مجارستان پناهندگی

 مجارستان پناهندگی

پناهندگی در مجارستان این روزها حتی با گرفتن وکیل مهاجرت نیز طبق قوانین اخیر مجارستان امکان پذیر نمیباشد و طبق تغییرات نهایی قوانین در مجارستان تمام درخواستهای پناهندگی رد و مجازات برای وکیلی که پرونده را نیز قبول نموده است در نظر گرفته شده است ، در این مقاله به قوانین گذشته ی پناهندگی درمجارستان خواهیم پرداخت.

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان در خصوص مهاجرت به مجارستان پناهندگی را پیشنهاد نمی نماید و در این خصوص خدماتی ارائه نمی دهد بلکه فقط در زمینه راههای قانونی مهاجرت از جمله تحصیل در مجارستان و یا کار در مجارستان و یا سرمایه گذاری در مجارستان و یا خرید ملک در مجارستان خدمات ارائه می نماید . این مقاله درباب مهاجرت به مجارستان و پناهندگی  مجارستان نگارش شده و به کلیه سوالات شما در زمینه شرایط و خطرات پناهندگی  مجارستان پاسخ می دهد .

پناهنده به چه شخصی گفته می شود ؟

پناهنده شخصی است که به دلایل مختلفی چون مسایل نژادی ، مذهبی ، ملیتی ، سیاسی یا اجتماعی در کشوخود مورد اذیت و آزار قرار گرفته و جان او یا خانوادش به دلایل امنیتی در خطر است و از طرف کشور خود مورد تهدید قرار گرفته است  و برای حفظ جان خود یا خانواده مجبوربه ترک وطن و فرار از کشور خود شده است . و به هیچ عنوان امکان بازگشت به کشور خود را نداشته باشد .

خیلی از اشخاص ممکن است برای رسیدن به  امکانات بهتر و شرایط  زندگی ایده ال تری برای خود و خانواده به پناهندگی فکر کنند  و با این تصور که در کشور مقصد به تمام آمال و آرزوهای خود خواهند رسید مهاجرت کنند .می توان گفت پناهندگی بدترین و سخترین راه مهاجرت است .

پناهجو امکاناتی چون  مسکن ، خوراک ، پوشاک ، مراقبت های پزشکی ، بیمه درمانی ، کمک های مالی را از طرف سازمان ملل در کشور مقصد دریافت می کنند .

پناهجو درماه مبلغی  اندکی در حدود ۴۰ یورو به عنوان کمک هزینه زندگی دریافت می کند .اما اگر پناهجو نخواهد درکمپ اقامت داشته باشد می توانند ۲۰۰ یوروبه عنوان کمک مالی ماهانه دریافت کند که البته  با توجه به شرایط پناهجو و تعداد فرزندان و خانواده و محلی که فرد برای سکونت انتخاب می کنداین مبلغ متغیراست.

پناهجویانی که اقامت آنها هنوز تایید نشده است و کیس آنها در دست بررسی است مورد حمایت  موقت قرارمی گیرند. ممکن است پناهجوخودش تمایل به اسکان در کمپهایی که متعلق به پناهنده هاست  نداشته نباشد  بنابراین طبق قوانین کمک های مالی ، حق  بیمه ، حق مسکن  و … به پناهجو تعلق نمی گیرد .

اینکه با پناهجویی متقاضی موافقت شود بستگی به کیسی دارد که ارائه می دهد . قابل ذکر در شرایط خاص مثل شرایط کنونی اولویت با کشورهای جنگزده است . با توجه به شرایط فعلی پروسه ها بسیار طولانی و خسته کننده است . و ممکن حتی چند سال نیز طول بکشد .

پروسه به این شکل است که پس از اعلام پناهندگی  پناهنده در یک مرکز پلیس در مجارستان بازجویی  می شود و مدارک پناهجو مورد بررسی قرار می گیرد .اطلاعات پناهجو که شامل ( نام ، نام خانوادگی ، مذهب ، پاسپورت و …. )است توسط پلیس مجارستان ثبت می شود . ا

ولین سوالی که از پناهجو پرسیده می شود نحوه ورود شخص به خاک مجارستان است .که اصطلاحا به آن ارائه کیس راه می گویند و اینکه آیا شخص ورود قانونی به خاک مجارستان داشته یا ورود وی غیر قانونی بوده است . در ادامه از متقاضی اثر انگشت گرفته می شود که این اثر انگشت قابل پیگیری در تمام کشورهای اتحادیه اروپا وجهان می باشد. همینطور از شخص برای ثبت برگه های اقامتی وی  عکس گرفته می شود .

