فایل صوتی توضیحات آقای  ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب دانشگاه استنفورد

audio معرفی دانشگاه استنفورد

معرفی دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد و شرایط تحصیل در دانشگاه استنفورد ۲۰۱۷، هزینه های تحصیل در دانشگاه استنفورد و امکان اخذ پذیرش از دانشگاه استنفورد آمریکا را برای شما شرح خواهیم داد ، آیا دانشگاه استنفورد امریکا برترین دانشگاه امریکا بشمار میرود ، آیا نحوه ی اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه استنفورد را می دانید؟ آیا می دانید مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه استنفورد چیست؟ آیا می دانید به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه استنفورد چه مدارک و مستنداتی مورد نیاز می باشد؟ آیا زمان ثبت نام در دانشگاه استنفورد را می دانید؟

مقاله معرفی دانشگاه استنفورد برای همه شما عزیزان همیشه همراه سایت موسسه حقوقی ملکپور نوشته و تقدیم شما عزیزان می گردد.

دانشگاه استفورد از معروف ترین دانشگاه های جهان است که در شهر استفورد میان شهر سانفرانسیسکو و سن خوزه در دره سیلیکون ایالت کالیفرنیا واقع شده است. دانشگاه استفورد میان شهر سانفرانسیسکو و سن خوزه به بنیان گذاری لیلاند و همسرش جین با انگیزه ی ایجاد یادبودی برای پسر ناکامشان که در ۱۶ سالگی درگذشت، در سال ۱۸۹۱تاسیس شد.

دانشگاه استفورد یکی از دانشگاه های پیشرو در تحقیقات جهانی است که تبدیل به یک رهبر در آموزش، تحقیق و نوآوری شده است، در سال۲۰۱۶ دانشگاه استفورد ۱۲۵ سالگی خود را جشن گرفت.جالب است بدانید موسسان شرکت های یاهو و گوگل از فارغ التحصیلان فناوری اطلاعات این دانشگاه بودند، همچنین سیمین دانشور، نویسنده ی اثر ماندگار سو وشون و امید کردستانی، مدیر مالی شرکت گوگل از دانشجویان دانشگاه استنفورد بودند.

اولین زن برنده ی مدال فیلدز، مریم میرزاخانی، یکی از اساتید دانشگاه مشهور استنفورد است. و همچنین ایرانیان بسیار دیگری که از فارغ التحصیلان این دانشگاه و دارای نقش به سزایی در عرصه های جهانی هستند.

در صورت وجود هرگونه شبهه و سوالات بیشتر در مورد دانشگاه استنفورد می توانید با مشاوران و وکلای برجسته ی امر حقوق بین الملل در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل کنید.

 

نکاتی پیرامون دانشگاه استنفورد

*دانشگاه استنفورد یک دانشگاه خصوصی است.

* یک بند ویژه در قانون اساسی کالیفرنیا وجود دارد که به صراحت می گوید تا زمانی که ملک دانشگاه استنفورد برای اهداف آموزشی استفاده می شود، اموال دانشگاه از مالیلت معاف هستند.

* رئیس دانشگاه توسط کل دانشجویان دانشگاه انتخاب می شود.

* این دانشگاه دارای دانشکده‌های علوم، بازرگانی، حقوق، پزشکی و مهندسی است.

دانشکده ها:

دانشکده بازرگانی یا کسب و کار

دانشکده علوم زمین شناسی، انرژی و محیط زیست

دانشکده آموزش

دانشکده مهندسی

دانشکده علوم انسانی

دانشکده حقوق

دانشکده علوم پزشکی

فرآیند تحصیل

سال تحصیلی معمولاً در اواخر سپتامبر شروع  و در اوایل ماه ژوئن پایان می یابد. مقطع کارشناسی ۴سال تمام وقت است.

شهریه ی مقطع کارشناسی ۴۲٫۶۹۰ دلار برای سال ۲۰۱۳-۲۰۱۴ بود.

فرآیند پذیرش از دانشگاه استنفورد برای شهروندان آمریکایی و کسانی که اقامت دائم آمریکا را دارند با در نظر گرفتن شایستگی فرد در صورت عدم توانایی پرداخت شهریه صورت می گیرد، در حالی که برای دانشجویان خارجی این طور نیست. ۶۴ درصد آنان به طور متوسط حدود ۳۱٫۴۱۱ دلار کمک مالی دریافت می کنند.

