دانشگاه خصوصی قفقاز

 

اگر شما هم از جمله علاقه مندان مایل به تحصیل در رشته های مهندسی یا علوم انسانی  در جمهوری آذربایجان هستید و تمایل دارید در خارج از کشور مدرک خود را دریافت کنید و یا اینکه ترجیح می دهید در کشوری ادامه تحصیل بدهد که با فرهنگ و سنن کشور ایران دارای پیوند های مشترک زیادی باشد و در عین حال رفت و امد به ایران برای شما راحت باشد ما به شما دانشگاه خصوصی قفقاز جمهوری آذربایجان را پیشنهاد می کنیم. این مقاله به شما همراهان همیشگی سایت موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در باب دانشگاه خصوصی قفقاز جمهوری آذربایجان نگارش شده است. و به سوالات شما در باب تحصیل در دانشگاه  خصوصی قفقاز پاسخ خواهد داد.

جمعیت قالب جمهوری آذربایجان را آذری ها تشکیل می دهند ، آذربایجانی ها اکثرا شیعه مذهب می باشند و دارای فرهنگی ایرانی هستند براساس مطالعات ژنتیکی که برروی مردم جمهوری آذربایجان صورت گرفته، مشخص شده است که مردم آذربایجان شباهت بیشتری به اقوام قفقازی  دارند تا نسبت به اقوام ترک زبان دنیا.

در کشور جمهوری آذربایجان اقوامی همچون آذری ،تالش ، ارمنی ، اوکراینی ،تاتار ،ترک و روس سکونت دارند. حدود  نیمی از جمعیت جمهوری آذربایجان شهری و نیم دیگر روستایی می باشند. نزدیک به۸۵  درصد از جمعیت کشور جمهوری آذربایجان را شیعیان تشکیل می دهند و نیز مذاهب و ادیان دیگری نیز وجود دارند که به عنوان اقلیت شناخته می شوند. باکو پایتخت جمهوری آذربایجان ، بزرگترین شهر و همچنین بزرگترین بندر این کشور است. در سال ۲۰۰۷ و در نشست وزرای فرهنگی اعضای سازمان کنفرانس اسلامی، باکو به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی برای سال ۲۰۰۹ اعلام شد.

 

دانشگاه قفقاز در سال ۱۹۹۳ توسط فرمان مجلس ملی جمهوری آذربایجان و تصویب توسط کابینه وزیران تاسیس شد. دانشگاه قفقاز اولین و معتبرترین دانشگاه خصوصی خارجی در کشور آذربایجان می باشد. دانشگاه قفقاز میانجی و پل ارتباطی آموزشی میان ترکیه و آذربایجان می باشد. دانشگاه قفقاز در دو ساختمان به ارایه خدمات موقت در باکو از آن روز تا سال تحصیلی ۲۰۰۳-۲۰۰۴ تاسیس شد . با این حال، این ساختمان از ۴۰۰۰ M2 بیشتر وسعت نداشت در نیجه برای ارایه خدمات مطلوب کافی نبود.

منطقه پردیس خردلان دانشگاه با تلاش اواخر حیدر علی اف رئیس داده شد. دانشگاه قفقاز با تلاش حیدر علی اف رییس جمهور وقت جمهوری آذربایجان نقل مکان به محل جدید در سال تحصیلی ۲۰۰۳- ۲۰۰۴ کرد. این ساختمان جدید که در آن تمام کلاس های درس واقع شده است دارای یک منطقه ۱۰،۵۰۰ M2 در محیط داخلی می باشد. این عامل فضایی یک عنصر کمک کننده عمده به دانشگاه می باشد. به عنوان نمونه ظرفیت بعضی از رشته ها دو برابر شده است و جمعیت دانشجویی به طور چشمگیری به ۲۲۰۰ افزایش یافت است و یک ساختمان خوابگاه برای دانش آموزان پسر در سال تحصیلی ۲۰۰۵-۲۰۰۶ ساخته شده است. در حال حاضر، ساخت و ساز ساختمان برای واحد هماهنگی برای آموزش زبان و خوابگاه برای دانش آموزان دختر در جریان است.

یکی از مزایای بالای دانشگاه قفقاز رنکینگ ۷۰۱  این دانشگاه در جهان براساس نظر موسسه q.s می باشد.

دانشگاه قفقاز در حال حاضر رشته های کارشناسی ارشد چهار ترم با پایان نامه ارائه می دهد ، برنامه MBA چهار ترم (کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی) برنامه های MBA سه ترم بدون پایان نامه.

