مدارس شبانه روزی در انگلستان

مدارس شبانه روزی در انگلستان

مدارس شبانه روزی در انگلستان و اخذ پذیرش از مدارس شبانه روزی در انگلستان در سال ۲۰۱۸ شرایط خاصی را میطلبد ، که دانش آموز و والدین ایشان میبایست قبل از هر اقدامی از آن شرایط تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان مطلع باشند ، بهترین مدارس شبانه روزی در انگلستان کدام مدارس می باشند؟ آیا تحصیل فرزندان ایرانی در مدارس شبانه روزی در انگلستان امکان پذیر می باشد؟ آیا شانسی برای قبولی در دانشگاه  پس از تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان وجود دارد؟ آیا یکی از اهداف شما تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان است؟ آیا علاقمند به تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان هستید؟ مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل ممکن است؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره مدارس شبانه روزی در انگلستان دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با مدارس شبانه روزی در انگلستان با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره مدارس شبانه روزی در انگلستان پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

شرایط تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان، راه ها و مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان، نحوه درخواست برای اپلای کردن مدارس شبانه روزی در انگلستان، اقامت دانش آموزی در انگلستان در مقاطع مختلف، تحصیل در انگلستان، مهاجرت تحصیلی به انگلستان و …  از جمله مواردی است که در این مقاله با مشاوره با وکیل مهاجرت به انگلستان به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مدارس شبانه روزی در انگلستان

مدارس شبانه روزی مستقل اولین تجربه کودکان در زندگی شبانه روزی است. مدارس شبانه روزی در انگلستان برای کودکان بین ۷ تا ۱۳ سال است تا برای دبیرستان آماده شوند. اکثر مدارس شبانه روزی در انگلستان مختلط هستند و البته تعدادی مدارس شبانه روزی تک جنسیتی نیز در کشور انگلیس وجود دارد.

در حالی که مدارس شبانه روزی در انگلستان برای دانش آموزان بین ۷ تا ۱۳ ساله است، برخی مدارس شبانه روزی دارای بخش پیش دبستانی هستند که دانش آموزان خردسال تر را می پذیرند. دانش آموزان معمولاً پنج ساله یا بزرگتر هستند، اما برخی در سن دو سالگی نیز در این مدارس ثبت نام می کنند. کمترین سن دانش آموزان برای تحصیل در بریتانیا هفت سالگی است. انواع دیگر مدارس شبانه روزی در انگلستان شامل مدارس موسیقی، مدارس غیر مذهبی و مدارس آمادگی جسمانی است که در زمینه نیازهای آموزشی خاص تخصص دارند. مدارس شبانه روزی در انگلستان یا مستقل و یا وابسته به یک دبیرستان هستند. پس از اتمام دوره آمادگی، دانش آموزان می توانند در دبیرستانی تحصیل کنند که مدرسه شبانه روزی آنها وابسته به آن است و یا در هر یک از دبیرستان های دیگر در کشور ثبت نام کنند.

تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان

استانداردهای آموزش در مدارس شبانه روزی در انگلستان بسیار بالاست و کودکان را برای آموزش عالی در آینده آماده می کنند. دروس ریاضیات، زبان انگلیسی و علوم در راس برنامه درسی قرار دارند و دیگر دروس مانند جغرافیا، فناوری اطلاعات و زبان های مدرن نیز ارائه می شوند. پیشرفت دانش آموزان با استفاده از آزمون های منظم در سطح ملی و در پایان مقطع تحصیلی ۱ و ۲ (سنین ۷ و ۱۱ سال) و طبق سیستم جایگزین دیگری ارزیابی می شود.

مدارس شبانه روزی در انگلستان دانش آموزان را برای شرکت در آزمون ورودی مشترک (CE)، که توانایی های دانش آموزان را در دروس اصلی ارزیابی می کند، آماده می سازد. دبیرستان ها در هنگام بررسی درخواست های ثبت نام، نتایج آزمون های ورودی مشترک را در نظر می گیرند و بسته به نوع دبیرستان، نمرات مورد نیاز متفاوت است. در مدارس شبانه روزی در انگلستان، دروس اضافی برای دانش آموزانی که زبان اول آنها انگلیسی نیست، ارائه می شود.

