ویدئو تصویری توضیحات آقای ملک پور(فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین )در باب دانشگاه زوریخ

video معرفی دانشگاه زوریخ

 

معرفی دانشگاه زوریخ

 

انیستیتو تکنولوژی فدرال زوریخ ETH

بهترین و با کیفیت ترین دانشگاه سوئیس سال 2018 انستیتو تکنولوژی فدرال ذوریخ  ETH   میباشد انیستیتو تکنولوژی فدرال زوریخ ETH  در سال ۱۸۵۵ تاسیس شده و بودجه سالیانه ان مبلغ ۱٫۳۶ ملیارد فرانک سوئیس است . انیستیتو تکنولوژی فدرال زوریخ ETH  یک دانشگاه دولتی است که دارای ۱۷۸۰۰ دانشجو میباشد . و مرکز ان در شهر زوریخ واقع است . انیستیتو تکنولوژی فدرال زوریخ ETH  جزو ده دانشگاه برتر جهان میباشد که از لحاظ کیفت تحصیل استاندارد بالایی را درا میباشد . در حالیکه شهر برن بعنوان پایتخت سیاسی سوئیس است شهر زوریخ بعنوان مرکز تجاری و فرهنگی و علمی سوئیس  است شهر زوریخ همانند سایر شهرهای سوئیس دارای تنوع فرهنگی وزبانی است به همین علت دانشگاه زرویخ هم از این قاعده جدا نبوده و ضمن اینکه در رده های مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری دوره های تحصیلی دارد . چون زبان اکثر مردم سوئیس المانی است دانشگاه زرویخ دوره های مختلف زبان المانی را در تمامی سطوح برگزار مینماید .

زبان انگلیسی در درجه دوم قرار دارد ولی کلاسهای این دانشگاه به زبان انگلیسی هم وجود دارد دانشگاه زوریخ در سال ۱۹۱۱ با پذیرش رشته های مختلف دانشگاهی تبدیل به دانشگاه جامعی شده در حال حاضر این دانشگاه دارای ۸ دانشکده میباشد ۱- دانشکده هنر ۲ – دانشکده مدیریت و اقتصاد ۳ – دانشکده علوم پزشکی  ۴- دانشکده دامپزشکی ۵ – دانشکده علوم کاربردی ۶ – دانشکده الهیات ۷- دانشکده فلسفه ۸ – دانشکده حقوق نحوه درخواست پذیرش به دانشگاه زوریخ متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باید فرم مخصوص درخواست تحصیل در دانشگاه زوریخ را پر نموده و به مدیریت این دانشگاه ارسال نمایند . این دانشگاه ازمون وردی را نیز دارد و متقاضیان باید در ازمون ورودی این دانشگاه شرکت نمایند . این ازمون ورودی برای اخذ ویزای دانشجویی الزامی است .

 

دانشجو باید مدارکی ارائه نماید که قادر به پرداخت هزینه های تحصیل در دانشگاه زوریخ میباشد داشتن ساپورت مالی هم یکی از پیش نیازهای لازم برای پذیرش دانشجویان میباشد متقاضیان میبایست مقدار ساپورت سالیانه  خود را در فرم پذیرش قید نمایند . هزینه تحصیل در یکسال در دانشگاه زوریخ برحسب مقطع تحصیلی فرق دارد معمولا برای رشته های کارشناسی ۲۰۰۰ فرانک سوئیس در یکسال میباشد و هزینه های جانبی شامل اجاره مسکن و خورد و خوراک و سایر نیازمندیها ماهانه حدود ۲۰۰۰ فرانک در ماه میباشد برای اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای انجمن تجارت ازاد اروپا که شامل ایسلند – لیختن اشتاین – نروژ و همچنین کشورهای ژاپن – مالزی – نیوزیلند و سنگاپور از نیاز به ویزا معاف میباشند و اتباع سایر کشورها برای تحصیل در این دانشگاه نیاز به اخذ ویزای تحصیلی را دارند . چنانچه فرد با ویزای شنگن به سوئیس امده و در دانشگاه ثبت نام نموده میبایست از سوئیس خارج شده و درخواست ویزای تحصیلی بنماید.

