شما دارد را انتخاب کنید..

انتخاب دانشگاه و کالج تصمیم گیری های بزرگی هستند. کارشناسان و وکلا متخصص ما برای کمک به شما در انتخاب درست اهداف تحصیلی خودتان، مشاوره تخصصی می دهند. آنها همچنین شما را در درخواست های ورود به دانشگاه های روسیه حمایت می کنند.موسسه حقوقی ملک پور باسابقۀ درخشان و قابل توجه به کمک موفقیت شما میاید.

معرفی دانشگاه های روسیه

طبق آخرین رتبه بندی دانشگاه های QS تعداد ۵۵ دانشگاه روسیه در میان ۲۵۰ دانشگاه برتر کشورهای BRICS (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) قرار دارند. رتبه بندی BRICS که از سال ۲۰۱۳ به صورت سالانه منتشر می شود، در رابطه با مقایسه مؤسسات آموزشی برجسته در این پنج اقتصاد نوظهور است.

 1. ۱٫ دانشگاه دولتی لومونسوف مسکو

دانشگاه دولتی لومونسوف مسکو همیشه بالاترین رتبه را در میان دانشگاه های روسیه در هر دو رده بندی BRICS و رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS دارد که در رتبه بندی BRICS در جایگاه هفتم و در رتبه بندی جهانی در جایگاه ۱۰۸ است. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه روسیه و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور است که در سال ۱۷۵۵ تأسیس شده و در حدود ۴۷۰۰۰ دانشجو دارد که اکثر آنها در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند. گفته می شود ساختمان اصلی دانشگاه، بزرگترین ساختمان آموزشی در جهان است که در خارج از مرکز شهر مسکو پایتخت روسیه در اسپارو هیلز واقع شده است و کتابخانه لومونسوف یکی از بزرگترین کتابخانه های روسیه است.

دانشگاه دولتی لومونسوف مسکو ۲۴ بار در ۴۲ دوره رتبه بندی رشته های تحصیلی دانشگاه های جهان QS تا سال ۲۰۱۶ حضور داشته است و در ۵۰ جایگاه برتر در رشته های زبانشناسی، ریاضیات فیزیک و نجوم به همراه چندین رشته دیگر در ۱۰۰ جایگاه برتر قرار گرفته است.

 1. دانشگاه دولتی سن پترزبورگ

دانشگاه دولتی سن پترزبورگ امسال در رتبه بندی BRICS در جایگاه ۲۰ را کسب نموده است. این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه روسیه است که در ابتدا به عنوان آکادمی علوم سنت پترزبورگ در سال ۱۷۲۴ توسط پیتر بزرگ تاسیس شد. این دانشگاه در حال حاضر حدود ۳۰۰۰۰ دانشجو دارد که بیش از ۳۰۰۰ نفر از آنان دانشجویان بین المللی می باشند. دانشگاه دولتی سن پترزبورگ یکی از اعضای گروه کویمبرا[۱] است که انجمن دانشگاه های اروپایی اصیل، چند تخصصی و بین المللی شناخته شده می باشد.

این دانشگاه با احتساب امسال ۱۱ بار در رتبه بندی رشته های تحصیلی دانشگاه ها حضور داشته و رشته های مهندسی مواد معدنی و مهندسی معدن در ۵۰ جایگاه برتر، رشته زبان شناسی در میان ۱۰۰ جایگاه برتر، و رشته های ریاضیات، فلسفه، زبان های مدرن و تاریخ در میان ۱۵۰ جایگاه برتر قرار دارند.

 1. دانشگاه دولتی نووسیبیرسک

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک به طور مشترک با دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ امسال در رتبه بندی BRICS در جایگاه ۲۰ قرار دارد. این دانشگاه یکی از دانشگاه های جدیدتر روسیه است که در سال ۱۹۵۹ تاسیس شد و در مرکز آموزشی و علمی سیبری به نام Akademgorodok (دهکده دانشگاهی) واقع شده است که در ۲۰ کیلومتری نووسیبیرسک، بزرگترین شهر بخش آسیایی روسیه قرار دارد. این دانشگاه همچنین کوچکتر از سایر دانشگاه های برتر روسیه است و ۶۰۰۰ دانشجو در ۱۳ دانشکده آن مشغول تحصیل می باشند.

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های جهان در پنج رشته تحصیلی شناخته شده است و در میان ۱۰۰ جایگاه برتر در رشته فیزیک و نجوم و در میان ۱۵۰ جایگاه برتر در رشته ریاضیات قرار دارد.

