معرفی دانشگاه جانز هاپکینز بالتیمور

دانشگاه جانز هاپکینز بالتیمور امریکا  و شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه جانز هاپکینز بالتیمور امریکا ۲۰۱۷ ، این مقاله که در حال حاضر تقدیم  شما عزیزان گردیده توسط وکلا و مشاوران موسسه حقوقی  ملک پور تهیه گردیده است و در خصوص مهاجرت و ادامه تحصیل در کشور آمریکا شمارا با دانشگاه جانز هاپکینز بالتیمور در ایالت بالتیمور امریکا و ویژگی های دانشگاه جانز هاپکینز بالتیمور امریکا ، پذیرش در دانشگاه جانز بالتیمور ، بورس تحصیلی دانشگاه جانز بالتیمور و انواع ویزای تحصیلی در کشور آمریکا آشنا میسازد چنانچه در این زمینه هرزمان نیاز به مشاوره تکمیلی تر داشتید با تلفن های موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی در مورد امور مهاجرتی خود بهرمند گردید .

کشور آمریکا یکی از کشورهاییست که بالاترین و بهترین رنج دانشگاههای جهانی را به خود اختصاص داده و  در دوره آموزشی بیشترین تلاش بر یادگیری و آماده سازی فرد برای یافتن شغل مناسب صورت میگیرد و همچنین مدارک فارغ التحصیلان دانشگاهی در ایالات متحده امریگا در سراسر جهان معتبر می باشد.  از اینرو هر ساله طیف وسیعی از دانش آموزان و دانشجویان تمایل دارند برای افزایش سطح علمی خود به این کشور مراجعه نمایند. صد البته شرایط رضایت بخش زندگی در آمریکا نیز دلیلی  بر تمایل جوانان به مهاجرت به این کشور می باشد.

از جمله دانشگاههای برتر آمریکا دانشگاه جانز هاپکینز می باشد که این دانشگاه خصوصی در سال ۱۸۷۶ در شهر بالتیمور از ایالت مریلند آمریکا تاسیس شد. این دانشگاه قدیمیترین دانشگاه تحقیقاتی در ایلات متحده آمریکا می باشد که نام آن برگرفته از تامین کننده مالی تاسیس دانشگاه است. جانز هاپکینز تاجر ثروتمند امریکایی که در زمان مرگ خود همسر و فرزندانی نداشت هفت میلیون دلار برای ساخت دانشگاه و نیمی از هزینه های ساخت بیمارستان این دانشگاه را پرداخت نمود. این دانشگاه الگوی خود را از دانشگاههای المان که پژوهش محور بودند برداشته است .

بنیاد ملی علوم آمریکا این دانشگاه را در رتبه نخست سرمایه گذاری و هزینه های مالی دررشته های علمی، پزشکی ومهندسی در میان کلیه دانشگاهها در سراسر امریکا قرارداده است.

از زمان تاسیس این دانشگاه تا کنون ۳۶ نفر از این دانشگاه برنده جایزه نوبل شده اند که وودرو ویلسون رییس جمهور آمریکا که مدرک دکترای علوم سیاسی خود را از این دانشگاه دریافت کرده در بین دریافت کنندگان جایزه نوبل می باشد. این دانشگاه بیش از ۲۱۰۰۰  دانشجو در مقاطع مختلف  کارشناسی ، ارشد ، و دکترا  در دانشکده های و رشته های مختلفش دارد :

 • دانشسرای پزشکی و بیمارستان وابسته به دانشگاه : که بخش بسیار زیادی از شهرت جهانی این دانشگاه مربوط به همین دانشسرا می باشد.
 • دانشکده عالی مطالعات بین المللی
 • دانشکده علوم و هنر کریگر
 • دانشکده علوم تربیتی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده بهداشت بلومبرگ
 • دانشکده بازرگانی
 • دانشکده مهندس وایتینگ
 • دانشکده مهندسی زیست پزشکی که بخشی از آن در دانشسرای پزشکی قراردارد و تا کنون بطور پیاپی رتبه اول دانشگاههای مهندسی زیست پزشکی در این کشور را دارد.

این دانشگاه نیز جزو دانشگاههای رتبه الف آمریکا می باشد و در حال حاضر تعداد دانش آموزان حاضر در مقطع کارشناسی در ۸۲ درصد از کلاسهای جانز هاپکینز کمتر از ۳۰نفر می باشد.

جانز هاپکینز از این رو بزرگترین دانشگاه تحقیقاتی آمریکاست چون بر این باور است که آموزش و پژوهش هردو بهم مرتبط می باشند و دانیل گیلمن یکی از روسای جمهوری امریکا معتقد بود: «آموزش و پژوهش دست در دست هم می تواند فرد را به موفقیت برساند و یک دانشگاه مدرن باید این دو رابه خوبی و در کنار هم انجام دهد» و او همچنین اعتقاد داشت:« با به اشتراک گذاشتن دانش و اکتشافات مان کمک خواهیم  کرد تا جهان را به مکانی بهتر تبدیل کنیم. »

از همین رو این دانشگاه تاکنون فعالتهای پژوهشی بسیاری را انجام داده است؛ بطوریکه در سال ۲۰۰۹ حدود ۸۰ درصد از دانشجویان  مقطع کارشناسی خود را وا داشت که در کنار دروس خود به فعالیت پژوهشی بپردازند و بودجه ای بالغ بر ۱۸۰۰ بیبلون دلار برای این منظور در نظر گرفت.

