مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین در هنگام مهاجرت به چین 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به چین و پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ امروزه افراد زیادی وجود دارند که قصد ادامه تحصیل در چین و همچنین مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین برای تحصیل در دانشگاه های چین را دارند. قبل از هر چیز باید بدانید مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین و شرایط اخذ ویزای تحصیلی چین چیست ؟

تحصیل در چین یکی از راه های ورود به کشور چین می باشد. باید دید مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین چیست؟ ایا همه ی افراد می توانند مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین را تهیه نمایند؟ مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین تقریبا برای همه افراد مقدور می باشد. اما در جریان باشید مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین باید به موقع و زمان خودش اماده باشد. بهتر است بدانید در پروسه ی تحصیل در چین، از مهمترین گزینه ها در پروسه ی تحصیلی مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین می باشد.

موسسه حقوقی ملک پور شما را در زمینه تحصیل در چین و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین راهنمایی خواهد کرد تا شما عزیزان بتوانید با مشاوره از وکلا و حقوقدانان اطلاعات لازمه را کسب نمایید.

ویزاهای دانشجویی در کشور چین به دو دسته تقسیم می شود:

ویزای x1 و ویزای x2

ویزای x1 به افرادی ارائه می‌شود که برای کسب اطلاعات، ادامه تحصیل، مطالعات پیشرفته به افراد داده می شود این ویزا برای مدت بیش از شش ماه صادر می شود. در واقع به افرادی ارائه می‌شود که قصد ادامه تحصیل برای بیش از ۶ ماه را در کشور چین دارند. اما ویزای x2 به افرادی ارائه می‌شود که قصد ادامه تحصیل در کشور را برای کمتر از ۶ ماه دارند. در واقع افرادی که بیش از ۱۸۰ روز قصد تحصیل دارند ویزای X1 را دریافت می نمایند اما افرادی که برای مدت کوتاه و کمتر از ۱۸۰ روز قصد ادامه تحصیل و یا قصد طی کردن دوره ی اموزشی کوتاه مدت را دارند باید ویزای X2 را دریافت نمایند.

نوع دیگری از ویزا در کشور چین به نام ویزای D وجود دارد که به قصد صادرات همیشگی به فرد متقاضی ارائه می شود.

برای پذیرش از دانشگاههای چین باید فرم jw201 و jw202 و نامه پذیرش را ارسال نمایید.

افرادی که با ویزای x1 وارد کشور چین می شوند اجازه کار full time ندارند اما اجازه کار پاره وقت به این افراد داده می‌شود.

افرادی که با ویزای x1 وارد کشور می‌شوند برای اجازه اقامت موقت باید از اداره امنیت عمومی ظرف مدت ۳۰ روز باید اجازه دریافت کنند. این اجازه اقامت از ۱۸۰ روز تا ۵ سال صادر می شود. اما دارندگان ویزای x2 باید به مدت تحصیل و کار مورد نظر اجازه ماندن دریافت کنند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین:

در باب مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین؛ گذرنامه فرد متقاضی البته در نظر داشته باشید گذرنامه افراد باید بیشتر از ۶ ماه اعتبار داشته باشد( شما عزیزان در نظر داشته باشید این مدت ۶ ماه از زمان ارسال ویزا می باشد و باید دقت لازم و کافی را در این زمینه داشته باشید.)

فرم پذیرش اصلی از دانشگاه ( در نظر داشته باشید امروزه انتخاب دانشگاه در پروسه ویزای شما بسیار تاثیرگذار است اگر دانشگاه شما معتبر نباشد شما در پروسه ویزا با مشکل مواجه خواهید شد اما اگر می‌خواهید این ریسک را در پروسه ویزا کم کنید باید از دانشگاهی پذیرش بگیرید که از نظر سفارت اعتبار قانونی داشته باشد. )

گواهی فارغ التحصیلی (فرد باید تمامی مدارک تحصیلی خود را به زبان انگلیسی و یا چینی ترجمه نماید. )

افرادی که تمایل به تحصیل در مقطع پزشکی را دارند باید یک مدرک مبنی بر کارآموزی نزد یک پزشک را ارائه نمایند. یا فرد می تواند یک نامه پذیرش از دانشگاه پزشکی در کشور خود را ارائه نماید.

