معرفی دانشگاه جرج میسون

دانشگاه جرج میسون آمریکا در ایالت ویرجینیا و شرایط تحصیل در دانشگاه جرج میسون آمریکا در سال ۲۰۱۷ ، اخذ پذیرش از دانشگاه جرج میسون آمریکا و رنک دانشگاه جرج میسون به چه صورت است ، این مقاله که در حال حاضر تقدیم  شما عزیزان گردیده  توسط وکلا و مشاوران موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و در خصوص مهاجرت و ادامه تحصیل در کشور آمریکا شمارا با دانشگاه جرج میسون در ایالت ویرجینیای آمریکا ، ویژگی های دانشگاه میسون، شرایط برتری و اولویت دانشگاه جرج میسون،آشنایی با ریاست دانشگاه میسون و مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه جرج میسون آشنا می کند و در این زمینه هرزمان نیاز به مشاوره تکمیلی تر داشتید با تلفن های موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی در مورد امور مهاجرتی خود بهرمند گردید .

دانشگاه میسون یکی از دانشگاههای رتبه الف در امریکا می باشد که  در سال ۱۹۵۷  با ثبت نام از ۱۷ دانشجو آغاز به کار کرده است و امروز بزرگترین دانشگاه تحقیقاتی عمومی در ویرجینیا است که دارای سه شعبه در فیرفکس، آرلینگتون و شهرستان پرنس ویلیام در ایات ویرجینیا و دانشگاه بین المللی در Songdo کره جنوبی است و علاوه بر این، میسون یک سایت در شهرستان Loudoun داشته و  برای ارائه یک برنامه مطالعات حفاظت جهانی با موسسه زیست شناسی حفاظت اسمیتسونیان در فرانت رویال همکاری دارد.

اعضای هیئت علمی  میسون از متحققین برجسته رشته های مختلف می باشد که  برندگان جایزه نوبل،  جایزه پولیتزر و دریافت کنندگان بورسیه ها و جوائز متعدد از سوی Fulbright، MacArthur،  بنیاد ملی علوم، بنیاد اعانه ملی برای هنرها و بنیاد اعانه ملی برای علوم انسانی می باشند.

این دانشگاه بیش از۳۳,۰۰۰ دانشجو در بیش از ۲۰۰ رشته در زمینه های حقوق، اقتصاد، نویسندگی، کسب و کار ،علوم کامپیوتر و …. در مقاطع  لیسانس، فوق لیسانس و دکترا دارد که از ۱۲۰ کشور   می باشند و این امر بیانگر این است که این دانشگاه یکی از متنوع ترین جمعیت های دانشجویی در آمریکا را دارد.این دانشگاه در مدتی کوتاه گامهای بسیار موثری در راههای رشد و ترقی پیموده است و با تعهد به خدمت به تمامی دانش آموزان در جامعه آمریکا و در کل جهان به سرعت در این مسیر حرکت می کند.

 

فیرفکس

پردیس اصلی میسون در فیرفکس متشکل از ۶۷۷ جریب پوشیده از  درخت و مرکز اصلی  برای اقامت در مقطع کارشناسی و زندگی است. پردیس فیرفکس دانشگاه میسون به  مرکز هنر و مرکز   EagleBank  که در آن رویدادهای ورزشی و سرگرمی متعدد در طول سال روی میدهد نزدیک می باشد. این پردیس؛ فقط ۱۵ مایل با واشنگتن دی سی پایتخت کشور فاصله دارد که دسترسی به آن به راحتی با وسیله نقلیه و حمل و نقل عمومی می باشد. پردیس های مسکونی و تجربه ای از تحصیل در کالجی برجسته می تواند بالاترین و بهترین لذت را برای تحصیل برای شما فراهم آورد.

رئیس دانشگاه  میسون

آنخل کابررا  دارای کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی از دانشگاه Politécnica مادرید، دانشگاه مهندسی لیگ اسپانیا است. او کارشناسی ارشد و دکترا روانشناسی و علوم شناختی را نیز  از موسسه فناوری جورجیا کسب کرده است، قبل از ریاست در دانشگاه میسون ، استاد و رئیس دانشکده کسب و کار اینترنت اکسپلورر در مادرید، اسپانیا بود. در طول دهه گذشته، دکتر کابررا در تلاش برای آموزش زنان کارآفرین در بازارهای نوظهور پیشگام بوده است. تخصص آقای کابررا در کسب و کار بین المللی و آموزش عالی از سوی سازمان های بین المللی شناخته شده است.  مجمع جهانی اقتصاد در سال ۲۰۰۵ به او نام “رهبر جهانی برای فردا” داده است.

