مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی استونی

مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی استونی در هنگام مهاجرت به استونی 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به استونی و پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ امروزه افراد زیادی وجود دارند که قصد ادامه تحصیل در استونی و همچنین مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی استونی برای تحصیل در دانشگاه های استونی را دارند. قبل از هر چیز باید بدانید مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی استونی و شرایط اخذ ویزای تحصیلی استونی برای اخذ اقامت استونی چیست ؟

در این مقاله در مورد مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی استونی صحبت میشود. مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی استونی همانند شرایط این امر در سایر دانشگاه های سایر کشورهای دانشجو پذیر میباشد. این کشور در مورد موضوع فوق, یعنی مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی استونی مراحل دشواری را تعریف ننموده است. اما در بیشتر اوقات افرادی که قصدشان اخذ پذیرش از دانشگاه های استونی میباشد وقتی مشاور یا وکیل ندارند و خود نیز در مورد مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش از استونی اطلاعات کافی ندارند, دچار مشکل شده و شانس خود را برای اخذ پذیرش در این کشور از دست میدهند. در مورد مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی استونی مطالبی را به صورت عمومی در زیر به عرض شریفتان میرسانیم و پس از آن, به شکل تخصصی این موضوع را مورد بررسی قرار میدهیم.

جهت اخذ پذیرش از هر دانشگاهی شرایط کلی و بخصوصی وجود دارد. شرایط کلی در مورد تمام مؤسسات آموزش عالی صدق می­کند. تمام متقاضیان دوره­های تحصیلی دانشگاه­های استونی مستلزم هستند که یک مدرک تحصیلی از کشور مبدأ خود داشته باشند. به علاوه متقاضیان باید مدرک مهارت­های زبان انگلیسی خود را نیز ارائه دهند. تمام آزمون­های بین­المللی مدرک زبان انگلیسی نظیر آیلتس و تافل در دانشگاه­های استونی پذیرفته می­شوند.

هرچند برخی مؤسسات نیز ممکن است به طور مستقل آزمون زبان برگزار کنند. معمولاً حداقل نمره­ی لازم برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد آیلتس ۵٫۵ و تافل ۷۰ است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط بخصوص هر دانشگاه باید به بخش پذیرش وبسایت دانشگاه مورد نظر رجوع کنید. بسته به دانشگاه و دوره­ی مورد نظر ممکن است لازم باشد متقاضیان در آزمون­های ورودی نظیر مصاحبه، نگارش مقاله یا ارائه­ی پورتفولیو نیز شرکت کنند.

نحوه­ی درخواست اخذ پذیرش

مرحله۱

ابتدا می­توانید دوره­ی مورد نظر خود را جهت تحصیل در استونی از وبسایت هر دانشگاهبیابید.

سپس شرایط بخصوص اخذ پذیرش دوره­ی مورد نظر را مطالعه بفرمایید، زیرا هر دانشگاه و هر دوره­ای مستلزم شرایط بخصوصی است.

مرحله۲

در این مرحله موظف هستید که مدارک لازم جهت اخذ پذیرش را تهیه کنید. وقتی می­خواهید درخواست بدهید بسیار مهم است که شرایط ویژه­ی هر کشور را نیز که معمولاً در وبسایت هر دانشگاه ذکر می­شود بررسی کنید و اطمینان یابید که مدارکی که ارائه می­دهید مناسب اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر شما است یا خیر.

اگر همزمان برای چند دوره درخواست می­دهید فراموش نکنید که دوره­ها و دانشگاه­های مختلف شرایط مختلفی را نیز دارا هستند (مدارک، آزمون زبان انگلیسی و نمرات، آزمون­های پذیرش، مصاحبه، پورتفولیو و مقاله و غیره). متقاضیان مقطع دکترا پیش از درخواست اخذ پذیرش موظف هستند که یک استاد راهنمای مناسب برای خود بیابند.

مرحله ۳

درخواست خود را از طریق سیستم پذیرش آنلاین در وبسایت می­توانید انجام دهید.

