مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری روسیه

آیا شرایط و قوانین کار و زندگی در روسیه را می دانید؟ در باب ویزای کاری روسیه و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری روسیه اطلاعات کافی دارید؟

آیا با راه های کاریابی در روسیه آشنایی دارید؟ آیا تمایل دارید جهت اخذ ویزای کاری روسیه اقدام نمایید ولی در باب مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری روسیه اطلاعات کافی ندارید؟

در مقاله ی حاضر تمام سعی ما بر این است که اطلاعات مفید و کاملی را در مورد قوانین و شرایط کار در روسیه، مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری روسیه، راه های کاریابی در روسیه در اختیار شما عزیزان و علاقه مندان ویزای کاری روسیه قرار دهیم.

در صورتی که پس از خواندن مقاله ی حاضر همچنان به پاسخ پرسش های خود دست نیافتید، می توانید با مشاورین برجسته و وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره ی تخصصی آنها در زمینه ی حقوق بین الملل بهره مند گردید.

اشخاصی که تمایل دارند در کشور روسیه مشغول به کار شوند، ابتدا باید درخواست کار بدهند و و سپس از اداره مهاجرت فدرال روسیه مجوز کار دریافت کنند. مجوز کار یک سند رسمی در قالب کارتی پلاستیکی است که پس از درخواست اخذ ویزای کاری روسیه توسط اداره مهاجرت فدرال روسیه صادر می گردد.

بررسی درخواست ۱۴ روز کاری زمان می برد و پس از بررسی اگر اجازه کار به متقاضی داده شود، شخص این امکان را دارد که به صورت کاملاً رسمی و قانونی توسط شرکتی در روسیه استخدام شود و یا کسب و کاری را راه اندازی نماید. هزینه ی درخواست ویزای کاری حدود ۲۵ یورو است.

اتباع خارجی که در روسیه مجوز اقامت موقت و یا دائم دارند لازم نیست ویزای کار جداگانه دریافت کنند. علاوه بر این چند گروه دیگر نیز نیازی به اخذ مجوز کار ندارند که در ادامه آن ها را ذکر می کنیم:

 • اشخاصی که برای تحصیل یا کار در طی تعطیلات در روسیه هستند.
 • اشخاصی که از طریق دعوتنامه برای کار در مؤسسه ای آموزشی دعوت شده اند.
 • اشخاصی که به عنوان خبرنگار و یا معلم در روسیه شناخته شده اند.

افرادی که تخصص خاصی دارند، باید ترجمه ی رسمی مدارک تحصیلی و حرفه ای خود را  به زبان روسی ارائه دهند. به عنوان مثال پزشکان عمومی و یا وکلا باید ترجمه ی روسی یک نسخه از مجوز کار تائید شده ی خود را به مرکز مربوطه ارائه دهند.

مجوزکار فقط به همان حرفه ی شخص داده می شود و شخص این امکان را ندارد که با مجوز کار خود در حرفه ی دیگری اشتغال یابد. از این گذشته مجوز کار مربوطه فقط برای مناطق مشخص شده صادر می گردد و اگر شخص در نظر دارد به شهرها و مناطق مختلفی به طور هم زمان مراجعه نماید می بایست در فرم و درخواست اولیه این مطلب را عنوان نماید.

پس از صدور مجوز کار شخص ۹۰ روز فرصت دارد که در شرکتی مرتبط با رشته و تخصص خود استخدام شود و ویزای خود را تمدید نماید، در غیر این صورت موظف به ترک خاک کشور روسیه است.

در این میان چنانچه شخص مشغول به کار شود ولی به طور موقت ناچار باشد پس از استخدام خاک کشور روسیه را ترک کند برای ورود مجدد نیازی نیست که دوباره در خواست ویزا دهد و ویزای کاری شخص تا زمان اعلام شده و قرارداد کاری وی با کمپانی اعلام شده لغو نخواهد شد.

