مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن و شرایط تحصیل در مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن سال ۲۰۱۸  ، این مقاله جهت تمامی شما عزیزان همیشه همراه سایت نوشته و تقدیم شما عزیزان می گردد و در این مقاله در مورد معرفی مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن Science (LSE)London School of Economics and Political  و همچنین تاریخچه ای مختصر از این دانشگاه، و معرفی برخی از مدرسه های در حال فعالیت و رشته های قابل پذیرش در مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن Science (LSE)London School of Economics and Political  و تعداد دانشجویان و کارکنان و…  و نمونه های هزینه ی دانشجویی در مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن می پردازد . در صورت وجود هرگونه شبهه و سوالات بیشتر در مورد و یا نحوه پذیرش و هزینه های تحصیل و زندگی در این دانشگاه  می توانید با وکیل مهاجرت انگلستان و  وکلا و  مشاورین برجسته امر حقوق بین الملل در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید . امید است با مطالعه این مقاله که متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است توانسته باشیم مطالب مفیدی را خدمت شما عزیزان همیشه همراه این سایت قرار داده باشیم .

آیا در مورد  مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن سوالاتی‌دارید؟ آیا می خواهید بیشتر با مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن آشنا شوید ؟ چه رشته هایی در مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن در حال تدریس است ؟ در مورد تحصیل در انگلستان و مدارس اقتصاد و علوم سیاسی لندن اطلاعاتی دارید‌؟ آیا از رتبه علمی دانشگاه بوستون آمریکا مطلع هستید ؟ مایل به مشاهده برخی از نمونه هزینه های تحصیل و زندگی در مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن هستید ؟

 

توضیحات آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب تحصیل و بورسیه تحصیلی انگلستان

video مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن
video مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

 

درباره دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE)

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE)یکی از برترین دانشگاه های دنیا در این زمینه می باشد . LSE در سال ۱۸۹۵ تاسیس شد و در کنار دانشگاه های هاروارد، برکلی و استنفورد به قطب های علمی رشته اقتصاد در دنیا تبدیل شده است

این موسسه دارای بیش از ۹۶۰۰ دانشجوی بومی و بین المللی تمام وقت از ۱۴۰ کشور دنیا است و همچنین بیش از ۳۳۰۰ کارمند که حود ۴۴% از آنان اتباع خارج از بریتانیا هستند در این مدرسه مشغول فعالین می باشند .

فارغ التحصیلان این مدرسه در مجموع برنده ۱۶ جایزه نوبل در اقتصاد ، صلح و ادبیات شده اند که اولین برنده آن برنارد شاو یکی از بنیانگذاران LSE که جایزه نوبل ادبیات را در سال ۱۹۵۲ کسب کرد و جدیدترین دستاورد نوبل در این موسسه هم به سال ۲۰۱۰ بر می گردد جاییکه نورمن اسنو جایزه نوبل اقتصاد را گرفت که البته این شخص از افراد تاثیر گذار در مرکز تحقیقات سیاست اقتصادی است .

مدرسه LSE با عملکرد فوق العاده۹ خود در سال ۲۰۱۴ رتبه نخست دانشگاه های انگلستان را در بخش تحقیقاتی در رشته های علوم اجتماعی کسب کرد .

در سال ۲۰۰۸ در بخش تحقیقات ارزیابی ورزش ، مدرسه LSE در صدر آمار بالاترین پژوهش ها در بین دانشگاه های انگلستان قرار گرفت و پیش بینی می شود در آینده در رتبه بندی پژوهش های اقتصاد ، حقوق ، سیاست اجتماعی و مطالعات اروپا رتبه نخست را کسب نماید . طیف گسترده ای از دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های علوم اجتماعی و اقتصاد در ۲۵ رشته در گروه های آموزشی موسسات این دانشگاه تدریس می گردد .

مدرسه LSE مشارکت علمی و پژوهشی را با دانشگاه های معتبر دنیا از جمله دانشگاه کلمبیا (نیویورک)، علوم پو (پاریس)، دانشگاه پکن (پکن) ، دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه کیپ تاون را در سطح بین المللی دارد .

