قوانین پناهندگی در استرالیا

قوانین پناهندگی در استرالیا

قوانین پناهندگی در استرالیا و قوانین 2018 قبول کیس های پناهندگی در استرالیا را بررسی مینماییم ،

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

آیا مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی در استرالیا امکان پذیر می باشد؟ خطرات پناهندگی در استرالیا را میدانید؟ شرایط 2018 و قوانین پناهندگی در استرالیا به چه صورت است؟ وضعیت پناهجویان که از طریق پناهندگی اقدام می نمایند به چه صورت است؟ آیا از راه های پناهندگی در استرالیا و  مهاجرت به استرالیا از این طریق مطلع هستید؟

video قوانین پناهندگی در استرالیا

 

توضیحات آقای ملک پور در باب مهاجرت و اقامت استرالیا

audio قوانین پناهندگی در استرالیا

توضیحات آقای ملک پور در باب پناهندگی و نکات آن

audio قوانین پناهندگی در استرالیا
audio قوانین پناهندگی در استرالیا
audio قوانین پناهندگی در استرالیا

 

همان طور که می دانید راه های اخذ اقامت عبارتند از:تولد،ازدواج،پناهندگی،تحصیلی،کاری و سرمایه گذاری می باشد.که ما در این مقاله مفتخر می باشم اطلاعاتی در باب قوانین پناهندگی در استرالیا برای شما عزیزان قرار دهیم.پناهندگی جزء آن دسته از طرقی می باشد که غیرقانونی می باشد و در هیچ کدام یک از موسسات حقوقی معتبر در سراسر کشور خدماتی ارائه نمی گردد. در مهاجرت از طریق پناهدگی علاوه بر این که ریسک های مالی برخودار می باشد باعث سوددهی به افراد قاچاقچی و سودجو می شود.توصیه وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ام آی ای اتریش به شما متقاضیان گرامی این می باشد که قبل از هرگونه اقدامی در باب مهاجرت با ما تماس بگیرید از مشاوره تلفنی رایگان بهرمند شوید.

طرح اسکان مجدد در مناطق آزاد یا Offshore

هدف از ین برنامه اسکان مجدد برای انسان هایی می باشد که نیاز به کمک های بشردوستانه از جانب کشور استرالیا را دارند و هیچ گونه راه دیگری از لحاظ اسکان پیش روی آنها نمی باشد. این طرح به ۲ بخش تقسیم می گردد:

 • دسته پناهندگی

این نوع روادید مربوط به اشخاصی می باشد که در کشور خودشان مورد تعقیب و پیگرد قانونی هستند و در خارج از خاک کشورشان هستند و احتیاج به اسکان در یک کشور دیگر را دارند.

همچنان متقاضیانی  که می خواهند از این دسته روادید بهرمند شوند می بایست در صورتی که یکی از اعضای خانواده درجه اول شخص، شامل والدین، فرزند و یا همسر یا شریک زندگی، اسپانسر متقاضی بشود، شخص می تواند در خاک استرالیا برای این دسته ویزا اقدام نماید.

 • دسته برنامه بشر دوستانه Special Humanitarian Programme (SHP)

از شرایط خاصی برخوردار می باشد که عبارتست از :

 • فرد خارج از خاک استرالیا می باشد.
 • افرادی که به طور بسیار واضحی مورد تبعیض و نقض حقوق انسانی خود قرار گرفته اند.

متقاضی می بایست از طریق یکی از موارد زیر اسپانسر شود تا بتواند حائز شرایط این نوع روادید باشد:

 • شهروند یا تبعه ی استرالیا
 • مقیم دائم استرالیا
 • شهروند نیوزیلند
 • یک سازمان در استرالیا

همچنین شخصی که می خواهد از این دسته ویزا استفاده نماید در صورتی که یکی از اعضای خانواده درجه اول شخص، شامل والدین، فرزند و یا همسر یا شریک زندگی، که در استرالیا زندگی می کند، اسپانسر متقاضی بشود شخص می تواند برای این دسته ویزا اقدام نماید.

