• این مقاله به جهت روشن سازی برخی مطالب مهم درمورد بحثتحصیل در مالزیو شرایط تحصیل در مالزی ، هزینه های تحصیل در مالزی ، مزایای تحصیل در مالزی ، معایب تحصیل در مالزی ، اخذ ویزای تحصیلی مالزی و راههای تحصیل در مالزی و راههای اخذ ویزای کار مالزی ، ضوابط و قوانین حاکم بر مسئلۀ تحصیل در مالزی و شرایط اخذ اقامت دائم مالزی از طریق تحصیل در مالزی  ، تهیه و گردآوری شده است ، در این مقاله میتوانید به جواب تمام سوالات خود درمورد چگونگی اخذ ویزای تحصیلی مالزیبرای تحصیل در مالزی و شرایط و قواعدی که برای تحصیل در مالزی می بایست رعایت نمایید ، راههایی که بعد از تحصیل در مالزی میتوانید جهت کار و ادامه تحصیل داشته باشید ، برسید . دوستانی که همیشه به دنبال تحصیل در یک محیط اسلامی و امن برای خود و خانوادۀ خود بودند میتوانند از بودن در این کشور زیبا و تحصیل در مالزی از زندگی خود لذت ببرند ،

 • تحصیل در مالزی به جهت پیشرفت چشمگیری که کشور مالزی در این دهه اخیر داشته بعنوان یکی از پر طرفدارترین کشورهای دنیا جهت تحصیل می باشد ، و به همین دلیل عبارت تحصیل در مالزییکی از عباراتی است که در موتور جستجوهای اینترنتی روزانه بسیار استفاده می گردد .

 • و معمولآ افراد علاقمند به تحصیل در خارج از کشور یکی از گزینه هایی که برای تحقیق در مورد کشورهایی که امکان تحصیل در آن دارند را انتخاب می نمایند تحصیل در مالزی می باشد .

  در این مقاله کوتاه سعی ما بر این شد که توضیحی جامع و کامل و کاربردی و خبری خوش برای عزیزانی که علاقمند به تحصیل در خارج از کشور به زبان انگلیسی و  بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی هستند ،  ولی بدلایل مختلف از قبیل سختی آزمون های ورودی دانشگاه ها و هزینه های بسیار بالای آنها و شرایط سخت دیگر از قبیل شرط سن ، شرط معدل و داشتن نمره آیلتس IELTSبالا و موانع دیگر از این قبیل ، متاسفانه به مقصوده خود دست نیافته اند بدهیم ، امید است همانگونه که همیشه صادقانه مفتخر به کمک به تعداد زیادی از عزیزان بوده ایم ، در پایان بتوانیم در جهت تغییر مسیر زندگی شما و رساندن شما به آرزوی دیرین خود کمکی هرچند کوچک کرده باشیم .

  در اینجا قصد ما بر آن است که یکی از امن ترین و زیباترین کشورها با دانشگاههایی با سطوح متوسط به بالا و در حد استانداردهای جهانی با  مدرک مورد قبول در تمام دنیا را به شما معرفی کنیم ، که خوشبختانه فرصتی طلایی در اختیار ما قرار داده و برای مدت محدودی به دور از شرایط سخت و آزمون ورودی و کنکور و مدرک زبان و معدل بالا و شهریه های بالا اقدام به پذیرش دانشجو در همۀرشته های تحصیلی نموده است، مالزی کشور آب و آفتاب ، کشوری بسیار زیبا با آب و هوایی گرم و استوایی ، مقصد تفریح بسیاری از توریست های اروپایی می باشد که سالانه به این کشور سفر میکنند و از امکانات تفریحی و آب و هوا و آفتاب این کشور لذت میبرند ، مردم این کشور بسیار مهربان و خونگرم می باشند ، و لبخند از صورتشان برای لحظه ای محو نمی شود ، قطعآ زندگی پر از آرامشی در این کشور خواهید داشت البته اگر از آب و هوای گرم و مرطوب خوشتان بیاید .

