مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک  2018 ، چگونه می توانم مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک فراهم کنم؟ تهیه مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک چه مراحلی دارد؟ مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک چیست؟ چگونه می توانم اطلاعات بیشتری در مورد مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک بدست بیاورم؟ دانمارک، یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که از مهاجرت کارگران ماهر از سراسر جهان حمایت می کند. دانمارک دارای یک سیستم ویزای کار به نام طرح فهرست مثبت[۱] برای کمک به رفع کمبودهای مهارتی و طرح حدود پرداخت[۲] برای افرادی که پیشنهاد کاری معتبر از طرف یک کارفرمای دانمارکی داشته باشند.

audio مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک
audio مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک

از تاریخ ۱۰ ماه ژوئن، برنامه مهاجرت به دانمارک از طریق طرح گرین کارت بسته شده است و درخواست متقاضیانی که پیش از این تاریخ درخواست داده باشند همچنان توسط دولت دانمارک رسیدگی خواهد شد.

 

انواع ویزای دانمارک

طرح فهرست مثبت: مشاغل بسیاری در دانمارک وجود دارد که با مشکل نبود کارگران واجد شرایط رو به رو است. اگر شما دارای مهارت در یکی از این مشاغل باشید، می توانید طبق طرح فهرست مثبت در زمان بسیار کوتاهی کار پیدا کنید و اجازه اقامت بگیرید.

طرح حدود پرداخت: اگر از طرف یک کارفرمای دانمارکی پیشنهاد کار داشته باشید که حقوق آن بیش از ۳۷۵۰۰۰ کرون (حدود ۵۵۰۰۰ دلار آمریکا) باشد، شما واجد شرایط کار و اجازه اقامت در دانمارک طبق طرح حدود پرداخت می باشید.

 

ویزا یا اجازه کار؟

در اغلب موارد، اتباع خارجی قبل از شروع به کار نیاز به اجازه اقامت و مجوز کار دارند. با این حال، در موارد خاص، اتباع خارجی می توانند فعالیت های کاری خود را در دانمارک با داشتن ویزا و بدون نیاز به اجازه اقامت و  مجوزکار انجام دهند.

اگر مدت اقامت شما کوتاه تر از سه ماه باشد، شما مجاز به انجام فعالیت های کاری خاص حتی بدون اجازه اقامت و مجوز کار هستید. این فعالیت ها شامل تدریس و یا شرکت در یک دوره آموزشی و یا شرکت در جلسات، مذاکرات، جلسات و فعالیت های آموزش می شود.

اگر هدف شما تولید یک محصول، تغییر یک محصول و یا کمک به خروجی یک شرکت به هر طریقی باشد، به اجازه اقامت و مجوز کار نیاز دارید.

اگر شرکت شما تجهیزات، ماشین آلات، برنامه های کامپیوتری و مانند اینها را به یک شرکت دانمارکی عرضه می کند، کارکنان مربوطه می توانند کار نصب یا تعمیرات را در دانمارک با داشتن ویزا و با توجه به قانون مشخص شده انجام دهند.

مهم است که قبل از ورود به دانمارک نیاز به اجازه اقامت و کار و یا ویزا را تعیین کنید. اگر در ابتدا با تصور ساده تر بودن روند اخذ ویزا برای آن درخواست داده اید و سپس متوجه شده اید که نیاز به اجازه اقامت و مجوز کار دارید، امکان تمدید ویزا بیشتر از ۹۰ روز برای شما وجود ندارد.

بنابراین، مهم است که اهداف کاری خود در طول سفر را به درستی مشخص کنید. تمام اهداف کاری شما باید با جزئیات و به طور مفصل توضیح داده شود. در مورد تحصیل یا آموزش، باید محتوای دوره آموزشی را بیان کنید. در مورد کارهای مربوط به کامپیوتر، باید نوع سیستم کامپیوتری را مشخص کنید. ارائه توضیحات کامل و دقیق از دلایل اقامت خود روند بررسی درخواست را با کاهش میزان اطلاعات بیشتری که اداره مهاجرت باید کسب کند، کوتاه تر می سازد.