2cc مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه

حداقل مدارک و شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری:

 • دعوتنامه ای که از طرف شرکت استخدام کننده ی فرد متقاضی صادر گردیده باشد
 • گذرنامه ای که حداقل ۶ ماه پس از خروج شخص اعتبار داشته باشد و حداقل دارای دو صفحه ی خالی باشد
 • یک قطعه عکس پاسپورتی ۳ در ۴
 • دو نسخه از فرم درخواست ویزای روسیه
 • بیمه نامه
 • ارائه ی پرینت بانکی در حدی که مدت زمان اقامت شخص را پوشش دهد.
 • ارائه ی آزمایش ایدز: در صورتی که اقامت شخص در روسیه بیشتر از سه ماه خواهد بود و شخص باید درخواست ویزای چند ورودیدهد.
 • و هزینه ی ویزای کاری کاملاً به کشوری که در آن درخواست می شود بستگی دارد و متغیر است و فرآیند صدور ویزا معمولاً بیش از ۲۰ روز کاری نخواهد بود.

قابل ذکر است که اشخاصی که برای ویزای کاری اقدام می کنند به هیچ عنوان نباید از عوامل غیردولتی و شرکت های مشکوک مجوز کار دریافت نمایید، زیرا چنانچه اسناد ویزای کاری خود را از مرکزی غیر از سرویس مهاجرت فدرال دریافت نمایند این امکان وجود دارد که علاوه بر از دست دادن پول خود از روسیه اخراج شوند. امن ترین راه این است که متقاضیان از طریق اداره مهاجرت فدرال اقدام نمایند.

کارفرمایان جهت استخدام نیروی خارجی نیاز به اخذ مجوز کار دارند و نیز باید شرکت کارفرما در وزارت اداره مهاجرت فدرال ثبت شده باشد، در غیر این صورت با خطراتی نظیر جریمه های سنگین مواجه خواهند شد. هزینه اخذ مجوز جهت استخدام نیروی خارجی حدود ۷۵ تا ۱۰۰ یورو است. مسئولیت ارائه ی اسناد کارمندان خارجی به اداره مهاجرت بر عهده ی کارفرمایان است و ظرف ۹۰ روز باید مدارک کارکنان خود را ارائه دهند؛ فرآیندی که حتماً باید طی شود.

ارائه ی آزمایش ایدز که گواهی می دهد شخص متقاضی به این بیماری آلوده نیست و نیز ارائه گواهی سلامت پزشکی مبنی بر عدم اعتیاد به مواد مخدر و عدم ابتلا به بیماری های واگیردار الزامی است.

هنگامی که شرکتی کارمند خارجی استخدام می کند باید ظرف مدت ۱۰ روز به اداره مالیات و اداره کاریابی اطلاع رسانی کند. کارفرمایی که تمایل دارند نیروی خارجی ماهر استخدام کنند باید بتوانند سالانه مبلغی حدود ۶۵ هزار دلار به نیروی متخصص خود حقوق پرداخت کنند و کل این مبلغ باید از منابع روس به دست آمده باشد.

شرکت هایی که در نظر دارند نیروی ماهر خارجی استخدام نمایند، باید ثابت کنند در طی دو سال اخیر که درخواست خود را ثبت کرده اند هیچ قانونی را در باب استخدام اتباع خارجی نقض نکرده اند.

اعتبار ویزای کاری روسیه حدود ۳ سال است. حداقل ۳۰ روز پیش از تاریخ انقضای ویزا، شخص متقاضی موظف است جهت تمدید ویزای خود اقدام نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه­ی شرایط کار و زندگی در روسیه، مهاجرت به روسیه از طریق تخصص و اخذ اقامت روسیه، شرایط و راه های اخذ ویزای کاری روسیه، راه های کاریابی در روسیه، مؤسسات کاریابی در روسیه، اخذ دعوتنامه و درخواست ویزای کاری روسیه می­توانید به سایر مقالات موجود در وبسایت مؤسسه رجوع کرده و نیز با وکلای مهاجرت و کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.