  زبان تحصیل در اکثریت دانشگاههای مالزی زبان انگلیسی می باشد و نکته حائز اهمیت آن اینست که اکثر دانشگاههای مالزی  مورد تایید وزارت علوم ایران نیز میباشند . و شما عزیزان دیگر لازم نیست نگران کار در ایران باشید یا نگران اخذ تاییدیه از وزارت علوم ایران ، و همچنین دیگر نیازی نیست عزیزان دغدغه موفق نشدن در ورود به تحصیل در رشته پزشکی در آلمان و امریکا و انگلستان و تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا و آلمان و انگلستان و تحصیل در رشته داروسازی در انگلستان و آلمان و آمریکا ، و یا نداشتن پول کافی برای پرداخت هزینه های گزاف بابت شهریه های دانشگاههای این کشورها، را داشته باشند . زیرا حتی تحصیل در مالزی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی نیز برای همگان مقدور خواهد بود . همچنین هزینه مربوط به تحصیل در مالزی در مقابل هزینه تحصیل در بسیاری از کشورها قابل قیاس نیست ، خصوصآ در مورد رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی ، که از گران ترین و پر هزینه ترین رشته ها در سراسر دنیا به حساب می آیند .

  نداشتن شرط سنی بابت ورود به دانشگاههای کشور مالزی ، باعث شده تا این کشور تبدیل به مهد آمال و آرزوهای بسیاری از افرادی گردد که به دلیل از دست دادن شرط سن و بالا رفتن سن شان موفق به تحصیل در رشتۀ مورد علاقه خود نشده اند ، و مطمئنآ این افراد می توانند به راحتی در رشتۀ مورد علاقه خود به تحصیل بپردازند . از معایب تحصیل در مالزی این مسئله می باشد که متاسفانه مالزی در حال حاضر با تقاضای اخذ اقامت دائمموافقت نمی کند ، و افراد پس از چند سال تحصیل و در نهایت کار در مالزی می بایست خاک این کشور را ترک نمایند ، البته همین مسئله باعث شده تا کشور مالزی به سکوی پرتابی جهت افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا و کانادا و آمریکا و … را دارند ، تبدیل گردد ، و اغلب افراد با رفتن به مالزی و گذراندن دوره های زبان بصورت حرفه ای و اتمام تحصیلات در دانشگاه های معتبر مالزی برای ادامه تحصیل و یا کار برای کشورهای دیگر اقدام مینمایند .

  در مورد تخفیف شهریه تحصیل در مالزی باید گفت که متاسفانه در این کشور تقریبآ خبری از تخفیف در شهریه برای تحصیل در مالزی نیست ، و برخلاف کشورهای دیگر که برای دانشجویان کوشا و مستعد کمک های مالی وبورسیه های تحصیلی فراوانی موجود است ، در کشور مالزی در دانشگاههای دولتی که اصلآ و ابدآ از بورسیه خبری نیست ، و در دانشگاههای خصوصی نیز فقط هر چند وقت یک بار به جهت جذب دانشجوی خارجی به مدت محدودی تخفیف ده تا سی درصدی در نظر میگیرند ، اما در عمل در مورد بورسیه در مقطع لیسانس به هیچ وجهی بورسیه دریافت نخواهید کرد ، در مقطع فوق لیسانس بورسیه تحصیلی فقط جهت دانشجویانی می باشد که تحصیل آنها در مقطع فوق لیسانس بر اساس مدل تحقیقاتی باشد و موضوع تحقیقات آنها مهم و پروپوزال آنان برای کشور مالزی مفید باشد و این بورسیه به یک تا دو نفر تعلق خواهد گرفت و نه بیشتر .

 • و اما بیشتربورسیه ها به مقطع دکترا تعلق میگیرد و اکثریت دانشجویان دکترا که کار تحقیقاتی میکنند موفق به اخذ بورسیه تحصیلی مالزی شده اند و ماهیانه مبلغی را به عنوان بورسیه تحصیلی دریافت می دارند . بطور کلی در صورتیکه قصدتحصیل در مالزی را دارید بهتر آنست که به هیچ عنوان روی اخذ بورسیه تحصیلی مالزی حساب باز ننمایید و حتمآ از قبل از ورودتان به مالزی برای تحصیل و زندگی در مالزی کاملآ برنامه ریزی کرده و آماده تآمین تمام هزینه های تحصیل در مالزیو زندگی در مالزی باشید .

  فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب فوق لیسانس نرم افزار مالزی

  audio دانشگاه های مالزی و تحصیل درمالزی

  مالزیکشوری بسیار زیبا و پیشرفته اکنون تبدیل به سرزمینی برای تحقق آرزوهای دست نیافتنی، بدون موانع سخت و نفس گیر و نا امیدکننده  برای شما شده است و فقط کافیست که اراده نمایید تا به کمک وکلا و مشاوران زبده ای که ما در این سایت معمولآ آنان را به شما عزیزان معرفی مینماییم ، آنرا بدست آورید . از مزایای دیگر تحصیل در الزی آنست که کل فرآیند اخذ پذیرش و ویزا کمتر از دو ماه انجام میپذیرد و این در مقایسه با کشورهای دیگر و ویزای تحصیلی کانادا و ویزای تحصیلی آمریکا و ویزای تحصیلی استرالیا و کشورهایی از این دسته که تحصیل در دانشگاههای آن به زبان انگلیسی است ، سریعتر انجام میپذیرد. و همچنین شما متحمل هزینه های کمتری از بابت حق الوکاله نیز میشوید .

  از نظر هزینه های تحصیل در مالزی و هزینه های زندگی در مالزی ، جزو کشورهای متعادل و کم هزینه محسوب میگردد ، که با کمترین هزینه های ممکن افراد می توانند در این کشور در معتبرترین دانشگاههای دنیا مشغول به تحصیل گردند و از دیگر مزایای تحصیل در مالزی آنست که برخلاف کشورهای دیگر که به هر دانشجو بسته به مقطع تحصیلی وی از ده ساعت تا سی ساعت اجازه کار در هفته را می دهند ، در کشور مالزی و حین تحصیل مالزی دانشجویان محدودیتی از نظر ساعت کاری در هفته نخواهند داشت و اینگونه دانشجو براحتی می تواند از پس هزینه های تحصیل و زندگی خود در مالزی بر بیاید .

  در مقایسه با تحصیل در انگلستان و تحصیل در امریکا ، برای مثال جهت تحصیل در انگلستان باید قبل از وارد شدن به دانشگاهحدود دویست میلیون تومن برای گذراندن دوره های مقدماتی کالج  قبل از دانشگاه هزینه کنید، و همینطور باید مدرک زبان آیلتس با نمرۀ حداقل ۵٫۵ را هم ارائه نمایید و آزمون ورودی رشته دلخواهتان را هم با موفقیت بگذرانید و در آخر هم هزینه های زندگی برای مدت یکسال و تمام شهریه دانشگاه را هم در حساب خود بمدت چند ماه جهت اخذ روادید انگلستان داشته باشید که مبلغ قابل توجهی است . در صورتیکه در مالزی میتوانید  بدون مدرک زبانو آزمون ورودی و صرف هزینه های گزاف ، پذیرشتان را از  رشته های دلخواهتان در معتبرترین دانشگاههای مالزی اخذ نمایید .

  همۀ دانشگاهها و کالج های کشور مالزی دارای اعتبار جهانی هستند و در تمام دنیا مورد تائید می باشند ، و اگر بخواهید بعد از فراغت از تحصیل در مالزی به کشوری دیگر بروید ، مشکلی بر سر راهتان از نظر اینکه کدام دانشگاه تحصیل کرده اید ، نخواهد بود . دانشگاههای مالزی در سه فصل اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند . و از دیگر مزایای تحصیل در مالزی آنست که جهت کسانیکه مدرک زبان ندارند بسیار مناسب می باشد ، زیرا ابتدا میتوانند جهت دوره های زبان وارد کشور مالزی گردند و پس از گذراندن دوره های زبان در مالزی برای تحصیل در دانشگاههای مالزی در رشته های مرتبط و یا مورد علاقه خود اقدام نمایند .