در نظر داشته باشید افراد باید تمامی مدارک خود را شخصا به سفارت ارائه نمایند اما در صورتی که برای فرد مقدور نباشد می توانند از طریق یک آژانس مسافرتی یا سازمان‌های معتبر این کار را پیگیری نمایند.

سوالی که ممکن است برای افراد ایجاد شود این است که زمان اخذ پذیرش از کشور چقدر میباشد؟

زمان صدور برای اخذ پذیرش ۴ روز کاری میباشد البته خدمات و سرویس های ویژه ای هم در این زمینه وجود دارند که شما را به صورت فورس به مدت دو یا سه روز کاری انجام خواهند داد.

پیرو مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین؛ سیستم Cucas سیستم نرم افزار اینترنتی برای افراد بین المللی است که قصد ارائه مدرک را دارند بعد از پر کردن فرم مخصوص دو تا چهار هفته باید برای تایید مدارک شان منتظر بمانند همچنین می توانید از طریق این سیستم وضعیت خود را به صورت آنلاین چک نمایید.

افرادی که زیر سن قانونی هستند باید یک گواهی محضری و رسمی به عنوان ضامن ارائه نمایند. این گواهی به سفارت چین جهت تایید ارسال خواهد شد. در این گواهی فرد باید ضمانت را به طور قطعی اعلام نماید و این ضمانت مورد تایید سفارت قرار گیرد.

از دیگر مدارک مورد نیاز ارائه تمکن مالی فرد است. همانطور که می دانید برای ورود به کشورهای دیگر قبل از رفتن به سفارت و قبل از وارد شدن به کشور حتما باید مدارک مالی خود را کامل نمایید. شخص باید تمکن مالی خود را به میزان تحصیل و هزینه ی زندگی در یک دوره ی یک ساله را نشان دهد. در واقع به سفارت نشان دهد که می تواند خود را از لحاظ مالی در یک سال تامین نماید.

ارائه ی رزومه ی کامل از متقاضی یکی از مهمترین مواردی است که در پروسه ی تحصیل در چین به شما عزیزان کمک خواهد کرد ارائه ی یک رزومه کامل می باشد. رزومه ی شما در پروسه ی پذیرش و اخذ ویزا بسیار حائز اهمیت می باشد.

ارائه ی توصیه نامه و یا recommendation letter از دیگر موارد در مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیل در چین می باشد. بعضی از دانشگاه ها برای ارائه ی پذیرش و قبول دانشجو یک یا دو توصیه نامه نیاز دارند. در واقع منظور از توصیه نامه تایید و قبول دانشجو از طرف استاد می باشد. در این توصیه نامه تایید استاد مبنی بر فعالیت فرد، شخصیت، روحیه ی تیمی، رهبری و توانایی های متقاضی ذکر خواهد شد.

شرایط و مدرک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع لیسانس:

گذرنامه معتبر که در بالا برای شما توضیح داده شده است.

از سن ۱۸ تا ۳۰ سالگی دانشجو را پذیرا هستند.

ارائه ی مدرک دیپلم ۱۲ ساله

ارائه ی مدرک زبان چینی. در اکثر کشورها مقطع لیسانس به زبان خود ان کشور می باشد. البته افرادی که از کشورهای انگلیسی زبان وارد کشور می شوند با یک تست امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای این افراد فراهم می شود.

شرایط و مدرک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس:

گذرنامه معتبر

متقاضی تا سن حدودا ۴۰ سال می تواند اقدام نماید.

ارائه ی مدرک دیپلم ۱۲ ساله و همچنین ارائه ی مدرک کارشناسی از دانشگاه های معتبر

ارائه مدرک زبان چینی و یا ارائه ی مدرک ایلتس ۵٫۵ به بالا و یا تافل ۵۵۰

شرایط و مدرک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع دکترا:

گذرنامه معتبر

متقاضی تا سن ۴۰ سال و یا حتی در بعضی موارد بیشتر از سن ۴۰ سال می تواند اقدام نماید.

ارائه ی مدرک دیپلم+ کارشناسی+ کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر

ارائه ی مدرک زبان قوی (در واقع افراد باید مهارت بالایی در ارائه ی مدرک زبان داشته باشند.)

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط مهاجرت به چین از جمله مهاجرت تحصیلی به چین و شرایط تحصیل در چین و در نهایت شرایط مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین و شرایط اخذ ویزای تحصیلی چین و بلاخره شرایط اخذ اقامت چین به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.