 

دانشگاه قفقاز دارای چندین دانشکده می باشد که هرکدام دارای رشته های مختلفی می باشند که عبارت اند از:

داشکده زبان(فرقه):

  دانشجویان بین المللی که در طول فرایند پذیرش نمره IELTS / TOEFL ارایه نکنند ملزم می شوند که در سال اول در این داشکده تحصیل کنند و زبان اصلی و فرعی رشته مربوط به خود را کسب کنند البته در انتها فقط زبان اصلی فقط امتحان گرفته می شود و در صورتیکه فرد در آزمون زبان قبول شود حق تحصیل در رشته خود را دار.

دانشجویان می توانند در آزمون مهارت زبان چهار بار در یک سال تحصیلی که عبارت اند از: در آغاز سال (در ماه سپتامبر)،  در پایان ترم اول(در ژانویه)، در پایان سال تحصیلی (در ماه ژوئن) و در پایان مدرسه تابستان می باشد شرکت کنند.

این دانشکده شامل چهار زبان:  زبان ترکی ، زبان عربی، زبان انگلیسی، زبان  آذربایحانی، می باشد.

دانشکده فنی و مهندسی:

 1. مهندسی صنایع
 2. مهندسی کامپیوتر
 3. سیستم های کامپیوتری و شبکه ها

دانشکده آموزش:

 1. آموزش و پرورش مدرسه ابتدایی
 2. زبان و ادبیات ترکی استانبولی
 3. زبان و ادبیات انگلیسی
 4. زبان و ادبیات عربی
 5. ادبیات آذربایجان
 6. زبان آذربایجان
 7. ترجمه و تفسیر انگلیسی
 8. روابط بین المللی
 9. روابط اقتصادی بین المللی
 10. اقتصاد و مدیریت تولید و خدمات بخش
 11. مدیریت امور مالی
 12. کسب و کار
 13. مدیریت عمومی
 14. معادلات دیفرانسیل
 15. ریاضیات محاسباتی
 16. تجزیه و تحلیل ریاضی
 17. مهندسی رایانه
 18. سیستم های اطلاعات مدیریت
 19. تئوری ماشین آلات و مکانیزم
 20. فیزیک حرارتی و فیزیک مولکولی
 21. شیمی ارگانیک

دانشکده اقتصاد و علوم اداری:

دانشکده اقتصاد و علوم اداری شامل

 1. رشته مدیریت عمومی: که یکی از رشته های مربوط به علوم اجتماعی می باشد که عمده تحقیق و پژوهش آن در فرایندهای اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و تحول  آن  در هر دو سطح محلی و بین المللی می باشد.
 2. روابط بین الملل: با تمرکز بر آموزش کارشناسان واجد شرایط بالا در حوزه های مختلف سیاست بین المللی،
 3. مدیریت کسب و کار: با هدف مطرح کردن افراد با سطح تحصیلات بالا و پاسخ به تقاضا با کیفیت، و داشتن مهارت و توانایی مدیریت نوین با کمک تئوری و علوم به روز
 4. اقتصاد جهانی: با تمرکز بر تجزیه و تحلیل تحولات در زمینه اقتصاد و پیدا کردن راه حل های جایگزین.
 5. امور مالی : با هدف آماده کردن رهبران کسب و کار در آینده و دانشمندان برای موفقیت در زمینه های مالی
 6. مدیریت: اختصاص داده شده به آموزش دانشجویان به روش های مدیریت نوین، فن آوری اطلاعات مدرن و مطرح کردن رهبران خلاق و نوآور؛ و مطالعات منطقه با تمرکز بر آماده متخصصان قادر به درک و تجزیه و تحلیل فعالیت ها، سیاست های تعقیب و مراحل مختلف تحولات تاریخی در منطقه اروپا.

دانشکده روابط بین الملل:

 1. مدیریت کسب و کار
 2. مدیریت عمومی
 3. اقتصاد جهانی
 4. مدیریت
 5. دارایی
 6. مطالعات منطقه

رشته MBA:

 1. مدیریت آموزشی
 2. سازمان و مدیریت در کسب و کار

 

حیدرعلی‌ ایف: ما یک ملت درقالب دو دولت هستیم.

شهریه و تخفیف برای دانشجویان بین المللی:

شهریه برای تمام رشته ها در مقطع کارشناسی و ارشد در ۲۰۱۶-۲۰۱۷ سال تحصیلی ۱۵۰۰ $ می باشد.

هزینه خوابگاه (با بیمه درمانی) – ۱۵۰۰ $ می باشد.