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE)  رتبه چهارم را در رتبه بندی جهانی دانشگاه های دنیا را دارند که نشان دهنده سطح بالای علمی این دانشگاه در سطح بین المللی می باشد .

LSE یکی از معتبرتریت تریبون های برنامه ای علمی جهان را دارد به طوریکه دیمیتری مدودف ، بیل کلینتون ، آنگلا مرکل ، آنگسان سوچی ، دیوید کامرون و دالایی لاما در مدرسه اقتصاد لندن به سخنرانی پرداخته اند .

کتابخانه LSE مدتی کوتاه پس از تاسیس مدرسه اقتصاد لندن در سال ۱۸۹۶ تاسیس شد که به کتابخانه علوم سیاسی و اقتصادی لندن معروف است و اهمیت فوق العاده ای در سطح ملی و بین المللی در بریتانیا را دارد .

این مدرسه نه تنها در اقتصاد و علوم سیاسی بلکه در طیف گسترده ای از موضوعات علوم اجتماعی و تدریس در برخی ادارات و موسسات بین رشته ای فعال است .

مدرسه LSE تنها دانشگاه تخصصی در بحث اقتصاد و علوم اجتماعی است و دارای یک شهرت جهانی در این زمینه می باشد .

بسیاری از فارغ اتحصیلان این دانشگاه به عنوان مشاوران رده بالای متخصص در احزاب سیاسی ، اجتماعی و سازمانهای سیاسی مشغول به فعالیت هستند . به عنوان مثال پروفسور لرد لایار بنیانگذار مرکز اقتصادی در انگلستان از اساتید این دانشگاه می باشد .

فرد با انتخاب LSE نه تنها یک دوره آموزشی و مطالعاتی بلکه محلی برای زندگی و کار به مدت ۳ سال را برای خود انتخاب می کند و همچنین این مدرسه به دانشجویان خود فرصت چالش و مطالعه روش های مختلف درک جامه انسانی از تمام نقاط دنیا با دیدگاه ها و باور های مختلف در قالب آموزش را می دهد .

 

رشته های قابل تدریس در مدرسه اقتصاد لندن

علوم رفتاری – استراتژی بین المللی و دیپلماسی – امور مالی- مدیریت – مدیریت اجرایی – مدیریت عمومی – سیاست و مدیریت – مدیریت اقتصادی – سیاست و بهداشت – قوانین و حقوق – اقتصاد سیاسی اروپا – علوم رفتاری – اقتصاد و بهداشت – دیپلماسی اجرایی و …

 

دوره ادبیات و زبان شناسی

اگر شما دانشجوی ذوره های کارشناسی هستید و مایل به مطالعه و بررسی زبان شناسی و ادبیات در جامعه و سیاست هستید باید این گزینه را در نظر بگیرید .

مدرسه تابستانی LSE

مدرسه تابستانی LSE بزرگترین مدرسه تابستانی دانشگاه در اروپا است، که جشن ۲۹ سالگی خود را در برتری علمی در سال ۲۰۱۷برگزار کرد .

بر اساس دوره های کارشناسی به طور منظم تدریس در LSE؛ بیش از ۸۰ دوره سه هفته ای فشرده در حسابداری، امور مالی، حقوق، اقتصاد، کسب و کار، دولت، روابط بین الملل و بیشتر رشته ها در دسترس هستند. تعامل با دانشکده های پیشرو در یکی از بهترین دانشگاه های جهان در قلب لندن در خدمت ذانشجویان است .

 

 

LSE PKU   مدرسه تابستانی، پکن

LSE و دانشگاه پکن با یکدیگر همکاری دارند.همکاری اجرای مدرسه تابستانی LSE-PKU در پکن هر تابستان از سال ۲۰۰۴ اجرا شده است. مدرسه تابستانی دو هفته به زبان انگلیسی در سطح بین المللی ارائه می دهد که این دوره در سطح دانشگاه برای رشته هایی از جمله اقتصاد، امور مالی، مدیریت، روابط بین الملل، سیاست اجتماعی، جغرافیا، ارائه شده که همه با تمرکز بر چین و آسیا است.  این برنامه توسط اعضای هیات علمی برجسته از دانشگاه پکن و LSE تدریس می شود.