مدت زمان پیش بینی از مرحله درخواست ویزا تا مرحله صدور آن ۶ تا ۱۲ هفته طول می کشد و این زمان را هنگام درخواست میبایت مورد توجه متقاضیان قرارگیرد . با عنایت به اینکه ویزای شنگن – دوبلین  برای اتباع دیگر کشور ها  اجازه اقامت کوتاه مدت است و برای ترانزیت و ورود به سوئیس است متقاضیان تحصیل میبایست برای اقامت در کشور سوئیس ویزای نوع D  را دریافت کنند برای دانشجویانی که اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند و یا جزو سازمان تجارت ازاد اروپا میباشند ( نروژ- ایسلند – لیخت اشتاین ) و یا اتباع کشورهای مالزی  – ژاپن – نیوزیلند – سنگاپور برای ورود به سوئیس نیاز به ویزا ندارند . ولی برای دریافت اقامت مدت دار میبایست اسناد و مدارک دانشگاهی را جهت اجازه اقامت ارائه دهند برای این کار میبایست حداکثر ظرف مدت ۱۴ روز از ورود به کشور سوئیس در خواست خود را به همراه گواهی ثبت نام از دانشگاه ETH و ادرسی که در ان اقامت دارید به اداره مهاجرت در همان شهر ارائه نمایند .

برای ثبت درخواست اقامت نیاز به مدارک زیر است

۱ – کپی گذرنامه .. این گذرنامه باید سه ماه اجازه اقامت در ان موجود باشد

۲ – عکس جدید گذرنامه

۳ – قبولی در ازمون رسمی دانشگاه

۴ – یک نسخه از گواهی زبان انگلیسی یا المانی

۵ – ارائه برنامه اینده کاری و زندگی به زبان المانی یا انگلیسی میبایست یک مختصری در خصوص

برنامه شما برای بعد از پایان تحصیلات

۶ – مدارک در خصوص ارائه پشتوانه مالی برای تحصیل و زندگی در سوئیس

۷ – برخی از سفارتخانه ها گواهی پرداخت شهریه به دانشگاه ETH زوریخ را هم مطالبه می کنند

بعد از ارائه مدارک به دفتر مهاجرت این دفتر حق درخواست مدارک اضافه را برای خود محفوظ میدارد

 

اجازه کار در حین تحصیل در دانشگاه زوریخ

دانشجویان میتوانند در هنگام تحصیل به میزان ۱۵ ساعت در هفته اجازه کار داشته باشند و در فاصله تعطیلات بین دو ترم بمیزان ۱۰۰ % ( اشتغال تمام وقت ) را داشته باشند در مورد همه دانشجویان تنها زمانی اجازه کار دارند که اجازه اقامت داشته باشند اجازه اقامت معمولا سالیانه صادر شده و میباست انرا تمدید نمود مبلغ تمدید برای اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا ۸۵ فرانک سوئیس و برای اتباع سایر کشورها مبلغ ۱۴۲ فرانک سوئیس است

 

محل اسکان دانشجویان

معمولا دانشگاه زوریخ تعدادی خوابگاه مبله برای استادان بین المللی و دانشجویان مبادله ای فی مابین دانشگاه زوریخ و سایر دانشگاه ها را قرار می دهد و تعاونی مسکن دانشجویی woko    برای استفاده از خوابگاه های دانشجویی میبایست شما به دانشگاه ورود پیدا کنید ( احتمالا منظور بعد از ثبت نام ترم اول و شروع به تحصیل است ) این تعاونی مسکن دانشجویان woko    خدمات مشاوره ای در خصوص ازداوج و مسایل دیگر به دانشجویان نیز ارائه می دهد .

