معرفی دانشگاه سوربن فرانسه

دانشگاه سوربن فرانسه

دانشگاه سوربن فرانسه دانشگاهی جامع در سطح جهانی است. دانشگاهی بزرگ، که در سال ۱۹۰۰ میلادی تاسیس شده است ، دارای پژوهشهای پیشرفته ، دانشگاهی ملی،با رتبه ۲۲۱ براساس رنکینگ QS ،رتبه ۱۱ جهان برای اموزش زبانهای مدرن ،رتبه ۳۶ برای رشته هنر و علوم انسانی. دانشگاه سوربن فرانسه، دانشگاهی در قلب  پاریس واقع شده است، تمام زمینه های اصلی و استراتژیهای انضباطی تحصیل را پوشش می دهد و اکادمی سنجش نوینی را همراه برنامه های تحقیقاتی نوینی به خصوص در زمینه های  علوم انسانی و علوم اجتماعی، علوم و شاخه های  پزشکی  در سال   ۲۰۱۸ ارایه خواهد داد ، دانشگاه پاریس سوربن و دانشگاه پیر و ماری کوری در ان ادغام شده اند. دانشگاه سوربن فرانسه دانشگاهی بینظیر و متشکل از ۳ دانشگاه مجزا است.

دانشگاه سوربن فرانسه در حال همکاری با دانشگاه Technologie برای تعیین چارچوبی  مناسب و  یکپارچه برای  دانشکده مهندسی خود در آینده است .همکاری با  دانشگاه پانتئون-Assas با دانشکده حقوق . در سال های آینده، INSEAD که موزه تاریخ طبیعی یکی از اعضای دیگر دانشگاه  خواهد شد و ارتباطات بیشتری با نهادها و دانشگاههای مرجع و مهم در اینده برای گسترش روابط و پیشرفت در حوزه های تحصیلی برقرار خواهد شد از جمله اهداف این دانشگاه میباشد. .در این دانشگاه با گرد هم امدن بهترین استعدادها در یک رشته ی وسیعی از زمینه های مختلف برنامه های وسیعی در زمینه ی تحصیلی و تحقیقاتی ارایه میشود. مشاورین متخصص تحصیلی در موسسه حقوقی ملک پور مفتخر است شما عزیزان را در امر مهاجرت تحصیلی یاری نماید.

دانشگاه سوربن  دانشگاه تحقیقاتی در سطح جهانی ابداع دانش نوین :

دانشگاه سوربن در تمام زمینه ها : علوم پایه، پزشکی، مهندسی، علوم انسانی، علوم اجتماعی، هنر، کسب و کار و مدیریت با بالاترین کیفیت در حوزه های آموزش و پژوهش چند رشته ای ارایه میدهد

ارتقا ارتباط بین آموزش و پژوهش در دانشگاه سوربن فرانسه :

دانشگاه سوربن روشهای جدیدی برای مطالعه و آموزش و پرورش را بکار گرفته است ، از جمله  یکپارچه سازی یادگیری بر پایه تحقیق در تمام سطوح تحصیلی با  تجدید روش های تدریس ، دانشگاه با  باز کردن راه های جدید برای به دست آوردن دانشها در یک دامنه خاص و همچنین کسب مهارتهای فراوان .این روشها را که شامل افزایش گشودگی بین المللی و فرهنگهای مختلف است به کار گرفته است.

همکاری های بین المللی دانشگاه سوربن :

دانشگاه سوربن با  شبکه گسترده ای از نهاد ها در سراسر جهان در ارتباط است که این مزیت مهمی برای دانشگاه برای ارتقا وضعیت اموزشی و به روز بودن و فعالیت های بینابینی پژوهشی و … محسوب میشود، دانشگاه سوربن بر فعالیت های بین المللی  خود در اتحاد استراتژیک و مشارکت ممتاز در مناطق مورد هدفش تمرکز دارد : اروپا، هند، چین، برزیل و شمال امریکا، و همچنین روابطی در اتحادیه های دانشگاه بین المللی خود در سنگاپور و ابوظبی برقرار کرده است .

شهریه در دانشگاه سوربن  :  میانگین هزینه های سالانه ۱۰۰۰ $امریکا  در هر سال برای دانش آموزان داخلی و بین المللی به طور یکسان میباشد.