مزایای مدارس شبانه روزی انگلستان

اندازه کلاس ها در مدارس شبانه روزی در انگلستان کوچک و محیط آموزشی به کودکان کمک می کند تا به پتانسیل کامل خود دست یابند. این مدارس خاص، سطح بالایی از مراقبت های بهداشتی فراهم می کنند و دانش آموزان فرصت های زیادی برای توسعه تحصیلی، اجتماعی و فرهنگی دارند.

مدارس شبانه روزی مختلط انگلستان:

مدارس شبانه روزی مختلط در انگلستان بسیار محبوب هستند و در اکثر این مدارس برنامه آموزشی مشترک و شامل فعالیت های خارج از برنامه آموزشی می شود. در مدارس مختلط، پسران و دختران در کلاس های مختلط با هم درس می خوانند و با هم در خارج از کلاس همکاری می کنند.

مدارس شبانه روزی مختلط علاوه بر ارائه برنامه آموزشی خوب، همچنین فعالیت های فوق برنامه، مانند فعالیت های ورزشی، نمایش و موسیقی ارائه می دهند. بسیاری از این مدارس دارای امکانات تخصصی هستند و بنابراین یافتن یک مدرسه شبانه روزی خوب از نیازهای فرزند شما است. در مدارس شبانه روزی در انگلستان انواع باشگاه های پس از مدرسه وجود دارد که طبق علایق دانشجویان فعالیت هایی مانند عکاسی، شطرنج و تیراندازی فراهم می کند.

محل اقامت

اگرچه پسران و دختران با هم تحصیل می کنند، اما معمولا در خانه های جداگانه زندگی می کنند. بعضی از مدارس شبانه روزی دارای خوابگاه های شبانه روزی هستند، اما پسران و دختران در طبقه های مختلف زندگی می کنند و از حمام های جداگانه استفاده می کنند. اتاق غذاخوری پسران و دختران مشترک است و دانش آموزان بیشتر وقت خود را در محیط مشترک صرف می کنند.

استاندارد مسکن بسیار بالا است و مدارس اغلب گزینه های مختلفی از جمله اتاق تک نفره، دو نفره یا سوئیت های مجزا ارائه می دهند.

مزایای مدارس مختلط انگلستان

زندگی دانش آموزان مختلط است و از آنجا که هدف این مدارس آمادگی دانش آموزان برای زندگی است، آموزش کودکان در محیط آموزشی مشترک حائز اهمیت است. تحصیل در کنار جنس مخالف به کودکان کمک می کند تا از سنین پایین برقراری روابط و ایجاد اعتماد را یاد بگیرند.

مدارس مختلط محیطی برای هر دو پسران و دختران فراهم می کنند تا بتوانند در کنار هم زندگی کنند، کار کنند و از یکدیگر یاد بگیرند. مدارس مختلط به پرورش دانش آموزان با سبک های مختلف یادگیری کمک می کند و به آنان توانایی تطبیق با سبک های آموزشی خود را می دهد.

مدارس مختلط فرصتی عالی برای دانش آموزان با رویکردها و دیدگاه های متفاوت است. این امر می تواند به تقویت بحث های سالم در میان دانش آموزان کمک کند و دانش آموزان را در درک دیدگاه های متضاد آماده نماید.

در نهایت شما باید محیط مناسب برای فرزند خود را انتخاب کنید و در انتخاب مدرسه باید روی نیازهای فرزندتان تمرکز نمایید.

مراکز آموزشی بین المللی

مراکز آموزشی بین المللی برای دانش آموزان غیر انگلیسی زبان مناسب است تا مایل برای زندگی در مدارس شبانه روزی سنتی آماده شوند. فضای آموزشی در این مراکز برای دانش آموزان بین المللی بسیار آرام و دلپذیر است. دوره تحصیلی در این مراکز یک یا دو سال است و اغلب با مدارس شبانه روزی انگلستان ارتباط دارند.

تحصیل در انگلستان در مراکز آموزشی بین المللی

مراکز آموزشی بین المللی همان برنامه درسی مدارس شبانه روزی سنتی را به دانش آموزانی که قصد تحصیل در رشته های ریاضی، علم و فناوری را دارند، ارائه می دهند. تاکید زیادی بر توسعه و بهبود مهارت های زبان انگلیسی با توجه ویژه به تلفظ دانش آموزان وجود دارد. اندازه کلاس ها کوچک است و در حدود ۶ دانش آموز به هر معلم اختصاص دارد و معلمان در تدریس زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم تجربه و مهارت دارند.