100 معرفی دانشگاه های روسیه

 1. دانشگاه فنی دانشگاه بومان مسکو

دانشگاه فنی دولتی باومن مسکو در رتبه بندی BRICS در سال جاری در جایگاه ۳۸ است و قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های فنی روسیه می باشد. این دانشگاه ۱۹ گروه آموزشی دارد و در حوزه های مختلف علوم مهندسی و کاربردی دارای تخصص است و بیش از ۱۹۰۰۰ دانشجو در تمام مقاطع تحصیلی دارد. دانشگاه فنی دولتی باومن مسکو همچنین به بیش از ۳۰۰۰ دانشجو خوابگاه و محل اقامت رایگان اختصاص می دهد، و نیز از دانشجویان دارای اختلال شنوایی حمایت می کند.

عملکرد برتر این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه ها بر اساس رشته های تحصیلی نمایان است که در پنج رشته تحصیلی در سال ۲۰۱۶ (در مقایسه با تنها یک رشته در سال ۲۰۱۵) در این رتبه بندی حضور دارد. بالاترین رتبه مربوط به رشته مهندسی مکانیک است، که در میان ۲۰۰ جایگاه برتر قرار دارد.

 1. دانشگاه دولتی تامسک

دانشگاه دولتی تامسک در سال جاری در رتبه بندی BRICS جایگاه ۴۳ قرار گرفته است. این دانشگاه در سال ۱۸۷۸ تأسیس شد اما تا سال ۱۸۸۸ درهای خود را به روی دانشجویان باز نکرد و قدیمی ترین دانشگاه در بخش آسیایی روسیه است. در حال حاضر حدود ۱۷۰۰۰ دانشجو در ۲۳ دانشکده آن ثبت نام کرده اند و ۱۶۵ رشته کارشناسی ارشد، شامل برخی دوره های آموزش زبان انگلیسی ارائه می دهد. دانشگاه دولتی تامسک در سال ۲۰۱۰ به عنوان دانشگاه تحقیقاتی ملی انتخاب شد و یکی از گسترده ترین آرشیوهای کتابخانه ای در میان تمام دانشگاه های روسیه را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد.

در رتبه بندی رشته های تحصیلی در سال جاری، دانشگاه دولتی تامسک در میان ۳۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است و در میان ۴۰۰ جایگاه برتر در رشته فیزیک و نجوم رتبه بندی شده است.

 1. موسسه دولتی روابط بین الملل مسکو – دانشگاه MGIMO

موسسه دولتی روابط بین الملل مسکو (دانشگاه MGIMO ) امسال در رتبه بندی BRICS در جایگاه ۴۴ قرار گرفته است و در میان ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده است. دانشگاه MGIMO قبلاً بخشی از دانشگاه دولتی مسکو بود اما در سال ۱۹۴۴ به یک موسسه آموزشی مجزا تبدیل شد. دانشگاه MGIMO به طور عمده در زمینه علوم انسانی تخصص دارد و اگرچه در رتبه بندی رشته های تحصیلی جایگاهی ندارد، اما به لحاظ آماده سازی دانشجویان برای مشاغل مرتبط با روابط بین الملل شناخته شده است. این دانشگاه همچنین در کتاب رکوردهای جهانی گینس برای ارائه دوره های آموزشی به ۵۶ زبان حضور دارد که بیش از هر موسسه آموزشی دیگر در جهان است.

 1. دانشگاه دولتی فیزیک و فناوری مسکو

یکی دیگر از دانشگاه های برتر روسیه که در مسکو واقع است، موسسه فیزیک و فناوری مسکو است که عمدتاً به عنوان PhysTech شناخته می شود و در رتبه بندی BRICS در سال جاری رتبه ۴۷ را کسب نموده است. این موسسه در سال ۱۹۴۶ تاسیس شد و یک موسسه آموزشی برجسته برای آموزش متخصصان در زمینه های مختلف علوم و فناوری مدرن است و امروزه ۵۶۰۰ دانشجو در ۱۱ دانشکده آن مشغول تحصیل می باشند. هشت نفر از استادان این دانشگاه جزء برندگان جایزه نوبل هستند.

موسسه فیزیک و فناوری مسکو (دانشگاه دولتی) در سال جاری در میان بهترین دانشگاه های جهان در پنج رشته تحصیلی قرار دارد که تمام این رشته ها در زمینه های علمی است. بالاترین جایگاه آن مربوط به رشته فیزیک و نجوم است که در میان ۱۵۰ جایگاه برتر قرار دارد.