 

آمار و ارقام نشان دهنده هزینه های یک سال تحصیلی در LSE هستند،اگر برنامه شما شامل یک دوره مطالعه در موسسه دیگر، به عنوان مثال کارشناسی ارشد رسانه ها و ارتباطات، هزینه قابل پرداخت برای زمانی خواهد بود که توسط موسسه مورد نظر تنظیم شده باشد. به این ترتیب هزینه های هر سال نسبت به سالهای پیش متغیر است .

لطفا توجه داشته باشید که هزینه ها در هر سال (جلسه علمی) برای شما که ثبت نام پرداخت می شود، و به طور معمول در هر سال افزایش می یابد.

 

نمونه های هزینه های زندگی و تحصیل

نمونه هزینه های مقطع کارشناسی
تمام وقت هزینه های تکرار
خانه در اتحادیه اروپا در خارج هر واحد کامل هر نیم واحد
درجه اول در مقطع کارشناسی
تازه واردان £ ۳،۳۷۵ £ ۱۴،۵۹۲ N / A N / A
دانشجویان قدیمی £ ۳،۳۷۵ £ ۱۴،۵۹۲ £ ۸۴۴ £ ۴۲۲
دانشجویان در ادامه در سال ۳ در (دانش آموزان خانه / اتحادیه اروپا پرداخت هزینه های متغیر) £ ۳،۳۷۵ £ ۱۳،۸۷۲ £ ۸۴۴ £ ۴۲۲
دانشجویان در ادامه در سال ۳ در (دانش آموزان خانه / اتحادیه اروپا پرداخت نمی هزینه متغیر) £ ۱،۳۴۲ £ ۱۳،۸۷۲ £ ۳۳۶ £ ۱۶۸
دوره عمومی £ ۱۵،۰۰۳ £ ۱۵،۰۰۳ N / A N / A
برنامه های مقطع کارشناسی بررسی شده در صورت پاره وقت است. هزینه های نشان داده شده است مربوط به دانشجویان تمام وقت است . هزینه کل پرداخت می شود که این هزینه بستگی به تعداد واحدهای تکرارشده دارد .

