مدارک و شرایط لازم برای پذیرش کانادا

مدارک و شرایط لازم برای پذیرش کانادا

مدارک و شرایط لازم برای پذیرش کانادا ۲۰۱۸ ، در این مقاله به مدارک و شرایط لازم برای پذیرش کانادا، تحصیل در کانادا، مهاجرت تحصیلی به کانادا ، اخذ پذیرش تحصیلی از کانادا ، مدارک لازم برای  اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا ۲۰۱۸ ، مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از کانادا در مقطع لیسانس، مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از کانادا در مقطع فوق لیسانس، مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از کانادا در مقطع دکتری و شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در کانادا پرداخته خواهد شد.

چگونه می توانم مدارک و شرایط لازم برای پذیرش کانادا را فراهم کنم؟ اخذ پذیرش تحصیلی کانادا چه مراحلی دارد؟ مدارک و شرایط لازم برای پذیرش کانادا چیست؟ چگونه می توانم پذیرش مورد نظر خود را در کانادا پیدا کنم؟ چگونه می توانم اطلاعات بیشتری در مورد مدارک و شرایط لازم برای پذیرش کانادا بدست بیاورم؟

توضیح درباره تحصیل فرانسه و کانادا 

audio مدارک و شرایط لازم برای پذیرش کانادا

 

اگر شما شهروند کشوری که در آنجا درخواست خود را ارائه می دهید، نباشید، ممکن است لازم باشد مدرک وضعیت مهاجرتی کنونی خود در کشوری که در آن درخواست داده اید را ارائه دهید.

اگر دولتی که گذرنامه یا مدرک مسافرتی شما را صادر کرده نیاز به مجوز ورود مجدد داشته باشد، باید قبل از اقدام برای ویزای کانادا این مجوز را بگیرید. مدارک دیگری نیز ممکن است مورد نیاز باشد.

 1. گواهی پذیرش

اگر قصد ثبت نام در مدرسه (ابتدایی یا متوسطه)، کالج، دانشگاه و یا دیگر موسسه آموزشی در کانادا را دارید، مدرسه باید به شما یک نامه پذیرش ارسال کند. شما باید اصل نامه را ضمیمه درخواست مجوز تحصیلی خود کنید.

 1. مدرک هویتی

شما باید مدارک زیر را ارائه دهید

گذرنامه معتبر یا مدرک سفر برای شما و هر عضو خانواده که همراه شما باشد. گذرنامه یا مدرک مسافرت باید به شما اجازه بازگشت به کشوری که آن را صادر کرده است را بدهد. شهروندان ایالات متحده به گذرنامه نیاز ندارند. با این حال، شما باید کارت شناسایی مناسب به همراه خود داشته باشید که تابعیت یا اقامت دائم شما را ثابت کند.

دو عکس جدید در اندازه مناسب گذرنامه از شما و هر عضو خانواده که همراه شما باشد. نام و تاریخ تولد فرد باید در پشت هر عکس نوشته شده باشد.

 1. مدرک توانایی مالی

شما باید ثابت کنید که توانایی حمایت مالی از خود و اعضای خانواده همراه شما در کانادا را دارید. با ارائه برخی از موارد زیر می توانید ثابت کنید که منابع مالی کافی برای حمایت از خود در کانادا دارید:

 • مدرک حساب بانکی در کانادا به نام خود در صورتی که پول به کانادا منتقل شده باشد.
 • مدرک وام دانشجویی یا آموزشی از یک موسسه مالی؛
 • صورتحساب بانکی خود در چهار ماه گذشته؛
 • حواله بانکی ارز قابل تبدیل؛
 • گواهی پرداخت شهریه و هزینه های محل اقامت؛
 • نامه از طرف شخص یا نهادی که برای شما پول فراهم کند؛ و
 • مدرک منابع مالی که در کانادا پرداخت شده است، در صورتی که بورس تحصیلی داشته باشید و یا در یک طرح آموزشی تحت بودجه کانادا حضور داشته باشید.

 

حداقل مقدار منابع مالی مورد نیاز

 • شهریه هر دانشجو به تنهایی به علاوه ۱۰،۰۰۰ دلار برای یک دوره ۱۲ ماهه (یا ۸۳۳ دلار در هر ماه)
 • شهریه به علاوه ۱۱،۰۰۰ دلار برای یک دوره ۱۲ ماهه (یا ۹۱۷ دلار در هر ماه)
 • ۴۰۰۰ دلار برای همراهی یکی از اعضای خانواده برای یک دوره ۱۲ ماهه (یا ۳۳۳ دلار در هر ماه)
 • ۵۱۰۰ دلار بیشتر برای هر فرد ۱۸ ساله یا بزرگتر برای یک دوره ۱۲ ماهه (یا ۴۲۵ دلار در هر ماه)
 • ۳۸۰۰ دلار بیشتر برای هر فرد زیر ۱۸ سال برای یک دوره ۱۲ ماهه (یا ۳۱۷ دلار در هر ماه)
 • ۳۰۰۰ دلار بیشتر برای هر یک از اعضای دیگر خانواده برای یک دوره ۱۲ ماهه برای هر فرزند وابسته در هر سنی (و یا ۲۵۵ دلار در هر ماه)
 • ۵۱۲۵ دلار بیشتر برای هر فرد ۱۸ سال یا بزرگتر برای یک دوره ۱۲ ماهه (یا ۴۲۷ دلار در هر ماه)
 • ۱۹۰۳ دلار بیشتر برای هر فرد زیر ۱۸ سال برای یک دوره ۱۲ ماهه (یا ۱۵۹ دلار در هر ماه)

اگر اقداماتی برای کنترل ارز خارجی در کشور شما وجود دارد، باید اثبات کنید که مقامات کنترل ارز اجازه خارج کردن منابع مالی مورد نیاز برای تمام هزینه های شما را داده اند.

