مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در قبرس

مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی قبرس در هنگام مهاجرت به استونی 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به قبرس و پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ امروزه افراد زیادی وجود دارند که قصد ادامه تحصیل در قبرس و همچنین مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی قبرس برای تحصیل در دانشگاه های قبرس را دارند. قبل از هر چیز باید بدانید مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی قبرس و شرایط اخذ ویزای تحصیلی قبرس و شرایط تحصیل در قبرس برای اخذ اقامت قبرس چیست ؟

مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی قبرس برای هر دوره و مقطع تحصیلی متفاوت بوده و متقاضی می بایست تمامی مدارک را به طور صحیح ارائه نماید تا موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور گردد.

چنانچه پس از مطالعه مطالب مربوط به مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی قبرس با سوالی مواجه شده یا قصد تکمیل اطلاعات داشتید می توانید با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در ارتباط باشید .

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی

برای پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه های قبرس دانشجو می بایست دوره ی دبیرستان را با معدل C  یا بالاتر با موفقیت به اتمام رسانده باشد، دانشجویان بین المللی می بایست مدارک ذیل را سه ماه پیش از آغاز ترم اول به صورت الکترونیکی به آدرس admit@euc.ac.cy ارسال نمایند:
۱-    تکمیل فرم درخواست پذیرش به همراه پرداخت ۵۲ یورو که غیرقابل استرداد می باشد.
۲-    رونوشت از اتمام مقطع دبیرستان به همراه ترجمه رسمی به زبان انگلیسی
۳-    رونوشت پاسپورت و رونوشت کارت شناسایی
۴-    یک قطعه عکس
۵-    اثبات تسلط به زبان انگلیسی
تسلط به زبان انگلیسی برای ورود به دانشگاه های قبرس الزامی نیست و دانشجویانی که زبان مادری شان انگلیسی نیست می بایست در آزمون زبان دانشگاه شرکت نموده و در صورتی که نمره ی آزمون کمتر از حد نصاب دانشگاه باشد، باید در دوره های زبان انگلیسی که توسط خودِ دانشگاه برگزار می گردد شرکت نمایند. البته دانشجویانی که نمره آیلتس ۶٫۵ یا بالاتر یا تافل ۵۵۰ یا IGCSE با رتبه ی C یا بالاتر دارند از شرکت در آزمون زبان دانشگاه و متعاقباً شرکت در کلاس های پیش نیاز زبان انگلیسی معاف هستند.

مدارک مورد نیاز برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های قبرس
دانشجویانی که در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی معتبر موفق به اخذ مدرک کارشناسی شده اند، می توانند برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های قبرس اقدام نمایند. متقاضی می بایست حداقل دو ماه قبل از شروع ترم مدارک ذیل را به دفتر پذیرش ارسال نماید:
۱-    تکمیل فرم درخواست پذیرش به همراه پرداخت ۵۲ یورو که غیرقابل استرداد می باشد.
۲-    ترجمه رسمی از مدرک کارشناسی به زبان انگلیسی با حداقل معدل C
۳-    رونوشت رسمی از ریزنمرات مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی
۴-    رونوشت گذرنامه و کارت شناسایی معتبر
۵-    اثبات تسلط به زبان انگلیسی
۶-    یک توصیه نامه از استاد دانشگاه
۷-    اثبات سابقه کار ( در صورت وجود)
۸-    رونوشت رسمی از اتمام مقطع دبیرستان به زبان انگلیسی
۹-    یک رزومه کاری و تحصیلی
۱۰-    یک قطعه عکس

 

مدارک موردنیاز برای ورود به رشته های پزشکی در دانشگاه های قبرس

متقاضی ورود به رشته های پزشکی می بایست معدل بالای ۹۰ درصد را در دبیرستان اخذ نموده باشد و همچنین باید در کشور خود، دروس شیمی، ریاضی، فیزیک و زیست شناسی را خوانده باشد. همچنین اشخاصی که در رشته های مرتبط با پزشکی، لیسانس اخذ  نموده اند، می توانند در رشته پزشکی ادامه تحصیل دهند. متقاضیان می بایست فرم درخواست پذیرش را به همراه ۵۲ یورو (غیرقابل استرداد) به صورت الکترونیکی به واحد پذیرش ارسال نمایند.
متقاضی ورود به رشته های پزشکی می بایست مدرک آیلتس با نمره ۶٫۵ یا بالاتر و یا مدرک معادل داشته باشد، همچنین می بایست یک توصیه نامه از معلم دبیرستان یا استاد دانشگاه نیز ارائه نماید. چنانچه متقاضی به صورت داوطلبانه در بیمارستان یا مراکز بهداشتی کار نموده باشد این امر برای پذیرش در رشته ی پزشکی در نظر گرفته خواهد شد. پس از بررسی مدارک متقاضی و در صورت واجد شرایط بودنِ فرد، نسبت به انجام مصاحبه با او اقدام می گردد، ممکن است این مصاحبه به صورت آن لاین برگزار گردد، این مصاحبه بسیار جدی و حساس بوده و در آن، از سوابق علمی متقاضی و انگیزه های شخصی برای ادامه تحصیل سوال می شود.
پس از انجام مصاحبه و در صورت موفقیت متقاضی، با درخواست او موافقت شده و دانشجو باید ظرف یک هفته از دریافت موافقت دانشگاه، نسبت به پرداخت شهریه دانشگاه اقدام نماید، شهریه قابل پرداخت ۴۷۵۰ یورو برای یک سال می باشد که بقیه شهریه در سه قسط در ماه های دسامبر، ژانویه و آپریل پرداخت می گردد.