برنامه های دکترا MPhil

تمام وقت پاره وقت
خانه / اتحادیه اروپا در خارج خانه / اتحادیه اروپا خارج
اقتصاد (ترم ۱، سال ۱) £ ۲۰،۴۹۶ £ ۲۰،۴۹۶ £ ۱۰،۲۴۸ £ ۱۰،۲۴۸
اقتصاد (ترم ۲، سال ۱ یا ترم ۱، سال ۲) £ ۳،۷۳۲ £ ۱۳،۶۲۰ £ ۱،۸۶۶ £ ۶،۸۱۰
اقتصاد (ترم ۲، سال ۲ یا ترم ۱، سال ۳) £ ۳،۷۳۲ £ ۱۳،۶۲۰ £ ۱،۸۶۶ £ ۶،۸۱۰
اقتصاد (ترم ۲، سال ۳ یا ترم۱، سال ۴) £ ۲،۷۹۹ £ ۱۰،۲۱۵ £ ۱،۸۶۶ £ ۶،۸۱۰
اقتصاد (ترم ۲، سال ۴ یا ترم۱، سال ۵) £ ۵۵۲ £ ۵۵۲ £ ۵۵۲ £ ۵۵۲
علوم سیاسی (سال اول) £ ۳،۷۳۲ £ ۱۳،۶۲۰ £ ۱،۸۶۶ £ ۶،۸۱۰
MPhil / دکترا (سال اول) £ ۳،۷۳۲ £ ۱۳،۶۲۰ £ ۱،۸۶۶ £ ۶،۸۱۰
MPhil / دکترا (سال دوم) £ ۳،۷۳۲ £ ۱۳،۶۲۰ £ ۱،۸۶۶ £ ۶،۸۱۰
MPhil / دکترا (سال سوم) £ ۲،۷۹۹ £ ۱۰،۲۱۵ £ ۱،۸۶۶ £ ۶،۸۱۰
MPhil / دکترا (هزینه ادامه) £ ۵۵۲ £ ۵۵۲ £ ۵۵۲ £ ۵۵۲
تمام وقت میانگین پستها در طول مدت
خانه / اتحادیه اروپا خارج خانه / اتحادیه اروپا خارج
بازدید و پژوهش دانشجویان £ ۸،۲۳۲ £ ۱۵،۸۸۸ £ ۲،۷۴۴ £ ۵،۲۹۶
برنامه های مقطع کارشناسی ارشد
تمام وقت پاره وقت
خانه / اتحادیه اروپا درخارج خانه / اتحادیه اروپا درخارج
دیپلم حسابداری و امور مالی £ ۱۵،۸۸۸ £ ۱۵،۸۸۸ N / A N / A
کارشناسی ارشد حسابداری و امور مالی £ ۲۰،۴۹۶ £ ۲۰،۴۹۶ £ ۱۰،۲۴۸ £ ۱۰،۲۴۸
کارشناسی ارشد حسابداری، سازمان ها و موسسات £ ۲۰،۴۹۶ £ ۲۰،۴۹۶ £ ۱۰،۲۴۸ £ ۱۰،۲۴۸
LSE-علوم پو دو درجه در امور المللی و روابط / اقتصاد سیاسی بین الملل بین المللی نگاه کنید به بخش مدارک تحصیلی دو N / A N / A
کارشناسی ارشد انسان شناسی و توسعه £ ۱۰،۲۷۲ £ ۱۵،۸۸۸ £ ۵،۱۳۶ £ ۷،۹۴۴
کارشناسی ارشد ریاضیات £ ۱۰،۲۷۲ £ ۱۵،۸۸۸ £ ۵،۱۳۶ £ ۷،۹۴۴
B

 

تمام وقت پاره وقت
خانه / اتحادیه اروپا خارج خانه / اتحادیه اروپا خارج
کارشناسی ارشد زیست پزشکی، علوم زیستی و جامعه £ ۱۰،۲۷۲ £ ۱۵،۸۸۸ £ ۵،۱۳۶ £ ۷،۹۴۴
C
تمام وقت پاره وقت
خانه / اتحادیه اروپا خارج خانه / اتحادیه اروپا خارج
کارشناسی ارشد چین در چشم انداز مقایسه £ ۱۰،۲۷۲ £ ۱۵،۸۸۸ N / A N / A
کارشناسی ارشد شهرستان طراحی و علوم اجتماعی £ ۲۰،۴۹۶ £ ۲۰،۴۹۶ £ ۱۰،۲۴۸ £ ۱۰،۲۴۸
کارشناسی ارشد سیاست تطبیقی (تمام آهنگ های) £ ۱۵،۸۸۸ £ ۱۵،۸۸۸ £ ۷،۹۴۴ £ ۷،۹۴۴
کارشناسی ارشد معاصر شهرسازی خارج £ ۵۱۳۶ (دانش آموزان ادامه تنها) £ ۷۹۴۴ (دانش آموزان ادامه تنها)
کارشناسی ارشد سیاست عدالت کیفری £ ۶،۶۷۲ £ ۱۵،۸۸۸ £ ۳،۳۳۶ £ ۷،۹۴۴
کارشناسی ارشد فرهنگ و جامعه £ ۱۰،۲۷۲ £ ۱۵،۸۸۸ £ ۵،۱۳۶ £ ۷،۹۴۴

 