انواع ویزاهای دسته ی پناهندگی:

ویزای پناهندگی sub class 200

این نوع روادید مربوط به کسانی است که در کشور خودشان مورد تعقیب می باشند و پیگرد قانونی هستند و نیاز به یک اسکان در کشوری دیگر دارند.اکثر افرادی که زیر گروه این ویزا قرار می گیرند توسط کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان، United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR)، بررسی شده اند و به دولت استرالیا جهت سکونت مجدد معرفی گردیده اند.

 

ویزای خاص بشر دوستانه sub calss 201

افرادی  که در کشور خودشان هستند و مورد تعقیب و پیگرد قانونی می باشند و اجازه و امکان خروج از کشورشان را ندارند در زیر گروه این ویزا قرار می گیرند.

ویزای نجات اضطراریEmergency Rescue Visa   (Class 203)

پروسه ی اخذ این روادید  بسیار سریع  صورت می پذیرد خصوصا   کسانی  که مستلزم شرایط کلی پناهندگی را داشته و در عین حال زندگی و آزادیشان به سکونت مجدد به صورت بسیار سریع بستگی دارد.

ویزای زنان در معرض خطر sub class 204

این نوع روادید مختص زنان و وابستگانشان می باشد و افرادی که مورد تعقیب و پیگرد قانونی بوده و در خارج از خاک کشورشان هستند و کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان پیگیر پرونده شان است. این افراد از حمایت یکی از مردهای خانواده یا بستگانشان برخوردار نبوده و به دلیل جنسیت شان در معرض خطر تعدی، آزار و اذیت و یا سوء استفاده جدی هستند.

برنامه حفاظت در خاک استرالیا

این برنامه زیر مجموعه ی برنامه ی پناهندگی و بشردوستانه است. این طرح مختص کسانی می باشد که در خاک استرالیا هستند و می خواهند برای پناهندگی اقدام نمایند.

سه نوع ویزا در این بخش قرار دارد که متقاضی براساس شرایط می تواند از آن ها استفاده نماید:

ویزای حفاظت – کلاس (sub class 866) XA

این نوع روادید مرتبط به کسانی است  که به صورت قانونی وارد خاک استرالیا شده اند.

مزایا این نوع روادید اجازه همراه می باشد و تمامی همراهان می بایست در زمان درخواست ویزا در کشور استرالیا حضور داشته باشند، همچنان این نوع روادید به متقاضی اجازه ی اقامت دائم و کار در استرالیا می باشند و از خدمات درمانی در کشور استرلیا بهرمند شوند

 

ویزای حفاظت موقت – کلاس XD (sub class 785)

این نوع روادید مختص به افرادی می باشد که غیر قانونی وارد خاک استرالیا شده اند، همچنین همراهان از اجازه ی کار تمام وقت نیز دارند.

متقاضیان با این روادید می توانند تا ۳ سال در خاک کشور  استرالیا اقامت و کار کنند. و از مزایا دیگر این نوع ویزا بهرگیری از نظام آموزشی در کشور استرالیا می باشد.

ورود غیرقانونی دریایی

به طور کلی در حدود ۳۰۵۰۰ نفر تا قبل از ۱ ژانویه ۲۰۱۴ بصورت غیر قانونی و دریایی وارد کشور استرالیا شده اند. به این اشخاص کسانی گفته می شود که از طریق دریایی غیرقانونی وارد استرالیا شده اند (illegal maritime arrivals –  IMAs)

تحقیق در باره تمامی این پرونده ها بنا بر اداره مهاجرت کشور استرالیا از پروسه طولانی و پیچیده و زمان گیر خواهد بود. مردم به ترتیبی که وارد کشور استرالیا هستند دعوت می شوند تا برای اخذ روادید حفاظت اقدام نمایند و می بایست منتظر دعوتنامه باشند پیش از اینکه بتوانند درخواست روادید دهند.

