معرفی دانشگاه های بلژیک

همانطور که می دانید طرق گوناگونی برای مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله کشور بلژیک وجود دارد . یکی از این راه ها مهاجرت از طریق تحصیل می باشد . تحصیل در دانشگاه های بلژیک هدف  بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل است . لازمه تحصیل در کشور بلژیک معرفی دانشگاه های بلژیک است .دانشگاه های بلژیک از جمله دانشگاه هایی هستند که همیشه در رتبه بندی های جهانی جایگاه ویژه خود را دارند . تحصیل در اکثررشته ها در دانشگاه های بلژیک امکان پذیر می باشد .ما در این مقاله سعی در معرفی دانشگاه های بلژیک برای شما عزیزان داریم. وکلای برجسته ما در موسسه حقوقی ملک پور می توانند شما را در اخذ پذیرش دانشگاه های معتبر جهان و کشور بلژیک یاری کنند .

چرا در کشور بلژیک تحصیل کنیم ؟

_بلژیک در قلب اروپا واقع شده است ودر کوتاه ترین زمان ممکن می توانیم به شهر های پاریس و برلین سفر کرد .
_فرهنگ مردم بلژیک بسیار غنی و صمیمانه  می باشد و دانشجویان به راحتی میتوانند با این فرهنگ انطباق پذیری داشته باشند.
_ دانشگاه ها و موسسات عالی کشور بلژیک دارای کیفیت بالایی هستند و در سطح جهانی شناخته شده اند .
_شهریه دانشگاه ها به نسبت دیگر کشورهای اروپایی مناسب می باشد .
_کیفیت زندگی به نسبت هزینه های آن مطلوب می باشد .

رنکینگ دانشگاه های بلژیک :

دانشگاه های بلژیک در رتبه عالی  در رنکینگ دانشگاه های جهان دارا می باشند  . هفت دانشگاه کشور بلژیک در طبقه بندی  QS در جمع ۳۰۰ دانشگاه برتر در جهان جای دارد  .

هزینه های تحصیل در کشوربلژیک :

به طور کلی تحصیل دربیشتر دانشگاه های کشور بلژیک برای دانشجویان  اتحادیه اروپا تقریبا رایگان می باشدو حدودا سالانه۵۰۰ یور است ، ممکن است دانشگاه ها و یا رشته های خاص کمی بیشتر هزینه دریافت کنند .برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا هزینه ها سالانه  حدودا ۸۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو است .بهتر است برای کسب اطلاع دقیق از هزینه های تحصیل به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید .
اگر چه هزینه های تحصیل زیاد در کشور بلژیک بالا نیست با این حال امکان استفاده از بورسیه نیز وجود دارد که قوانین مربوط به دریافت بورسیه با توجه به مقطع دانشجو و دانشگاه متفاوت است .
هزینه زندگی دانشجویی در کشور بلژیک :
هزینه های زندگی یک دانشجو در کشور بلژیک به طور متوسط حدود ۵۵۰ تا ۶۰۰ یورو می باشد که این هزینه ها شامل هزینه ای ضروری میباشد مانند :خوراک ، پوشاک ، اجاره خانه ، رفت و آمد است .
حال به معرفی چند دانشگاه در بلژیک می پردازیم :
Katholieke Universiteit Leuven
KU Leuven
دانشگاه بلژیکی KU لوون،در رتبه ۷۹ ام در جهان در سال۲۰۱۶-۲۰۱۷ قرار گرفت. ترجمه نام دانشگاه کاتولیک لوون است.این دانشگاه بسیار |ژوهش محور است و به همین دلیل در سطح جهانی بسیار زبانزد می باشد . این دانشگاه درسال  ۱۴۲۵ به عنوان اولین دانشگاه درکشور بلژیک تاسیس شد . دانشگاه لوون در سال ۲۰۱۵ ،۵۷۳۰۰ دانشجو در زمینه های مختلف آموزش داده است . دانشگاه لوون برترین و بزرکترین مرکزدانشگاهی کشور بلژیک می باشد . بیش از ۱۰% از جمعیت ۵۲ هزار نفری دانشگاه لوون را دانشجویان بین المللی  تشکیل می‌دهند.بسیاری از رشته های این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شود .
دانشکده های این دانشگاه عبارتند از : دانشکده علوم توانبخشی و حرکت شناسی ، دانشکده مهندسی علوم زیستی ، دانشکده کسب وکار و اقتصاد ، دانشکده علوم دارویی ، دانشکده پزشکی ،دانشکده مطالعات مذهب شناسی والاهیات، دانشکده علوم مهندسی ، دانشکده فنی و مهندسی ، دانشکده هنر، دانشکده معماری ، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی ، دانشکده حقوق ، دانشکده علوم اجتماعی ، دانشکده علوم پایه ، دانشکده حقوق کانن ، دانشکده فلسفه