شهریه دانشگاه

تحصیل در دانشگاه جانز هاپکینز هزینه دارد و البته فردی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارد باید توانایی مالی خود را جدا از بحث بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی بررسی نماید. از این رو میزان حدوی شهریه دانشگاه بدین شرح است:

 • شهریه مقطع کارشناسی در دانشگاه و دانشکده های جان هاپکینز بر اساس نوع رشته متفاوت است و بین ۴۰ تا ۵۰ هزار دلار می باشد .
 • میزان شهریه در مقطع تکمیلی کمک درسی به غیر از بحث دکترا نیز بین سی تا صد هزار دلار می باشد.
 • و شهریه در مقطع دکترا نیز د ر دانشکده های مختلف جان هاپکینز بین ۴۰ تا ۱۰۰هزار دلار است.

البته دانشگاه شرایطی نیزبرای اعطای بورسیه به دانشجویان این دانشگاه در نظر گرفته است که براساس معیار مختلفی از جمله مهارتهای علمی و نیاز کافی و برنامه خاص هر یک از دانشکده هایش و درحقیقت تشویق دانش آموزان بخاطر داشتن مهارتهای عالی به طور معمولی مبلغی بین ۳۵۰ تا ۵۰۰۰ دلار به عنوان بورسیه به دارندگان شرایط دریافت بورسیه اعطا می کند که شرایط دریافت بورسیه سالانه در این دانشگاه اعلام می گردد.

محل اقامت دانشجویان

دانشجویان جانز هاپکینز در دو سال اول و برخی بیشتر از این زمان در خوابگاههای دانشجویی به سر می برند که این خوابگاهها دارای سالن های سنتی محل اقامت و بطور کلی دو نفره می باشد و یا همچنین می توان از سوییت های دونفره نیز استفاده نمود و در هرحال تمامی خوابگاهها دارای امکانات کامل و مبله می باشند.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت پذیرش در دانشگاه جانز هاپکینز

هزینه این درخواست که بصورت آنلاین صورت می گیرد ۸۰ دلار می باشد که به دانشگاه پرداخت می شود ودر صورت رد پذیرش غیر قابل استرداد است.

 • ارسال مدارک و سوابق علمی و تحقیقاتی برای بررسی سوابق علمی و ارزشیابی اعتبار آنها(ارزشیابی مدارک برای این دانشگاه در دفتر ارزشیابی مستقل صورت می گیرد)
 • توصیه نامه
 • رزومه و یا تاریخچه مختصری از زندگی فرد
 • انگیزشنامه و هدف از ادامه تحصیل و هدف فرد پس از فارغ التحصیلی
 • حداقل نمره ۶۰۰ (امتحان برگه) و یا ۱۰۰ (امتحان از طریق اینترنت) از تافل و یا آیلتس ۷
 • ارسال شرایط و وضعیت مالی برای گذراندرن دوره های دانشگاه

آشنایی با انواع ویزاهای تحصیلی در امریکا

پس از آنکه دانشجو ثبت پذیرش خود را در دانشگاههای آمریکایی به اتمام رساند باید برای دریافت ویزا اقدام نماید که کشور آمریکا در رده بندی ویزاهای تحصیلی سه نوع ویزای زیر رادر صورت داشتن شرایط لازم به شما اعطا میکند.

ویزای ۱-F: این ویزا متعلق به افرادی است که تمایل دارند در کالج ها و دانشگاههای معتبر آمریکا ادامه تحصیل بدهند و یا در دوره های آموزش زبان موسسات آمریکایی شرکت کنند و رایج ترین نوع ویزا در این کشور می باشد.

ویزای ۱-J: ویزای تبادلی ۱-J برای افرادی در نظر گرفته شده که قصد دارند در یک دوره تبادلی ازجمله دوره دروس دبیرستان و دانشگاه شرکت نمایند.

ویزای ۱-M:  چنانچه شما قصد دارید در کشور آمریکا دوره تحصیلی غیر آکادمیک داشته باشید و در زمینه حرفه ای و کارآموزی فعالیت نمایید این ویزا به شما تعلق می گیرد.

در این نوشتار سعی براین بود که در مجالی اندک در خصوص دانشگاه جانز هاپکینز ایالت بالتیمور آمریکا توضیحاتی به عزیزان ارائه گردد ؛ موسسه حقوقی ملک پور و مشاورین و وکلای موسسه MIE اتریش هرلحظه آماده ارائه بهترین خدمات در راستای ارائه خدمات ویزای تحصیل در گشور آمریکا  می باشند.

لذا پیشنهاد می نمائیم به منظور کسب اطلاعات کامل تر با وکلا و مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمائید تا مشاورن ما شما را در مسیر صحیح اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا و همچنین اخذ پذیرش از دانشگاه جانز هاپکینز ایالت بالتیمور آمریکا هدایت و راهنمائی نمایند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