قوانین پناهندگی در آلمان

قوانین پناهندگی در آلمان

قوانین پناهندگی در آلمان و جزییات آن تنها برای کسانی قابل استفاده خواهد بود که مشکلات عدیده ی سیاسی یا جانی در کشورهای خوددارند چرا کخ پناهندگی نامطلوب ترین راه مهاجرت می باشددر صورتی که شما عزیزان به کسب اطلاعات در ارتباط با قوانین پناهندگی در آلمان و مهاجرت به آلمان تمایل دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با موضوع قوانین پناهندگی در آلمان با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را دریابید. لکن پیشنهاد میگردد که حتما در باب راههای قانونی مهاجرت به آلمان همچون تحصیل رایگان در آلمان و یا کار در آلمان نیز تحقیق به عمل آورده و از پناهندگی در آلمان خودداری بفرمایید. موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

video قوانین پناهندگی در آلمان
video قوانین پناهندگی در آلمان
video قوانین پناهندگی در آلمان
audio قوانین پناهندگی در آلمان
audio قوانین پناهندگی در آلمان
audio قوانین پناهندگی در آلمان

وضعیت پناهندگان در کشور المان

پناهندگان در کشور آلمان در وضعیت نا مساعدی به صورت گروهی در کمپ های پناهندگی سپری می کنند. وجود اتاق های کوچک، شرایط بهداشتی نامناسب و عدم وجود امکانات لازم، شرایط را برای پناهندگان بسیار سخت نموده است اما این افراد مجبورند تا زمانی که با تقاضای پناهندگی آن ها موافقت نشده است در کمپ های پناهجویی زندگی کنند. پناهندگان در آلمان همانند سایر کشورهای عضو کنوانسیون تا زمانی که تکلیف پناهندگی مشخص نشود از هیچ حق و حقوقی بهره مند نمی شوند .

از جمله امتیازاتی که کنوانسیون پناهندگی به پناهندگان اعطا نموده است داشتن جای خواب ، خورد وخوراک و پاس سفید می باشد. پاسپورت سفید در اصطلاح به پاسپورتی گفته می شود که فرد پناهنده با این مدرک اجازه سفر به سایر کشورها را خواهد داشت به غیر از اینکه بتواند به کشور خود سفر کند . کمپ های پناهندگی در کشور آلمان دارای مراکز پلیس و خدمات درمانی مراکز و سالن های غذاخوری و استراحتگاه می باشد .

افرادی که در کشورهای اروپایی همچون کشور آلمان پناهنده می شوند اگر پیش از آن که درخواست پناهندگی آن ها پذیرفته شود به کشور خود باز گردند تا مدت ۱۰ سال اجازه ورود به کشورهای اروپایی را نخواهند داشت و هیچ گونه ویزایی جهت سفر به کشورهای اروپایی به آنها اعطا نمی گردد.

به طور کلی چندین نوع درخواست پناهندگی وجود دارد که  شامل پناهندگی سیاسی، پناهندگی مذهبی و پناهندگی اجتماعی می شود.

بررسی قوانین پناهندگی در المان

به طور معمول پناهندگی اجتماعی در کشور آلمان مورد قبول واقع نمی شود و افرادی که در کشور آلمان درخواست پناهندگی اجتماعی می کنند تایید نمی شوند  به دلیل اینکه کشور ایران شرایط اقتصادی نابسامانی نداشته و از امنیت بسیار بالایی  برخوردار است پناهندگی اجتماعی برای ایرانیانی که در کشور آلمان درخواست پناهندگی اجتماعی می کنند مورد قبول واقع نمی شود.

پناهندگانی که درخواست پناهندگی خو را بر اساس تغییر مذهب ارائه می دهند طبق قوانین پناهندگی در آلمان باید ثابت کنند که از پیش و در کشور خود دین خود را تغییر داده و در صورت بازگشت به کشورش مورد آزار و اذیت و شکنجه قرار می گیرد ، البته این پناهنده ها حق بازگشت به کشور خود را ندارند .

پناهدگانی که از طریق کیس سیاسی وارد آلمان شده اند طبق قوانین پناهندگی در آلمان می بایست اثبات کنند که در خاک کشور خود به او آسیبب های روحی و روانی و جسمی می رسانند در صور اثبات این موضوع به عنوان پناهنده در کشور آلمان پذیرفته می شوند. پس از درخواست طی یک پروسه ی هفت ماهه احتمالا به درخواست او جواب می دهند و در صورت پذیرش پناهندگی این شخص همانند حق و حقوقی که شامل یک شهروند آلمانی می شود را داشته باشد .