دانشگاه گنت
دانشگاه گنت رتبه مشترک  ۱۳۱ را در جهان دارا می باشد، این دانشگاه در سال ۱۸۱۷ به عنوان اولین دانشگاه که به زبان هلندی تدریس می کرد در کشور در بلژیک آغاز به کار کرد. دانشگاه گنت درزمینه علوم زیستی رتبه ۹۰ ام را در جهان دارد، رتبه ۲۷ام  برای علوم  مربوط به دامپزشکی .این  دانشگاه ۱۱ دانشکده دارد و ۴۱۰۰۰ دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.
۱۱ دانشکده این دانشگاه عبارتند از: دانشکده فلسفه وهنر،دانشکده مهندسی علوم زیست ، دانشکده علوم پایه ، دانشکده حقوق ،دانشکده علوم پزشکی ، دانشکده مهندسی و معماری ، دانشکده مدیریت بازرگانی واقتصاد ، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی ، دانشکده دامپزشکی ، دانشکده علوم دارویی ، دانشکده علوم سیاسی و اجتماعی

Université Catholique De Louvain (UCL)
دانشگاه کاتولیک لوون (UCL)
دانشگاه کاتولیک لووین (UCL) بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان در کشور بلژیک امی باشد. این دانشگاه هم اکنون دررتبه ۱۵۴ جهانی قرار دارد .این دانشگاه به عنوان خواهر دانشگاه Katholieke Universiteit Leuven کشور بلژیک شناخته شده است .
دانشکده ها و مدارس  این دانشگاه عبارتند از :دانشکده الهیات  ، دانشکده جرم شناسی و حقوق ،دانشکده علوم سیاسی اجتماعی و اقتصاد ، دانشکده  اقتصاد لوون ، مدرسه مدیریت لوون ،دانشکده هنر ادبیات و فلسفه ،دانشکده علوم تربیتی وروانشناسی ،دانشکده پزشکی ، دانشکده فارماکولوژی ، دانشکده بهداشت ، دانشکده علوم حرکت شناسی و تربیت بدنی ، دانشکده علوم پایه ،مدرسه مهندسی کامپیوترلوون ،دانشکده معماری و برنامه ریزی شهری ، دانشکده زیست شناسی

دانشگاه وریج بروکسل (VUB)
دانشگاه وریج بروکسل رتبه ۱۸۲ ND در جهان دارد . خواهند شد. شهرت دانشگاه VUB بدلیل انجام فعالیت های تحقیقی و پژوهشی بسیار عالی، تشکیل گروه های تحقیقی بین المللی که در بسیاری از اصول بنیادی و کاربردی سر آمد در جهان  می باشند خواهد بود.
این دانشگاه  سه پردیس دارد: پردیس ایتربیئک (علوم اجتماعی)، پردیس ژت (پزشکیو سلامت) و پردیس KAAI (فنی مهندسی). دانشگاه وریج بروکسل در ترکیب اصلی به دانشکده های زیر تقسیم شده است :دانشکده حقوق ،دانشکده علوم اقتصادی و اجتماعی ، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی ،دانشکده علوم مهندسی و زیستی ،دانشکده پزشکی و دارو ،دانشکده فلسفه وهنر،دانشکده فنی مهندسی ،دانشکده فیزیوتراپی و حرکات اصلاحی

دانشگاه آزاد بروکسل (ULB)
دانشگاه آزاد بروکسل (ULB) رتبه مشترک ۲۱۶ در رتبه بندی دانشگاه های جهان QS 2016-2017 کسب کرده است . حدود یک سوم از دانشجویان و اعضای هیئت علمی از خارج از کشوربلژیک  آمده اند . این دانشگاه در سال  ۱۸۳۴ تاسیس شده و یک دانشگاه تحقیقاتی بسیار معتبر است.
افتخارات این دانشگاه : برنده ۳ جایزه نوبل ، یک مدال فیلدز،برنده ۳ جایزه ولف ، برنده دو جایزه ماری کوری
در نهایت می توان گفت کشور بلژیک یکی از ایده ال ترین انتخاب ها به دلیل هزینه های مناسب و دانشگاه های معتبر در سطح جهانی برای ادامه تحصیل می باشد .دانشگاه های بلژیک دارای رتبه های بالا در سطح بین الملل هستند و تحصیل در این دانشگاه ها میتواند پلی برای موفقیت شما در زمینه تحصیل و کار باشد .موسسه حقوقی ملک پور بهترین راه ها را برای مهاجرت به شما عزیزان پیشنهاد میدهد کافی است با ما در ارتباط باشید .برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت  www.legalmalekpourmie.com   مراجعه نمایید .

نگارنده: سید علیرضا واقفی

4 پاسخ
 1. محمد مهدی گفته:

  سلام تشکر میکنم از سایت خوبتون بابت اطلاعاتی که در اختیار ما میزارین من دانشجویه رشته مکانیک دانشگاه آزاد هستم خواستم بدونم اگر برایه ارشد بخوام در کشور بلژیک ادامه تحصیل بدم آیا مدرک کارشناسی دانشگاه آزاد من رو مورد پزیرش قرار میدن وآیا برایه ارشد مهندسیه مکانیک باید آزمون ورودی داد…متشکرم

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. اخذ پذیرش از دانشگاه های بلژیک نیازی به آزمون ورودی ندارد. مدارک دانشگاه آزاد نیز عموما مورد قبول دانشگاه های این کشور می باشند. پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 2. امیر گفته:

  سلام
  Dead time دانشگاه های بلژیک برای winter semester کی هست؟
  شما برای اپلای اقدام میکنید یا باید خودمون انجام بدیم.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.