مدارک لازم برای ویزای کار در تاجیکستان

مدارک لازم برای ویزای کار در تاجیکستان و شرایط کار در تاجیکستان ۲۰۱۷ چیست؟ آیا قصد مهاجرت کاری به کشور تاجیکستان را دارید و از مدارک لازم برای ویزای کار در تاجیکستان اطلاع ندارید؟ آیا از شرایط ویزای کار در تاجیکستان و مدارک لازم برای ویزای کار در تاجیکستان مطلع اید؟ شرایط اخذ ویزای کار تاجیکستان و مدارک لازم برای ویزای کار در تاجیکستان چیست؟ آیا قوانین و مقررات مهاجرت کاری به تاجیکستان و مدارک لازم برای ویزای کار در تاجیکستان را می دانید؟ چه مدارکی برای ویزای کار در تاجیکستان مورد نیاز است؟ ایا برای جستجوی کار در تاجیکستان می توانید همسر و فرزندان خود را همرا ببرید؟ لیست مشاغل مورد نیاز کشور تاجیکستان چیست؟ شرایط  اخذ کارت اشتغال تاجیکستان چیست ؟ ویزای کار  از زمان صدور تا چه مدت معتبراست ؟ چنانچه شما از جمله کسانی هستید که در خصوص مهاجرت کاری به تاجیکستان سوالاتی دارید این مقاله را مطالعه فرمایید. در این مقاله سعی شده تا بازار کار کشور تاجیکستان و شرایط و مدرک مورد نیاز ویزای کار مورد بررسی کارشناسی قرار بگیرد.

 

معرفی کشور تاجیکستان

تاجیکِستان  کشوری کوهستانی و محصور در خشکی است که با حدود ۸ میلیون نفر جمعیت در سال ۲۰۱۳ میلادی و مساحتی بالغ بر ۱۴۳٬۱۰۰ مترکیلومربع (۵۵٬۳۰۰ مایل‌مربع) در آسیای مرکزی قرار دارد. این کشور با افغانستان از جنوب، ازبکستان از غرب، قرقیزستان از شمال، و جمهوری خلق چین از شرق، مرز مشترک دارد. اکثریت ۸ میلیون جمعیت تاجیکستان را تاجیک‌ها تشکیل می‌شوند که به زبان فارسی تاجیکی سخن می‌گویند. بسیاری از تاجیکستانی‌ها به زبان روسی نیز به ‌مثابه زبان دوم تسلط دارند. حدود ۹۳٪ تاجیکستان را رشته‌کوه‌های بلند منشعب از تیان‌شان، پامیر و آلای دربر گرفته‌است.

سرزمینی که امروزه تاجیکستان نامیده می‌شود، پیش‌تر وطنِ فرهنگ‌های باستانی متعددی بوده‌است. پادشاهان و حکومت‌هایی همچون شاهنشاهی هخامنشی، شاهنشاهی ساسانی، سامانیان، امپراتوری مغول، تیموریان، امپراتوری روسیه، و اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی نیز بر این سرزمین سلطه داشتند. سرانجام پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ میلادی، تاجیکستان مستقل شد ولی بلافاصله درگیر جنگی داخلی گردید که از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۷ به‌طول انجامید. این کشور دارای یک اقتصاد گذار است که شدیداً به کمک‌های مالی و تولیدات آلومینیم و پنبه وابسته است. تولید ات تاجیکستان شامل طلا- پنبه – آلمینیوم – سنگهای قیمتی و یاقوت و لعل بدخشان- ابریشم – صنایع دستی  و میوه میباشد . واحد پول کشور تاجیکستان سامانی است. تقریبا نود درصد مردم کشور تاجیکستان پیرو دین مبین اسلام میباشند و اکثریت آن یعنی تقریبا ۸۵% آنان مسلمان سنی هستند.

کار در تاجیکستان

تاجیکستان دراری اقتصادی پویا و قوی نیست. در حال حاضر موقعیت اقتصادی کشور تاجیکستان بسیار بی ثبات میباشد که بخش عمده‌ای از علل آن به دلیل زیرساخت‌های ضعیف کشور تاجیکستان می باشد. طبق گزارشات بانک جهانی نرخ بیکاری در تاجیکستان در طول ۱۰ سال گذشته در حدود ۱۱ تا ۱۲ درصد در نوسان بوده است. نرخ بیکاری در تاجیکستان در سال ۲۰۱۶ در حدود ۱۰٫۸۲ ( ده و هشتاد و دو صدم درصد) بوده است لذا کشور تاجیکستان بیشتر به عنوان صادر کننده نیروی کار شناخته می شود تا کشوری که مهاجرین کاری از کشورهای دیگر جهت یافتن کار به تاجیکستان مراجعه کنند.  در سال ۲۰۰۸ حدود ۸۰۰۰۰۰ نیروی کار کشور تاجیکستان در روسیه مشغول بوده اند. با توجه به سخت تر شدن قوانین روسیه جهت مهاجرین کاری، مهاجرت شهروندان تاجیک به روسیه کاهش پیدا کرده و  مطابق گزارشات منتشر شده در سال تعداد در سال ۲۰۱۳ به ۵۰۰۰۰۰ نفر کاهش پیدا کرده است. بنابراین کشور تاجیکستان مقصد مناسبی برای یافتن کار نیست. سطح دستمزدها در این کشور بسیار پایین بوده و  در حدود ۱۵۰ الی ۲۰۰ دلار آمریکا در ماه می باشد.

