مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی ارمنستان

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی ارمنستان در هنگام مهاجرت به ارمنستان 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به ارمنستان و پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ امروزه افراد زیادی وجود دارند که قصد ادامه تحصیل در ارمنستان و همچنین مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی ارمنستان برای تحصیل در دانشگاه های ارمنستان را دارند. قبل از هر چیز باید بدانید مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی ارمنستان و شرایط اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان برای اخذ اقامت ارمنستان چیست ؟

تمامی مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی ارمنستان لازم و ضروری است یا اینکه مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی ارمنستان فقط برای تعدادی از افراد ضروری می باشد. همچنین برای افراد این موضوع خیلی مهم است که بدانند افرادی که قصد تحصیل در ارمنستان را دارند می خواهند بدانند که چقدر زمان جهت تهیه مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی ارمنستان دارند؟ موسسه حقوقی ملک پور شما را در زمینه تحصیل و تهیه مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی ارمنستان راهنمایی خواهد کرد.

اگر به تحصیل در ارمنستان در مقاطع و رشته های مختلف علاقه  مندید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.در این نوشتار سعی شده است که مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در ارمنستان و همچنین شرایط پذیرش در دوره ها و دانشگاه های این کشور مورد بررسی قرار گرفته و همچنین به سوالات بالا پاسخی هر چند کوتاه و مختصر داده شود.

در باره ی ارمنستان:

کشور زیبای ارمنستان یکی از همسایه های  شمالی کشور ایران است که با کشور های آذربایجان,گرجستان و ترکیه نیز همسایه است.پایتخت این کشور ایروان و جمعیت آن کمتر از ۳ میلیون نفر است.

دانشگاه های کشور ارمنستان:

در لیست زیر میتوانید اسامی دانشگاه های کشور ارمنستان را ملاحظه نمایید که در لیست مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته اند:
دانشگاه دولتی ایروان
دانشگاه معماری و شهرسازی ایروان
کنسرواتور موسیقی
آکادمی علوم هنر ایروان
آکادمی علوم ارمنستان
دانشگاه اتحادیه اروپا ارمنستان
دانشگاه فرانسوی ایروان
دانشگاه آمریکایی ارمنستان
دانشگاه پلی تکنیک ارمنستان
دانشگاه کشاورزی
دانشگاه پزشکی ایروان
دانشگاه زبان‌های خارجی ارمنستان
دوره های تحصیلی در کشور ارمنستان و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در هر کدام از این دوره ها:
دوره  های آماده سازی برای ورود به دانشگاه( YSU)
دوره های آماده سازیysu برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های کشور ارمنستان که اهل کشورهای خارجی هستند و میخواهند خود را برای امتحانات ورودی YSU آماده نمایند برگزار میگردد.این  دوره های آماده سازی ورود به دانشگاه  از سال ۱۹۵۶ به بعد همواره  برگزار شده اند. در حال حاضر شهریه هر یک از کلاس های  درسی برای دوره های آماده سازی ورود به دانشگاه که در  دانشگاه دولتی ایروان برگزار میشوند  ۸۰۰۰۰ درام میباشد. برنامه موجود با نیازها و شرایط امتحان های ورودی دانشگاههای دولتی کشور ارمنستان  همخوانی دارند.
طول مدت تحصیل در دوره های آماده سازی ورود به دانشگاه های کشور ارمنستان  یک سال است که از تاریخ اول سپتامبر هر سال تا ۳۰ ژویئه همان سال برگزار میگردد .البته این دوره شامل تعطیلات زمستانی نیز میباشد.
مدارک لازم برای پذیرش در دوره های آمادگی گذراندن آزمون ورودی دانشگاه های کشور ارمنستان YSU و همچنین دوره های دانشگاهی در دانشگاه های دولتی این کشور:

گذرنامه یا شناسنامه فرد متقاضی که میبایست ترجمه رسمی شده و دارای مهر وزارت امور خارجه و دادگستری جکهوری اسلامی ایران باشد
گواهی فراغت از تحصیل یا مدرکی از یک مرکز آموزش عالی مانند دانشگاه (انواع دانشگاه های مختلف ایران مانند آزاد,علمی کاربری,پیام نور,فراگیر و…مورد تایید میباشند)
برای مقطع تحصیلی لیسانس مدرک اتمام دوره ی دیپلم و پیانشگاهی به انضمام ریز نمرات دوره دیپلم و پیش دانشگاهی.
برای مقطع تحصیلی فوق لیسانس مدرک تحصیلی دیپلم به انضمام ریز نمرات به علاوه ی مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی به انضمام ریز نمرات به انضمام مدرک تحصیلی لیسانس به انضمام ریز نمرات مورد نیاز میباشد.
برای مقطع تحصیل  دکتری مدرک تحصیلی لیسانس به انضمام ریز نمرات به علاوه مدرک تحصیلی فوق لیسانس به انضمام ریز نمرات مورد نیاز میباشد که البته در برخی موارد نادر برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری مدرک دیپلم به انضمام ریز نمرات و همچنین مدرک پیش دانشگاهی  به انضمام ریز نمرات نیز مورد نیاز میباشد.گفتنی است که کلیه مدارک فوق میبایست ترجمه رسمی شده و به تایید وزارت امور خارجه و دادگستری جمهوری اسلامی ایران برسند.
دو قطعه عکس ۴*۳ رنگی (با شرایط عکس پاسپورت)
مدارک مورد نیاز برای درخواست تحصیل در YSU توسط متقاضیان خارجی(فرم درخواست که باید توسط خود متقاضی و هماهنگ با اطلاعات مندرج در پارپورت متقاضی پر شود)
نامه درخواست خطاب به رئیس دانشگاه که در آن تخصص و رزومه فرد متقاضی باید ذکر گردد.این مدرک چیزی شبیه به SOP و یا همان انگیزه نامه و یا هدف نامه است.
فتوکپی تأیید شده مدارک تحصیلی و ریزنمرات شخص متقاضی که میبایست به زبان انگلیسی ترجمه شده و به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران رسیده باشند.
مدارک  انجام معاینات پزشکی و عدم ابتلا به ایدز(این مدارک میبایست توسط یک پزشک ایرانی واجد شرایط و دارنده شماره پروانه نظام پزشکی ایران تهیه و تایید شده باشد) و بعد از آن ترجمه رسمی شده و به تایید وزارت امور خارجه و دادگستری جمهوری اسلامی ایران رسیده باشد.
اسکن و یا فوتوکپی رنگی پاسپورت متقاضی که حداقل دارای ۶ ماه اعتبار است.برای مدرک پاسپورت نیازی به ترجمه و یا تاییدات دادگستری و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نمیباشد.
شناسنامه فرد متقاضی نیز میبایست ترجمه رسمی شود(ممهور به مهر وزارت امور خارجه و دادگستری جمهوری اسلامی ایران باشد)
افرادی که مایلند دوره های ۱ تا ۲ ساله تحصیلات تکمیلی را در این کشور بگذرانند و مدرک کاندیدای علمی PHD 3 ساله را نیز اخذ کنند علاوه بر مدارک فوق میبایست مدارک زیر را نیز تهیه کنند:
زمینه تحصیلی  و یک پروپوزال  برای پایان نامه آتی خود که در آن عنوان پایان نامه خود و زمینه ای را که مایلند در مقطع بعدی در آن تحصیل و تحقیق کنند ذکر شده باشد.
مقالات داخلی و خارجی که در طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از آنها  منتشر شده است به همراه خلاصه موضوعی از آنها .این مقالات باید حداقل ۲ مورد باشند.
مدارکی که ذکر شد میبایست توسط سفارت کشور ارمنستان و همچنین وزارت امور خارجه و دادگستری جمهوری اسلامی ایران نیز تایید گردند.
این دسته از مدارک میتوانند به زبان های ارمنی ,انگلیسی و یا روسی ترجمه رسمی شوند.

قابل توجه دارندگان مدرک فوق دیپلم در ایران:

اشخاصی که در ایران  دارای مدرک فوق دیپلم هستند به دلیل اینکه در برخی رشته ها مقطع کاردانی به کارشناسی وجود ندارد باید دوره های کالج را گذرانده و بعد از آن واحدهای کاردانی را به دانشگاه ارائه دهند تا برخی  از واحدهای گذرانده شده در ایران بر اساس تشخیص دانشگاه ارزیابی شوند. برای رشته های الکترونیک ، کامپیوتر ، مخابرات ، قدرت ، مکانیک ، نقشه کشی و نقشه برداری و عمران  امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی  از کاردانی به کارشناسی در مدت ۳ سال نیز وجود خواهد داشت.

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط مهاجرت به ارمنستان از جمله مهاجرت تحصیلی به ارمنستان و شرایط تحصیل در ارمنستان و در نهایت شرایط مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی ارمنستان و شرایط اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان و بلاخره شرایط اخذ اقامت ارمنستان به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

6 پاسخ
 1. پارسا گفته:

  با سلام و عرض ادب
  بنده مایل به تحصیل در رشته ی کنسرواتوار موسیقی هستم ولی متاسفانه دیپلم تجربی دارم.فکر میکنید امکانش باشه؟!
  سوال بعدی اینه که برای تحصیل در ارمنستان باید ویزای تحصیلی صادر بشه؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 2. حسینی گفته:

  با سلام من دانشجوی ارشد مدیریت هستم مدرک زبان ندارم معدلم 17.26 و در حال دفاع پایان نامه هستم میخواستم ببینم شرایط برای پذیرش در مقطع دکترا چطور هست ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار نیازمند اطلاعات جزیی تری از شما میباشیم
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. رامین قاسمی گفته:

  سلام و وقت بخیر
  بنده در حال حاضر دانشجوی رشته رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تبریز هستم ( کارشناسی )
  قصد ندارم طرح اجباری رو بگذرونم
  و میخوام برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا ( بعد از طی کردن دوره ارشد در ایران) اقدام کنم و یکی از مدارک اون دریافت ریزنمرات با ترجمه رسمی و مهر وزارت امور خارجه و داد گستری می باشد
  سوال من اینه :
  بنده که نمیخوام سربازی برم و نمیخوام طرح رو برم چطور میتونم با دریافت ریزنمرات و ارسال اون به دانشگاه مقصد پذیرش رو بگیرم ( تاکید من روی فول فاند هست )
  خیلی ضروریه
  ممنون میشم کمک کنید.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب دوست گرامی شما میتوانید دانشگاه را راضی بفرمایید که بنا بر یک بخش نامه مرتبط با این موضوع با پرداخت هزینه ای مدرک خود را آزاد نمایید . در غیر اینصورت متاسفانه قانون هیچ راه حلی برای شما تعریف نکرده است .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.