سال تحصیلی از ماه سپتامبر تا ماه مه ادامه دارد و زمان امتحانات در ماه فوریه و ژوئن است.

برای شروع سال تحصیلی در ماه سپتامبر (غالباً ۳۰ آوریل آخرین مهلت ارسال مدارک و اقدام  پذیرش است).

تصمیم‌گیری موسسات برای آموزش‌های آکادمیک در مورد یک یا چند نیم سال تحصیلی بین ۱۵ ژوئن تا ۱۵ سپتامبر انجام می‌شود و جلسه کمیسیون گزینش برای سطوح قبل از لیسانس و لیسانس در ماه ژوئن برگزار می‌شوند.

بعد از گرفتن پذیرش و ویزا مهمترین مسئله فراهم کردن امکانات اقامت است. تسهیلاتی همچون رستوران دانشجویی، خوابگاه دانشجویی، تخفیف‌های ویژه برای حمل و نقل، سینما، ورزش، کتابخانه  و…..

متوسط بودجه ماهانه مورد نیاز در پاریس ۱۱۰۰ یورو و در شهرستان‌های دیگر ۸۰۰ یورو است. اجاره ماهانه خوابگاه‌های دانشجویی خصوصی ۶۰۰ یورو در ماه است، اقامت نزد خانواده بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ یورو در ماه هزینه دارد  و…. بابت هزینه تغذیه نیز به صورت رسمی باید در حدود ۲۰۰ یورو پرداخت کنید. تعداد رستوران وابسته در بخش‌های دور از مراکز دانشگاهی وجود دارند و غذای کامل و مناسب را به قیمت ۴۰/۲ یورو ارائه می‌کنند.

ب مترو و وسائل نقلیه عمومی  ۴۵ یورو در ماه  وهمان قدر برای لوازم درسی و هزینه بیمه سلامتی حدود (۴۲ یورو) ، مجموع هزینه ماهانه در حدود ۱۰۵۰ یورو که با توجه به رشته مقطع درسی و…. هرساله متفاوت است.

حوزه های سرمایه گذاری  در آینده :

به دانشگاه سوربن برای  پروژه های استراتژیک بودجه ای از سرمایه گذاری فرانسه برای طرح تعالی برای دانشگاه سوربن  در آینده اعطا شده است.

۱۵ قطب آزمایشگاهی

۵ تجهیزات عالی

۴ پروژه بیوتکنولوژی و بیوانفورماتیک پژوهشهای چند بعدی، موسسات عضو دانشگاه سوربن از طیف وسیعی از رشته های تحقیقاتی تشکیل میشوند . به همین دلیل، آنها قادرند  پیشرفت های علمی و آموزشی را ترویج دهند،که منجر به پیشرفت میشود.

زیر مجموعه های کلیدی :

۵۸،۸۰۰ دانش آموز

۱۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی

۵۰۰۲ در مقطع دکترا

۷ ۷۰۰ استاد-محقق

۲۰۰ آزمایشگاه

۴۵ جایگاه تحققاتی و ازمایشگاهی

آزادی بین المللی دانشگاه :.

هدف دانشگاه سوربن:

توسعه رشته های  آموزشی و علمی مورد نیاز برای  درک مسائل پیچیده و گسترده روز

موفقیت برای هر دانش آموز: توسعه ارایه  مدارک در انواع سطوح و فعالیت های مورد علاقه برای  اشتغال و کارآفرینی دانش جویان.

افزایش همکاری های بین المللی برای پیشرفت در فعالیت های آموزشی و پژوهشی خود و تقویت خدمات میزبانی وب سایت دانشگاه برای دانشجویان و پژوهشگران بین المللی به منظور حمایت از آنها .

زندگی در محیطی علمی برای دستیابی به اهداف : تشویق و ارتقاء به برنامه های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی گسترده

آموزش نوآورانه، پروژه های مدنی، پاسخ به چالش های صنعتی …. اهداف جدید تر دانشگاه میباشد.

پردیس دانشگاه

در پاریس، حومه شهر، یا خارج از کشور پردیس های دانشگاه قرار دارد.

پردیس در قلب محله لاتین تاریخی پاریس و دو دانشگاه دیگر، کومپینی و فونتنبلو واقع شده است و  تنها ۴۰ دقیقه با قطار فاصله با مرکز دارد.