با توجه به موارد فوق کشور تاجیکستان مناسب برای افرادی است که قصد سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کاری را در تاجیکستان دارند و در این خصوص کشور تاجیکستان هم از ورود سرمایه گذاران کشورهای دیگر استقبال می کند. با توجه به این موضوع که فضای زیاد و مکان مناسب کارخانه های بسیاری در کشور تاجیکستان موجود میباشد ولی بدلیل کمبود سرمایه راه اندازی کارخانجات تعطیل می باشند  که با سرمایه اندکی می توان آنها را راه اندازی نمود و سود ده هم خواهد بود ، علی الخصوص در بخش خوراک و تغذیه.

بیزینس هایی همچون تاسیس مرغداری و گاو داری یا پرورش ماهی و آبزیان خوراکی ، و همچنین کشاورزی بازدهی خوبی خوهد داشت ، از نظر فراوانی آب و امکانات اصلی و اولیه جهت انجام این کارها عالی است. در باب سر مایه گذاری ایرانیان نیز بدلیل هم زبانی با تاجیک ها و نزدیکی زبان بین مردم این دو کشور ، تاجران ایرانی در انجام تجارت با تاجیکستان موفق میباشند  البته باید حسن رفتار مردم تاجیکستان با ایرانیان را نیز در نظر گرفت که برای ایرانیان بسیار احترام قائل هستند .

بنابراین در این مقاله به مدارک لازم برای ویزای سرمایه گذاری در تاجیکستان می پردازیم. لازم به ذکر است کشور تاجیکستان برای اغلب کشورها ویزای الکترونیکی صادر می نماید و همچنین امکان صدور ویزا برای شهروندان سایر کشورها در فرودگاه دوشنبه کشور تاجیکستان وجود دارد. جهت انجام فعالیتهای کاری در تاجیکستان سه نوع ویزا صادر می گردد: ویزای سرمایه گذاری، ویزای تجاری و ویزای کاری. ویزای تجاری در ابتدا به مدت یک سال صادر می گردد و قابلیت تمدید به مدت یکسال دیگر هم دارد. . در صورتیکه هدف سرمایه گذاری در تاجیکستان باشد ویزای سرمایه گذاری در ابتدا  به مدت ۲ سال صادر می شود.ویزای کار در صورت عدم داشتن قرارداد کاری با شرکتهای فعال در تاجیکستان، در ابتدا برای مدت ۳ ماه صادر می شود اما پس از یافتن کار قابلیت تمدید داشته و به مدت زمان قرارداد کاری تمدید خواهد شد. پس از یافتن کار امکان بردن همراهان به تاجیکستان  نیز وجود دارد.

 

مدارک لازم برای ویزای کار

  • پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ خروج
  • دو قطعه عکس پاسپورتی
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
  • ثبت نام در سیستم OVIR ( OVIR اداره ثبت نام اتباع خارجی است که در صورت اقامت بشتر از ۳ روز در کشور تاجیکستان اطلاعات شخص باید در این سیستم ثبت شود)
  • محل اقامت در تاجیکستان

 

این مقاله در خصوص مدارک لازم برای ویزای کار در تاجیکستان نگارش شده تا شما با شرایط مهاجرت کاری به تاجیکستان  آشنا شوید. به طور کلی کسب اقامت از طریق ویزای کار یکی از روشهای مهاجرت به کشور تاجیکستان می باشد. امید است مقاله فوق پاسخ برخی از پرسش های شما را داده باشد. با توجه به مواردی که در خصوص مهاجرت کاری به تاجیکستان مطرح شد و به جهت اهمیت بالای مقوله مهاجرت کاری به تاجیکستان پیشنهاد می گردد متقاضیان به وکیل مهاجرت به تاجیکستان مراجعه و در خصوص فرایند و مدارک لازم برای اخذ ویزا ی کاری مشاوره تخصصی اخذ نمایند.

موسسه حقوقی ملک پور بزرگترین و معتبر ترین موسسه حقوقی در خاورمیانه همواره بانک اطلاعاتی گسترده ای در رابطه با موضوع مهاجرت کاری به اروپا و آمریکا و کانادا و استرالیا و کشورهای آسیایی و تمامی مسائل حقوقی و مهاجرتی از جمله مهاجرت تحصیلی ، مهاجرت کاری و . . . بوده ، لذا شما عزیزان می توانید در صورت هر گونه سوال در رابطه با مهاجرت کاری به تاجیکستان و یا مدارک لازم برای ویزای کار در تاجیکستان و مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری و اخذ اقامت دائم در اروپا ، با دفتر وین موسسه حقوقی ملک پور و یا با تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در ایران تماس حاصل نموده و از طریق مشاورین و کارشناسان حقوقی و وکلای رسمی این دفاتر به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.