مدارس کانادا و بررسی شرایط تحصیل در کانادا

مدارس کانادا، هزینه های تحصیل در مدارس کانادا و شرایط اسکان برای دانش آموزان بین المللی در این مقاله مورد نقد و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. هزینه تحصیل برای دانش آموزان بین المللی چقدر است؟ آیا مدارس بین المللی کانادا ویزای همراه صادر می کنند؟ مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در مدرسه های بین المللی کانادا کدام است؟ امید است با مطالعه این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور؛ همکار موسسه MIE اتریش به رشته تحریر درآمده است پاسخ سئوالات شما در خصوص مدارس کانادا را بدهد در صورت نیاز به رفع ابهامات بیشتر با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت دارید.

مسائلی که در این مقاله بررسی می شود:

 • مدارس کانادا و شرایط عمومی
 • مدارس کانادا و مقاطع مختلف مدارس
 • مدارس کانادا و هزینه های تحصیل در مدارس کانادا
 • مدارس کانادا و شرایط اسکان برای دانش آموزان بین المللی
 • مدارس کانادا و معرفی مدارس برتر
 • مدارس کانادا و بررسی ویزای همراه
 • مدارس کانادا و مدارک مورد نیاز
 • مدارس کانادا و موقعیت تحصیل در مقاطع بالاتر از مدرسه
 • مدارس کانادا و موسسه حقوقی ملک پور
مدارس کانادا مدارس کانادا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مدارس کانادا و شرایط عمومی

مدارس کانادا یکی از محبوب ترین مدارس برای دانش آموزان بین المللی می باشد به این دلیل که سطح کیفی آموزش در کانادا بسیار مطلوب می باشد و این کشور در رتبه سوم رده بندی کیفیت آموزش در دنیا قرار دارد. معلمان مدارس کانادا بایستی حداقل مدرک تحصیلی لیسانس را داشته باشند و علاوه بر آن باید در دوره های کارورزی معلمی شرکت کرده و گواهی های لازم را اخذ نموده باشند. کانادا در شمال قاره آمریکا واقع شده و چهارمین کشور پهناور دنیا می باشد. نوع حکومت این کشور فدرال بوده و از 10 ایالت و 3 قلمرو تشکیل یافته است و از شرایط آب و هوایی متفاوتی برخوردار است و برخی از ایالت های این کشور بسیار سرد می باشند. هر یک از این ایالت ها یک شورای نظارت بر آموزش و پرورش دارند و این شورا ها تحت نظر وزارت آموزش و پرورش کانادا می باشند.

تحصیل پزشکی در کانادا 4 مدارس کانادا

در این کشور دو نوع سیستم آموزشی دولتی و خصوصی فعال است که سیستم آموزشی دولتی برای ساکنین قانونی کانادا رایگان می باشد و این مدارس عمدتاً روزانه بوده و مانند مدارس خصوصی دانش آموزان بین المللی می پذیرند. زبان تحصیل در مدارس کانادا بیشتر انگلیسی بوده و در برخی از مدارس در برخی از ایالت ها مانند کبک به زبان فرانسوی می باشد. مدارس کانادا توسط یک هئیت مدیره اداره می شود.

مدارس کانادا به دلیل اینکه این کشور یکی از پیشرفته ترین سیستم های آموزشی دنیا را دارا می باشد همیشه مورد توجه دانش آموزان بسیاری از سراسر دنیا از جمله کشور عزیز ما ایران بوده است. وجود انواع سیستم آموزشی از جمله آموزش در مدارس دولتی، مدارس خصوصی و حتی آموزش از راه دور در این کشور و همچنین مهاجر پذیر بودن این کشور باعث محبوبیت و مقبولیت مدارس کانادا می باشد و جهت انتخاب یک مقصد ایده آل برای تحصیل، کانادا گزینه مناسبی می باشد.

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در باب تحصیل در مدارس کانادا

video مدارس کانادا

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در باب تحصیل در مدارس کانادا

audio مدارس کانادا

مدارس کانادا و مقاطع مختلف تحصیلی

مدارس کانادا در سه مقطع مختلف آماده ثبت نام می باشند که یک مقطع اختیاری و دو مقطع دیگر اجباری می باشد. معمولاً در سنین 4 تا 5 سال کودکان می توانند در مهد کودک ثبت نام شوند که این دوره اختیاری می باشد. از سن 6 سالگی دوره های تحصیل اجباری در کانادا آغاز می گردد که به تحصیلات ابتدایی معروف می باشد. مدت زمان تحصیل در مقطع ابتدایی 6 سال می باشد و شروع کلاس ها با توجه به ایالت های مختلف می تواند متفاوت باشد اما در مجموع از ماه سپتامبر تا ژوئن بوده و در برخی از ایالت ها ممکن است کمی متفاوت باشد. ساعت شروع کلاس ها در بیشتر ایالت ها ساعت 8 صبح و در برخی از ایالت ها ساعت 9 صبح می باشد و مدت زمان کلاس ها 7 ساعت در روز می باشد. دوره های ابتدایی در بریتیش کلمبیا تا کلاس 7 و در ایالت انتاریو تا کلاس 8 می باشد.