مدارک لازم جهت ویزای کار دانمارک

 1. پاسپورت متقاضی
 2. کلیه مدارک تحصیلی شامل (مدرک دکترا و ریز نمرات ،مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات ،مدرک لیسانس و ریز نمرات )
 3. مدرک زبان (انگلیسی/آلمانی/دانمارکی)در صورتی که مدرک شما زبان انگلیسی باشد IELTS 6.5 و برای مدارک آلمانی و دانمارکی مدرک B2 به بالا مورد نیاز است.
 4. رزومه معتبر
 5. سند ازدواج یا سند طلاق (در صورت وجود )

نمونه ها

درخواست ها به صورت فردی بررسی می شود، اما در زیر نمونه هایی از روند استاندارد اداره مهاجرت ارائه می شود:

جلسات و جلسات توجیهی: شما می خواهید به مدت پنج روز به منظور صحبت با کارکنان شرکت خود که به صورت روزانه یا از طریق تلفن و یا از طریق پست الکترونیکی با آنها در تماس هستید، به دانمارک سفر کنید. در این جلسه در مورد پروژه هایی گفتگو می کنید که در کشور خود تکمیل خواهید کرد. در این سناریو، شما در طول اقامت خود در دانمارک در به خروجی این شرکت کمک نکرده اید، اگرچه ممکن است پس از بازگشت به کشور خود بر اساس جلسات و مکالمات خود در دانمارک این کار را انجام دهید. شما به مجوز کار برای این نوع از فعالیت نیاز ندارید؛ ویزا کفایت می کند.

اقامت در دانمارک در ارتباط با مناقصه: فرد شاغل در یک شرکت خارجی تمایل به ماندن در دانمارک به مدت ۶۰ تا ۹۰ روز به منظور شرکت در جلسات مناقصه یک شرکت دانمارکی دارد. این فرد به طور مداوم با شرکت دانمارکی در مورد مناقصه گفتگو می کند. او در طول اقامت خود در دانمارک در روند ارائه مناقصه، یعنی فعالیت های کاری شرکت می کند که این روند به خوبی در شرکت خارجی قابل انجام است، اما اقامت در دانمارک و گفتگوی مستمر با شرکت دانمارکی در مورد مناقصه آن را تسهیل می کند.

این شخص در طول اقامت خود ممکن است هیچ گونه فعالیتی که شامل تحویل به شرکت دانمارکی شود (در صورتی که شرکت خارجی برنده مناقصه باشد) نداشته باشد. اگر شرکت خارجی (که می تواند شرکت مادر، وابسته یا تابعه شرکت دانمارکی باشد) برنده مناقصه شود، شخص مورد نظر باید به منظور شرکت در این کار مجوز کار داشته باشد. اگر اقامت مرتبط با شرکت دانمارکی باشد که در آن شخص توسط شرکت مادر، وابسته یا تابعه آن شرکت دانمارکی استخدام شده باشد، و اگر آن فرد واجد شرایط خاصی برای کمک به تولید این شرکت دانمارکی باشد، بنابراین برای شرکت در این کار نیاز به مجوز کار دارد.

آموزش و کارآموزی: شما می خواهید به مدت ۶۰ روز به منظور شرکت در دوره های آموزشی به دانمارک سفر کنید و پس از اتمام آموزش، مسئولیت رسیدگی به یک پروژه برنامه نویسی برای شرکت را بر عهده می گیرید.

این نوع فعالیت نیاز به مجوز کار دارد. این نوع اقامت را می توان به دو بخش تقسیم کرد: آموزش و برنامه ریزی. آموزش شما در خروجی این شرکت نقش ندارد، اما برنامه نویسی کامپیوتری کمک می کند، و در نتیجه نیاز به اجازه اقامت و مجوز کار دارید. در صورتی که در دانمارک تنها آموزش می بینید و کار برنامه نویسی را پس از بازگشت به کشور خود انجام می دهید، نیاز به مجوز کار نیست.

