فایل تصویری توضیحات آقای ملک پور( فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین )در باب هفت دلیل برای تحصیل در پرتغال (شهر لیسبون)

video معرفی دانشگاه لیسبون در پرتغال

تحصیل در دانشگاه لیسبورن پرتغال

 

معرفی دانشگاه لیسبون در پرتغال در بحث مهاجرت به پرتغال 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به پرتغال برای تحصیل در اسپانیا پس از گرفتن وکیل مهاجرت هدف بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور از جمله تحصیل در دانشگاههای پرتغال می باشد . شرایط اخذ پذیرش تحصیلی پرتغال و یا شرایط اخذ ویزای تحصیلی پرتغال برای تحصیل در دانشگاههای پرتغال چگونه است ؟ هزینه های تحصیل در پرتغال به چه نحوی است ؟

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی پرتغال کدام است ؟ لیست دانشگاه های پرتغال برای آشنایی متقاضیان تحصیل در پرتغال کدام است ؟ لیست دانشگاه های پلی تکنیک فنی حرفه ای برای متقاضیان ویزای تحصیلی پرتغال کدام است ؟

پرتغال دارای دانشگاه های خصوصی و دولتی است.اما تحصیل در دانشگاه های دولتی پرتغال هم کاملا رایگان نیست ، ولی هزینه های تحصیل کم است و بین ۱۵,۰۰۰یورو تا ۳۰,۰۰۰یورو در سال است.

از مزایای تحصیل  در کشور پرتغال وجود شعبات دانشگاه های آمریکایی  در این کشور است، مثل دانشگاه مشهور MIT

دیگر مزیت تحصیل در کشور پرتغال ، اینکه دانشجویان اجازه کار فول تایم دارند.تا بتوانند درآمد کسب کنند.

مزیت سوم اینکه دانشجو بعد از پنج سال کار و تحصیل می تواند تقاضای اقامت و درخواست پاس اروپایی کند که می تواند به ۳۰کشور اروپایی سفر ویا آنجا زندگی کند .

دوره های تحصیل در پرتغال :

لیسانس کشور پرتغال ، چهار سال است . زبان تدریس در دانشگاه های غیر پزشکی  پرتغال به زبان اسپانیایی پرتغالی ، اسپانیایی انگلیسی می باشد . و تحصیل به زبان اسپانیایی در پرتغال ارزان تر از تحصیل به زبان انگلیسی می باشد .

مدارک لازم جهت ادامه تحصیل در مقطع لیسانس : ترجمه ریز نمرات و دیپلم و پیش دانشگاهی ، ترجمه شناسنامه ، ترجمه صفحه اول پاسپورت برای بعضی از دانشگاه های پرتغال به زبان اسپانیایی.

فوق لیسانس کشور پرتغال دو تا چهار سال است . زبان تحصیل اسپانیایی انگلیسی است . ارائه مدرک زبان انگلیسی  آیلتس  ۴٫۵یا اسپانیایی در پذیرش الزامی است.

مدارک لازم جهت ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس : ترجمه ریز نمرات دیپلم ،پیش دانشگاهی و لیسانس . ترجمه رسمی مدارک دیپلم ، پیش دانشگاهی و دانشنامه لیسانس . ترجمه نامه عدم منع تحصیل ، رزومه ، مقالات ، ترجمه  توصیه نامه  ها، ترجمه انگیزه نامه. نامه تمکن مالی ، مدرک زبان.

دکترا کشور پرتغال دو تا چهار سال است . و به سه صورت ارائه می شود ، پژوهشی (که مورد تایید وزارت علوم ایران نیست . ) بای کورس ، و سومی تحقیقاتی کورس است . زبان دکتری انگلیسی است .

مدارک مورد نیاز پذیرش دکترا : ترجمه رسمی دانشنامه و ریز نمرات کارشناسی  و کارشناسی ارشد، ترجمه پروپوزال تحقیقاتی ، توصیه نامه علمی از دو نفر از اساتید ، رزومه ، نامه تمکن مالی ، نامه عدم منع تحصیل آیلتس ۶

*)تحصیل پزشکی پرتغال شش سال است ،مدت تحصیل داروسازی و دندانپزشکی پنج سال است.

*)هزینه تحصیل دندانپزشکی و داروسازی در سال ۵,۰۰۰یورو تا ۸,۰۰۰یورو است.

دانشگاه لیسبورن ،در پرتغال جزء دانشگاه های دولتی است. از دانشگاه های پیشرو در اروپاست،و معتبرترین دانشگاه پرتغال است. و رنکینگ دانشگاه بین ۲۰۱تا۳۳۰بر اساس رتبه بندی ۲۰۱۶-۲۰۱۷است. بزرگترین دانشگاه پرتغال لیسبورن است و بالغ بر ۴۷,۰۰۰دانشجو در ۱۸دانشکده مشغول به تحصیل اند. و رتبه سوم دانشگاه های پرتغال است. سیستم پذیرش شامل امتحان ورودی است. شهریه دانشگاه های دولتی هم یک سوم حداقل دستمزد ملی در پرتغال یعنی بین ۹۵۰تا۱۲۵۰یورو تعریف شده .ثبت نام ۲۱مارس-۱۵آوریل و ۲۱مه تا۱۵ژوئن است. فرم درخواست بصورت آنلاین در سایت تکمیل شود. و مدارک موردنیاز هم ذکر شده،

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص معرفی دانشگاه لیسبون در پرتغال و راههای مهاجرت به پرتغال از جمله مهاجرت تحصیلی به پرتغال و یا شرایط تحصیل در پرتغال و یا شرایط اخذ ویزای تحصیلی پرتغال برای تحصیل در دانشگاههای پرتغال و در نهایت شرایط اخذ اقامت پرتغال به صورت تخصصی مشاوره رایگان اخذ نمایید .

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب
   بورسیه تحصیلی به اشخاصی که از رزومه قوی برخوردارند تعلق می گیرد. معمولا افراد بعد از گذراندن چند ترم در صورت اثبات توانایی های خود می توانند جهت دریافت بورسیه درخواست دهند.

   پاسخ