مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری ایرلند

مهاجرت به ایرلند ، مهاجرت کاری به ایرلند ، شرایط کار در ایرلند ، مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری ایرلند، ویزای کاری ایرلند، وکیل مهاجرت به ایرلند

چگونه می توانم مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری ایرلند فراهم کنم؟ تهییه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری ایرلند چه مراحلی دارد؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری ایرلند چیست؟ چگونه می توانم اطلاعات بیشتری در مورد مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری ایرلند بدست بیاورم؟ مجوز کار ایرلند همان مجوز اشتغال است که اجازه می دهد تا شهروند غیر اتحادیه اروپا به طور قانونی در ایرلند برای یک کارفرما و در یک شغل خاص کار کنند. مجوز کار در ابتدا به مدت دو سال اعطا می شود.

مشخصات کارفرما

در باب مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری ایرلند؛ برای اینکه واجد شرایط اجازه کار ایرلند باشید، پیشنهاد کاری شما باید از طرف یک کارفرمای مشغول کار در ایرلند باشد. حداقل ۵۰٪ از کارکنان باید اتباع منطقه اقتصادی اروپا (EEA) باشند، مگر این که شرکت به تازگی راه اندازی شده باشد. گاهی نیاز است تعدادی از اتباع منطقه اقتصادی اروپا در آن شرکت ایرلندی شاغل باشند. معافیت در این موارد برای شرکت های به تازگی راه اندازی شده اعمال می شود.

کسانی که باید درخواست دهند

کارمند یا کارفرما هر دو می توانند برای ویزای کار ایرلند درخواست دهند، و درخواست باید شامل شواهدی باشد مبنی بر این که امکان یافتن هیچ شهروند واجد شرایطی در منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس برای پر کردن آن موقعیت نبوده است.

شرایط دستمزدی مجوز کار ایرلند

موقعیت های شغلی که حقوق آن بالای ۳۰۰۰۰ یورو باشد، واجد شرایط مجوز کار می باشد. در شرایط استثنایی، اجازه کار همچنین ممکن است در صورتی که حقوق کمتر از ۳۰۰۰۰ یورو باشد، در مورد فارغ التحصیلان واجد شرایط از غیر منطقه اقتصادی اروپا  و متقاضیان مسلط به یک زبان غیر منطقه اقتصادی اروپا ، در شرکت های تحت پشتیبانی رسمی سازمان های توسعه شرکت های دولتی مد نظر قرار گیرد.

علاوه بر اخذ ویزای کار ایرلند، موسسه می تواند به شما در سازماندهی مراحل مورد نیاز برای شروع کار و زندگی در ایرلند کمک کند.

  1. چه هنگام می توانید درخواست دهید

شما می توانید برای ویزای کار (مجوز و غیره) پس از دریافت اجازه اشتغال خود از وزارت مشاغل، سرمایه گذاری و نوآوری (DJEI) درخواست دهید.

انواع مختلفی از مجوز اشتغال از جمله مجوز اشتغال مهارت های مهم و اجازه کار از طرف DJEI صادر می شود. DJEI به زودی سری جدیدی از مجوز اشتغال معرفی خواهد کرد. نوع ویزای مناسب برای دارنده هر نوع مجوز اشتغال صادر شده توسط DJEI ویزای اشتغال است.

شما می توانید برای ویزای اشتغال تا ۳ ماه قبل از تاریخ سفر خود به ایرلند درخواست دهید.

اگر قبل از سفر به ایرلند و مهاجرت به ایرلند از یک ایالت دیگر بازدید می کنید، باید ویزای مربوط به آن ایالت را در گذرنامه خود قبل از درخواست برای ویزای ایرلند داشته باشید.

به طور کلی، اتباع غیر منطقه اقتصادی اروپا  باید برای کار در ایرلند مجوز اشتغال داشته باشند. اتباع منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس به مجوز کار نیاز ندارد. با توجه به قوانین ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۴ مجوز اشتغال، تعداد ۹ نوع مجوز اشتغال از جمله مجوز اشتغال عمومی، مجوز اشتغال مهارت های مهم و مجوز اشتغال بستگان / شریک / همسر وجود دارد.

