مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند در هنگام مهاجرت به ایسلند 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به ایسلند و پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ امروزه افراد زیادی وجود دارند که قصد ادامه تحصیل در ایسلند و همچنین مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند برای تحصیل در دانشگاه های ایسلند را دارند. قبل از هر چیز باید بدانید مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند و شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایسلند برای اخذ اقامت ایسلند چیست ؟

 

امروزه افراد زیادی جهت نیل به اهدافی که دارند در اندیشه مهاجرت هستند . کشور ایسلند ممکن است یکی از انتخاب ها جهت مهاجرت باشد .مهاجرت قانونی به کشور ایسلند راه های گوناگونی دارد از جمله ؛ کار ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت ، ازدواج و… یکی از گزینه ها جهت مهاجرت به این کشور که ممکن است مورد توجه قرار بگیرد مهاجرت تحصیلی به ایسلند است . جهت مهاجرت تحصیلی به این کشور اولین مساله ای که باید مورد توجه قرار بگیرد مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند است . ضوابط و مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند همانند سایر کشور ها متفاوت می باشد . با آگاهی کامل از مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند می توانید تصمیم بهتری برای مهاجرت تحصیلی به ایسلند را بگیرید .

موسسه حقوقی ملک پور برترین موسسه حقوقی کشور ایران با سالها تجربه و آشنایی کامل با قوانین بین الملل و دارا بودن وکلای مهاجرتی ذبده آماده خدمت رسانی به شما عزیزان جهت امرمهاجرت است .

دانشگاه درکشور ایسلند

هفت دانشگاه در ایسلند وجود دارد، که سه  تای آن خصوصی هستند و چهار  دانشگاه دولتی است . بزرگترین  دانشگاه های این کشور عبارتند از دانشگاه ایسلند و دانشگاه ریکیاویک ، که  هر دو در پایتخت این کشور ریکیاویک قرار دارند. دانشجویان بین المللی حدودا ۵ درصد ازدانشجویان  را در کشور ایسلند را تشکیل می دهند، دانشگاه ها در این کشور همانند سایر کشور هادر مشتاق به جذب دانشجویان بین المللی و تبادل بیشتر هستند . برخی از دانشگاه های بزرگ، تعدادی از دوره های به طور کامل و یا نسبی به زبان انگلیسی تدریس می شوند و سیستم های پشتیبانی خوبی در محل برای دانشجویان خارجی برای تحصیل وجود دارد.

شرایط پذیرش برای مطالعات کارشناسی در دانشگاه های ایسلند

برای ورود به دانشگاههای کشور ایسلند برای مقطع کارشناسی متقاضی می بایست درکنکور (stúdentspróf) کشور ایسلند شرکت کرده باشد همچنین دانشجویان متقاضی خارجی باید مدرکی که سطح معادل مطالعه را دارا باشد ارائه نمایند .
متقاضیان خارجی اگر در دانشگاه و یا کالجی معتبر تحصیل کرده باشند و ۶۰ واحد از آن را گذرانده باشند می تواند صرف نظر از شرکت در کنکور کشور ایسلند برای پذیرش از دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی اقدام نمایند .

شرایط پذیرش برای مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا در دانشگاههای ایسلند

به طور کلی تحصییل در مقاطع تحصیلات تکمیلی ، قوانین در مورد شرایط پذیرش برای تحصیلات تکمیلی در کارشناسی ارشد و دکترا در هر دانشکده به طور اختصاصی اعمال می شود. یکی از مهمترین مدارکی که باید ارائه شود پایان نامه ای ای جامعه و کامل است . بهتر است برای آشنایی با این قوانین به کاتالوگ های چاپی هر دوره و یا به وب سایت های رسمی دانشکده ها مراجعه نمایید .

