مدارک و شرایط لازم برای پذیرش تاجیکستان

مدارک و شرایط لازم برای پذیرش تاجیکستان ۲۰۱۷ و مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تاجیکستان برای مهاجرت تحصیلی به تاجیکستان و شرایط تحصیل در تاجیکستان و مدارک و شرایط لازم برای پذیرش تاجیکستان جهت تحصیل دکترا در تاجیکستان ، مدارک و شرایط لازم برای پذیرش تاجیکستان جهت تحصیل فوق لیسانس در تاجیکستان و مدارک و شرایط لازم برای پذیرش تاجیکستان جهت تحصیل لیسانس در تاجیکستان را مورد بررسی قرار خواهیم داد ، موسسه حقوقی ملک پور بزرگ ترین موسسه حقوقی در سطح  خاورمیانه مفتخر است اطلاعاتی من باب مدارک و شرایط لازم برای پذیرش تاجیکستان ، در اختیار شما متقاضی قرار دهیم.اطلاعاتی که در این مقاله برای شما عزیزان شرح داده شده است اطلاعاتی می باشد که مستقیم توسط وکلا و کارشناسان خبره موسسه حقوقی ملک پور درباره مدارک و شرایط لازم برای پذیرش تاجیکستان در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است. پیشنهاد کارشناسان و وکلای ما در موسسه حقوقی ملک پور برای شما عزیزان بهترین ها در امور مهاجرت هستند.

مدارک و شرایط لازم برای پذیرش تاجیکستان

کشور تاجیکستان

کشور تاجیکستان واقع در آسیای میانه  واقع شده است و با کشور افغانستان، ازبکستان و چین همسایه است.زبان رسمی مردم کشور تاجیکستان فارسی تاجیکی می باشد. پیشرفت های اخیر در  کشور گرجستان  در  سال های اخیر به میزانی بوده که هدف زیادی از مردم در سرتاسر جهان جهت مهاجرت تحصیلی قرار گرفته است.یکی از ویژگی هایی  که می توان در خصوص تحصیل در تاجیکستان در به آن اشاره کرد و توانسته این کشور را مقصد زیادی از دانش جویانی از سوی کشور ایران بکند این می باشد که مدارک تحصیلی که در کشور تاجیکستان پس از فارغ التحصیلی به دانش جویان ارائه می شود مورد تائید وزارت علوم کشور  ایران می باشند و از دیگر دلایل می توان به نزدیکی فرهنگ کشور تاجیکستان با کشور ایران و هزینه تحصیل پائین برای زندگی دانش جویی مانند کشور ایران می باشد

شرایط تحصیل در تاجیکستان

در ابتدا به این می پردازیم که چرا کشور تاجیکستان مورد توجه زیادی از دانش جویان جهت تحصیل قرار گرفته است:

 • ارائه مدرک معتبر جهانی
 • هزینه پائین تحصیل و زندگی
 • دانشگاه های معتبر که دارای استاندارد های جهانی
 • امنیت بالا در سطح کشور و دانشگاه ها
 • یکی دیگر از دلایلی که توانسته است کشور تاجیکستان را مورد توجه متقاضیان از سوی کشور ایران قرار بگیرد این می باشد که مدارک اکثر دانشگاه های کشور تاجیکستان مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات ایران می باشند که بیش تر این دانشگاه ها در شهر دوشنبه پایتخت کشور تاجیکستان واقع شده است.

آموزشات  عالی در  کشور تاجیکستان بیشتر  از طریق  دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش عرضه  می گردد. زبان تحصیل و تدریس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور تاجیکستان عموعا روسی و تاجیکی است. دانش جویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور تاجیکستان را دارند و هیچ گونه اشنائیتی با زبان روسی و تاجیکی ندارند نباید به هیچ عنوان جای نگرانی برای خود باقی گذارند زیرا برای دانش جویان خارجی دوره های زبان برگزار می گردد.