پیرو مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری ایرلند، از تاریخ ۱ اکتبر ۲۰۱۴، قانون ۲۰۱۴ مجوز اشتغال (اصلاحیه) موجب تغییراتی در سیستم مجوز اشتغال قبلی شده است. در حال حاضر ۹ نوع مجوز کار مختلف با فرم درخواست جدید برای هر نوع ویزا و تغییراتی در معیارهای صدور مجوز اشتغال وجود دارد. همچنین طبق این قانون فرد خارجی بدون مجوز اشتغال، که تمام مراحل لازم را برای دریافت آن طی نموده است، می تواند علیه کارفرمای خود برای جبران کار انجام شده و یا خدمات ارائه شده اقدام مدنی انجام دهد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار ایرلند:

  1. پاسپورت متقاضی
  2. کلیه مدارک تحصیلی شامل (مدرک دکترا و ریز نمرات ،مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات ،مدرک لیسانس و ریز نمرات )
  1. مدرک زبان انگلیسی در صورتی که مدرک شما زبان انگلیسی باشد IELTS 6.5 به بالا مورد نیاز است.
  2. رزومه معتبر
  3. سند ازدواج یا سند طلاق (در صورت وجود )

قوانین کار در ایرلند

در باب مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری ایرلند، مجوز اشتغال عمومی از طرف وزارت مشاغل، سرمایه گذاری و نوآوری صادر می شود. کارفرما یا کارمند می توانند برای اجازه کار درخواست دهند که باید بر اساس پیشنهاد کاری کارفرما باشد. مجوز برای کارمند صادر می شود و شامل بیان حقوق و اختیارات کارمند می شود. یک کارمند با مجوز اشتغال تمام حقوق اشتغال شهروندان ایرلندی و یا منطقه اقتصادی اروپا را در مدت اعتبار مجوز اشتغال دارد.

به طور کلی درخواست برای مجوز عمومی اشتغال باید حقوق سالانه حداقل ۳۰۰۰۰ یورو داشته باشد. دستمزد شامل دستمزد کار و بیمه خدمات درمانی می شود.

ارائه درخواست برای مشاغلی با حقوق سالانه ۲۷۰۰۰ یورو معمولاً به صورت استثنایی در موارد زیر در نظر گرفته می شود:

دانشجویان غیر منطقه اقتصادی اروپا  که در ۱۲ ماه گذشته از یک موسسه سطح سوم ایرلندی فارغ التحصیل شده اند، و پیشنهاد یکی از موقعیت های موجود در فهرست مشاغل دارای مهارت های مهم را داشته باشند.

دانشجویان غیر منطقه اقتصادی اروپا  که در ۱۲ ماه گذشته از یک موسسه سطح سوم در خارج از کشور فارغ التحصیل شده اند، و پیشنهاد کار به عنوان متخصص فناوری اطلاعات و ارتباطات از فهرست مشاغل دارای مهارت های مهم را داشته باشند.

درخواست برای پشتیبانی فنی و یا فروش با تسلط به یک زبان غیر منطقه اقتصادی اروپا  برای شرکت هایی که در پی حمایت سازمان های توسعه شرکت های دولتی هستند.

* پرداخت سالانه هنگام تقاضا برای تمدید مجوز باید ۳۰۰۰۰  یورو باشد.

اتباع غیر منطقه اقتصادی اروپا  دارای اجازه اقامت با مهر ۱، A1، ۲، A2 یا ۳ می توانند برای اجازه اشتغال عمومی درخواست دهند، به شرطی که شغل مورد نظر در فهرست مشاغل فاقد شرایط لازم نباشد.

پیشنهاد کار

شما باید شرایط، مهارت ها و تجربه مورد نیاز برای این کار را داشته باشد. شما باید به طور مستقیم برای آن کار استخدام شده و حقوق شما توسط کارفرمای شما پرداخت شود. درخواست اجازه عمومی اشتغال از سازمان های کاریابی و واسطه های دیگر قابل قبول نیست. کارفرما باید در ایرلند تجارت کند و درآمد آن در اداره ثبت شرکت ها ثبت شده باشد. کارفرمای شما نمی تواند هزینه های استخدام را از حقوق شما کسر کند و یا اسناد شخصی شما را نزد خود نگه دارد.

مجوز عمومی اشتغال برای شرکت هایی صادر نمی شود که در آن اعطای مجوز به معنی آن است که بیش از ۵۰ درصد از کارکنان آن اتباع غیر منطقه اقتصادی اروپا  باشند. با این حال، این شرط ممکن است در مورد شرکت های به تازگی راه اندازی شده و یا زمانی که متقاضی مورد نظر تنها کارمند شرکت باشد، اعمال نشود.

در پایان لازم به یادآوری است که مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری ایرلند و همچنین پروسه حقوقی مهاجرت و اقامت بسیار حساس بوده و گاهی یک اشتباه کوچک میتواند منجر به ردی ویزا گردد. از این رو توصیه می کنیم با گرفتن مشاوره صحیح و حقوقی از وکلا موسسه حقوقی ملک پور شانس پرونده خود را بررسی کرده و با  انتخاب درست، آینده خود را بیمه نمائید.
اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

 

نگارنده: مریم نظری

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.