فقط با یک درخواست می­توانید به چندین دوره و دانشگاه استونی درخواست بدهید. سیستم پذیرش در مراحل درخواست اخذ پذیرش شما را راهنمایی می­کند و هر گونه اطلاعات لازم را از طریق ایمیل به شما ارسال می­نماید.

مرحله ۴

پس از تکمیل کردن درخواست اخذ پذیرش در سیستم آنلاین پذیرش صفحه­ی چاپ شده­ی درخواست آنلاین را به همراه کپی مدارک لازم (آخرین مدرک تحصیلی و مدرک زبان انگلیسی و غیره) را به نخستین دانشگاهی که انتخاب کرده­اید ارسال کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک لازم به وبسایت هر دانشگاه رجوع کنید. حتماً مدارک را زمانی ارسال کنید که پیش از مهلت مقرر اخذ پذیرش به دانشگاه مربوطه برسد.

مرحله ۵

اگر با موفقیت در دانشگاه مورد نظر پذیرفته شوید و پذیرش خود را تائید کنید، دانشگاه مدارک پذیرش را صادر خواهد کرد.

شهریه­ ی تحصیل در دانشگاه­های استونی

مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

شهریه­ی دانشگاه­های مختلف بسته به دوره­ی تحصیلی ممکن است به طرز قابل توجهی متفاوت باشد. به طور کلی شهریه­های دانشگاه­ها برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد سالانه ۱۶۶۰ تا ۷۵۰۰ یورو تخمین زده می­شود (به جز دوره­ی پزشکی که سالانه ۱۱۰۰۰ یورو است).

گران­ترین رشته­ها عبارتند از پزشکی، حقوق، مدیریت کسب و کار و علوم اجتماعی. شهریه­ی برخی دانشگاه­ها برای دانشجویان بین­المللی با دانشجویان اتحادیه اروپا متفاوت است. به علاوه دوره­های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برخی دانشگاه­ها نیز در استونی رایگان است.

مقطع دکترا

تحصیل تمام رشته­های مقطع دکترا در استونی رایگان است.

مهلت اخذ پذیرش تحصیل در دوره­هایی که به زبان انگلیسی تدریس می­شوند برای هر دوره و دانشگاهی متفاوت است.

آکادمی هنر استونی (Estonian Academy of Arts)

مهلت اخذ پذیرش کلیه­ی مقاطع برای تمام کشورها: تا تاریخ سوم ماه مه

آکادمی موسیقی و تئاتر استونی (Estonian Academy of Music and Theatre)

مهلت اخذ پذیرش مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

دوره­ی موسیقی (کارشناسی و کارشناسی ارشد): تا ۱۰ ژوئن

آهنگسازی و اجرای معاصر (کارشناسی ارشد): تا ۳۱ ژانویه

مدیریت فرهنگی (کارشناسی ارشد): تا ۱۰ ژوئن

دوره­های مقطع دکترا برای تمام کشورها: تا سوم ماه ژوئن

مدرسه کسب و کار استونی (Estonian Business School)

مهلت اخذ پذیرش دوره­های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

متقاضیان غیراتحادیه اروپا: ۱۰ آوریل

متقاضیان اتحادیه اروپا (شامل ترکیه، روسیه، گرجستان، اوکراین، بلاروس و کشورهایی که جهت ورود به استونی به ویزا نیازی ندارند): ۱ ژوئیه

مهلت اخذ پیذیرش دوره­های مقطع دکترا

متقاضیان غیراتحادیه اروپا: ۱۰ آوریل

متقاضیان اتحادیه اروپا (شامل ترکیه، روسیه، گرجستان، اوکراین، بلاروس و کشورهایی که جهت ورود به استونی به ویزا نیازی ندارند): ۱ اوت

کالج فناوری اطلاعات استونی (Estonian Information Technology College)

دوره­ی مهندسی امنیت سایبری

کشورهای غیراتحادیه اروپا: ۱۴ آوریل

اتحادیه اروپا، ترکیه، گرجستان، روسیه، اوکراین، بلاروس و کشورهایی که جهت ورود به استونی نیازی به ویزا ندارند (آمریکا، کانادا، استرالیا، ژاپن، برزیل، گوآتمالا، اسرائیل، مکزیک، مقدونیه، کره جنوبی): اول ماه مه