مدت اقامت: شما کارمند شرکتی هستید که تابعه یک شرکت دانمارکی است و برای پیروی از یک برنامه آموزشی نظری و عملی در دفتر دانمارکی برنامه ریزی شده است، و برنامه ریزی در تاریخ ۱ اکتبر شروع و در ۳۱ دسامبر (شامل هر دو روز) پایان می یابد. در این نمونه، شما باید برای مجوز کار درخواست دهید، چراکه کل طول برنامه ۹۲ روز است. ویزا برای حداکثر ۹۰ روز اعتبار دارد.

اطلاعات ناقص: زمانی که برای ویزا درخواست می دهید، یک راهنمای جامع ارائه می دهید که به منظور انجام کار خود در شرکتی که تابعه یک شرکت دانمارکی باشد، نیاز است. شما برای ویزای ۹۰ روزه اقدام می کنید، اما نه شما و نه شرکت شما دقیقاً تعیین کننده فعالیت های شما در مدت اقامت در دانمارک است. تنها اطلاعات ارائه شده این است که شما آموزش نظری و عملی می بینید، و جزئیات به مرور زمان تعیین خواهد شد. در این مثال، سفارت دانمارک در کشور شما و اداره مهاجرت اطلاعات کافی برای تصمیم گیری در مورد اینکه شما نیاز به مجوز کار دارید یا خیر، در اختیار ندارد. درخواست شما برای دریافت ویزا رد خواهد شد و از شما خواسته می شود که برای مجوز کار اقدام کنید.

قانون تناسب: شرکتی در دانمارک از شرکت شما محصولی مانند تجهیزات پیشرفته و یا برنامه کامپیوتری خریداری کرده است. ماهیت کالا بسیار ویژه است، به طوری که نیاز به کسی از شرکت شما برای راه اندازی آن است. اگر انتظار می رود این کار کمتر از ۹۰ روز طول بکشد، فقط ویزا مورد نیاز است. با این حال، اگر می دانید که این کار بیش از ۹۰ روز طول می کشد، باید قبل از شروع کار برای اجازه اقامت و مجوز کار درخواست دهید.

اقامت کوتاه مدت پژوهشگران: اگر برای انجام تحقیقات در دانمارک دعوت شده باشید و اگر مدت اقامت شما کوتاه تر ۹۰ روز با احتساب روز ورود شما به دانمارک باشد، به مجوز کار نیاز ندارید. پژوهشگران شامل هیئت علمی مانند دستیاران پژوهشی، استادیاران، استادان و مدرسانی است که برای انجام فعالیت های آموزشی و یا فعالیت های مشابه، و شرکت در پروژه های تحقیقاتی دعوت می شوند. باید دلایل خاصی برای شرکت شما در فعالیت پژوهشی وجود داشته باشد. یک دانشگاه یا شرکت در دانمارک می تواند یک پژوهشگر خارجی را بدون مجوز کار استخدام کند و به او حقوق بدهد، در صورتی که مدت اقامت کوتاه تر از ۹۰ روز، با احتساب روز ورود به دانمارک باشد. در صورت عدم اطمینان از این که مدت اقامت شما در دانمارک بیش از ۹۰ روز خواهد بود یا خیر، باید قبل از ورود به دانمارک اقامت و مجوز کار معتیر برای کل دوره شامل ۹۰ روز اول اخذ کنید.

اقامت کوتاه مدت پژوهشگران مهمان: اگر مدرک کارشناسی ارشد دارید و از طرف یک موسسه تحقیقاتی خصوصی یا عمومی برای انجام پژوهش بدون استخدام و یا ثبت نام در موسسه تحقیقاتی، دعوت شده باشد و در صورتی که مدت اقامت کوتاه تر از ۹۰ روز با احتساب روز ورود به دانمارک باشد، نیاز به داشتن مجوز کار نیست. در صورت عدم اطمینان از این که مدت اقامت شما در دانمارک بیش از ۹۰ روز خواهد بود یا خیر، باید قبل از ورود به دانمارک اقامت و مجوز کار معتیر برای کل دوره شامل ۹۰ روز اول اخذ کنید.