بر اساس قوانین پناهندگی در آلمان به پناهندگان در کشور آلمان ۳ نوع محل اقامت تعلق گرفته است و گاهی پیش می آید که حملات متعددی به پناهگاه آن ها صورت می گیرد، این مکان ها عبارتند از مراکز پذیرش اولیه، مراکز اقامت جمعی و محل اقامت غیر متمرکز.

پناهجویان در کشور آلمان طبق قوانین می بایست شش ماه ابتدائی را در کمپ های مشخص شده زندگی کنند .

محل استقرار پناهندگان در ایالت هایی همچون وستفالن و بایرن و … قرار دارد .

پس از گذشت آن شش ماه اولیه سپس پناهندگان را به اقامت گاه های دسته جمعی منتقل می نمایند و آنها در کنار سایر پناهندگان در نزدیکی همان کمپ های اولیه زندگی می کنند که این مراکز در نزدیکی برخی شهرهای بزرگ همانند برلین ، دورتمند و مونیخ و همچنین برخی شهرهای کوچک تر واقع شده اند .

در سال های اخیر درخواست پناهندگی به کشور آلمان افزایش چشمگیری داشته است و قوانین پناهندگی در آلمان برای رسیدگی به پناهندگان تنظیم شده است، پناهجویان در کشور آلمان برای اقامت و زندگی بین ۱۶ ایالت تقسیم می شوند ودر تمامی این ایالت ها در کمپ های پناهندگی سپری می کنند.

متقاضیان دریافت پناهندگی در کشور آلمان

در ابتدای ورود پناهندگان می بایستی توسط مامورین انگشت نگاری شوند و از آنها عکس گرفته می شود تا پس از این مشخص گردد دارای سابقه قبلی هستند یا خیر

کارکنان اداره مهاجرت در کشور آلمان از پناهجویان سوالاتی مبنی بر اینکه برای چه چیزی کشور خود را ترک کرده اند و هدف آن ها از اعلام پناهندگی چیست می پرسند، پس از این پرسش و پاسخ ها تصمیم می گیرند که آیا برای پناهنده پرونده پناهندگی صادر کنند یا خیر.

در سال های اخیر بیشترین میزان پذیرش پناهندگان را در بین کشورهای اروپایی آلمان داشته که در این میان سهم پناهندگان را کشورهایی همچون سوریه ، عراق ، لبنان و ایرانیان دارند .

اداره فدرال مهاجرین کشور آلمان اعلام نموده است که انتظار دارد ۳۰۰ هزار پناهنده وارد کشور آلمان شود، بر اساس آمار منتشر شده در سال گذشته ۱.۱ میلیون پناهنده وارد کشور آلمان شده است و مراحل اخذ پذیرش توسط قوانین پناهندگی در آلمان برای پناهجویان اداره می شود. بعد از درخواست پناهندگی در کشور آلمان ، اجازه اقامت موقتی به پناهندگان داده می شود که در آلمان بمانند تا وضعیت اقامت آنها مشخص شود .

پناهنده طبق قوانین پناهندگی در آلمان می تواند از خدمات درمانی و بیمه اجتماعی بهره مند گردد .

ابتدا شخص برای ماندن همانطور که خواندید اجازه اقامت موقت دارد و در این زمان منتظر جواب پناهندگی می مانند چنانچه درخواست پناهندگی متقاضی رد شود او می بایست کشور آلمان را ترک نماید .