 

 1. نامه توضیحات

در برخی موارد، ممکن است بخواهید برای مجوز دانشجویی درخواست دهید، حتی اگر در آن موقع به آن نیاز نداشته باشید. داشتن مجوز تحصیلی مزایایی دارد، حتی اگر به آن نیاز نداشته باشید. در صورت داشتن مجوز تحصیلی معتبر، از مزایای زیر برخوردار می شوید:

 • کار پاره وقت در محوطه کالج یا دانشگاهی که در آن به عنوان دانشجوی تمام وقت ثبت نام نموده اید؛
 • درخواست تمدید ویزای خود از درون کانادا، اگر تصمیم به ادامه تحصیل در کانادا داشته باشید.

اگر پس از اتمام دوره یا مقطع تحصیلی کوتاه مدت خود تصمیم به ادامه تحصیل در یک رشته دیگر داشته باشید، باید از طریق یک دفتر ویزای کانادا در خارج از کانادا برای مجوز تحصیلی درخواست دهید، در صورتی که در حال حاضر این مجوز را ندارید.

اگر بدون نیاز به مجوز تحصیل برای آن درخواست داده اید، باید نامه ای حاوی توضیحات لازم در این خصوص را ضمیمه درخواست خود نمایید. با این نامه به متصدی ویزا اطلاع می دهید که شما اطلاعات کافی در مورد گزینه های موجود دارید.

در پایان موسسه حقوقی ملک پور با تجربه فراوان در امر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا برای شما متقاضی گرامی، شما را کمک و راهنمایی مینماید تا مدارک لازم را برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا  فراهم کنید تا  برای سفر به کانادا آماده شوید. و اطلاعاتی در مورد دوره تحصیلی و چگونگی امکان اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در اختیار شما قرار میدهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا و زندگی و تحصیل در کانادا میتوانید به بخش کانادا در همین سایت مراجعه بفرمایید.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش کانادا می توانید از مشاوره رایگان با وکلای حاذق حقوق بین الملل موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران بهره مند شوید .

Rating: 5
14 پاسخ
 1. احمد گفته:

  سلام من مدرک کاردانی تکنسین فوریت های پزشکی (EMT)رودارم آیا میتونم واسه ادامه تحصیل برای کانادا اقدام کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • a.nouri گفته:

   با سلام
   شرایط سنی شما دارای اهمیت می باشد. در صورتی که گپ تحصیلی زیادی نداشته باشید می توانید اقدام کنید.

   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. نرگس گفته:

  با سلام
  بنده ۴۲ است تازه مدرک فوق لیسانس گرفتم ولی ومدرک زبان ندارم
  وسابقه توی رشته تحصیلیم دارم اما رشتم فنی نیست و زیر شاخه علوم انسانی
  می تونم برای کوآپ پذیرش داشته باشم ?
  با تشکر از کادر محترم شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. دوست عزیز دوره های کوآپ در حال حاضر برای رشته های آی تی، گردشگری، دیجیتال مارکتینگ، طراحی داخلی و هتلداری می باشد و دارای شرایط سنی و گپ تحصیلی خاصی است. جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. بله دوره های کوآپ دارای شرایط خاصی می باشند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام
   بهتر است مدرک زبان ارائه دهید ولی موسسه ما بدون مدرک زبان هم برای شما ویزای تحصیلی کانادا را اخذ می نماید که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ی 49196000-021 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 3. Reza گفته:

  سلام خسته نباشید من دیپلمم رو اینجا گرفتم
  اما میخام واسه ادامه در کانادا تحصیل کنم میخاستم بدونم معدل لازم واسه ثبت نام در دانشگاه های کانادا چنده ؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. حداقل معدل بسته به هر دانشگاه متفاوت است و برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا هرچه معدل شما بالاتر باشد شانس شما بیشتر خواهد بود. برای بررسی شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 4. mie editor2 گفته:

  با سلام. برای اخذ پذیرش علاوه بر معدل شما سایر شرایط مانند مدرک زبان و سن شما باید مورد بررسی قرار گیرد. اطلاع از معدل دقیق شما برای راهنمایی بهتر نیاز است. برای اخذ اطلاعات لطفا شرایط خود را دقیق تر بیان نمایید و یا با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 5. mie editor2 گفته:

  سلام وقت بخیر.من میخواهم برای ارشد مهندسی مواد دانشگاه بریتیش کلمبیااقدام کنم اما مشکلم این است که معدلم بالای ۱۶نیست.یعنی امکان پذیرش من وجود ندارد؟

  پاسخ
 6. علی گفته:

  سلام علی هستم لیسانس مهندسی کشاورزی از دانشگاه شیراز سابقه ی کار یک سال به عنوان مهندس ناظر و یک سال جز سازمان نظام مهندسی و چند سال مدیریت مزرعه سابقه دارم و سی سال سن به زبان انگلیسی هم اشنایی دارم ایا امکان مهاجرت به تورنتو هست برای من ؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.