با عنایت به اینکه تهیه مسکن در زوریخ گران است و دانشگاه زوریخ نمیتواند توسط تعاونی مسکن دانشجویی تمامی دانشجویان را اسکان دهد  اغلب دانشجویان از اتاق های اجاره ای بخش خصوصی استفاده میکنند که میبایت در ماه از مبلغ ۴۵۰ فرانک سوئیس تا ۸۰۰ فرانک سوئیس اجاره پرداخت گردد مکان های استیجاری بخش خصوصی اغلب غیر مبله و بدون وسایل میباشند .

 

بیمه و پوشش بیمه ای اجباری

همه افرادی که برای بالای مدت سه ماه در سوئیس اجازه اقامت دریافت میکنند میبایست ا بیمه سلامت برای درمان های اولیه پزشکی و تصادفات داشته باشند به هرحال در این خصوص روشهای مختلفی وجود دارد و این بستگی دارد به اینکه شما از چه کشوری برای تحصیل به سوئیس امده اید برای شهروندان اتحادیه اروپا که کارت بیمه درمانی اروپا و بیمه خصوصی را دارند برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا چنانچه توسط شرکتی بیمه ای داشته باشند که ان شرکت بیمه در سوئیس به رسمیت شناخته شده باشد . در غیر اینصورت میبایست درخواست بیمه خود را بهمقامات شهری ارائه نمائید هزینه این بیمه برای یک ماه ۲۰۰ تا ۴۰۰ فرانک است . هزینه بیمه در کشور سوئیس گران است .

ولی توجه داشته باشید بسیاری از شرکتهای بیمه ای هستند که بیمه های ویژه برای دانشجویان بین المللی با نرخ های ارزانتری را ارائه می دهند شما میتوانید در سایت www.comparis.ch  این نرخ ها ارزانتر را مشاهده و انتخاب نمائید بیمه مسئولیت شخصی در اینجا غیر از بیمه نامه اجباری بیمه نامه های اختیاری هم وجود دارد که مسئولیت شخصی شما را در قبال هر گونه ادعا بر علیه شما پوشش میدهد مثل اسیب رساندن و صدمه ای که ممکن است بصورت اتفاقی توسط شما متوجه دیگران شده باشد . یا خسارت های که متوجه منزل استیجاری است هزینه این ۱۰۰ فرانک است و تا سقف ۵ میلیون فرانک پوشش خسارت را دارد با توجه به گستردگی تحصیل در انیستیتو تکنولوژی EHT    ( دانشگاه زوریخ ) و تنوع رشته ها و دانشکده ها و مقاطع گوناگون تحصیلی در این دانشگاه پیشنهاد  ما به شما اسفاده از خدمات مشاوره حقوقی موئسسه ملکپور میباشد که به شما کمک نموده بهترین رشته تحصیلی را انتخاب و تمامی امور اجرائی را از پذیرش دانشگاه زوریخ  تا اخذ ویزا  و شروع به زندگی جدید را با اطمینان خاطر دنبال کرده و اینده یی بهتر و زیباتر را برای شما به ارمغان می اورد .فراموش نکنید موئسسه حقوقی  ملکپور بهترین انتخاب برای اینده یی مطمئن میباشد .

موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سال ها تجربه و با قرار دادن  اطلاعات جامع  در باب راههای مهاجرت به سوییس و سایر کشورها به شما متقاضی گرامی کمک میکند که  به راحتی بتوانید شرایط مهاجرت را با شرایط خود تطبیق داده و بهترین طریق را برای مهاجرت انتخاب نمائید. در این راه حتما با کارشناسان حقوق بین الملل مشورت نموده و از انها یاری بخواهید . هم اکنون با موسسه  حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس گرفته و اطلاعات تکمیلی در این رابطه اخذ نمائید . مشاورین با تجربه ی ما شرایط را به طور کامل برای شما شرح داده و شما را به بهترین شکل ممکن یاری خواهند نمود .

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.