قوانین فرانسه در باب مهاجرت و اقامت و تابعیت

قوانین فرانسه در باب مهاجرت و اقامت و تابعیت 2018 چیست ، قوانین فرانسه در باب مهاجرت ، قوانین فرانسه در باب اقامت ، قوانین فرانسه در باب تابعیت ، چگونگی اخذ تابعیت فرانسوی و اخذ پاسپورت فرانسوی ،  آیا می خواهید بدانید با توجه به قوانین فرانسه به چند طریق می توان به شهروند فرانسه تبدیل شد؟ آیا می خواهید قوانین فرانسه را بدانید و اینکه چگونه می توان به یک شهروندی فرانسوی از طریق تابعیت تبدیل شد؟ آیا می خواهید از مراحل مهاجرت به فرانسه در خواست ویزای اقامت کشور فرانسه اطلاعاتی کسب کنید؟ آیا می خواهید از اخذ شهروندی از طریق تولد در کشور فرانسه اطلاعتی داشته باشید؟ آیا می خواهید از اخذ شهروندی از طریق ازدواج در کشور فرانسه اطلاعاتی کسب کنید؟
هدف ما از بررسی این مقاله این است که با قوانین فرانسه در باب شهروندی فرانسوی اخذ تابعیت کشور فرانسه آشنا شویم و بدانیم از چه طرقی می توانیم تابعیت کشور فرانسه را به دست آوریم.

۳ روش تبدیل شدن به شهروند کشور فرانسه

بر طبق قوانین فرانسه  تبدیل شده به شهروند فرانسوی به سه روش ۱-    از طریق تابعیت می توان شهروند کشور فرانسه شد ۲- از طریق تولد می توان به شهروندی کشور فرانسه رسید ۳- از طریق ازدواج می توان تابعیت کشور فرانسه را به دست آورد امکان پذیر می باشد.

 

تبدیل شدن به شهروند فرانسوی از طریق تابعیت

طبق قوانین فرانسه قبل از اینکه شما بخواهید ویزای اقامت کشور فرانسه را بگیرید باید برای شهروندی از طریق تابعیت اول باید تقاضا دهید وبه صورت کلی باید به سفارت کشور فرانسه که  کشور شما وجود دارد درخواست دهید و این روند برای اشخاصی که در ایالات متحده هستند ۲ هفته طول می کشد و برای ملیت های دیگر حداقل ۲ ماه طول می کشد.
مراحل درخواست ویزای اقامت کشور فرانسه به صورت ذیل می باشد:
۱-    گذرنامه معتبر
۲-    فرم درخواست اقامت بلند مدت باید در نرم افزار ثبت شود
۳-    برای هر فرد ۸ قطعه عکس پاسپورتی لازم است
۴-    تضمین مالی- مثل نامه ای از میر بانک که نشان دهد شما درآمد کافی دارید یا اینکه ثابت کنید حقوق بازنشستگی دارید
۵-    باید بیمه خدمات درمانی داشته باشید  چون امکان دارد برای درمان در کشور فرانسه به نیاز داشته باشید
۶-    باید ثابت کنید که در کشور فرانسه مسکن دارید مثل اجاره نامه خونه- اشاره به اموالی که دارید- نامه ای که نشان دهد شما اقامت قانونی کشور فرانسه را دارید و برای اقامت باید آن را ارائه دهید.

زندگی کردن در کشور فرانسه

با توجه به قوانین فرانسه شما باید به مدت ۵ سال در کشور فرانسه زندگی کنید تا تابعیت شهروندی کشور فرانسه را به دست آورید و اگر شما در دانشگاه در حال تحصیل هستید از مدت اقامت ۵ ساله شما در کشور فرانسه ۲ سال آن کم می شود.

 

ثبت نام و پذیرش کشور فرانسه

سندی  که در دست اداره مهاجرت کشور فرانسه می باشد که شما در کشور خود آن را امضا کرده اید و اعتبار آن به مدت ۱ سال می باشد و دولت کشور فرانسه شما را ارزیابی می کند مطمئن شود می توانید تابعیت کشور فرانسه را بدست آورید و به قرار ذیل است:
۱-    بررسی آزمون کتبی و شفاهی در کشور فرانسه اگر ثابت شود که شما مهارت کافی در این آزمون ها را نداشته اید باید برای بهتر شدن در کلاس های مهارت شرکت کنید که این کلاس ها رایگان هستند.
۲-    باید حتما” قانون مدنی کشور فرانسه را به صورت کامل بلد باشید هدف از آموزش قانون مدنی کشور فرانسه این است که برای افزایش اطلاعات خود اشخاص است  که اطلاعتی مانند برابری زنان و مردان را بدانند. وحضور در این این آموزش ها هیچگونه هزینه ای ندارد و به صورت رایگان است.
۳-    باید در جلسه ای که اطلاعات عمومی به شما می دهند حتما” شرکت کنید. که این اطلاعاتی که به شما داده می شوند عبارتند از: خدمات عمومی- مسکن- بهداشت و درمان- مراقبت  از کودکان. و این کلاس ها رایگان و ضروری می باشد و در آن حضور و غیاب می شود و حتما” باید در این کلاس ها شرکت کنید.
ارسال مدارک با فرض اینکه شما تابعیت شهروندی کشور فرانسه را بدست آورده اید و مستندات مورد نیاز شما به صورت ذیل می باشد:
۱-    گذرنامه یا شناسایی ملی
۲-    شناسنامه
۳-    ثابت کردن آدرس منزل
۴-    سند ازدواج ( در صورت وجود داشتن )
۵-    ثابت کنید سابقه کیفری ندارید و یا اینکه باید ثابت کنید که محل کار شما به شما نیاز دارند.
تکمیل کردن هر مصاحبه ای که لازم  است و یا مدارکی که اضافه می شود
مدارک شما توسط اداره پلیس – دفتر شهرداری و اداره دولتی دیگر کشور فرانسه ارزیابی شده است. طبق قوانین فرانسه امکان دارد آن ها با شما صحبت کنند و یا اینکه اطلاعات دیگری از شما بپرسند و تمام این فرآیند ها به ۲ سال طول می کشد و نکته مهم این است که قانون مهاجرت کشور فرانسه از سال ۲۰۰۶ خیلی محدود شده است.

شهروندی کشور فرانسه از طریق تولد

متولد شدن کودک از پدرو مادر خارجی که در کشور فرانسه به دنیا آمده است که می خواهند حق شهروندی کشور فرانسه را اخذ کنند که این حق شهروندی از سن ۱۶ سالگی و اخذ دریافت  مزایای حق شهروندی کشور فرانسه در سن ۱۸ سالگی اخذ می شود باید ثابت کنید که در کشور فرانسه اقامت داشته اید  از سن ۱۱ سالگی به مدت حداقل ۵ سال.

اثبات کردن اقامت خود در کشور فرانسه به صورت زیر می باشد:

۱-    مالکیت خانه یا آپارتمان حتی اگر اجاره باشد
۲-    صورت حساب مالیاتی
۳-    ریز نمرات مدرسه
و اگر در کشور فرانسه اقامت می کنید باید برای در خواست اخذ تابعیت گواهی را به دفتر ملیت کشور فرانسه ببرید و طبق قوانین فرانسه برای تابعیت در آنجا در خواست دهید

شهروندی کشور فرانسه از طریق ازدواج

اگر شما می خواهید با یک شهروند فرانسوی ازدواج کنید  اگر شما حداقل ۴ سال با شهروند فرانسوی ازدواج کرده باشید می توانید برای تابعیت کشور فرانسه درخواست دهید.باید حداقل ۱ سال در کشور فرانسه زندگی کرده باشید قبل از اینکه بخواهید مدارک خود را ارسال کنید و حتما” باید همسر شما تابعیت فرانسوی خودش را داشته باشد.

 

ثبت نام و پذیرش

بر اساس قوانین فرانسه اگر با یک شخص که شهروند فرانسوی است ازدواج کرده اید باید مدارک خود را به اداره مهاجرت کشور فرانسه ببرید و همچنین باید تمام موارد ضروری مثل آزمون شفاهی- کتبی و آموزش قوانین مدنی کشور فرانسه و باید در تمام کلاس های اطلاعات عمومی کشور فرانسه شرکت کرده باشید.
ما با بررسی کردن این مقاله متوجه شدیم که قوانین فرانسه برای اخذ تابعیت شهروندی فرانسوی از طرق مختلف چگونه می باشد و مراحل و روش های آنرا فهمیدیم اگر در باب تابعیت شهروندی فرانسوی می خواهید اطلاعاتی کسب کنید می توانید با بزرگترین موسسه حقوقی خاورمیانه موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس گرفته و از مشاوره تلفنی کاملا” رایگان آن بهره مند شوید.

Rating: 4
6 پاسخ
 1. شمیم گفته:

  سلام من ایرانی هستم و در کشور فرانسه بدنیا اومدم ایا من شهروند فرانسوی محسوب میشوم ؟و اینکه چطور میتونم سیتیزن فرانسه شوم؟
  با تشکر فراوان از شما

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. کانادا از سیستم خون پیروی می کند و تنها به افرادی از طریق تولد اقامت می دهد که یکی از والدینشان فرانسوی باشد. در مورد سوال دوم با توجه به عدم اطلاع از شرایط شما می بایست با دفاتر ما تماس گرفته و پس از ارائه اطلاعات مورد نیاز از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. نیروی نظامی ارتش فرانسه به دو گروه نیروهای فرانسوی اصل و غیرفرانسوی تقسیم میشود.به نیروهای ارتش غیر بومی فرانسوی لوژین گفته میشود.این افراد بعد از ۵سال اقامت،یا معلولیت در جنگ می‌توانند تابعیت فرانسه رو کسب کنند.

   پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به 6 دسته تقسیم میشوند سرمایه گزاری – ثبت شرکت -ازدواج با تبعه خارجی -ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی . شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و شرایط جزیی تر شما را بدانیم تا بتوانیم راهنمایی صحیحی داشته باشیم . پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.