پردیس علوم و علوم انسانی :

پردیس شامل باغ گیاه شناسی موزه تاریخ طبیعی است. دانشجویان دانشگاه سوربن با هنر، مد و مواد غذایی در یکی از شهرهای جهان که در این موارد شناخته شده است قرار گرفته تاثیر گرفته است. که یکی از بهترین شهرهای مناسب زندگی در اروپا  است، پاریس دارای تعداد زیادی از دانشجویان در مقاطع آموزش عالی است.

مدارک برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه سوربن

–  مدارک به انگلیسی‌ ترجمه و تائید شده باشد

–تمامی ترجمه ها باید توسط کنسولگری سفارت فرانسه بازرسی شود.

– متقاضیان اخذ پذیرش باید حساب بانکی با مبلغ ۷۵۰۰ یورو ‌در ایران افتتاح نمایند

–  ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات

–  نمره زبان مورد تایید دانشگاه

مدرک زبان فرانسه C1 درصورتی که نیاز به مدرک زبان فرانسه باشد.

–  تکمیل فرم های مربوط دانشکده

–  رزومه تحصیلی و کاری

–  کپی نامه پذیرش و توصیه نامه ها

–  اثبات پشتوانه مالی

(شرایط پذیرش و ویزا و اقامت برای دانشچویان از کشورههای اتحادیه اروپا راحتتر میباشد)

شرایط کار دانشجویان بین المللی :  دانشجویان بین المللی در هفته می توانند به مدت ۲۰ ساعت کار کنند

دانشگاه سوربن برنامه های آکادمیک متقاطع و تحقیقات جدید با یک رویکرد یکپارچه بین المللی را ارایه میدهد ،که  در حال حاضر در تمام زمینه های ان  فعال است. .  مشاورین متخصص تحصیلی در موسسه حقوقی ملک پور مفتخر است شما عزیزان را در امر مهاجرت تحصیلی یاری نماید

 

  1. دانشگاه: اکول نرمال سوپریور، پاریس

 

دانشگاهی بسیار بزرگ ،از سال۱۷۹۴ _۲۰۱۳ ، ۱۰۰ سال قدمت دارد

دانشگاهی خصوصی،انجام پژوهشهای گسترده، رتبه اول در فرانسه

ENS مدت طولانی است که  به افسانه ملی کشور معروف است. در آموزش پیشرو است.همچنین روشنفکران فرانسوی در تمام زمینه های ENS  در میان فارغ التحصیلان قرار دارند و  چهره هایی همچون هانری برگسون، ژان پل سارتر، میشل فوکو، لویی پاستور، پل لانگوین و لوران Schwartz در این دانشگاه حضور داشته اند. تمام مدالهای ریاضیات  فرانسه  توسط فارغ التحصیلان ENS کسب شده است، بهمراه  ۱۲ جایزه نوبل فرانسه در تمامی رشته ها . از سال ۱۹۴۵، ENS نیمی از تحقیقات ملی (CNRS) را انجام داده و مدال طلا،که بالاترین جایزه پژوهش فرانسه است  بدست آورد. تقریبا هر رشته  در حوزه دانش و پژوهش در ENS ارائه شده . از آنجا که فرایند پذیرش در دانشگاه بسیار  رقابتی است ، بنابراین ظرفیت محدود است : حدود ۲۵۰۰ دانشجو مشغول به تحصیل اند . مراکز تحقیقاتی و تاسیسات، حتی خوابگاه های دانشجویی، در ساختمان های تاریخی D’اولم، واقع در قلب دانش جویان لاتینی واقع شده است …

 

رتبه بندی بین المللی

به طور کلی، ENS بین ۱ و ۳ فرانسه در بین رتبه بندی های بزرگ بین المللی قرار گرفته . این رتبه بندی بر اساس شاخص های مختلف است ؛ جزییات امکانات در رشته های اصلی است ،همچنین  این رتبه بندی بر اساس  شاخص های میزان فعالیت دانشکده ها از نظر شورای نظارت ملی فرانسه گزارش شده .