در سال ۲۰۱۲-۲۰۱۳ دانشگاه استنفورد ۱۲۶ میلیون دلار به ۳۴۸۵  دانشجو با یک بسته کمک مالی ۴۰٫۴۶۰ دلاری اعطا کرد. یعنی ۸۰ درصد دانشجویان به نوعی کمک مالی دریافت کردند. دانشگاه استنفورد یک سیاست بدون وام را درپیش گرفته است.

در سال ۲۰۱۵ ازهزینه شهریه، خوابگاه و تغذیه ی خانواده هایی که درآمدشان زیر ۶۵٫۰۰۰ دلار بود، صرف نظر کرد و بیشتر خانواده ها با درآمد زیر ۱۲۵٫۰۰۰ دلار نیاز به پرداخت شهریه ندارند و خانواده هایی که در آمدشان بیشتر از ۱۵۰٫۰۰۰ دلار است، شهریه شان به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد. ۱۷ درصد دانشجویان مانند دانشجویان کم درآمد کالج، کمک مالی دریافت می کنند.

موسسات و مراکز تحقیقاتی

این دانشگاه بیش از ۱۸ آزمایشگاه، موسسات و مراکز تحقیقاتی دارد. موسسات وابسته استنفورد نیز شامل آزمایشگاه ملی شتابنده املاک، موسسه تحقیقاتی استنفورد (یک نهاد مستقل که از دانشگاه استفورد نشات گرفته)، موسسه هوور، جنگ، انقلاب و صلح (یک موسسه عمومی اصلی و مهم که دانشمندان را از سراسر جهان، جهت بازدید از آن جذب می کند) و موسسه طراحی هسو پلتنر Hasso Plattner (یک مدرسه طراحی چند رشته ای در همکاری با موسسه هسوپلتنر دانشگاه پوتسدام که محصول طراحی مهندسی را با آموزش مدیریت بازرگانی ادغام می کند.)

کتابخانه ها و منابع دیجیتال

کتابخانه دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۱۴ یک مجموعه ای از ۹.۳ میلیون جلد کتاب را نگه داری کرد: نزدیک به ۳۰۰ هزار کتاب های کمیاب و خاص، ۱.۵ میلیون کتاب های الکترونیکی، ۲.۵ میلیون موارد سمعی، بصری، ۷۷هزار سریال، ۶میلیون منابع ریز ورقه و هزاران منابع دیجیتال دیگر.

سیستم اصلی در کتابخانه دانشگاه استنفورد، کتابخانه سبز است که شامل اتاق های کنفرانس، جلسه میتینگ و فضاهای مطالعه است.

اعتبار و رتبه بندی

در سال ۲۰۱۶ دانشگاه استنفورد در رتبه سوم رتبه بندی جهان قرار گرفت. در حالیکه در بیشتر سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۱۶ به عنوان رتبه سوم در رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان درجه بندی شد.

 

تحقیقات تجاری

دانشگاه استنفورد یکی از موفق ترین دانشگاه ها در ایجاد شرکت ها و صدور مجوز اختراعات برای شرکت های موجود است.

این دانشگاه اغلب به عنوان یک الگو برای انتقال تکنولوژی معرفی می شود.

موسسات و شرکت های گوگل، هیولت، پاکارد، نایک، سان مایکروسیستمز، اسنپ چت، یاهو، اینستگرام توسط فارغ التحصیلان دانشگاه استنفورد تاسیس شده اند که درآمد سالانه ی آنها بیش از ۲.۷ تریلیون دلار یعنی معادل ۱۰ اقتصاد بزرگ جهان است.

دانشجویان

تعداد دانشجویان این دانشگاه ۷۰۰۰ دانشجو در دوره لیسانس و حدود ۹۰۰۰ نفر در تحصیلات تکمیلی از سراسر نقاط جهان است.

در سال ۲۰۱۳ ، ۴۷دصد دانشجویان کارشناسی زنان بودند.

دانشگاه استنفورد در  سال تحصیلی ۲۰۱۱-۲۰۱۲ ، ۱۷۲۵ مدرک کارشناسی، ۲۲۷۸ مدرک کارشناسی ارشد، ۷۶۴ مدرک دکترا  و ۳۶۶ مدرک حرفه ای به دانشجویان اعطا کرد.