اقامت کوتاه مدت دانشجویان دکترا: اگر از طرف دانشگاهی در دانمارک برای شرکت در مصاحبه به منظور پذیرش در دوره دکترا دعوت شده باشید، و در صورتی که مدت اقامت کوتاه تر از ۹۰ روز به احتساب روز ورود به دانمارک باشد، نیاز به داشتن مجوز کار نیست.

در پایان لازم به یادآوری است که پروسه حقوقی مهاجرت و اقامت بسیار حساس بوده و گاهی یک اشتباه کوچک میتواند منجر به ردی ویزا گردد. از این رو توصیه می کنیم با گرفتن مشاوره صحیح و حقوقی از وکلا موسسه حقوقی ملک پور شانس پرونده خود را بررسی کرده و با  انتخاب درست، آینده خود را بیمه نمائید.جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینۀ مدارک لازم برای اخذ ویزای کار دانمارک و مهاجرت کاری به دانمارک و شرایط آن در سال 2018 میتوانید با دفتر وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و از امکان مشاوره رایگان ما بهره مند گردید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

Rating: 5
12 پاسخ
 1. الهام گفته:

  باسلام-من و همسرم تصمیم به مهاجرت داریم -در دانمارک یکی از آشنایان دارای کارو شرکت هست .ولی رشته کاری شرکت با ما متفاوته
  من و همسرم هردو مهندس معمار و 35 سال سن داریم
  و من حدود 16 سال سابقه کار در شهرداری و همسرم حدود 10 سال سابقه کار در شرکت پیمانکاری دارن
  به نظرتون امیدی جهت موفقیت در زمینه اخذ ویزا کار داریم

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram گفته:

   با سلام . کار در دانمارک نیازمند پیشنهاد شغلی از کارفرمای دانمارکی و داشتن مدارک لیسانس رشته های مورد نیاز این کشور بوده و نیاز به تسلط به زبان رسمی آن به همراه سرمایه مورد نیاز برای زندگی در این کشور و همچنین هزینه های وکالتی و سن زیر 35 می باشدو داشتن اقوام دلیلی بر اخذ ویزای کار برای شما نمی باشد. جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. sogand گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید. کارشناسی it دارم و بتازگی مشغول بکار شدم . مدرک زبان فعلا ندارم ولی بزودی برای مطالعه اقدام میکنم .برای کشور های هلند ، دانمارک و سوئد و کانادا از طریق کار چقدر احتمال موفقیت دارم. و اینکه از کجا شروع کنم تا بتونم جاب آفر بگیرم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. کار در کشورهای ذکر شده علاوه بر مواردی که فرمودید نیازمند دانستن سن، وضعیت تاهل، میزان سرمایه جهت تامین هزینه های زندگی در این کشورها به مدت مشخص، مدرک زبان، دانشگاه محل تحصیل و معدل شما خواهد داشت. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 3. mohammad گفته:

  با سلام و خسته نباشید و تبریک ساله نو. من مرد 32 ساله مجرد دارایه مدرک فوق دیپلم برقو قدرت 9 سال برق کار ساختمانی و 6 سال هم هست در بازار بورس کار میکنم و تحلیلگر بازار بورس هستم ولی مدر تحلیلگری ندارم .خاله و دایه من 35 سال در دانمارک زندگی میکنن و و از هر لحاظ منو حمایت میکنن .و زبان هم بلد نیستم و مدرکی ندارم.ایا من دارایه شرایت گرفتن ویزایه کار هستم . ممنون از زحماتی که میکشید