  در ذیل لیست دانشگاههای مالزی که مورد تایید وزارت علوم ایران هستند را برای شما عزیزان فراهم آورده ایم :

  این لیست بیشتر جهت کسانیکه قصد برگشتن به ایران و کار و ادامه تحصیل در ایران را دارند دارای اهمیت و ارزش می باشد .

  University Malaya  ( دانشگاه UM)    مورد تائید در کلیه رشته ها و کلیه مقاطع

  University Kebangsaan ( دانشگاه UKM)    مورد تائید در کلیه رشته ها و کلیه مقاطع

  University Sauns Malaysia ( دانشگاه USM)    مورد تائید در کلیه رشته ها و کلیه مقاطع

  University Teknologi Malaysia ( دانشگاه UTM) صرفا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

  University  Putra Malaysia  ( دانشگاه UPM) صرفا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

  University Teknologi Mara ( دانشگاه UITM) صرفاً در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری (فقط در شعبه کوالالامپور

   Univerity Malaysia Sarawak ( دانشگاه UMS)– صرفاً در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های (Engineering, Resource science  and Technology, Economic and Business)

  University Malaysia Sabah–  صرفا در مقطعکارشناسی ارشد و دکترا

  UUM – University Utara Malaysia    صرفا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

   IIUM- University Islam Antrabangsan  – دانشگاه اسلامی مالزی – صرفا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

  University of nathingham – شعبه دانشگاه ناتینگهام انگلستان در مالزی –صرفا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

   UPSI- University Pendidikan Sultan Idris مقطع کارشناسی ارشد در کلیه رشته ها و مقطع دکتری صرفاً در رشته های Educationو زبان انگلیسی

  University Tenaga National) )– مقطع کارشناسی ارشد و دکتری صرفاً در رشته های مهندسی

  Universiti Technology PETRONAS )) –مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کلیه رشته ها و مقطع دکتری صرفاً در رشته های مهندسی شیمی، نفت و مکانیک

   UCTI- Asia Pacific University –  college of Technology  – صرفاً مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی نرم افزار

  Management& Science University) ) –  دانشگاه MSU از تاریخ اول ژانویه ۲۰۱۲ ار تائید خارج شده

  Universiti Tun Abdul Razak صرفاً مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت و آموزش  (Education)

 

 

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

53 پاسخ
 1. رضا گفته:

  با سلام
  من دیپلم علوم تجربی و آیلتس با معدل ۷.۵ دارم آیا می توانم در رشته مهندسی هوانوردی در مالزی تحصیل کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. بستگی به میزان سرمایه و سایر شرایط شما داره. چرا که برای تحصیل در مالزی نیاز به پذیرش از دانشگاه و ویزا از سفارت این کشور دارید. پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما تماس بگیرید تا شرایط شما رو به رایگان ارزیابی کنند.

   پاسخ
 2. ناشناس گفته:

  سلام خسته نباشید لیسانس علوم ازمایشگاهی دارم میخواستم پزشکی در مالزی بخونم. میخواستم بدونم هزینه ها و مدت تحصیل چه جوری است؟ مرسی.

  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   جهت تحصیل در رشته پزشکی در این کشور باید در آزمون ورودی شرکت نمایید و شرایط سنی شما می تواند موثر باشد. هزینه ها بستگی به دانشگاه دارد و متغیر است و مدت تحصیل پزشکی حدود 7 سال است

   پاسخ
 3. MI گفته:

  سلامو عرض ادب. عذر میخوام تا جایی که من در جریان هستم و شنیدم دانشجوها حق کار در مالزی رو ندارن ولی شما توی متن نوشتین که میتونن کار کنن. میشه لطفا دربارش بیشتر توضیح بفرمایین ممنون میشم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کار حین تحصیل در مالزی با اجازه اداره مهاجرت مالزی و برای شغل های خاصی امکان پذیر است. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید از سفارت مالزی نیز کسب اطلاعات نمایید.