چرا دانشگاه جرج میسون ارزشمند است؟

 • میسون رده ۵۷ در بین ۱۰۰ دانشگاه جهانی به قدمت زیر ۵۰ سال را دارد.
 • رده ۷۲ در بین مؤسسات آموزشی دولتی در رتبه بندی دانشگاه های ملی در سال ۲۰۱۴
 • رده ۷۸ در بین دانشگاه های آمریکایی و ۱۷۶ در سرتاسر جهان در سال ۲۰۱۳
 • دانشکده مدیریت میسون در رده ۷۲ از بین فهرست برترین دانشکده های مدیریت و رتبه ۴۱ دانشکده حقوق در بین ۵۰ دانشکده برتر آمریکا
 • بیش از ۷۵ درصد از دانش آموزان میسون ظرف ۶ ماه پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار می شوند.
 • میسون در خصوص ارائه بالاترین کیفیت در مقابل هزینه های دانشگاه بسیار مقرون به صرفه میباشد  بطوریکه در یک سال گذشته، مجله امور مالی شخصی Kiplinger از میسون به عنوان یکی از ۱۰۰  کالج عمومی با ارزش نام برده است.
 • علاوه بر این، شورای دولتی ویرجینیا ؛ آموزش عالی میسون را در بالای لیست مدارس ویرجینیا بخاطر بالاترین میانگین حقوق اولیه فارغ التحصیلان اخیر خود قرار داده است.
 • ضمنا بیش از ۱۴۰۰ عضو تمام وقت هیئت علمی این دانشگاه در حال راهنمایی دانشجویان بوده و به مقامات دولتی نیز مشاوره می دهند.
 • بیش از نیمی از ۱۷۰۰۰۰ فارغ التحصیل این دانشگاه در حال کار و زندگی در منطقه شهری واشنگتن دی سی می باشند.
 • در تمامی مدت تحصیل دانشگاه میسون به دانشجویانش کمک می کند تا در صورت فارغ التحصیلی به سرعت مشغول کار شوند و بتوانند به راحتی در مصاحبه کاری شرکت کرده و رزومه های کاملی ارسال نمایند.
 • انوشه انصاری تنها فضانورد زن ایرانی نیز فارغ التحصیل این دانشگاه می باشد.
 • برای مسکن دانشجویان در مقطع کارشناسی این دانشگاه دارای ۴۰ آپارتمان و سالن مخصوص اقامت می باشد و بیش از ۷۵ درصد دانشجویان در سال اول از خوابگاههای دانشگاه استفاده می کنند که تمامی واحد ها کاملا مبله بوده و امکانات رفاهی بسیاری از جمله اینترنت پرسرعت در دسترس آنها می باشد.
 • بورس تحصیلی نیز به عنوان یک مشخصه اصلی برای میسون در نظرگرفته شده است و بسیاری از دانش آموزان در میسون به نوعی کمک مالی، بورس های تحصیلی و یا وام در یافت می کنند.
 • این دانشگاه برای کمک به دانشجویان بین المللی که در زمینه زبان انگلیسی توانایی کمی دارند دوره برنامه گذرگاه INTO Mason گذاشته که دانشجویان بین المللی پس از این دوره و تکمیل وضعیت زبان خود می توانند به تحصیل به راحتی ادامه بدهند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه میسون

 • تکمیل فرم درخواست پذیرش و پرداخت هزینه ارسال درخواست پذیرش.
 • انگیزه نامه و توصیه نامه ها
 • گزارش رسمی نمرات تافل یا آیلتس
 • اصل کارنامه دبیرستان و هرگونه مدرک دیپلم و یا آزمون ورودی دانشگاه
 • اصل کارنامه های تحصیل در دوره لیسانس
 • در صورت نداشتن شرایط برای دریافت بورس تحصیلی، مدارک مربوط به تایید منابع مالی خود را نیز ارسال نمایید.

دانشگاه غالبا به اصل مدارک نیازی ندارد و باید ترجمه رسمی تایید شده را برای دانشگاه ارسال نمود در ضمن برای هر رشته که قصد ثبت نام دارید از قبل کلیه مدارک مورد نیاز را از دانشگاه مورد تقاضا استعلام نمایید.

در این نوشتار سعی براین بود که در مجالی اندک در خصوص دانشگاه میسون ایالت ویرجینیای آمریکا توضیحاتی به عزیزان ارائه گردد ؛ موسسه حقوقی ملک پور و مشاورین و وکلای موسسه MIE اتریش هرلحظه آماده ارائه بهترین خدمات در راستای ارائه خدمات مشاورۀ ویزای تحصیل در کشور آمریکا  می باشند.

لذا پیشنهاد می نمائیم به منظور کسب اطلاعات کامل تر با وکلا و مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمائید تا مشاورن ما شما را در مسیر صحیح اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا و همچنین اخذ پذیرش از دانشگاه جرج میسون هدایت و راهنمائی نمایند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