قوانین کلی اروپا در خصوص پناهندگی در سال 2018

قوانین کلی اروپا در خصوص پناهندگی در سال 2018و اخذ اقامت در کشورهای اروپایی از طریق پناهندگی و قوانین مرتبط به پناهندگی در اروپا 2018از پر متقاضی ترین مباحث مهاجرتی سال میباشند ،

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

یکی از راه های مهاجرت به کشور های مختلف مهاجرت قاچاقی به کشورهای اروپایی و درخواست پناهندگی  است .  اخذ اقامت در کشورهای اروپایی از طریق پناهندگی راه ها و قوانین خاص خود را دارد که در این مقاله مطالبی را در مورد اخذ اقامت در کشورهای اروپایی از طریق پناهندگی و قوانین کلی اروپا در خصوص پناهندگی در سال 2018در اختیار شما میگذاریم تا بیشتر بدانید . اخذ اقامت در کشورهای اروپایی از طریق پناهندگی شاید بتواند راهی برای مهاجرت شما به کشور های اروپایی باشد. در این مقاله که توسط موسسه مشاوره MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در باب قوانین کلی اروپا در خصوص پناهندگی در سال 2018نگاشته شده است تمامی شرایط و قوانین کلی اروپا در خصوص پناهندگی در سال 2018و  اخذ اقامت در کشورهای اروپایی از طریق پناهندگی توضیح داده شده است.امید است مورد استفاده شما همراهان همیشگی موسسه مشاوره MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) قرار بگیرد.

 

audio قوانین کلی اروپا در خصوص پناهندگی در سال 2018
audio قوانین کلی اروپا در خصوص پناهندگی در سال 2018
video قوانین کلی اروپا در خصوص پناهندگی در سال 2018
video قوانین کلی اروپا در خصوص پناهندگی در سال 2018

قوانین کلی اروپا در خصوص پناهندگی در سال 2018

 

در این مقاله سعی شد که به اجمال به شرح پناهندگی  در کشورهای اروپایی پرداخته شود امید است مورد پسند شما همراهان همیشگی موسسه مشاوره MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) قرار بگیرد مشخصا موارد ذکر شده بصورت کلی برای تمامی کشورهای اروپایی ذکر شد که شرایط و موارد استثنایی و جداگانه ای برای هر کدام از کشورهای اروپایی وجود دارد که در صورت نیاز به مشاوره رایگان می توانید با ما موسسه مشاوره MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در تماس باشید.

 

سیستم پناهندگی مشترک اروپا

پناهندگی به افرادی که از آزار و اذیت و یا آسیب جدی در کشور خود رنج می برند و به همین دلیل نیاز به حمایت بین المللی دارند.اعطا می شود پناهندگی یک حق اساسی است؛ اعطای این تعهد بین المللی است، که برای اولین بار در کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو برای حفاظت از پناهندگان به رسمیت شناخته شده است. در اتحادیه اروپا، منطقه ای از مرزهای باز ، کشورها ارزش های اساسی یکسان را به اشتراک می گذارند و دولت ها باید یک رویکرد مشترک برای تضمین حفاظت از پناهندگان با استانداردهای بالا داشته باشند. عملکرد ها باید در عین حال در سراسر اتحادیه منصفانه و موثر باشند. با توجه به این، کشورهای عضو اتحادیه اروپا متعهد به ایجاد یک سیستم اروپایی پناهندگی مشترک هستند.

 

جریان و عملکردهای پناهندگی ثابت نیستند و حتی در اتحادیه اروپا هم مساوی نیستند.  برای مثال، از رقم ۴۲۵ هزار درخواست برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۱ تا  کمتر از ۲۰۰ هزار در سال ۲۰۰۶ متغیر بودند. در سال ۲۰۱۲، آمار ۳۳۵،۸۹۵ بود.

پناهندگی نباید امر شانسی باشد، کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارای مسئولیت مشترک برای پذیرش پناهجویان به شیوه ای بسیار با اطمینان هستند، باید با پناهندگان با رفتار عادلانه برخورد شوند و پرونده های آنها با استانداردهای یکسان مورد بررسی قرار بگیرد به این ترتیب، مهم نیست درخواست کننده از کجا درخواست پناهندگی کند ،در نهایت برای هر کدام از متقاضیان، نتایج مشابه خواهد بود.

 

فایل صوتی آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب پناهندگی و مشکلات آن

 

audio قوانین کلی اروپا در خصوص پناهندگی در سال 2018

 

اتحادیه اروپا به عنوان یک منطقه حفاظت از حقوق پناهندگان

از سال ۱۹۹۹ اتحادیه اروپا برای ایجاد یک سیستم اروپایی پناهندگی مشترک (CEAS) و بهبود چارچوب قانونی کنونی تلاش کرده است.
بین سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵، تعدادی از اقدامات قانونی که حداقل استانداردهای مشترک برای پناهندگی را هماهنگ کرده بودند، تصویب شد. تقویت همبستگی مالی با ایجاد صندوق پناهندگان اروپا نیز مهم بود. و در سال ۲۰۰۱، دستورالعمل موقت مجاز به پاسخ مشترک اتحادیه اروپا به تعداد گسترده ای از افراد آواره شده بود که قادر به بازگشت به کشور مبدا خود نبودند. دستورالعمل اتحاد مجدد خانواده نیز به پناهندگان اعمال می شود.