 

ARWU رتبه بندی : (یا رتبه بندی شانگهای)

رتبه بندی ARWU (رده بندی علمی کلاس جهانی دانشگاه ها) یک ترکیبی وزنی از شش شاخص است. در آخرین گزارش (۲۰۱۴)، ۶۷  جهان و ۳ فرانسه بوده. براساس شاخص فارغ التحصیلان   ۵ ام جهان و رتبه اول فرانسه برای شاخص نرمال  (CFP). این رتبه بندی .

 

رتبه بندی CWUR (مرکز رتبه بندی دانشگاه های جهان)

رتبه بندی CWUR جمع هشت شاخص. این در درجه اول براساس تحلیل نشریات و نظرسنجی مشاهیر و…. در سال ۲۰۱۵، ENS  در۳۷ ام جهان و  ۲ فرانسه است. رتبه بندی (رتبه بندی دانشگاه QS) : رتبه بندی QS جمع شش شاخص. در سال (۲۰۱۵)، ENS در ۲۳ جهان و رتبه اول فرانسه است.رتبه بندی (بار آموزش عالی) رتبه بندی جمع سیزده شاخص. این در درجه اول بر تحلیل نشریات و نظرسنجی شهرت همسالان است. در سال ۲۰۱۵، ENS است ۵۴ در جهان قرار گرفت، رتبه اول فرانسه است.رتبه بندی بر اساس اشتغال :بهترین موسسات آموزش عالی بر اساس نظر از استخدام معرفی شده بعد از ایالات متحده و بریتانیا.

دانش آموز و آموزش و پرورش

نزدیک به ۲۴۰۰ دانشجو، از جمله ۹۳۰ دانش آموز normaliens probationers، ۴۰۰ دانش آموز، ۷۰۰ دانشجوی دکترا، ۳۵۰ دانش آموز در برنامه های متفرقه. پانزده بخش مختلف  در تمامی رشته های علمی و ادبی . ۴۴ زمینه تخصص PSL کارشناسی ارشد- ۳۰ مدرسه دکترا  معتبر .اموزش  ۱۷ زبان خارجی : از جمله هندی، سوئدی، ژاپنی، بامبارا، زبان نشانه. فارغ التحصیلان شبکه ای ۱۱،۵۰۰ نفر هستند.

 

با حفظ سنتها راههای زیادی برای ورود دانشجویان بین المللی  فراهم میکند. بیش از ۱۰۰ دانش آموز در برنامه اراسموس و صد دانش آموز در چارچوب توافقنامه های دو جانبه فعال تحصیل در دانشگاه ens  هستند . کمک هزینه تحصیلی  به دانشجویان خارجی تا  قادر به تکمیل دوره  سه سال باشند. دوره های زبان خارجی فرانسه (FLE) برای کسانی که مایل هستند  سطح زبان خود را بهبود دهند.

 

هیات علمی :

۸۰۰ معلم و محقق دائمی دانشگاه . در میان آنها ۱۷۰ معلم مدرسه هستند، ۲۰۰ تا استاد دانشگاهی و موسسات دانشگاهی می باشد، و  ۴۲۰  تای انها در  سازمانهای تحقیقاتی مانند CNRS، INSERM، INRIA.

 

حمایت و پشتیبانی و خدمات:

نزدیک به ۴۰۰ کارکنان اداری و فنی ،  بیش از ۲۵۰ مهندس  دربخش های دانشگاهها ، آزمایشگاه ها، کتابخانه ها و خدمات مرکزی و … . ۳۱ واحد تحقیق و بیش از صد تیم تحقیقاتی .  ۳۰۰محقق خارجی  و حدود ۷۰۰ دانشجوی دکترا در علوم و علوم انسانی و علوم اجتماعی است. ۲۸۰ دانشجوی مقطع فوق دکترا. فعالیتهای  پژوهشی در همه رشته های علمی و ادبی، و در نتیجه بیش از ۱۳۰۰ نشریه سالانه در مجلات بین المللی . دسترسی آزاد به محققان و کتابخانه اولم-جردن که یکی از مراکز پژوهش علوم اجتماعی در فرانسه است.