در حال حاضر شرایط پناهندگی در کشور آلمان برای پذیرش اتباع مختلف متفاوت می باشد و اولویت با افرادی است که در کشورشان جنگ و یا مسائلی از این قبیل که کشورشان را نا امن سازد وجود داشته باشد ، البته راه ورود غیر قانونی هم نمی تواند مشکل گشای شما باشد و خود این مسیر نیز از سوی افرادی که وکیل نیستند یا قاچاقچی هستند به شما پیشنهاد می گردد . هنوز بسیاری از متقاضیان پناهندگی در کشور آلمان درک درستی از قوانین پناهندگی در آلمان و جنبه های حقوقی آن و مشکلات و سختی های آن ندارند و بدون هیچ پیش بینی و درکی فقط برای راه یابی به این کشور این مسیر نادرست را انتخاب می کنند. به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره مهاجرت به آلمان، قوانین پناهندگی در آلمان، نکات پناهندگی در آلمان، شرایط پناهندگی در آلمان، مهاجرت به آلمان و قوانین پناهندگی در آلمان و سایر موارد اطلاعاتی جزئی در اختیار شما قرار گیرد. و پیشنهاد ما آنست که با اطلاع از راههای قانونی مهاجرت و انتخاب بهترین آنها نسبت به شرایط خودتان از خطرات پناهندگی دوری نمایید و پناهندگی را انتخاب نفرمایید. شما می توانید برای اخذ اطلاعات بیشتر در ارتباط با راههای قانونی مهاجرت به آلمان با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره ببرید. اخذ اطلاعات کامل در رابطه با موضوع راههای قانونی مهاجرت به آلمان همچون تحصیل در آلمان و کار در آلمان شما را برای اخذ تصمیم قطعی در امر مهاجرت به آلمان راهنمایی نموده و مسیر تعالی را برای شما عزیزان هموار خواهد نمود.

 

Rating: 5
12 پاسخ
 1. majid گفته:

  سلام. مجید هستم ۲۶ سال دارم و مدرک برق صنعتی و plc دارم. اوستا کاره ساخته کفشه زنانه را دارم . و قیر…. خدمتو به پایان رساندم . میخواستم ببینم راه ترین راه برایه رسیدن به المان چیست.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای اینکه بهترین پیشنهاد را به شما داد باید شرایط شما به صورت کامل و دقیق بررسی شود.
   اما به طور کلی روش تحصیل یا ویزای جستجوی کار می تواند برای شما مناسب باشد.
   شما در آلمان به صورت رایگان تحصیل کنید.
   برای اخذ ویزای جستجوی کار نیز حداقل مدرک لیسانس، 3 سال سابقه کار و مدرک زبان آلمانی B1 مورد نیاز است.

   پاسخ
 2. زهرا خسروی گفته:

  سلام وقت بخیر.من ۳۴ سالمه با مدرک دیپلم
  میخو استم بپرسم ایا بدون داشتن مدرک زبان با ۱۲۰ میلیون سرمایه راهی برای مهاجرت قانونی دارم؟ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
 3. امين جوكار گفته:

  سلام با ويزاي توريستي به كشور فيليپين اومدم شرايط اقتصادي بدي داره فيليپين و نميتونم بمونم و اوضاع كار هم اينجا خرابه و در واقع هيچ كاري نميشه كرد . از چه طريق ميتونم برم آلمان ؟ ميخوام براي هميشه مستقر بشم اونجا و بتونم تحصيل كنم و كار كنم و از حمايت اون كشور بهره مند بشم شرايط مالي نا بساماني دارم و نميتونم سرمايه گذاري كنم ، آيا با ويزاي توريستي كه دارم و الان فيليپين هستم ميتونم از فيليپين مستقيم به كشور ديگه اي برم ؟ ممنونم بابت سايت خوبتون لطفا يه راه حل برام بگيد بدجوري گير كردم

  پاسخ
 4. میلاد گفته:

  با سلام
  بنده هزینه تمکن را ندارم و کسی اون سمت نیست که بنده را ساپورت مالی کند آیا راهی هست که بشود در مقطع کارشناسی ارشد عمران بروم؟و بازار کار عمران چگونه هست؟
  ممنون از راهنمایی کامل و دقیقتان میلاد

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دو ست عزیز شما می توانید به روش تحصیلی و یا جست و جوی کار اقدام فرمایید. البته باید اطلاعات جزیی تری داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد که کدامیک از روشهای مهاجرت برای شما مناسب تر می باشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. حميد گفته:

  با سلام و عرض ادب
  حميد هستم ٤٣ ساله مجرد و ديپلم از اصفهان
  اكثر ويديوهاي دكتر ملكپور را ديدم
  ايشان گفتن كه براي ديپلمه ها هم راهكاري غير از پناهندگي دارن
  لطفا راهنمايي كنيد

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به شش دسته تقسیم میشوند سرمایه گذاری – ثبت شرکت – ازدواج با تبعه خارجی – ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی. به دلیل اینکه باید در مورد هزینه ها و سایر مسایل مشاوره انجام گیرد پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.