   پاسخ
 4. امین گفته:

  با سلام خدمت استاد ملکپور، دارای کارشناسی حقوق از دانشگاه آزاد هستم و آزمون کارشناسی ارشد هم قبول شدم،اما متاسفانه بخاطر یک پرونده سیاسی از ادامه تحصلیم ممانعت می کنند که البته لیسانس را هم با کلی دوندگی و رابطه توانستم ادامه دهم و تاکنون هیچ پاسخ قانع کننده ای هم دریافت نکردم و ضمن آنکه علاقه شدید به ادامه تحصیل و تحقیقات در حوزه حقوق دارم مایل به ادامه تحصیل در خارج از کشور هستم. با توجه باینکه ۴۹ سال سن دارم بهترین گزینه برای ادامه تحصیل تا مقطع فوق دکتری حقوق کدام کشور است و آیا مالزی مناسب شرایطم هست. از نظر هزینه ها هم کمی مشکل دارم و زبان هم دست و پا شکسته بلدم.سپاس گزار خواهم بود راهنمایی جامعی بفرمایید

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در کشورهای دیگر علاوه بر مواردی که فرمودید بستگی به گپ تحصیلی، میزان سرمایه، وضعیت تاهل و برخی عوامل دیگر خواهد داشت. پیشنهاد میکنیم اطلاعات زیر را ارسال نمایید تا بتوانیم به شما پاسخ دهیم و یا اینکه با کارشناسان ما تماس گرفته و مشاوره تخصصی داشته باشید. همچنین تصحصیل در مالزی به دلیل غیر قطعی بودن قوانین اعطای اقامت از طریق تحصیل در این کشور و بسیاری از کشورهای آسیایی توصیه نمی شود.

   پاسخ
 5. ناشناس گفته:

  سلام ،خسته نباشید ،
  ببخشید من رشته ی ریاضی هستم ،سال دوازدهم ،تا سوم راهنمایی معدلم تقریبا هرسال بیست بوده ،بعدش به مرور معدلم تا پونزده هم رسیده و فکر کنم امسال بتونم هفده یا هجده بگیرم ، هوش بالایی دارن و در فهن ریاضیات هیچ مشکلی ندارم ،مشکل مالی هم ندارم ؛ میتونم یه دانشگاه خوب درس بخونم ؟
  معدا چقد تاثیر داره؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. دانشگاه های زیادی در کشورهای برتر دنیا همچون کانادا، انگلستان، اتریش و … وجود دارد که با این معدل می توانید برای تحصیل در آن ها اقدام نمایید.

   پاسخ
 6. سمیرا گفته:

  سلام و خسته نباشید، من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم آیا امکانش هست برای ارشد در رشته حسابداری در دانشگاههای مالزی ادامه تحصیل بدم؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز معمولا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این تحصیل یا باید در رشته های مرتبط و یا در رشته های مدیریتی صورت گیرد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 7. Arman گفته:

  سلام خدمت شما

  هزینه تحصیل و زندگی در مالزی برای مقطع ارشد رشته های فناوری اطلاعات چقدر است؟

  با تشکر

  Rating: 4
  پاسخ
 8. علیرضا توکلی گفته:

  سلام خدمت شما
  بنده 19 سالمه و دیپلم تجربی با معدل 19 دارم اگر بخوام ادامه تحصیلاتم رو در کشور مالزی ادامه بدم ، آیا امکانش هست یا خیر ؟؟
  از نظر مالی هم مشکلی ندارم

  پاسخ
  • E GH گفته:

   سلام بله حتما ما با یکسری دانشگاه خوب در انجا کار می کنیم و می توانید برای اقدام باما تماس بگیرید.

   پاسخ
 9. moezi گفته:

  با سلام و احترام
  مدرک کارشناسی ارشد با معدل 19.43 صدم از دانشگاه شهید بهشتی در رشته علم اطلاعات و دانش شناسی دارم. متاسفانه مدرک زبان انگلیسی ندارم. برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری ، هزینه های مربوطه و…. راهنمایی می فرمایید .

  سپاسگزارم.