از سن 11 تا 12 سالگی مقطع دبیرستان شروع می شود که این مقطع نیز مانند مقطع ابتدایی اجباری بوده و مدت زمان آن نیز 6 سال می باشد و دانش آموزان در سنین 17 یا 18 سالگی از دبیرستان فارغ التحصیل شده و می توانند برای کالج ها یا دانشگاه ها ثبت نام کنند. ساعت شروع کلاس ها در مقطع دبیرستان از 8 صبح و در برخی از ایالت ها از 9 صبح آغاز شده و مدت زمان کلاس ها 7 ساعت می باشد و این مقطع نیز معمولاً از ماه سپتامبر شروع شده و تا ماه ژوئن ادامه دارد و این موضوع می تواند در برخی از ایالت ها کمی متفاوت باشد. روزهای تحصیل در کانادا از دوشنبه تا جمعه هر هفته در تمامی مقاطع مدارس کانادا می باشد.

تحصیل پزشکى در کانادا

مدارس کانادا و هزینه های تحصیل در مدارس کانادا

مدارس کانادا که دولتی باشند برای افرادی که اقامت کانادا را داشته باشند به صورت رایگان می باشد اما برای دانش آموزان بین المللی بین 7،000 دلار کانادا تا 8،000 دلار کانادا می باشد و در بعضی از مدارس حدود 14،000 دلار کانادا می باشد. مدارس دولتی کانادا روزانه می باشد و کتاب های درسی به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد. اما شرایط در مدارس خصوصی به صورت کلی متفاوت می باشد و هزینه ها با توجه به ایالت و شهر ها و نوع خدماتی که ارائه می نمایند مانند شبانه روزی بودن و خوابگاه داشتن بسیار متفاوت می باشد. در ادامه به مبالغ برخی از مدارس کانادا اشاره می شود.

اسم مدرسه ایالت زبان تحصیل نوع سکونت پایه تحصیلی شهریه سالیانه به دلار کانادا
Brookes Shawnigan Lake بریتیش کلمبیا انگلیسی خوابگاه – منزل 18 – 16 47،500
15 – 12 47،500
 Rosseau Lake College اونتاریو انگلیسی خوابگاه – منزل 18 – 15 24،500
 Brentwood College School بریتیش کلمبیا انگلیسی خوابگاه – منزل 18 – 16 74،770
 Columbia International College اونتاریو انگلیسی خوابگاه – منزل 18 – 17 31،491
 Trafalgar Castle School School اونتاریو انگلیسی خوابگاه – منزل 14 – 10 59،515
18 – 15 59،515
 Bodwell High School بریتیش کلمبیا انگلیسی خوابگاه – منزل 18 – 13 38،600
 Shawnigan Lake School بریتیش کلمبیا انگلیسی خوابگاه – منزل 15 – 13 64،900
18 – 16 64،900

مدارس کانادا و شرایط اسکان برای دانش آموزان بین المللی

در مدارس کانادا با توجه به نوع آنها شرایط اسکان دانش آموزان بین المللی متفاوت می باشد. مدارس دولتی کانادا فقط مدارس روزانه می باشند و دانش آموزان بین المللی اگر اولیاء آنها اقامت کانادا را نداشته باشند باید یک خانواده کانادایی سرپرستی آن دانش آموز را بر عهده گرفته و به اصطلاح دانش آموز Home Stay می شود. مدارس خصوصی کانادا شرایط متفاوتی دارد و بدین شرح است که بیشتر مدارس کانادا که از رویه خصوصی یا غیر انتفاعی پیروی می نمایند مجهز به خوابگاه بوده و به اصطلاح شبانه روزی می باشند که این امر سبب می شود برای دانش آموزان بین المللی که مدارس کانادا را برای تحصیل انتخاب نموده اند شرایط بهتری داشته و بیشتر تحت نظارت مدرسه باشند. بیشتر این مدارس از امکانات رفاهی و ورزشی مطلوبی برخوردارند. این مقاله توسط کارشناسان خبره موسسه حقوقی ملک پور؛ همکار موسسه MIE اتریش نگاشته و تدوین گردیده است و این موسسه هیچ گونه رضایتی در خصوصی کپی برداری و تغییر در آن نداشته و به همین دلیل هر گونه دخل و تصرف در مقاله و کپی برداری از آن هم به لحاظ شرعی و هم عرفی ممنوع می باشد. برخی دیگر از مدارس خصوصی کانادا علاوه بر خوابگاه از خانواده های کانادایی که شرایط سرپرستی دانش آموزان بین المللی را داشته باشند جهت اسکان دانش آموزان استفاده می کنند که به اصطلاح به آن Home Stay  اطلاق می گردد. در مجموع ذکر این نکته لازم و ضروری می باشد که دولت کانادا در خصوص افرادی که به عنوان قیم قصد سرپرستی یک دانش آموز بین المللی را دارند سخت گیر می باشد.