توصیه وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ام آی ای اتریش به شما متقاضین گرامی این می باشد که قبل از هرگونه اقدامی در باب مهاجرت با ما تماس داشته باشید و از اطلاع از آخرین شرایط روادید قانونی برخوردار شوید.در موسسات حقوقی معتبر در سراسر کشور هیچ گونه خدماتی در باب پناهندگی نه تنها اقدام نمی شود بلکه توصیه هم نمی گردد.پس از تماس با موسساتی که پناهندگی را به شما توصیه می نماید پرهیز نمایید زیرا امری غیر قانونی می باشد و فقط باعث به هدر رفتن مال و باعث سودجویی برای افراد سوجو می باشد.

در صورتی که تمایل به مهاجرت به استرالیا از طریق قانونی همچون تحصیل در استرالیا و کار در استرالیا را دارید و نسبت به قوانین این کشور بی اطلاع هستید پیشنهاد می شود با مشاوران برتر موسسه حقوقی ملکپور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران به صورت کامل مشاوره نمایید.

Rating: 5
10 پاسخ
 1. Maryam گفته:

  سلام ببخشید من یه خانم مطلقه هستم به همرا دخترم ده سالشه ترکیه زندگی میکنم هنوز هم با گذشت نزدیک دو سال مصاحبه نشدم فقط پیش مصاحبه حین ثبت نام .میخواستم ببینم برای این ویزا باید در استرلیا اسپانسر داشته باشم؟شنیدم زن تنها نیاز به اسپانسر نداره .ممنون میشم جواب بدید

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. مؤسسه حقوقی ملک پور هیچ مشاوره و خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و مطالبی که در این خصوص در این وبسایت قرار دارد صرفا جهت اطلاع رسانی از خطرات این روش و معرفی راه های جایگزین می باشد.

   پاسخ
 2. سام حیدری گفته:

  سلام من و مادرم کیس بشر دوستانه زنان در خطر را گرفته ایم و داییه من و یه سازمان معتمد اسپانسر ما شده اند اخیرا به ما گفتند که شما 2 مرحله قبول شدید و فقط مرحله سوم مونده ایا میدونین مرحله سوم چیه و چقد طول میکشه

  پاسخ
 3. مهدی دهقاندار گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  سوالی داشتم از محضرتون
  من ب همراه مادرم قصد مهاجرت ب کشور استرالیا رو داریم.من به قصد تحصیل در رشته ی پرستاری و مادر هم به عنوان همراه من.ایا برای ما احتمال پیشامد مشکل وجود داره یانه؟مخصوصا برای مادرم…ممنون میشم پاسخ بدید.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب برای مادر شما باید پرونده ای جدا تشکیل گردد. جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. Nr گفته:

  سلام من از طریق اینستاگرام هم سوالمو مطرح کردم فرمودین تو سایت مطرح کنم. اگر کسی با ویزای 408 استرالیا باشه و بخواد با کسی که پناهنده هست ازدواج کنه میتونه با ویزای اون شخص بمونه؟ من قبلا جایی خوندم که شرایط همسرش شامل حال اون هم میشه. ولی میخواستم بدونم اگر اینطوره اگر بخواد بعد یک سال ایران برگرده خانوادشو ببینه موقع برگشت به استرالیا به مشکل برمیخوره؟ و اینکه اگر این شخص بعدا امتیاز لازم برای اقامت دائم داشته باشه دیگه نمیتونه برای ویزای 190 یا هر ویزای دیگه ای اقدام کنه یا میتونه؟ ممنون از زمانی که میزارین واقعا کمک بزرگی میکنین

  پاسخ
 5. Morteza گفته:

  سلام خسته نباشید
  اینجانب میخواستم ویزای کار بگیرم ودر کشور استرالیا و یا کانادا زندگی کنم . برای اقامت دایم در کشورهای ذکر شده کدام یک سریعتر انجام میشه .

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. اخذ ویزای کاری کشور کانادا یا استرالیا امتیازبندی بوده و باید امتیازات شما مورد محاسبه قرار گیرد. در صورت داشتن امتیازات لازم می توانید برای کار به این کشورها وارد شوید. برای بررسی امتیازات و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.