  پاسخ
 10. amirhossein گفته:

  سلام خشته نباشید برای تحصیل در دانشگاه های مالزی در مقطع کارشناسی نیاز به مدرک زبان داریم؟امکانش هست که بدون مدرک زبان بریم یا نه؟

  پاسخ
 11. امیرحسین گفته:

  با سلام.کارشناسی مهندسی نفت گرایش حفاری هسم..ielts دارم.مقاله هم دارم.کلی هم مدرک از دانشگا شیراز برای این رشته ام جمع کردم و گذروندم دوره های زیادی رو…ب انگلیسی هم ترجمشون کردم..میتونم بورسیه یکی از بهترین دانشگاه های نفت مالزی شم؟اسم دانشگاه پتروناس هست.

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 12. مهری گفته:

  سلام.من دختر شش سال و نیمه دارم.بسیار تمایل دارم که دخترم بعد از گذراندن دوره راهنمایی در ایران دوره دبیرستان و دانشگاهش را در مالزی بگذراند ,از طرفی میدانم یادگیری زبان انگلیسی لازم است قبل از رفتن به مالزی از طرف دیگر با چند استاد زبان که صحبت کرده ام گفته اند بهترین سن ده سالگی است ,خواستم نظر دکتر ملک پور را در مورد یادگیری زبان برای کودکانی که در سالهای بعد و نه در کودکی قرار است در کشور دیگری تحصیل کنند بدانم و اینکه از نظر ایشان چه زمان مناسب است با توجه به تجربه های بالایی که از اقامت ایرانیان در خارج از کشور و مسائل و مشکلاتشان دارند.ممنون.

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 13. atiii گفته:

  با سلام. من دانشجوي ترم 4 مقطع كارشناسي در رشته شيمي كاربردي در دانشگاه صنعتي اصفهان هستم ،سوالي داشتم ايا بنده ميتونم ادامه ليسانسم رو در همين رشته رو در يكي از دانشگاه هاي معتبر مالزي بدم؟
  ايا بابت ترك دانشگاه بايد پولي به وزارت علوم پرداخت كنم؟
  و اينكه اگر بخوام رشته ام رو به داروسازي تغيير بدم واحد هاي گذرانده مشترك با شيمي درنظر گرفته ميشوند؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   

با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.

   پاسخ
 14. محمدرضا گفته:

  با سلام من محمدرضا هستم ۲۵ سال دارم و لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم و برای فوق لیسانس میخوام در مالزی بخونم چه شرایطی دارد

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.   پاسخ
 15. زهرا پناهی گفته:

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی گرافیک هستم
  آیا میتونم بورسیه دانشگاه های مالزی بشم؟
  در یک آموزشگاه زبان هم انگلیسی تدریس میکنم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 16. نگار گفته:

  با سلام . من دانشجوی مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران هستم و معدل بالای ۱۹ دارم و زبانمم خوب هست میخواستم بدونم چه قدر امکان دریافت بورسیه دارم؟یا اصلن این کشور بورسیه میکند یا خیر؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 17. سمیرا گفته:

  با سلا ایا دانشگاه های مالزی مورد تایید وزارت علوم ایران و کشور های اروپایی هستن؟

  پاسخ
 18. شهلا گفته:

  سلام وقت بخیر، میشه کمی اطلاعات راجع به تحصیل در مقطع فوق تخصص پزشکی در مالزی بدین، من متخصص داخلی ام و برای تحصیل در مقطع فوق تخصص میخام از ایران برم، مالزی یا هر کشور اروپایی که خیلی هزینه بالا نداشته باشه.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار پاسخ به سوال شما امری تخصصی بوده و نیاز به مشاوره دارد .
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 19. عباس گفته:

  سلام. من سال دیگه دیپلم می گیرم ایا بعد از اخذ دیپلم میشه برای ادامه تحصیل به مالزی رفت؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله این امکان وجود دارد باید رزومه تان را برای ما ارسال نمایید و رشته مد نظر تا بررسی گردد.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 20. ثنا گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی دوره کارشناسی رشته مهندسی پزشکی دانشگاه ازاد هستم
  برای کارشناسی ارشد ویا کارشناسی در مالزی چه شرایطی هست؟ و هزینه ی هر ترم تقریبا چقدر میشه؟