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در دانمارک شما نیاز به یک پیشنهاد کار از یک کارفرمای تایید شده توسط دولت دانمارک دارید. با توجه به تحصیلات و سن شما ممکن است ویزای تحصیلی برای شما مناسب تر باشد. برای پاسخ دقیق تر به پرسش شما نیاز است که شرایط شما به طور کامل بررسی شود. توصیه می شود برای بررسی دقیق تر شرایط خود با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 4. maziar samiei گفته:

  با سلام و عرض ادب. لیسانس پرستاری از یکی از دانشگاه های خوب هستم و دوسال طرحم رو تازه گذروندم و تجربه کاری کمی دارم. میخواهم برای ویزای کاری دانمارک اقدام کنم،باتوجه به سابقه کاری کم، آیا امکان دریافت ویزای کاری تو این کشور رو دارم؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. alireza گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من ارشد نرم افزار با معدل 17.6 دارم و 14 سال سابقه بیمه /متاهل هستم و 39 سال سن دارم/همچنین درحال آمادگی آیلتس هستم میخواستم برای کانادا , دانمارک یا استرالیا جهت ویزای کار یا تحصیلی اقدام کنم خواستم بدونم پیشنهاد شما چیست و کدام روش سریعتر خواهد بود قبلا ازهمکاری شما ممنونم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب در صورت اخذ مدرک ielts بالای 6 میتوانید جهت تحصیل در کانادا و دانمارک شانس داشته باشید و همچنین شرایط شما برای ویزای کاری المان هم قابل بررسی میباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. maziar samiei گفته:

  با سلام و خسته نباشید از گروه خوب MIE و مخصوصا جناب ملک پور ، من 32 ساله ، متاهل و دارای یک فرزند 4 ساله ، دارای مدرک کارشناسی کامپیوتر-نرم افزار از دانشگاه آزاد با معدل 15 هستم و سابقه کار 4 ساله بدون بیمه مرتبط با رشته تحصیلیم دارم . مدرک خودمو سال 90 گرفتم ، و یه گپ تحصیلی 7 ساله دارم ، درحال خوندن زبان و گرفتن آیلتس هستم . میخواستم بدونم با این شرایطی که دارم برای مهاجرت به کانادا شانسی دارم؟ از چه طریق ؟ آیا با گرفتن پذیرش دانشگاه میشه آفیسرو قانع کرد در مورد گپ تحصیلی؟ و حتی همراه رو برد و بشه براش ویزای کار گرفت ؟ ( open work primed ) ! همسر بنده هم 31 ساله و کارشناسی شیلات دارن و در زمینه عکاسی و طراحی فعالیت دارن . اگه برای مهاجرت به کانادا نشد آیا میشه برای سوئد ، انگلیس، اتریش ، دانمارک ، هلند ، اقدام کرد ؟ حتی بدون داشتن مدرک آیلتس ! یا حداقل مدرک آیلتسو در همون کشور بگیریم و بعد برای پذیرش دانشگاه در کاناد اقدام کنیم یا در کشورهای گفته شده و بعد از گرفتن فوق لیسانس برای نیروی متخصص برای کانادا اقدام کنیم ؟ در کل پیشنهادتون چی هست؟ سرمایه من برای مهاجرت 300 تا 500 میلیون هست ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. بنده در گروه تلگرامی هم هستم و به voiceهای موثر جناب ملک پور هم گوش دادم و میدم . اگه به صورت voice هم بشه رهنماییم کنید ممنون و شرمنده کردید بندرو.

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   با توجه به شرایط شما ویزای کاری دانمارک رو پشنهاد میکنیم اما لطفا توجه داشته باشید مدرک زبان حتما مورد نیاز میباشد و باید ارائه بدهید
   در صورت گرفتن ویزای کاری , همسر شما نیز ویزای فول تایم کاری را میتوانند دریافت کنند
   برای بررسی دقیق شرایط لطفا با دفاتر همکار ما ارتباط حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.