زبان تدریس در دانشگاه های ایسلند

به طور کلی، زبان تدریس در دانشگاه های کشور ایسلند به زبان ایسلندی است. تنها تعداد محدودی از برنامه ها که به طور عمده برای مقطع کارشناسی ارشدهستند  به طور کامل به زبان انگلیسی ارائه می شود. باید توجه داشت مدارک لازم جهت اثبات سطح مورد نیاز تسلط به زبان انگلیسی( آیلتس و یا تافل ) برای متقاضیان زبان مادری شان انگلیسی نیست باید ارائه گردد . لازم به ذکر است حداقل نمره کسب شده در آزمون تافل ۷۹، و برای آزمون آیلتس ۶٫۵ می باشد .

تکمیل نرم افزار پذیرش دانشگاه

متقاضیان برای پذیرش در مقطع کارشناسی علاوه بر تکمیل نرم افزار لازم است در قالب پی دی اف شده دیپلم ۱۲ ساله به همراه یک کپی از صفحه اول گذرنامه خود را پیوست نمایند .برای تکمیل نرم افزاربرخی از دانشگاهها ممکن است علاوه بر رزومه مدارک دیگری لازم باشد که پیوست شود.
شهروندان کشورهای خارج از حوزه اقتصادی اروپا جهت استفاده از مطالعات در دانشگاه ایسلند برای پردازش اطلاعات ، می بایست  ۵۰ € (ISK 8000 هزینه پرداخت نمایند . این هزینه به عنوان بخشی از فرایند درخواست آنلاین شارژ و قابل پرداخت و تنها توسط کارت اعتباری ویزا یا مسترکارت قابل پرداخت می باشد و همچنین این هزینه قابل استرداد نیست.

مهلت درخواست برای پذیرش از دانشگاه های ایسلند

_ ترم پاییز یا یک سال تحصیلی کامل : ۱ مارس و برای شهروندان منطقه اقتصادی اروپا: ۱ مه
_ ترم بهار: ۱ اوت و برای شهروندان منطقه اقتصادی اروپا: ۱ اکتبر
لازم به ذکر است مدت زمان صدور اقامت تحصیلی توسط اداره مهاجرت کشور ایسلند تقریبا ۳ ماه می باشد  و آخرین روز تحویل مدارک جهت ترم پاییزه ۱۵ جولای و برای ترم بهاره ۱۵ نوامبر می باشد .

همچنین بر اساس دستورالعمل های منتشره توسط اداره مهاجرت کشور ایسلند، دانشجویان بین المللی پس از ورود به این کشور ملزم به ارائه گواهی سلامت پزشکی از یکی از مراکز مورد تایید این سازمان می باشند.

هزینه ثبت نام در دانشگاه های کشور ایسلند

هزینه ثبت نام سالیانه دردانشگاه های کشور ایسلند ISK 75000 است. هزینه ثبت نام ترم بهار برای دانشجویان جدید الورود ISK 55000 است.

در پایان از آنچه که در این مقاله در رابطه با مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند ارائه شد می توان دریافت که تحصیل در دانشگاه های ایسلند به علت تعداد محدودی رشته و دانشگاه که به زبان انگلیسی ارائه می شوند شرایط جذابی ندارد مگر آنکه متقاضی علاقه مند به زبان ایسلندی باشد . ارائه مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند چندان مشکل نیست اما برای محاوره و تحصیل راحت تر باید با زبان ایسلندی آشنا بود و باید توجه داشت که یادگیری زبان ایسلندی ، زبان راحتی نیست . متقاضیان تحصیل در اروپا بهتر است برای تحصیل به کشورهایی مانند آلمان و نروژ به دلیل  تحصیل رایگان بیاندیشند  و اگر قصد ادامه زندگی و کار را دارند مطمعنا این کشورها شرایط بهتری خواهند داشت . پیشنهاد ما این است جهت امرمهم مهاجرت از موسسات حقوقی معتبر اقدام نمایید .

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط مهاجرت به ایسلند از جمله مهاجرت تحصیلی به ایسلند و شرایط تحصیل در ایسلند و در نهایت مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند و شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایسلند و بلاخره شرایط اخذ اقامت ایسلند به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.