 

راه­ های مهاجرت به  کشور تاجیکستان

مهاجرت به کشور تاجیکستان  روش های گوناگونی دارد که مهاجرت تحصیلی یکی از آنها می باشد که این روش هم مانند سایر روش ها یکی از راه های اخذ اقامت کشور تاجیکستان می باشد.که فرد متقاضی بلافاصله پس ار ورود به خاک کشور تاجیمستان می بایست برای اخذ اقامت این کشور اقدامات لازم را مبذول نماید. همان طور که می دانید تحصیل در مقاطع تحصیلی متفاوت می باشد و برای هر سطح مقطعی نیاز به لیست مدارکی می باشد که باید از سوی متقاضی تهیه و آماده گردد. که در این مقاله تمامی اطلاعات بدر مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس ، دکترا و بورسیه تحصیلی برای شما عزیزان آورده شده است.

 

تحصیل در کشور تاجیکستان در مقطع لیسانس

 • برای تحصیل در مقطع لیسانس فرد متقاضی می بایست مدرک دیپلم دبیرستان را داشته باشد.
 • مدت زمان تحصیل در این دوره ۴ سال می باشد.
 • فرد متقاضی می بایست در نمره قبولی را در آزمون دانشگاه اخذ کند.

در کشور تاجیکستان در حال حاضر در مقطع تحصیلی لیسانس ۱۳۰ رشته تخصصی در ۲۴ موسسه آموزش عالی ارائه می شود.مواردی که درباره اخذ پذیرش دانشجو حائز در این مقطع حائز اهمیت می باشد این است که با توجه این که در کشور تاجیکستان کمبود نیروی متخصص در زمینه راه آهن، حمل و نقل هوایی و صنعت مواجه می باشد، بخاطر همین پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلی فوق بیشتر می باشد ولی اغلب متغاضیان تحصیل در کشور تاجیکستان خواهان تحصیل در رشته های اقتصاد، مدیریت، کسب و کار، زبان های خارجی و تجارت می باشند.در کشور تاجیکستان هیچ کدارم از رشته های پزشکی و دندان پزشکی ،مورد تائید وزارت علوم ایران نمی باشند.

تحصیل در کشور تاجیکستان در مقطع فوق لیسانس

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور تاجیکستان در ۶ دانشگاه و ۸ موسسه تحقیقاتی ارائه می شود و دارای ۱۱۴ رشته تخصصی می باشد.

 • در اغلب دانشگاه ها تحصیل در زمینه فوق لیسانس بصورت انلاین نیز می باشد.
 • مدت زمان تحصیل در دوره فوق لیسانس ۲ سال می باشد.
 • زبان تدریس در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی می باشد که در صورتی که آشنایی با زبان انگلیسی ندارید دوره زبان انگلیسی ارائه می شود
 • برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیاز به مدرک ایلتس ۶ می باشدو

دانش جویان فارغ التحصیل در مقطع فوق لیسانس پس از اتمام تحصیل می توانند یا برای دوره دکترا اقدام داشته باشند یا وارد بازار کار شوند.

تحصیل در کشور تاجیکستان در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکترا در کشور تاجیکستان بیش از تحصیل جنبه پژوهشی و تحقیقاتی داردکه دانش جویان بعلاوه تحصیل در مقطع دکترا می بایست پایان نامه خود را هم بنویسد و پس از پایان تحصیل در مقطع دکترا موظف به دفاع از پایان نامه خود می باشد. که دوره تحصیلی در این مقطع می تواند به صورت انلاین برگزار شود که پس از به اتمام رسیدن فرد متقاضی موفق به اخذ مدرک دکترا از کشور تاجیکستان شده است.

 بورسیه تحصیلی در تاجیکستان

دولت کشور تاجیکستان برای آن دسته از دانشجویان بین المللی  که توانایی پرداخت هزینه های تحصیل را ندارند، با توجه به شرایط تحصیلی دانشجو، کمک هزینه های تحصیلی تا سقف ۵۰۰۰ دلار اعطا می کند. دانشجویان مقطع دکترا که یک برنامه تحقیقاتی معتبر و کار آمد برای تکمیل پایان نامه خود ارائه می دهند می توانند از کمک هزینه های تحصیلی تا سقف ۱۰۰۰۰ دلار نیز استفاده نمایند.