در سال۲۰۱۱ ، ۷۶ درصد از فارغ التحصیلان در دوره ی ۴ ساله و ۹۶ درصد از آنان در دوره۶ ساله بودند.

در سال ۲۰۱۰،  ۱۵ درصدداز دانشجویان، دانشجویان نسل اول بودند.

خوابگاه و خانه دانشجویی

از سال ۲۰۱۲ ،۸۶ درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در خانه مسکن دانشگاه زندگی می کنند.

ضروری است که دانشجویان سال اول دوره کارشناسی در محوطه دانشگاه زندگی کنند و مسکن برای همه ی ۴ سال دانشجویان کارشناسی تعیین شده است.

از سال۲۰۱۵ ، حدود ۵۵ درصد از جمعیت دانشجویان کارشناسی ارشد در محوطه دانشگاه زندگی می کنند، همچنین آپارتمان هایی نزدیک پارک پلو آلتو مینلو برای دانشجویانی که به دلیل کمبود فضا نمی توانند در محوطه ی دانشگاه زندگی کنند، اختصاص داده شده است.

ورزش

از سال ۲۰۱۶ ، دانشگاه استنفورد، ۱۶ تیم دانشگاهی ورزشی مرد،۲۰  تیم دانشگاهی زن، ۱۹ باشگاه ورزشی و ۲۷ ورزش غیر رسمی داخلی ایجاد کرد.

ورزشکاران دانشگاه استنفورد ۲۷۰ مدال المپیک دریافت کردند که ۱۳۹ تای آن طلا بود. در المپیک تابستانی ۲۰۰۸ استنفورد بیشترین مدال المپیک را از میان دانشگاه های ایالت متحده آمریکا به دست آورد. در المپیک ۱۶ مدال در بازی های المپیک به دست آورد که ۱۲ تای آن طلا،ث نقره و ۲ برنز بود.

هدایا و جمع آوری کمک مالی:

هدایای دانشگاه استنفورد،توسط شرکت مدیریتی دانشگاه استنفورد مدیریت می شود که در آگوست ۲۰۱۵ ،۲۲۲میلیون دلار ارزش گذاری شد که ۳٫۶ بیشتر از سال گذشته اش بود، کمک های مالی برای بنیاد تعالی با هدف ارائه پشتیبانی علمی برای دانش آموزان و استادان،بودجه ۳۶۶ کمک هزینه های تحصیلی جدید برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، ۱۳۹ صندلی جدید برای استادا، وایجاد ۳۸ ساختمان جدید استفاده شدند. کمک های مالی جدید نیز به منظور ایجاد امکانات برای تحقیقات سلول های بنیادی، یک دانشکده ی جدید برای کسب و کار، گسترش دانشکده حقوق، یک سالن کنسرت  در دانشگاه، یک موزه هنری جدید، توسعه برنامه ریزی شده دانشکده پزشکی و چیز های دیگر در نظر گرفته شده است.

 

اعضای دانشگاه

در سال ۲۰۱۴ لیست افراد دانشگاه استنفورد ۲۱۱۸ نفر شامل همراهان ارشد، تصدی خط دانشکده و اعضای هیئت علمی مرکز پزشکی بود.

 

روسای دانشگاه تا از زمان تاسیس تا اکنون دیوید استار جردن، والاس استرلینگ، کنت پیترز، جان هنسی بودند.
جامعه فعلی دانشگاه استنفورد از دانشمندانی شامل:
۲۱ برندگان جایزه نوبل
۱۵۵ نفر از اعضای آکادمی ملی علوم؛
۱۰۵ اعضای آکادمی ملی مهندسی
۶۶ نفر از اعضای موسسه پزشکی؛
۲۷۷ اعضای آمریکایی آکادمی هنر و علوم؛
۲۰ دریافت کننده مدال ملی علم؛
۲ دریافت کننده مدال ملی فناوری؛
۳ دریافت کننده مدال ملی علوم انسانی؛
۵۰ نفر از اعضای انجمن فلسفی آمریکا؛
۵۶ همراه انجمن فیزیک آمریکا (از سال ۱۹۹۵).
۵ برنده جایزه پولیتزر؛
۲۷ بورسیه مک آرتور ؛
۵ برنده جایزه بنیاد ولف.
۲ برنده جایزه یک عمر دستاورد ACL ؛
۱۴ همراه AAAI؛

موارد مورد نیاز برای فرآیند درخواست و پذیرش:

۹۰ دلار هزینه درخواست پذیرش است که این هزینه غیر قابل استرداد می باشد. (برای معافیت از هزینه ی درخواست، تایید مشاور لازم است.)