 1. دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای(موسسه فیزیک مهندسی مسکو)

دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای یا MEPI در جایگاه پنجم در رتبه بندی BRICS قرار دارد و در سال ۱۹۴۲ به عنوان موسسه مکانیکی جنگ افزارها تاسیس شد و اکنون یکی دیگر از معتبر ترین دانشگاه های فنی روسیه است. همانطور که از نام آن پیداست، تمرکز این دانشگاه در صنعت هسته ای و همچنین فیزیک، مهندسی و ریاضیات است. با این حال، این مؤسسه آموزشی که تعدادی از برندگان جایزه نوبل در میان فارغ التحصیلان آن به چشم می خورد، همچنین در راستای بهبود دوره های آموزشی خود در زمینه علوم اقتصادی، علوم انسانی و زبان های خارجی فعالیت می کند.

دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای در سال جاری در ۳ رشته تحصیلی در میان دانشگاه های برتر جهان قرار دارد: فیزیک و نجوم (در میان ۱۰۰ جایگاه برتر)، مهندسی برق و الکترونیک (در میان ۳۰۰ جایگاه برتر) و ریاضیات (در میان ۴۰۰ جایگاه برتر).

 1. دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ پتر کبیر

دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ دارای رتبه ۶۱ در رتبه بندی BRICS در سال جاری است و به طور مداوم در میان ۵۰۰ جایگاه برتر در رتبه بندی دانشگاه های جهان قرار داشته است. این دانشگاه بزرگ در سنت پترزبورگ واقع است و در حال حاضر حدود ۳۱۰۰۰ دانشجو دارد. این دانشگاه دارای یکی از پیشرفته ترین آزمایشگاه های تحقیقاتی کشور در زمینه هیدرو آیرودینامیک است و دارای ۲۰ مرکز تحقیقاتی است که در زمینه پروژه های با شرکت های فناوری برجسته مانند مایکروسافت، زیمنس و اپل همکاری دارد.

دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ سه بار در آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهان بر اساس رشته های تحصیلی قرار گرفته است و یکی از برجسته ترین دانشگاه های دنیا در رشته مهندسی برق و الکترونیک (در میان ۲۵۰ جایگاه برتر)، فیزیک و نجوم (در میان ۳۰۰ جایگاه برتر) و علوم کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی (۵۰۰ جایگاه برتر) است.

 1. موسسه عالی اقتصاد و دانشگاه ملی تحقیقات (HSE، مسکو)

موسسه عالی اقتصاد (HSE) در فهرست ۱۰ دانشگاه برتر روسیه قرار دارد که جدیدترین دانشگاه در این فهرست است و در سال ۱۹۹۲ تأسیس شده است. این موسسه آموزشی در سال ۲۰۰۹ به عنوان دانشگاه ملی تحقیقات در زمینه های تخصصی علوم اجتماعی، ریاضیات، علوم کامپیوتر و البته اقتصاد انتخاب شد. در رتبه بندی BRICS در جایگاه ۶۲ قرار دارد و مرکز اصلی آن در مسکو و سه شعبه دیگر آن در سنت پترزبورگ، نیژنی نووگورود و پرم قرار دارند.

موسسه عالی اقتصاد در سال جاری در هشت رشته تحصیلی در رتبه بندی جهانی قرار گرفته است و به عنوان یکی از ۱۵۰ دانشگاه برتر جهان در رشته اقتصاد و اقتصاد سنجی، سیاست و جامعه شناسی شناخته می شود و در سه رشته دیگر در میان ۲۰۰ جایگاه برتر رتبه بندی شده است.

با توجه به امکاناتی که در باب مشاوره تحصیل در دانشگاه های روسیه و سایر دانشگاه هاى مختلف دنیا در صفحات این سایت مشاهده می فرمایید میتوانید جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات مفید و دقیق در باب تحصیل در رشته پزشکی در روسیه، و تحصیل رایگان در روسیه و دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ و تحصیل در دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو و همچنین هزینه تحصیل در روسیه و دارای رنکینگ صفحات مختلف این سایت را مطالعه نموده و به شما توصیه میکنیم قبل از پرداخت هزینه های گزاف حتما مشاوره اخذ نمایید . موسسه حقوقی ملک پور با توجه به وجود کارشناسان و حقوقدانان متخصص می تواند مشاوره ای بسیار مفید برای شما متقاضیان عزیز ارائه دهد.

1 پاسخ
 1. امیرحسین گفته:

  با سلام خدمت اقای ملک پور از مشاوره های بسیار عالیتون تشکر میکنم
  من لیسانس مهندسی نفت رو با معدل ۱۸ از دانشگاه امیرکبیر دارم برای ادامه تحصیل یا برای کار به نظر شما کشور نروژ بهتره یا روسیه?
  خواهش میکنم جواب بدید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.