قوانین جدید اتحادیه اروپا در حال حاضر مورد توافق قرار گرفته است، و استانداردهای مشترک بالا و همکاری قوی تری را تضمین می کنند تا اطمینان حاصل شود که پناهجویان در یک سیستم باز و منصفانه – هر کجا که درخواست می دهند از این امتیازات برخوردار باشند. به اختصار به آن میپردازیم :

 • دستورالعمل اصلاحیه پناهندگی(Procedures Directive)
  قصد دارد تصمیمات پناهندگی با کیفیت تر و سریع تری را بگیرد. پناهجویان با نیازهای ویژه ، پشتیبانی لازم برای توضیح ادعای خود را دریافت خواهند کرد و به طور خاص حفاظت بیشتری از کودکان بی سرپرست و قربانیان شکنجه و آزار ، خواهد داشت.( روش های اعطا و حذف وضعیت پناهندگی و حمایت های فرعی)

 

 • دستورالعمل شرایط پذیرش اصلاح شده (Temporary Protection Directive)
    تضمین می کند که شرایط پذیرش مواد انسانی (مانند مسکن) برای پناهجویان در سراسر اتحادیه اروپا وجود دارد و حقوق اساسی افراد ذینفع کاملا مورد احترام است. این دستورالعمل همچنین تضمین می کند که بازداشت فقط به عنوان آخرین تصمیم به کار برده می شود. (حفاظت موقت در صورت ورود تعداد زیاد درخواست پناهندگی)

 

 • دستورالعمل های تجدید نظر شده (Qualification Directive)
  زمینه ها و محدوده های اعطای حفاظت بین المللی را روشن می کند و بنابراین تصمیمات پناهندگی را قوی تر خواهد کرد. این دستورالعمل همچنین دسترسی به حقوق و اقدامات یکپارچه برای ذینفعان حفاظت بین المللی را بهبود می بخشد.( تعریف وضعیت پناهندگی و بهره مندی از حمایت های فرعی)

 

 • مقررات اصلاح شده دوبلین (Dublin Regulation)
  حفاظت از پناهجویان در طول پروسه بررسی درخواست توسط دولت مسئول ، را افزایش می دهد و قوانین مربوط به روابط بین کشورها را روشن می کند. این مقررات یک سیستم یکپارچه برای شناسایی مشکلات اولیه ی پناهندگی یا سیستم پذیرش را ایجاد می کند و قبل از اینکه آنها به بحران های کامل تبدیل شوند، ریشه های مشکل  را حل می کند.

 

 • مقررات تجدید نظر شده (Eurodac Reguation) EURODAC

این مقررات در شرایط شدیدا محدودی اجازه دسترسی نهادهای اجرایی قانون را به اطلاعات پایگاه اطلاعاتی اتحادیه اروپا از اثر انگشت پناهجویان را می دهد.این امر به منظور جلوگیری ، شناسایی و یا تحقیق در مورد جدی ترین جنایات مانند قتل و تروریسم می باشد.

 • مشارکت و همکاری با کشورهای ثالث (partnership and cooperation with third countries)

بنا بر قوانین پناهندگی ، تقاضای پناهندگی کسانی مورد بررسی قرار می‌گیرد که پیش از آمدن به کشور مقصد در کشورهای دیگرعضو اتحادیه اروپا و همچنین در “کشورهای ثالث” نبوده باشند. کشورهای ثالث کشورهایی هستند که در فهرست وزارت کشور مقصد جزو کشورهای امن محسوب می‌شوند.

بنا بر قرارداد شنگن، پرونده افرادی که در دیگر کشورهای عضو این قرارداد توقف داشته‌اند، بدون بررسی به آنجا پس فرستاده می‌شود و این افراد بایستی در آن کشور درخواست پناهندگی کنند. ولی این قانون شامل حال کسانی که در کشورهایی مانند ترکیه و عراق هستند نمی‌شود.

 

در این مقاله سعی شد که به اجمال به شرح  قوانین کلی اروپا در خصوص پناهندگی در سال 2018 پرداخته شود امید است مورد پسند شما همراهان همیشگی موسسه مشاوره MIE (همکار موسسه حقوقی ملکپور)قرار بگیرد.

موسسه حقوقی ملک پور با برخورداری از مشاورین، کارشناسان و وکلای خبره شما را یاری می دهد و هدفش ارتقاء سطح اموزشی ایرانیان عزیز می باشد. در صورت نیاز به مشاوره در باب راههای قانونی مهاجرت با دفاتر وین موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.