دانشگاه علوم زندگی استونی (Estonian University of Life Sciences)

دوره­های تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

کشورهای غیراتحادیه اروپا: یکم ماه مه

کشورهای اتحادیه اروپا، گرجستان، ترکیه: ۳۱ام ماه مه

دوره­های تحصیلی مقطع دکترا

متقاضیانی که کارشناسی ارشد خود را از خارج از استونی دریافت کرده­اند: ۱ ژوئیه

دانشگاه تالین (Tallinn University)

دوره­های تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

متقاضیان غیراتحادیه اروپا (متقاضیانی که جهت ورود استونی به ویزا نیاز دارند به جز گرجستان، ترکیه، روسیه و اوکراین): ۱۵ آوریل

متقاضیان ترکیه، روسیه، اوکراین و گرجستان: ۱ ژوئن

اتباع اتحادیه اروپا: ۱ ژوئیه

مهلت اخذ پذیرش اتباع فنلاندی و لتونی که مدرک آموزش متوسطه خود را در فنلاند یا لیتوانی دریافت کرده­اند: ۱۵ اوت

دوره­های مقطع دکترا

اتباع غیراتحادیه اروپا (به جز متقاضیان ترکیه، روسیه، اوکراین، گرجستان): ۱۵ آوریل

متقاضیان ترکیه، روسیه، اوکراین، گرجستان: ۱ ژوئن

اتباع اتحادیه اروپا: ۱ ژوئیه

دانشگاه فناوری تالین (Tallinn University of Technology)

دوره­های تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

کشورهای غیراتحادیه اروپا: ۱۴ آوریل

اتحادیه اروپا، ترکیه، گرجستان، روسیه، اوکراین، بلاروس و کشورهایی که جهت ورود به استونی به ویزا نیازی ندارند (آمریکا، کانادا، استرالیا، ژاپن، برزیل، گوآتمالا، اسرائیل، مکزیک، مقدونیه، کره جنوبی): یکم ماه مه

مهلت درخواست پذیرش برای دانشجویان فنلاندی که برای تحصیل در دوره­های مدرسه کسب و کار و حاکمیت درخواست می­دهند (مدیریت کسب و کار بین­الملل، حقوق، روابط بین­الملل و مطالعات اروپایی آسیایی و حاکمیت فناوری): یکم ماه اوت

مقطع دکترا

کشورهای غیراتحادیه اروپا: ۳۱ام ماه مه

کشورهای اتحادیه اروپا: ۴ام ژوئیه

دانشگاه تارتو (University of Tartu)

دوره­های کارشناسی به زبان انگلیسی

تمام کشورها: ۱۵ آوریل

دوره­های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی

تمام کشورها: ۱۵ مارس

دوره­های کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان استونی و دوره­های مقطع دکترا به تمام زبان­ها: ۱ ژوئن

دانشگاه کارآفرینی علوم کاربردی استونی (Estonian Entrepreneurship University of Applied Sciences)

مهلت اخذ پذیرش تمام دوره­ها:

کشورهای غیراتحادیه اروپا: ۱۵ آوریل

کشورهای اتحادیه اروپا: ۱۵ اوت

یوروآکادمی (Euro academy)

مهلت اخذ پذیرش تمام دوره­ها:

اتباع اتحادیه اروپا، بلاروس، گرجستان، روسیه، ترکیه، اوکراین و افرادی که جهت ورود به استونی به ویزا نیازی ندارند (آمریکا، کانادا، استرالیا، ژاپن، برزیل، گوآتمالا، اسرائیل، مکزیک، مقدونیه، کره جنوبی): ۳۰ ام ماه مارس

سایر کشورها: ۲۸ ام فوریه

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط مهاجرت به استونی از جمله مهاجرت تحصیلی به استونی و شرایط تحصیل در استونی و در نهایت شرایط مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی استونی و شرایط اخذ ویزای تحصیلی استونی و بلاخره شرایط اخذ اقامت استونی به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.