پس ازپشت سر گذاشتن همه این مراحل در اداره پلیس به متقاضی کارت سرخ داده می شود که مدت اعتبار آن چند روز می باشد. که با ان کارت می تواند در محدوده خاصی که از طرف پلیس مشخص شده است اقامت داشته باشد و تردد کند .

برطبق توافق نامه دوبلن در مجارستان از اثر انگشت شخص استعلام می گیرد ودرباره کشوری که شخص پناهجو در ابتدا از آن طریق وارد خاک اروپا شده استعلام می کنند،چنانچه ورود از کشور دیگری باشد با کشور مبدا صحبت می شود و چنانچه کشور اول بازگشت شخص را پذیرفت متقاضی  پناهندگی به کشوری که از آن وارد خاک اروپا شده بازگردانده می شود .

اما اگر پناهجو در کشورهای دیگراتحادیه اروپا یا عضو شنگن اثر انگشتی نداشته باشد برای شخص کارت سفید در مجارستان صادر می شود که به شخص این اجازه را می دهد که  در آیالات و شهرهای کشورمجارستان اقامت کوتاه مدت داشته باشد یا اینکه رفت و آمد نماید . پس از مدت ۴ روز و بعد از گذشتن از مرحله اول ، اداره پلیس مجارستان با متقاضی پناهندگی مجددا مصاحبه می کند که این مصاحبه برای بررسی سلامت روحی ، روانی و جسمی پناهجواست .در ادامه بعداز طی شدن مراحل مورد نیاز، پناهندگان به مکان های خاص و کمپهای تعیین شده می روند .

بررسی کیس پناهجو ۲ سال طول می کشد و بر اساس نوع کیس مدت زمان بررسی آن متفاوت است . در پآیان چنانچه برای مجارستان مبنی بر خروج  پناهجو باشد شخص باید سریع  کشور مجارستان را ترک کند و در صورت ممانعت وی حتی امکان زندانی شدن اوجود دارد .

اگر فرد از کشوری جهان سوم و امن فرار کند یا به کشورهای اتحادیه اروپا یا سوئیس پناهنده شده باشد یا کشور دیگری تحت قانون دوبلین مسئول درخواست وی باشد درخواست پناهندگی وی رد شده و به کشورش بازگردانده می شود .

با توجه به شلوغی کمپها و تعداد بیشمار پناهجویان کشورهای جنگزده شرایط  دولت ها برای پناهجویان بسیار سخت شده است . پناهجویان از سوی دولت ها هیچ ارزش و اعتباری ندارند .محل اقامت آنها بسیار نامناسب و غیر بهداشتی است و در کنارچندین خانواده در یک کمپ اقامت میکنند که خطرات جانی ، روحی ، مالی را برای شخص و خانواده اش دارد. موسسات حقوقی و وکالتی معتبرقطعا پناهندگی را بدترین راه مهاجرت می دانند و شخص متقاضی را همواره از این کار منصرف می کنند وهمواره راه های مختلف وقانونی را برای مهاجرت به مجارستان  به متقاضی پناهندگی در مجارستان پیشنهاد میکنند .

وقتی امکان  مهاجرت و اقامت در کشورهای مختلف از راه های قانونی برای متقاضی وجود دارد هیچ گاه نباید به پناهندگی فکر کرد . شرایط بسیار نامناسب کمپها و طولانی شدن دوره دادگاهها و اعلام نتیجه برای پناهجوهمه و همه دلایلی است که به هیچ عنوان نباید برای پناهندگی اقدام کرد . بهترین سالهای زندگی اشخاص در کمپهای عمومی در بدترین شرایط زندگی سپری می شود .

چنانچه تمایل دارید درباره مضرات و مسایل و مشکلات پناهندگی در مجارستان اطلاعاتی کسب نمایید قبل از هر گونه اقدام توصیه می شود با وکلای ارشدموسسات حقوقی معتبر تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان برخوردارشوید. موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان در خصوص مهاجرت به مجارستان پناهندگی را پیشنهاد نمی نماید و در این خصوص خدماتی ارائه نمی دهد بلکه فقط در زمینه راههای قانونی مهاجرت از جمله تحصیل در مجارستان و یا کار در مجارستان و یا سرمایه گذاری در مجارستان و یا خرید ملک در مجارستان خدمات ارائه می نماید . برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص راههای  قانونیمهاجرت به مجارستان و همچنین اخذ اقامت مجارستان با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل بفرمائید و از مشاوره تلفنی و رایگان ما بهرمند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.