  پاسخ
 21. فاطمه گفته:

  باعرض سلام و وقت بخیر
  من مدرک کارشناسی علوم تربیتی از دانشگاه فردوسی دارم خواستم ببینم آیا میتونم در رشته مشاوره در دانشگاه uitm ادامه تحصیل بدم؟آیا رزومه لازم هست؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   جهت تحصیل در مالزی باید این موارد را در نظر داشته باشید که بیشتر دانشگاه های مالزی را کشور های اروپا و خود ایران نیز مورد قبول ندارد . بهتر است که قبل از هر گونه اقدام شرایط خود را به صورت کامل ذکر نمایید تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی نماییم.

   پاسخ
 22. فيروزه گفته:

  سلام خسته نباشيد..
  من كارشناسي پرستاري داشتم ميخواستم ببينم شرايط پذيرش براي كار وادامه تحصيل در مالزي چطور هست؟؟
  چجوري بايد ثبت نامً كرد؟
  ممنون از راهنماييتون

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای کار در این کشور به پیشنهاد کاری نیاز است و بهتر است که در این کشور حضور داشته باشید. در صورت داشتن پیشنهاد کاری می توانید برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایید. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 23. مهديان گفته:

  سلام ایا مدرک کارشناسى معمارى از دانشگاه علمى کاربردى مورد تاًیید دانشگاههاى مالزى هست؟؟؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. بله اما در اکثر کشورها رشته های معماری آزمون ورودی دارند. برای اخذ اطلاعات می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 24. عطیه مدنی گفته:

  باعرض سلام ایا با مدرک کارشناسی ریاضی کاربردی میشود در مقطع ارشد رشته معماری در دانشگاه مالزی( کمبریج) ادامه تحصیل داد؟وشرایط به چه گونه هست برای همسر وفرزندم. ممنون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. رشته فوق لیسانس شما باید با رشته لیسانس شما مرتبط باشد و تنها در رشته های مرتبط و زیر مجموعه یا رشته های مدیریتی و بیزینس می توانید ادامه تحصیل دهید. برای بررسی شرایط تحصیل در این کشور پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 25. yusuf گفته:

  سلام و خسته نباشید.سوالی داشتم خدمتتون و امیدوارم و ممنون میشم جواب بدین.
  ایا با دیبلم فنی کامبیوتر میشه در دانشگاه های مالزی مانند Apu ادامه نحصیل داد؟؟؟(معدل۱۹)

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام. اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های مالزی به شرایط شما (سن، مدرک زبان، فاصله تحصیلی و … ) وابسته است. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 26. Mohammad گفته:

  با عرض سلام و ادب خدمت شما. با عرض معذرت اینجانب علاقه مند به رشته فارماکوگنوزی (pharmacognosy) (یکی از تخصص های داروسازی) در خارج از کشور هستم، چند تا سئوال داشتم خدمتتان اگه جواب بدید ممنون میشم.

  ۱؛ آیا دانشگاه های (دانشکده های داروسازی) کشورهایی ک مدرک زبان نخواهند چنین رشته ای رو دارن؟ و مورد تأیید وزارت بهداشت ایران هست؟
  ۲؛ کل هزینه تحصیل تخصص داروسازی ( PhD ) چقدر میشه در آن کشور؟
  ۳؛ هزینه ماهیانه و خوابگاه؟
  ۴؛ هزینه کالج زبان چقدر میشه؟
  ۵؛ امکان بورس وجود داره با وجود نداشتن مدرک زبان؟
  لطفا راهنمایی بفرمائید، متشکرم.
  اینجانب دارای مدرک کارشناسی ارشد فیتوشیمی (Phytochemistry) از دانشگاه دولتی، دارای ۵ مقاله آی اس آی که دو تا از آن با ایمپکت بالای ۴ ، دو تا با ایمپکت فاکتور ۱.۴ و دیگری ۲.۳ می باشد.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