 

دانشگاه و زندگی فرهنگی :

زندگی دانشگاهی با جریانات  متعدد، فرهنگی، هنری و ورزشی، همراه است .که توسط مدرسه یا  انجمن های دانشجویی  برنامه ریزی شده. سالن تئاتر با ۱۴۰ صندلی ، سالن هنری، سینما با ۲۰۰ کرسی که شامل سه باشگاه مختلف است،کارکنان و دانش آموزان فرصت دارند در   ورزش های مورد علاقه خود و برای  بهبود سطح  سلامت خود را از طریق دوره های آموزشی و شرکت در مسابقات فعالیت داشته باشند.بیش از ۴۰۰۰ همایش در همه زمینه ها  هر ساله برگزار  می شود.

 

شهریه کارشناسی ۲۰۱۶ :

اکول نرمال سوپریور دوره های کارشناسی هزینه کمتر از £ ۷۵۰ در سال (۲۰۱۲).

با استفاده از وام دانشجویی  میتوانید هزینه های فوق را کمتر محاسبه کرد.

بورسیه علمی:

برای حدود ۳۰ دانشجوی بین المللی هرساله بودجه ای در نظر گرفته میشود، بعلاوه محل اقامت بالغ بر ۱۰۰۰ € (£ ۸۵۰ ماهیانهGBP) ،برای یک دوره ی دو یا سه ساله برای مدرک کارشناسی ارشد تخکین زده شده است.

 

ورود به ens  :

پذیرش دانش آموزان  با رقابت و  سابقه  کاری ارزیابی میشود. دانش آموزان و دانشجویان با ارزیابی کیفیت سطح دانش دانشجویان و استعدادشان در نوآوری و خلاقیت. داشتن دیپلم و ریز نمرات بالا الزامی است

 

ازمون ورودی  برای دانش آموزان فرانسوی و خارجی

دانش آموزان ENS از طریق شرکت در ازمون برای  دو یا سه سال تحصیلات  کارشناسی ارشد ، معمولا با کلاس های آماده سازی برای مدارس  همراه میباشد برای ورود به دانشگاه باید اقدام کنند.هر دانش آموز  فرانسه و یا خارجی باید از سطح L2  برخوردار باشد.. حدود ۱۲۵۰€ هزینه پذیرش و ورودی میباشد. برگزیدگان غیر اروپایی کمک مالی دریافت خواهند کرد.

بین ۲۰ تا ۳۰ دانشجو خارجی به طور مساوی بین علوم و علوم انسانی تقسیم شده اند. انها که ۲ تا ۳ سال برای تحصیل در دانشگاه اقدام میکنند حتما از کمک مالی  حدود ۱۰۰۰ یورو در هر ماه برای مطالعات برخوردار میشوند.

 

برنامه درسی برای دانش آموزان در ۱۵ بخش  ENS  در رشته های زیر ارایه میشوند:

زیست شناسی،علم شیمی،اقتصاد،مطالعات شناختی،روانشناسی شناختی و علوم اعصاب،علوم زبان،جغرافیا و محیط

جغرافیا منطقه، جغرافیای سیاسی،علوم مربوط به زمین شناسی تاریخ،تاریخچه از دوران باستان تا جهان معاصر،تاریخ

علم،تاریخ و نظریه هنر مطالعات سینمایی ،مطالعات تئاتر،تاریخ هنر

موسیقی شناسی،پردازش داده ها،ادبیات و زبان،ادبیات فرانسه،نظریه ادبی،ادبیات تطبیقی

و زبانی،ادبیات و زبان ها: آلمانی، انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی، روسی

ریاضیات،فیزیکی،فلسفه،تاریخ و فلسفه علم،منطق، علوم دوران باستان و کلاسیک

باستان شناسی،دستور زبان و زبان علوم اجتماعی ،مردم شناسی،جامعه شناسی،قانون،تاریخ

 

هدف از نگارش این مقاله توضیحی مختصر در مورد دانشگاه سوربن فرانسه بود که به صورت مختصر خدمت شما عزیزان همیشه همراه سایت موسسه حقوقی ملک پور ارائه گردید. ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم شما در سایت موسسه حقوقی ملک پور به اطلاع شما عزیزان گرانقدر می رسانیم در صورت تمایل و در جهت ارائه توضیحات و پاسخ به سوالات بیشتر، شما سروران گرامی می توانید با مؤسسه ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان (به صورت تلفنی) و در صورت نیاز مشاوره حضوری وکلا و کارشناسان ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.