بورس تحصیلی

یکی از مزایای عالی دانشگاه قفقاز بورس تحصیلی آن می باشد که مختص دانشجویان بین المللی خواهد بود از این اقدام مادلات بین المللی و مودت دوستی با کشور مربوطه می باشد البته بورس به کشور های تعلق می گیرد با با دانشگاه قفقاز طرف قرارداد باشند

 1. افغانستان
 2. السالوادور
 3. مکزیک
 4. سنگاپور
 5. آنگولا
 6. اتیوپی
 7. مغولستان
 8. سری لانکا
 9. ایران

به سه دانشجو از هر کشور بورس تحصیلی تعلق می گیرد.

 

 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش:

نکته: افراد با تابعیت دوگانه واجد شرایط ثبت نام نمی باشند.

 1. تکمیل فرم پذیرش
 2. مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی

شما باید اصل دیپلم و رونوشت  را فراهم کنید در غیر این صورت مدارک ارزیابی نمی شود.

 1. گواهی بهداشت

هیچ برنامه پردازش نخواهد شد تا زمانی که گواهی سلامت شود و فقط اصل پذیرفته می شود.

 1. کپی از پاسپورت یا کارت شناسائی

کپی پاسپورت یا کارت شناسایی باید به اندازه کافی روشن باشد. گذرنامه / شناسه با تصاویر مبهم و بسیار تاریک قابل قبول نخواهد بود.

 1. نامه مرجع

دانشجویان ملزم به ارائه حداقل ۲ نامه می باشند. فقط امضا و محضری (مهر و موم شده) اصل پذیرفته می شود.

 1. گواهی زبان (ها) (IELTS، TOEFL
 2. دیگر گواهینامه ها
 3. رزومه (CV)

امکانات رفاهی دانشگاه قفقاز:

خوابگاه: مکان های عمومی خوابگاه به طور منظم توسط پرسنل نظافت و تمیز می شود، و از مواد شوینده ای استفئاده می ککنند که برای محیط زیست مضر نباشد.

سیستم گرمایش مرکزی: همه ساختمان ها و امکانات دانشگاه با سیستم حرارت مرکزی مجهز شده است.

خشکشویی: داشگاه قفقاز مجهز به وسایل خشکشویی و اتو و لباسشویی می باشد

اتاق استراحت: اتاق استراحت مجهز به تلویزیون ماهواره ای و اینترنت پرسرعت می باشد و اتاق های را برای معاشرت و گفتگو دانشجویان نیز فراهم کرده اند.

کنفرانس ها و سمینارها: مدیریت دانشگاه دارای کنفرانس ها و سمینارها برای آماده سازی، آموزش و اطلاع رسانی به دانشجویان در مورد موضوعات و مسائل مختلف می باشد.

سالن های ویژه با پروژکتور مجهز برای تشویق فعالیت های بصری از دانش آموزان و کمک به دانش آموزان برای بهبود مهارت های زبان خود.

کتابخانه: دانشگاه قفقاز یکی از بهترین کتابخانه ها را در حوزه قفقاز دارا می باشد.

تغذیه: دانشگاه قفقاز در حال حاضر خدمات مواد غذایی را به شرکت های خصوصی به منظور حفظ کیفیت غذا و خدمات در سطح بالا واگذار کرده است. دانشگاه  قفقاز منوهای چند گزینه ای با وعده غذای گرم، صبحانه، انواع همبرگر، تنقلات، کباب پز ترکی، و غیره ارائه می دهد.

کافه تریا: کافه تریا دانشگاه قفقاز هر روز از ساعت ۹:۰۰ صبح تا۱۲:۰۰ به دانشجویان و کارکنان خدمات ارایه می کند

مسابقات دانشجویی : دانشگاه به منظور ایجاد انگیزه دارای مسابقات مختلف ورزشی برای دانشجویان می باشد.

خدمات پزشکی:

 1. کمک های پزشکی ۲۴ ساعته
 2. مشاوراندازه گیری فشار خون و تب
 3. پانسمان (سوختگی، بریدگی، کبودی، و غیره)
 4. ارائه دارو
 5. معارفه ها (در صورت لزوم)
 6. خدمات بهداشتی دیگر

دانشگاه در طول سال تحصیلی دانشجویان داخلی و خارجی را به سفرهای مختلف می برد. و به منظور کاهش صدمات فرهنگی، دانشجویان بین المللی را تشویق به فراگیری فرهنگ و سنن مناطق مختلف جمهوری آذربایجان می کند.

 

**در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) تماس گرفته از مشاوران حقوقی بین المللی اطلاعات بیشتری دریافت کنید.***

 

منبع:

http://iro.qu.edu.az/en/page

https://www.wikipedia.org /

 

امید محمدی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.