گزارش مدرسه از جمله توصیه نامه مشاور

نسخه های رسمی

دو توصیه نامه از دو معلم

نسخه امتحان نیم سال

پس از تقدیم درخواست آن را باید به ایمیل  admission@stanford.edu بفرستید و اطمینان حاصل کنید که آدرس ایمیلتان معتبر است تا مطمئن شوید همه ی مکاتبات دانشگاه استنفورد را دریافت خواهید کرد.

موسسه حقوقی ملک پور نسخه ای از فرم پذیرش را برای شما عزیزان تهیه کرده است که می توانید آن را در سایت موسسه دریافت کنید.

برای درخواست کمک مالی به سایت finacialaid.stanford.edu  مراجعه کنید تا از مهلت و جزئیات آن آگاه شوید.

 

دانشگاه استنفورد از بهترین دانشگاه های جهان و دارای رنکی معتبردر دنیاست. دانشگاه استفورد یکی از دانشگاه های پیشرو در تحقیقات جهانی است که تبدیل به یک رهبر در آموزش، تحقیق و نوآوری شده است اگر قصد تحصیل در این دانشگاه زیبا و معتبر را دارید . موسسه حقوقی ملک پور آماده ی هرگونه همکاری با متقاضیان محترم و ارائه خدمات مشاوره ای با کیفیت بسیار بالا در این زمینه می باشد. سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

در این مقاله سعی شد نکات کلی ای در باب دانشگاه استنفورد آمریکا ارائه گردد. در صورت نیاز به مشاوره با دفاتر وین موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

32 پاسخ
 1. ناشناس گفته:

  با سلام و عرض ادب
  بنده لیسانس و فوق لیسانس ام در رشته ی فنی و مهندسی هست. دوست دارم در رشته ی ریاضیات هم تحصیل کنم ، در دانشگاه های آمریکا ، خصوصا استنفورد تحصیل کنم. از چه مقطعی میشه ادامه داد؟ باید حتما از لیسانس شروع کنم؟
  ضمنا آیا غیر حضوری هم میشه برای لیسانس و فوق لیسانس امتحان داد و وارد مقطع ارشد یا دکتری شد؟ قبلا شنیده بودم که یه نفر از ایران که دیپلم ریاضی داشت با مراجعه به دانشگاه شیراز داوطلب شرکت در امتحانات دوره ی لیسانس و ارشد شد ولی بخاطر قوانین ایران مبنی بر ورود به دانشگاه از کانال کنکور و اخذ مدرک لیسانس و ارشد طی 6 سال تحصیل، به آمریکا رفت و از اونجا بدون طی کردن 6 سال تحصیل مستقیما مدرک ارشد گرفت و وارد مرحله ی دکترای ریاضی شد، آیا این صحت داره و یا این که میشه چنین کاری کرد و مستقیما وارد مرحله ی دکتری یا فوق لیسانس شد، بدون طی تحصیل در مقطع پایین ترشون؟
  با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دوست عزیز بریا تحصیل در دانشگاه استنفورد باید معدل تاپ، نمره زبان تاپ، وضعیت علمی تاپ، مقالات بین المللی و سن مناسب داشته باشین و تحصیلتون در دانشگاه های برتر ایران بوده باشه. البته هزینه هم نیاز داره و رایگان نیستش. اگه این شرایطو دارین با ما تماس بگیرین تا کارشناسانمون راهنماییتون کنن.

   پاسخ
 2. Ghaswm1222 گفته:

  با سلام وقت شما به خیر. می شه منو راهنمایی کنین که این دانشگاه چه رشته های هنری دارد؟ ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. در حال حاضر هیچ رشته هنری تو دانشگاه استنفورد ارائه نشده. میتونید سایت دانشگاه رو هر چند وقت یک بار چک کنید تا از تغییرات رشته ها اطلاع پیدا کنین

   پاسخ
 3. هومن گودرزی گفته:

  سلام. خسته نباشید. آیا دانشگاه استنفورد رشته طراحی محصول یا گرایش های مختلف طراحی صنعتی را دارد؟ لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید.