 

هزینه های تحصیل و زندگی در تاجیکستان

هزینه تحصیل در دانشگاه های تاجیکستان حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار در سال می باشد که البته با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متفاوت می باشد. هزینه زندگی دانشجویی در تاجیکستان تقریبا همانند ایران می باشد. هزینه اجاره منزلی ۲ خوابه با تمامی امکانات از جمله: مبل، تخت خواب، اینترنت، تلوزیون و… تقریبا از ۳۰۰ دلار به بالا می باشد. هزینهشهریه دانشگاه در تاجیکستان در مقطع لیسانس از ۱۵۰۰ دلار تا ۲۵۰۰ دلار در سال و برای مقطع فوق لیسانس ۲۵۰۰ دلار و برای دکترا ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار در سال می­باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی تاجیکستان

 • ارائه اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • ۲ قطعه عکس ۴در۶ رنگی زمینه سفید
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • معرفی یک حساب بانکی معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی
 • تایید مدارک توسط سفارت تاجیکستان

معرفی‌ دانشگاه‌های‌ کشورهای مستقل مشترک المنافع و آسیای میانه

دانشجویانی‌ که‌ در مراکز آموزش‌ عالی‌ کشورهای مستقل مشترک المنافع مشغول‌ به‌ تحصیل‌ می‌باشند ولی‌ نام‌ مرکز محل‌ تحصیل‌ آنها در این‌ فهرست‌ نیست، نیازمند هماهنگی‌ اولیه‌ و کامل‌ با اداره‌ کل‌ امور دانش‌آموختگان‌ می‌باشند، در غیر این‌ صورت‌ مشکلات‌ ناشی‌ از عدم‌ ارزشیابی‌ مدرک‌ تحصیلیشان‌ متوجه‌ آنان‌ خواهد بود.

(در تمامی مقاطع تحصیلی)Tajik State National University

(در تمامی مقاطع تحصیلی)Tajik State Pedagogical University

(در تمامی مقاطع تحصیلی) Tajik State Agricultural University

(فقط در مقطع دکتری) Tajikistan Academy of Sciences

Khujand State University ‘B. Gafurov’

(در کلیه مقاطع تحصیلی فقط رشته های تاریخ و شرق شناسی، در سایر رشته ها صرفاً تا سطح کارشناسی ارشد)

(فقط در مقطع دکتری)Tajikistan Academy of Pedagogical Sciences

Tajik Physical Training Institute

(فقط تا مقطع فوق لیسانس) Tajik Technical University (M.S.Osimi)

Tajik State University of Commerce

(فقط تاسطح کارشناسی ارشد.)

Russian – Tajik (Slavonic) University

(فقط تا سطح کارشناسی در رشته های علوم انسانی)

Tajik State Institute of Languages

(فقط تا سطح کارشناسی)

 

“European Regional Educational Academy” Foundation

 

موسسه حقوقی ملک پور بزرگ ترین موسسه حقوقی کشور در سطح خاورمیانه اطلاعاتی درباب مدارک و شرایط لازم برای پذیرش تاجیکستان را در اختیار شما قرارداده است. امید بر این است که با به اتمام رسیدن این مقاله توانسته باشیم اطلاعاتی مفیدی درباره مدارک و شرایط لازم برای پذیرش تاجیکستان را در اختیار شمامتقاضیان گرامی قراردهیم.پیشنهاد موسسه حقوقی ملک پور به شما عزیزان همیشه بهترین ها می باشد شما عزیزان می توانید پس از به اتمام رسیدن این مقاله می توانید با کارشناسان و وکلا خبره موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمائید و از مشاوره رایگان موسسه حقوقی ملک پور بهرمند شوید.