مدارک موردنیاز برای انتقال دانشجو به دانشگاه های قبرس

دانشجویانی که تحصیلات دانشگاهی خود را در جایی دیگر شروع کرده اند و خواستار ورود به دانشگاه های قبرس به عنوان  دانشجویانِ انتقالی  transfer students هستند می بایست پیش از شروع ترم، مدارک ذیل را به صورت الکترونیکی به آدرس  admit@euc.ac.cy ارسال نمایند:
۱-    تکمیل فرم درخواست پذیرش به همراه پرداخت مبلغ ۵۲ یورو که غیرقابل استرداد است.
۲-    ریزنمرات تمام دوران تحصیلی از هر موسسه یا آموزشگاهی که قبلاً در آنجا تحصیل نموده است، اعم از دبیرستان، کالج یا دانشگاه
۳-    توصیفِ رسمی از تمام دروسی که قبلاً در کالج یا دانشگاه تحصیل نموده است به زبان انگلیسی
ارزیابی رسمی مبنی بر انتقال دانشجو به دانشگاه های قبرس تنها زمانی انجام می گیرد که تمامی مدارک فوق به دفتر پذیرش ارائه شده باشد. پس از ارزیابی تمام مدارک دانشجو، دفتر ثبت نام یک اعتبار برای دانشجو صادر می نماید این برگه ی اعتبار جهت ثبت نام دانشجو در دانشگاه های قبرس معتبر می باشد.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا برای دانشجویان بین المللی

کلیه ی دانشجویان بین المللی پس از دریافتِ نامه ی پذیرش از دانشگاه می بایست حداقل سه ماه قبل از آغاز ترم مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا را به اداره مربوطه ارائه نمایند:
۱-    نسخه گواهی شده از سوابق تحصیلی
۲-    نسخه گواهی شده از اتمام مقطع دبیرستان برای دانشجویان کارشناسی
۳-    رونوشت مدرک کارشناسی برای دانشجویان کارشناسی ارشد
۴-    رونوشت مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دانشجویان دکترا
۵-    نسخه ی گواهی شده از گذرنامه معتبر که برای حداقل دو سال اعتبار داشته باشد.
۶-    گواهی عدم سوءپیشینه از مقامات پلیس کشور برای حداکثر شش ماه اخیر
۷-    گواهی سلامتی برای بیماری HIV، هپاتیت ب، هپاتیت  سی و سفلیس و گزارش عکس ایکس ری از قفسه سینه برای بیماری سل. این گواهی ها فقط باید از بیمارستان های دولتی و ۴ ماه قبل از سفر صادر شده باشد.
۸-    نامه تمکن مالی از بانک که نشان دهد دانشجو یا والدین یا سرپرست او قادر به تامین هزینه های تحصیل و زندگی متقاضی می باشند. میزان تمکن مالی باید حداقل ۷۰۰۰ یورو باشد و نامه بانکی شش ماه اخیر لازم است.
قبرس یک از کشورهای مورد علاقه ی بسیاری از هموطنان جهت ادامه تحصیل می باشد و این امر ناشی از وجود دانشگاه های خوب و مورد تایید وزرات علوم در این کشور می باشد، همچنین عامل دیگری چون نزدیکی این کشور با کشور عزیزمان می تواند تحصیل در این کشور را به امری ایده آل تبدیل نماید. این کشور  با وجود برخورداری از استانداردهای زندگی و دانشگاهی اروپایی، هزینه هایی به مراتب کم تر از سایر کشورهای اروپایی داشته و از این جهت فشار زیادی به دانشجو یا خانواده وارد نمی گردد.

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط مهاجرت به قبرس از جمله مهاجرت تحصیلی به قبرس و شرایط تحصیل در قبرس و در نهایت شرایط مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی قبرس و شرایط اخذ ویزای تحصیلی قبرس و بلاخره شرایط اخذ اقامت قبرس به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.