مراکز آموزشی همچنین دانش آموزان بین المللی را برای آزمون های کشور انگلستان، مانند GCSEs ،IB و A-Level آماده می کنند. بسیاری از مراکز آزمون های زبان انگلیسی، مانند کالج کمبریج ESOL (انگلیسی برای سخنگویان دیگر زبان ها) برگزار می کنند. این امر زمانی مفید است که دانش آموزان مایل به ادامه تحصیل در یک دانشگاه بریتانیایی باشند، زیرا ممکن است برای ثبت نام نیاز به مدرک زبان انگلیسی داشته باشند.

مراکز آموزشی نه تنها دانشجویان را برای تحصیل، بلکه همچنین آنها را برای زندگی شبانه روزی آماده می کنند. همه دانش آموزان در محل اقامتی که مرکز آموزشی فراهم می کند، زندگی می کنند. به دانش آموزان پدر و مادر خانگی اختصاص می یابد که از هر مشکلی بالقوه ای که ممکن است دانش آموزان در برخورد با یک فرهنگ جدید داشته باشند، آگاه شده و بتوانند از آنها مراقبت و حمایت کنند.

مراحل بعدی

بسیاری از دانش آموزان در مدارس شبانه روزی انگلستان تحصیل می کنند. برخی از این مدارس شبانه روزی در انگلستان به صورت مستقل اداره می شوند. پذیرش دانشجو بستگی به دستیابی دانش آموزان به استانداردهای مورد نیاز دارد. دانش آموزان معمولاً بین یک ترم تا یک سال برای قبولی در آزمون های ورودی مدارس شبانه روزی در انگلستان زمان نیاز دارند، اما برخی از آنها در صورت لزوم به مدت طولانی تری آموزش می بینند.

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از متقاضیان از سراسر جهان برای تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان وجود دارد و ظرفیت مدارس  محدود است. از این رو پذیرش تا حد زیادی بر اساس زمان ثبت درخواست ها صورت می گیرد. بنابراین شما می توانید به طیف گسترده ای از مدارس شبانه روزی در سایر کشورهای اروپایی که در این سایت آمده است دسترسی داشته باشید.

به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره مدارس شبانه روزی در انگلستان، شرایط مدارس شبانه روزی در انگلستان، نکات مدارس شبانه روزی در انگلستان و سایر موارد، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارس شبانه روزی در انگلستان با موسسه مشاوره ای ام آی ای همکار موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب مدارس شبانه روزی در انگلستان شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای مهاجرت به انگلستان راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

6 پاسخ
 1. Roxi_xzr گفته:

  سلام من امسال 16 سال دارم و میخوام واسه سال دوازدهم وارد یکی از مدارس شبانه روزی بشم ولی چون هزینه هاشون زیاده دنبال مدارسی هستم که بورسیه بدن. آیا چنین مدارسی رو میشناسید؟ اگه هست لطفا بهم معرفی کنید
  اگه نتونم واسه مدارس شبانه روزی هم اقدام کنم، امکانش هست که با درخواست بورسیه دوره ی لیسانسمو اونجا بگذرونم؟ یعنی دانشگاه هایی هستن که در این مقطع بهم بورسیه بدن؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام ، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. ahmad گفته:

  با سلام و احترام
  بنده میخوام درباره ی اینکه گروه سنی خاصی برای تحصیل در مدارس شبانه روزی در مقطع انگلستان دارد یا نه ؟!
  بعد اینکه هزینه متوسط مدارس شبانه روزی چقدر است ؟!

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام بله برای افراد زیر 18 سال است . به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  سلام اقای ملک پور من ۳۰ ساله هستم ویک دختر۷سالکه که کلاس اول است.ایا من میتونم برای تحصیل دخترم به انگلستان یا المان بروم.۳ساله از شوهرم طلاق گرفتم هیچ راه درامدی ندارم ودولت هیچ حمایتی از من ودخترم نکرده.میتوانم مهاجرت کنم وبرای همیشه انجا بمانم ؟چکارهای برای من ودخترم هست که انجام بدهم میتوانم به کشور ذکر شده بروم ومقیم انجا شوم.برای زنان مطلقه چه قانونهای است.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. بله امکان تحصیل فرزند شما در این کشور وجود دارد اما باید به این نکته توجه نمایید که تحصیل در این کشور رایگان نبوده و هزینه دارد. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات در خصوص تحصیل و زندگی در کشور انگلیس پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.