نتیجه گیری

هدف ازنگارش این مقاله که متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است معرفی مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن و همچنین معرفی برخی دانشکده های مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن و رتبه علمی این دانشگاه و .. است که با توجه به دانشجویی بودن کشور انگلستان و سطح بالای علمی دانشگاه های این کشور بتوانیم اطلاعات درستی را به خواننده این مطلب بدهیم تا با توجه به شرایط موجود اگر قصد تحصیل در انگلستان و تحصیل در مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن را دارد با مشورت با موسسه حقوقی ملک پور بتواند مناسب ترین تصمیم را اتخاذ نماید. در صورت نیاز به مشاوره با دفتر مرکزی وین موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

12 پاسخ
 1. شهربانو گفته:

  سلام وقت بخیر بنده کارشناسی و ارشد رو در رشته علوم سیاسی در دانشگاه مازندران گذروندم.معدل کارشناسی ۱۸.۸۰ و ارشد ۱۶.۷۰.ایلتس ۷ دارم و دو تا مقاله isi و یک مقاله انگلیسی که هنوز چاپ نشده
  به نظر شما برای من امکان اخذ فول فاند در کالج علوم سیاسی لندن هست یا خیر؟
  ممنون از زحماتتون خسته نباشید.

  پاسخ
 2. شیما گفته:

  سلام.شبتون به خیر.من در رشته ی علوم سیاسی تحصیل میکنم میخواستم بدونم ایا میشه برای مقطع دکتری در دانشگاه های خوب لندن تحصیل کرد و همونجا مشغول به کار شد؟

  پاسخ
 3. پارسا گفته:

  سلام
  من به تازگي در رشته علوم سياسي دانشگاه علامه طباطبايي مقطع كارشناسي قبول شدم ميخواستم بدونم اگر در دوره ليسانس نمراتم بالا باشه و مقاله داشته باشم ميتونم براي ارشد اپلاي كنم و بورسيه بگيرم؟ زبانمم خوبه و ميتونم امسال مدرك آيلتس بگيرم.

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. مارال گفته:

  سلام وقتتون بخیر .من لیسانس حسابداری با معدل16.77 فارغ التحصیل از دانشگاه غیرانتفاعی زند شیرازهستم.علاقه مندم در رشته امور مالی مدرسه اقتصاد لندن ادامه تحصیل بدم. اگر پشتیوانه مالی قوی نداشته باشم میتونم پذیرش بگیرم یا خیر؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست بزرگوار باید از شرایط شما آگاه باشیم، تا بتوانیم راهنمایی دقیق تری داشته باشیم. بنابراین پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. Fb گفته:

  سلام آیا با این که ما ایرانی هستیم باز هم با گرفتن مدرک به ما کاری در اینگلیس داده میشود یا خیر ؟

  در ضمن آیا این دانشگاه بورسیه نیز انجام میدهد؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. بزرگوار در صورت اخذ مدرک تحصیلی از انگلستان شما اجازۀ کار خواهید داشت و در صورت داشتن شرایط لازم می توانید مشغول به کار شوید. همچنین برای دریافت بورسیه باید رزومه شما مورد بررسی دقیق قرار گیرد و نیاز به معدل عالی و مدرک زبان بالا دارد. جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 6. مرضیه چلمقانی گفته:

  سلام
  من دانشجوی سال سوم دکتری علوم سیاسی هستم. می خواستم بدونم آیا می تونم دوره دکتری علوم سیاسی اپلای کنم؟ و چطور؟

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. بله امکان پذیر است. برای مقطع دکترا باید از طریق استاد راهنما اقدام بفرماییید و با ایشان به توافق برسید. اگر استاد و یا دانشگاه رزومه شمار را مورد تایید قرار بدهد میتوانید اقدام فرمایید. در واقع این روش بسته به نظر استاد راهنما می باشد. همچنین شرایط شما باید در این باب به صورت کاملتری مورد بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. از این رو پیشنهاد میکنیم در صورت تمایل جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. محمود گفته:

  سلام
  من سال دوم کارشناسی رشته ی مهندسی شیمی با معدل 17 هستم.
  امکانش هست که برای ارشد دررشته ی علوم سیاسی این دانشگاه درس بخونم؟؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.