مدارس کانادا و معرفی مدارس برتر

مدارس کانادا از لحاظ رتبه بندی در دو مقطع مختلف ابتدایی و دبیرستان به صورت جداگانه مورد بررسی قرار خواهد گرفت در این رتبه بندی سعی شده است دو ایالت آلبرتا و بریتیش کلمبیا که بیشترین درخواست را از سوی جامعه ایرانی دارد مورد بررسی قرار داده شود.

 • آلبرتا مقطع ابتدایی

   

  اسم مدرسه شهر رتبه مدرسه در 5 سال اخیر رتبه مدرسه
  Masters Calgary 1 1
  Windsor park Edmonton 5 2
  Clear water Calgary 1 3
  Mount pleasant Edmonton 1 4
  Webber Calgary 4 5
 • آلبرتا مقطع دبیرستان

   

  اسم مدرسه شهر رتبه مدرسه در 5 سال اخیر رتبه مدرسه
  Old scone Edmonton 1 1
  Webber Calgary 1 2
  Rundel college Calgary 3 3
  Calgary French Calgary 4
  West island college Calgary 4 5
 • بریتیش کلمبیا مقطع ابتدایی
  اسم مدرسه شهر رتبه مدرسه در 5 سال اخیر رتبه مدرسه
  Cedardale West vancouver 1
  Corpous Christi Vancouver 2
  Crofton house Vancouver 3
  Diamond Surrey 4
  Holy cross burnaby 5
 • بریتیش کلمبیا مقطع دبیرستان
  اسم مدرسه شهر رتبه مدرسه در 5 سال اخیر رتبه مدرسه
  York house Vancouver 1 1
  Crofton house Vancouver 2 2
  Little flower Vancouver 2 3
  Southridge Surrey 4 4
  St georges Vancouver 4 5
 • اونتاریو مقطع ابتدایی

   

  اسم مدرسه شهر رتبه مدرسه در 5 سال اخیر رتبه مدرسه
  Al – risala Mississauga 1
  Avondale Alternative Toronto 2
  Havergal Toronto 3
  IQRA Islamic Mississauga 4
 • اونتاریو مقطع دبیرستان

   

  اسم مدرسه شهر رتبه مدرسه در 5 سال اخیر رتبه مدرسه
  Havergal Toronto 1
  Wali ul Asr Caledon 2
  St Michael’s Choir Toronto 1 3
  Colonel By Gloucester 2 4
هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

مدارس کانادا و بررسی ویزای همراه

تحصیل در مدارس کانادا می تواند برای متقاضیان امکان همراهی اولیا را داشته باشد. در ایالت های کانادا سن بلوغ برای کودکان برای همراهی اولیا، متفاوت است ایالت های آلبرتا، مانیتوبا، اونتاریو، پرنس ادوارد، کبک و ساسکاچوان سن 18 سال را به عنوان سن بلوغ در نظر می گیرند و ایالت های بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نووااسکوشیا، نونووت و یوکون سن 19 سال را ملاک قرار می دهند.

جهت اخذ ویزای همراه والدین بایستی اثبات نمایند که فرزندانشان نیاز به مراقبت و پشتیبانی والدین خود در طول مدت اقامت تحصیلی در کانادا را دارند. ذکر این نکته شاید قابل توجه باشد که در حال حاضر اخذ ویزای همراه برای والدین دانش آموزان ایرانی که در مدارس کانادا تحصیل می نمایند کمی دشوار است اما موسسه حقوقی ملک پور با توجه به سابقه طولانی که در خصوص ثبت نام دانش آموزان ایرانی در مدارس برتر کانادا را دارد این امکان را دارا می باشد تا بتواند اولیاء دانش آموزان را به عنوان همراه به کانادا منتقل نماید.

مدارس کانادا و مدارک مورد نیاز

مدارس کانادا با ارائه مدارکی که در ادامه به آن اشاره می نماییم به دانش آموزان بین المللی پذیرش می دهند و به واسطه پذیرشی که صادر می گردد می توان برای اخذ ویزای تحصیلی مدارس کانادا اقدام نمود. با این توضیح باید دو نوع مدارک ارائه نمود یک سری برای اخذ پذیرش مدارس کانادا و یک سری برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش مدارس کانادا به شرح زیر می باشد.