  Rating: 5
  پاسخ
 4. امیرمهدی صحافی گفته:

  سلام، من بالاخره از استنفورد برای معماری لیسانس پذیرش گرفتم!!!
  بنظرتون برای ویزا شانس دارم؟(آیا پذیرش از این دانشگاه شانسی اضافه میکند)؟!

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. پذیرش و ویزا دو مبحث جداگانه هستند و داشتن پذیرش از دانشگاه تنها یکی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان می باشد.

   پاسخ
 5. هستی گفته:

  سلام خسته نباشید.
  من پشت کنکوری 99 هستم.میخواستم بپرسم کسی که رتبه زیر 1000 کسب کنه و دارای ایلتس و تافل همچنین مدارک ket , FCE Cambridge باشه قادر به دریافت فاند پزشکی میشه؟یکی از دوستانم از شما پرسیده و شما پاسخ دادید که در پزشکی اصلا امکانش نیست.تو کامنتا هم کلا گفتین بله احتمالش بالاست!!!دقیقا منظورتون کدومه؟آیا کسی رو میشناسید از این طریق فاند گرفته باشه؟ممنون میشم کامل و صریح پاسخ بدید

  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   در مقطعی که قصد اخذ فاند دارید دشوار می باشد و باید یک رزومه علمی خیلی خوبی داشته باشید به عنوان مثال در المپیاد های علمی مقام آورده باشید

   پاسخ
 6. محسن گفته:

  با سلام.میخواستم بدونم برای رشته های مهندسی این دانشگاه بهتره یا MIT و چه تفاوتهایی بطور کلی دارند که بشه در زمینه اپلای استفاده کرد؟

  Rating: 5
  پاسخ
 7. علی گفته:

  باسلام خدمت شما.
  من دانشجوی سال آخر مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان با معدل19.30 هستم.میشه در مورد بورسیه های تحصیلی این دانشگاه و احتمال دریافت آن را برای من توضیح دهید.

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 8. وحیدی گفته:

  سلام بزرگوار من لیسانس روانشناسی صنعتی وسازمانی وارشد روانشناسی عمومی از علوم تحقیقات دارم یه کتاب ترجمه ودوتا مقاله علمی وپژوهشی

  Rating: 4
  پاسخ
 9. Ahmad گفته:

  سلام دانشجوی کارشناسی مواد گرایش سرامیک دانشگاه صنعتی اصفهان با دومقاله ISI و IELTS 7میخاستم ببینم برای ارشد میتونم از این دانشگاه فاند بگیرم تافل و GRE را هم در شرف گرفتن هستم

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه از دانشگاه های انگلستان فرآیندی پیچیده و تخصصی می باشد. لذا جهت مشاوره تخصصی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02149196000 تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست بزرگوار باید از شرایط شما باید آگاه باشیم، تا بتوانیم راهنمایی دقیق تری داشته باشیم و باید رزومه شما توسط تیم ما بررسی گردد تا جوابی قطعی تر برای میزان شانس شما در این مورد یافت. بنابراین پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 10. الهه بارانی گفته:

  سلام.من الهه هستم ۳۰ساله ارشد پژوهش هنر دارم دارای یک مقاله isi هستم.موضوع پایان نامه ام در مورد فرهنگ و ایین ایرانی قبل از اسلام بود.که قراره کتابش هم چاپ کنم.بسیار علاقمند تحصیل در رشته تاریخ هنر و مطالعات هنر هستم در مقطع دکترا.و کارهای پژوهشی که در اینده دوست دارم انجام بدم درهمین حیطه فرهنگ و هنر ایران است.درضمن متاهل هستم.خواستم بنده رو راهنمایی کنید برای اخذ پذیرش در دانشگاه های امریکا که تو این زمینه و رشته فعالیت دارند.دانشگاه استنفورد یا دانشگاه های دیگر.تشکر.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب در حال حاضر به ایرانیان برای امریکا راحت ویزا داده نمیشود و بهتر است برای ورود از طریق اقامت کانادا اقدام نمایید .جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 11. نگین گفته:

  با سلام و احترام
  من در حال حاضر کلاس دوازدهم در رشته ی تجربی در مدرسه ی فرزانگان هستم.به خاطر شرایط فعلی رشته ی ریاضی – فیزیک والدینم بر خلاف علاقه و استعداد فراوانم مانع از تحصیلم در این رشته شدند.(از نظر والدینم تحصیل در علوم پایه و به ویژه فیزیک در ایران آینده ای ندارد و حال اینکه من دختر هم هستم.)به همین خاطر قصد تحصیل در خارج از کشور دارم. همانطور که آگاهی دارید دانشگاه های آمریکا بهترین دانشگاه ها در زمینه ی فیزیک هستندو من هم استعداد فراوانی در ریاضیات و فیزیک دارم (حتی از هم اکنون هم می توانم این تضمین را به شما بدهم که نمره ی نوبت اول و نهایی من در ریاضی- فیزیک و شیمی کامل خواهد شد.) البته توضیحاتی که برایتان شرح می دهم تنها برای این است که شما امکان پذیرش را برایم بررسی کنید به هیچ وجه قصد خود ستایی ندارم وتا چند ماه آینده هم می توانم مدرک TOEFL را اخذ کنم . مهمترین دغدغه ی من در حال حاضر این است که آیا برای اخذ پذیرش نیاز به نتایج آزمون کنکور هم دارم؟(اگر نیازی به کنکور نباشد می توانم زمان مطالعه ی زیست کنکور را به انگلیسی و ریاضیات،فیزیک و شیمی اختصاص دهم.) در بازدیدی که از سایت دانشگاه استنفورد داشتم به نظرم اقدامات مربوط به بخش apply و deadlines در حوزه ی توانایی من نبود و امیدوارم که از یاری شما استاد ارجمند بهره مند شوم.

  منتظر راهنمایی های یاریگرتان هستم.
  سپاس

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 12. علی گفته:

  سلام
  من دارای معدل 19.95 دیپلم و 20 پیشدانشگاهی رو دارم کنکور هم شدم تک رقمی می تونم در استنفورد ثبت نام کنم و بورسیه بگیرم؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. جهت دریافت بورسیه باید خود شما با دانشگاه ها در ارتباط باشید زیرا اعطای بورسیه کاملا به عهده خود دانشگاه است. پیشنهاد میکنیم با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل نمایید تا بتوانیم به صورت رایگان شرایط شما را بررسی و به شما مشاوره دهیم.

   پاسخ
 13. پريا گفته:

  باسلام
  داراى معدل ١٧.٣٧ دیپلم و معدل ١٧.٢۵ پیشدانشگاهى هستم
  مدرک ایلتس ندارم اما تا ٣ ماه اینده میگیرم
  اگر نمره ایلتس من ٧ شود
  میتونم از کالج استنفورد پذیرش بگیرم و بعد از ان در این دانشگاه به تحصیل پزشکى بپردازم؟
  با توجه به اینکه دیپلم و دیپلم پیشدانشگاهی من ریاضى بوده است

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. امکان اخذ پذیرش وجود دارد اما در حال حاضر شانس اخذ ویزا از کشور آمریکا بسیار اندک است. برای بررسی شرایط پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 14. سارادوکوهکی گفته:

  باسلام.من سارادوکوهکی هستم.۳۳ساله،متاهل بادوفرزندپسر۹و۷ساله.سال گذشته یعنی۱۳۹۵مدرک کارشناسی م دررشته معماری راازدانشگاه آزادشیرازبامعدل۱۷٫۸۹گرفته ام.میخواستم شرایط ثبت نام تحصیل غیرحضوری دردانشگاه استنفوردرابدانم.وچگونه میتوانم برای ثبت نام اقدام کنم.مقطع تحصیلی من بصورت ناپیوسته میباشدبدین صورت که مدرک کاردانی ام ازدانشکده دولتی شیراز ومدرک کارشناسی ازدانشگاه آزادشیراز میباشد.ضمنا میخواهم برای تحصیل غیرحضوری درمقطع کارشناسی ارشداقدام کنم.ممنون می شوم مراراهنمایی بفرمایید.باتشکر

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   شرایط ثبت نام غیر حضوری در دانشگاه استنفورد دارای مراحل خاص و ویژه ای است که باید تمامی این مراحل و شرایط آن با شما به صورت تخصصی بررسی شود تا بتوان بهتر به شما پاسخ داد . بهتر است که با دفاتر ما در ایران یا سایر نقاط جهان تماس حاصل نمایید تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی نماییم .

   پاسخ