 • کارنامه 3 سال آخر تحصیل با مهر مدرسه
 • گواهی سلامت با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
 • مدارک هویتی
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • واریز هزینه پذیرش مدرسه
 • گواهی محضری اولیا مبنی بر اینکه توان پرداخت هزینه های تحصیلی فرزند خود را دارند.

برخی از مدارس نیاز به ارائه مدک زبان انگلیسی یا مدرک زبان فرانسوی دارند و برخی دیگر با دانش آموزان مصاحبه نموده و از این طریق آنان را تعیین سطح کرده و امکان یاد گیری زبان انگلیسی یا فرانسوی را برای آنان فراهم می آورند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی مدارس کانادا در زیر عنوان شده است.

 • پذیرش مدرسه کانادایی
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • گواهی سلامت با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
 • نامه تمکن مالی
شرایط ویزای تحصیلی کانادا

مدارس کانادا و موقعیت تحصیل در مقاطع بالاتر از مدرسه

تحصیل در مدارس کانادا برای دانش آموزان بین المللی می تواند دروازه ورود به مدارج بالاتر برای ادامه تحصیل باشد. معمولاً بعد از اتمام دوره دبیرستان به دانش آموزان مدرک دیپلم معتبر 12 ساله اعطا می گردد و دانش آموزان بعد از اتمام دوره دبیرستان می توانند وارد دانشگاه ها یا کالج ها شوند تا ادامه تحصیل دهند. امکان اخذ پذیرش برای دانش آموزان بین المللی که مدرک دیپلم خود را در مدارس کانادا اخذ نموده اند ساده تر می باشد و دانش آموزان در طول دوران تحصیل در مقطع دبیرستان با بررسی و اخذ مشاوره های تخصصی که این مدارس برای آنان فراهم می آورد می توانند انتخاب بهتر و دقیق تری برای ادامه تحصیل در رشته های مختلف مانند مهندسی، پزشکی و سایر رشته ها داشته باشند. همچنین این امکان برای دانش آموزان بین المللی فراهم است که در صورت ضعیف بودن در زبان انگلیسی ابتدا وارد دوره های زبان انگلیسی شده و پس از تقویت زبان خود وارد دانشگاه ها یا کالج ها شوند.

مدارس کانادا و موسسه حقوقی ملک پور

تحصیل در دبیرستان های کانادا مدارس کانادا

اخذ پذیرش از مدارس کانادا از جمله خدمات ویژه ای می باشد که موسسه حقوقی ملک پور؛ همکار موسسه MIE اتریش به مراجعین خود ارائه می نماید. هر ساله تعداد کثیری از دانش آموزان مشتاق به تحصیل در مدارس کانادا با برقراری ارتباط با این موسسه معتبر و بین المللی در خصوص شرایط تحصیل در مدارس معتبر کانادا مشاوره های لازم را دریافت می نمایند. با توجه به اینکه موسسه حقوقی ملک پور با برترین مدارس بین المللی کانادا در ارتباط می باشد این امکان فراهم است که بتواند دانش آموزان برگزیده را جهت ادامه تحصیل به این مدارس رهنمون شود. موسسه حقوقی ملک پور کارگزار رسمی بسیاری از مدارس و کالج های با رتبه بالای کانادا می باشد. با توجه به همین امر متقاضیان می توانند با فراغ بال و با داشتن قدرت انتخاب بالا چه از لحاظ هزینه تحصیل و چه از لحاظ نوع خدماتی که موسسات آموزشی کانادا ارائه می دهند یکی از مدارس کانادا را انتخاب کنند و در این مدارس به ادامه تحصیل بپردازند. لازم به ذکر است اخذ پذیرش از هر مدرسه یا کالجی در کانادا منجر به اخذ ویزا نمی شود.

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
مدارس کانادا و سخن پایانی

مدارس کانادا در این مقاله مورد نقد و بررسی علمی قرار گرفت، هم چنین رده بندی مدارس برتر در ایالت های مختلف کانادا به اطلاع شما رسید و شهریه های مدارس بین المللی خصوصی کانادا برای شما علاقه مندان به تحصیل در مدارس کانادا توضیح داده شد. کانادا یکی از امن ترین کشورهای دنیا بوده و از لحاظ علمی و آموزشی نیز رتبه بالایی را در دنیا دارا می باشد و علاقه مندان زیادی برای تحصیل در مدارس این کشور وجود دارد. امید است این مقاله که توسط کارشناسان برگزیده موسسه حقوقی ملک پور به رشته تحریر درآمده است توانسته باشد به سئوالات و ابهامات شما در خصوص تحصیل در مدارس کانادا پاسخ داده باشد در صورت احتیاج به توضیحات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل نموده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت دارید و یا پرسش خود را در انتهای همین مقاله در قسمت دیدگاه ها، مطرح کرده و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریابید.