قوانین ازدواج در سوئد

قوانین ازدواج در سوئد

audio قوانین ازدواج در سوئد

قوانین ازدواج در سوئد  و امکان اخذ اقامت و تابعیت سوئد از طریق ازدواج در سوئد ، شرایط و قوانین 2018 ازدواج در سوئد  و شرایط مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج در سوئد ، قوانین اخذ پاسپورت سوئدی با ازدواج در سوئد، قوانین ازدواج سوری در سوئد را به بررسی گذاشتیم همراه ما باشید ،  امروزه افراد زیادی قصد مهاجرت از طرق مختلف ازجمله ازدواج در سوئد را دارند .مهاجرت برای رسیدن به اهداف خاص درهمه کشورها از جمله کشورسوئد  انجام می پذیرد.بعضی از کشورها مهاجر پذیر هستند که کشور سوئد نیز اینگونه می باشد که از جمله راه های مهاجرت به سوئد واخذ اقامت وتابعیت به این کشور تحصیل ، کار وسرمایه گذاری و ازدواج در سوئد است.

درحال حاضر یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت ازدواج در سوئد است .اگر شخصی با تبعه  کشور دیگری ازدواج کنند می تواند اقامت آن کشور از جمله کشور سوئد را اتخاذ نماید .

سوالاتی که درباره مهاجرت از طریق ازدواج به سوئد ممکن است مطرح شود :

اخذ اقامت در کشور سوئد چگونه است ؟  آیا با وجود قرار گرفتن در مناطق سردسیرمیتوان در کشور سوئد به راحتی زندگی کرد ؟ هزینه های زندگی در کشور سوئد چگونه است؟چه مدارکی برای مصاحبه سفارت سوئد باید به همراه داشته باشیم ؟ آیا در کشور سوئد ازدواج همجنسگرایان مجاز میباشد ؟ به چه دلیل کشور سوئد مهاجر پذیر است ؟

 

بر طبق قوانین کشور سوئد چنانچه فردی با یک شهروند سوئدی ازدواج کند می تواند اقامت و تابعیت کشور سوئد را از طریق ازدواج با شخص سوئدی اخذ نمایند.

فرد تبعه سوئدی خواهان ازدواج ،با ید حتما به سن ۱۸ سال تمام رسیده باشد .و ازدواج باید به طور رسمی در کتاب رکورد خانواده  و استانداری محلی ثبت شده باشد.

به دلیل امنیت بالای  کشور سوئد و هزینه های زندگی مناسب مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج  گزینه بسیار مناسبی برای مها جرت است که موسسه حقوقی ملک پور آماده ارئه مشاوره در این زمینه به هم وطنان عزیز می باشد .

 

 

آیا با ازدواج سوری می توان اقامت وتابعیت کشور سوئد را اخذ کرد ؟

ممکن است بعضی از افراد برای گرفتن اقامت به خصوص در کشورهای اروپاییاز جمله کشور سوئد  از راهکار ازدواج صوری انجام دهند به این معنی که فقط ادواج آنها ثبت شده باشد ولی با هم زندگی مشترکی نداشته باشند .در ازدواج صوریدر کشور سوئد حتی اگر  شخص تابعیت کشورسوئد  را اخذ  کرده باشد می تواند تابعیت را از او پس‌ بگیرد.

 

همانطور که می دانیم  قانون مربوط به تابعیت در کشورهای مختلف متفاوت می باشد و هر کشور قانون خاص مربوط به تابعیت خود را دارد و همچنین  قانون هر کشوری در مورد ازدواج با اتباع بیگانه متفاوت است به عنوان مثال ،جمهوری اسلامی ایران بر طبق بند ۶ ماده ۹۷۶ قانون مدنی زن خارجی به محض عقد و ازدواج با مرد ایرانی تابعیت ایرانی را کسب می کنند .پس طبق این بند از ماده ۹۷۶ اگر مرد ایرانی چه در ایران و چه در هر کشوریزن خارجی ازدواج کنند بعد از عقد رسمی همسرش ایرانی محسوب می شود و می تواند شناسنامه و گذرنامه ایرانی بگیرد .

برعکس این موضوع ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی هیچ تأثیری در اقامت و تابعیت مرد ندارد و فقط می تواند یک امتیاز مثبت برای مرد باشد و مرد باید برای ورود به ایران روادید دریافت کند که به محض درخواست زن فورا انجام میشود .

 

قوانین سوئد برای  اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج

کشور سوئد نیز قوانین مربوط به خود را در مورد اقامت و تابعیت دارد و اگر شخص سوئدی با یک فرد خارجی ازدواج کند باید دارای شرایط خاصی باشد از جمله :

_ منبع درآمد کافی داشته باشد تا بتواند خود و همسرش را از نظر مالی کاملا پشتیبانی کنند .

_خانه استاندارد برای زندگی هر دوی آنها را فراهم کرده باشد .

 

این قانون شامل گروه های زیر نمی شود:

_افرادی که تبعه سوئد و یا کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند.

_کسانی که اقامت دائک کشور سوئد را دارند و بیش از ۴ سال در کشور سوئد مستقر هستند.

_کسانی که پناهنده کشور سوئد هستند.

_شخصی برای فرزندش درخواست کند.

 

مدارک قبل از مصاحبه سفارت :

از جمله مدارکی که قبل از مصاحبه  برای اخذ ویزای ازدواج سوئد گرفته می شود می توان از موارد زیر نام برد .

_ سندی مبنی بر تاهل ویا تجرد که مورد تایید کشورش باشد.

_ مدارک و شواهد فسخ  ازدواج برای کسانی که قبل از ازدواج کردند و نسخه گواهی شده از حکم طلاق نهایی .

_گواهی فوت از همسر مرحوم خود .

 

معمولا بعد از تحویل مدارک برای مصاحبه حضوری دعوت می شود که حداکثر پنج ماه زمان میبرد هدف اصلی این مصاحبه این است که ازدواج آنها یک پیوند قطعی و واقعی است و به هم علاقه مند هستند و صرفاً ازدواج مصلحتی  برای اخذ ویزا نیست .

مدارکی  نیز برای اثبات این مسئله باید به همراه داشته باشند فیلم و عکس ازدواج، عکس های خانوادگی، چت های خصوصی طی چند ماه اخیر و …

بعد از مصاحبه حضوری و اثبات روابط عمیق عاطفی ما بین زوج و پذیرفته شدن ازدواج آنها. ویزای دو ساله برای اقامت کشور سوئد به وی تعلق میگیرد .

 

شخصی که موفق به اخذ ویزا شده می تواند در سوئد کار کند و همچنین به دلیل آنکه کشور سوئد از جمله کشورهای عضو شنگن است می تواند به راحتی در کشور های عضو شنگن  تردد داشته باشد .

بعد از گذشت دوره دو ساله این ویزا قابل تبدیل به اقامت دائم کشور سوئد است که البته این تبدیل هم دارای شرایط خاص خود است.

اقامت دائم پس از ازدواج در کشور سوئد :

شخصی که خواهان دریافت اقامت دائم کشور سوئد است  باید ثابت کند که در این دو سال با همسرش رابطه عاطفی مشترک داشته و همچنین اداره مهاجرت سوئد باید موارد دیگری را نیز بررسی کند.

– صورت حساب های بانکی

– پلیس و ادارات امنیتی

– رفتار شهروندی در مدت زمانی که در کشور سوئد زندگی کرده است و میزان انطباق پذیری این کشور

 

فرد بعد از موفق شدن به دریافت ویزای اقامت دائم می تواند بعد از یک سال برای گرفتن گذرنامه سوئدی اقدام کنند که با دریافت گذرنامه سوئدی از تمامی حق و حقوق شهروندان این کشور می تواند برخوردار باشد و تمام عمر در آنجا زندگی کند .

ازدواج همجنسگرایان و ازدواج فامیلی:

در قانون کشور سوئد ،ازدواج یک مرد با مرد دیگر و یا یک زن  با زن دیگر (همجنسگرایان) آزاد می باشد اما تعدد زوجین منع قانونی دارد به عنوان مثال یک مرد نمی تواند با  دو یا چند  زن ازدواج کند و یا برعکس همچنین ازدواج با خواهر و برادر در این کشور غیرقانونی می باشد .

 

اطلاعاتی مختصر درباره کشور سوئد

کشور زیبای سوئد در مرکز شبه جزیره اسکاندیناوی قرار دارد و همچنین بزرگترین کشورهای اسکاندیناوی و بزرگترین کشور در اتحادیه اروپا می باشد .

این کشور از غرب با نروژ، شرق با فنلاند و از جنوب غربی با دانمارک همجوار است . شمال سوئد جنگل های انبوه پوشانده است و بسیار سردسیراست .در این منطقه ۶ ماه روز و۶ ماه شب است . و حدود ۶۵ درصد از مساحت کشور را در بر گرفته است و برای زندگی مناسب نیست ومعمولا خالی از سکنه  است.

جنوب این کشور از آب و هوای معتدل ای برخوردار است و چهار فصل از سال در آن مشهود است البته تابستان های آن با کشوری مثل ایران قابل مقایسه نیست به دلیل آب و هوای معتدل اغلب در جنوب این کشور کشاورزی می شود .

راس حکومت در سوئد پادشاه می باشد ولی  پادشاه و سلطنت  کاملا  تشریفاتی است و این کشور به صورت پارلمانی اداره می شود .

جمعیت کشور سوئد ۹.۹ میلیون نفر است که حدود ۲ میلیون نفر زیر ۱۸ سال هستند. ۸۵ درصد از مردم کشور سوئد  در مناطق شهری زندگی می کنند .زبان رسمی این کشور سوئدی است ولی  ۹۰ درصد از جمعیت انگلیسی صحبت می کنند .

سوئد از سال ۱۹۹۵ در اتحادیه اروپا عضو شد و داشتن اقامت در این کشور باعث می شود شخص از مزایای شهروندی کشورهای عضو برخوردار شود . همچنین این کشور جزء کشورهای عضو شنگن است و با اخذ اقامت در این کشور میتوانید بدون ویزا در کشورهای عضو سفر کنید.

 

هزینه زندگی درکشور سوئد

هزینه زندگی در کشور سوئد برای هر نفر تقریبا  ۱۰ تا ۱۲ دلار می باشد و هزینه های زندگی یک خانواده سه یا چهار نفره حدود ۶۰۰تا ۱۷۰۰ دلار است .که این هزینه ها برای زندگی در یک کشور اروپایی  و امن بسیار مناسب می باشد.

 

در مجموع میتوان گفت کشور سوئد به دلیل امنیت بالای اجتماعی و هزینه های زندگی مناسب می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت باشد.یکی از مزایای کشور سوئد این است که عضو شنگن میباشد و شما به راحتی میتوانید در کشورهای عضو شنگن تردد کنید. شاید دغدغه بسیاری از مردم برای مهاجرت به کشور سوئد افکاری مبنی بر آب و هوای قطبی و بسیار سرد این کشور و همچنین ۶ ماه شب بودن در سال باشد که با مختصر مروری که بر آب وهوا و… داشتیم متوجه شدیم که جنوب این کشوربرای زندگی مناسب است.

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوانین ازدواج در سوئد و اخذ اقامت و تابعیت در سایر کشورها با مشاوران و وکلای موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران بصورت رایگان تماس بگیرید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید .

Rating: 5
52 پاسخ
 1. محسن گفته:

  سلام وقت بخیر و خسته نباشید
  خانم سابق من منتظره جواب مصاحبه پناهندگی در سوئد هست ، وکیلش گفته کیس قوی داشتی و قبولی میگیری حتما ..
  اگر من برم سوئد و در خواست پناهندگی بدم و بعد جواب قبولی همسر سابقم بیاد و باهم ازدواج کنیم .. آیا میشه پناهندگیم ادامه ندم و از طریق ازدواج اقامت بگیرم ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد چرا که پناهندگی را بیراهه و آسیب پذیر می داند. شما با پناهندگی تنها پل های پشت سر خود را خراب نموده و با آینده خود و خانواده تان بازی می کنید. همچنین با برخورد مناسبی از سوی شهروندان آن کشور مواجه نخواهید بود و امکان بازگشت به وطنتان را نیز نخواهید داشت. راه های مناسبتر و قانونی برای مهاجرت وجود دارد. پیشنهاد می کنیم ویدئو زیر را تهیه کنید تا در مورد مهاجرت اطلاعات جامع بدست آورید.
   https://malekpour.ir/product/ویدئو-راهنمای-گام-به-گام-انتخاب-مسیر

   پاسخ
 2. سمیرا گفته:

  با سلام من نامزدم سوئد هستن منظور از اینکه دوستان میگن منفی خوردن ب دلیل خانه چیه یعنی باید حتما اونجا خانه خریده باشن یا همون اجاره کافیه و عقد در ایران بهتر است یا ترکیه باتشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   دوست عزیز یکی از شرایط اعطای اقامت از طریق ازدواج در سوئد این هستش که بتونید ثابت کنید یکی از شما و ترجیحاً شهروند سوئدی زندگی مستقل از والدین رو داره و همچنین توانایی اداره کردن یک زندگی رو داره. عقد در سوئد برای شما بهتر از ایران و ترکیه هستش ولی در غیر این صورت ایران یا ترکیه تفاوت چندانی در نظر افسر مهاجرت نداره و برای اونا اثبات علاقه بین شما و داشتن شرایط لازم مهمه تا محل ازدواج.

   پاسخ
 3. زهرا گفته:

  سلام آقای ملک پور بیخشید من همسرم تو سوید اقامت داره و ب اداره مهاجرت رفته و منو درخاست داده یعنی اسکن پاسپورت و نکاح خط و ترجمه نکاح خط و تذکره و ترجمه اش و کیس رو هم فرستاده ولی هیچ هزینه ای پرداخت نکرد
  چون به همسرم گفتن باید صبر کنی پرونده ات تازه رفته برای برسی
  بعدا برات شماره حساب میفرستیم تا هزینه شو پرداخت کنی
  خاستم بدونم روند این کار رو ک همسرم رفته درسته ؟ البته بگم کار دائم و خونه درست حسابی ندارن اونجا
  این دو مورد اصلی خانه و کار دائم ک نیست مشکل ایجاد میکنه یا باعث میشه ک وقت مصاحبه از ۵ماه هم بیشتر بشه
  همسرم اداره مهاجرت گفته فعلا نمیتونه خونه درست و حسابی و کار دائم داشته باشه

  Rating: 4
  پاسخ
 4. جاوید گفته:

  ضمن سلام و عرض خسته نباشید خدمت آقای دکتر ملک پور
  من با خانمی که مقیم و شهروند دانمارک هست در ترکیه ازدواج کردیم
  و بعداز مدت 1 سال از دانمارک با در خواست توریستی بنده موافقت نشد
  و همسر بنده در کشور سوئد هم خانه دارن
  والان میخواهیم از کشور سوئد اقدام بکنیم اما هم نمیدنیم که باید از کجا بگیریم و هم اینکه همسر بنده چه مدت با اسمش رو ببرد کشور سوئد ؟
  ممنون میشم که من رو راهنمایی بفرمائید

  Rating: 5
  پاسخ
 5. رضا گفته:

  با سلام و وقت بخیر من یکساله با خانومی که تابعیت سوئد داره اشنا شدم و ارتباط ما فوق العاده عاطفی و وابستست طوری که دو بار هر بار به مدت یک هفته تو ترکیه همدیگرو دیدیم و العان تصمیم به ازدواج گرفتیم ایشون سی ساله که تابعیت سوئد رو‌دارن العان ایشون باید از کجا شروع کنه و چکار بکنه در ضمن ایشون ده ساله که جدا شده و ازدواج با من ازدواج دومشون هست العاان باید در ترکیه ازدواج کنیم و ایشون مدارک ازدواج بین المللی کنیم و ایشون مدارک رو ببره سوئد یا باید به اداره مهاجرت درخواست بده که با ی تبعه خارجی میخاد ازدواج کنه

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. دو راه خواهید داشت. یا اینکه با مراجعه به سفارت کشور سوئد و ارائه مدارک لازم درخواست ویزای سوئد نمایید و یا اینکه نامزدتان با مراجعه به اداره مهاجرت سوئد برای شما اقدام به درخواست دعوتنامه (یا همان ویزای نامزدی) نماید تا بتوانید به کشور سوئد رفته اقدام به ازدواج نمایید. محل ازدواج اختیاری بوده و تاثیر زیادی در تصمیم گیری افسر مهاجرت نخواهد داشت.

   پاسخ
 6. محمد گفته:

  سلام خسته نباشید دختر خالم تبعه ی سوئد هستش 15سالش و حدود سه سال هست که با خانوادش اومدن ایران و اقامت ایران گرفتن ایا میتونم با دخترخالم ازدواج کنم و به سوئد مهاجرت کنم؟

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. ازدواج با شهروند دارای پاسپورت سوئد در صورت داشتن شرایط مورد نیاز برای شما اقامت موقت و بعدها دائم در پی خواهد داشت که یکی از این شرایط داشتن ۱۸ سال تمام برای زوجین می باشد. پیشنهاد می شود پس از مطالعه مجدد و دقیق مقاله در صورت نیاز جهت مشاوره رایگان و بررسی شرایطتان با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 7. سجاد گفته:

  سلام من 28 سالمه رشتم کامپوتر برنامه نویسیهستش میخواستم بدونم کار برای من اونجا پیدا میشه یا نه خودم برم اونجا و اقامت داءم بگیرم

  پاسخ
  • negar valiyari گفته:

   سلام دوست گرامی برای ویزای کار می توانید برای بسیاری از کشورها اقدام نمایید مانند آلمان ، اتریش ، کانادا و . . . که برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 8. شریفه گفته:

  سلام جناب دکتر می بخشید من تقریبا ۷ماه میشه اومدم سوئد از طریق ازدواج .ولی بعد از مدتی از زندگی با همسرم متوجه شدم ایشون اعتیاد دارن و حاضر به ترک هم نیستن. در شرایط ازدواج ما قید شده در صورت اعتیاد حق طلاق با بنده ست میخواستم بدونم الان که اقامت من هنوز دائم نشده اگر درخواست طلاق بدهم آیا اقامتم لغو میشه؟

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد کیس شما هست. آیا شاغل هستید؟ توصیه می کنم با کارشناسان ما مشورت کنید. می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگاه بهره مند گردید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 9. حسنی گفته:

  سلام . خسته نباشید
  من دوماهه با شوهرم که تبعه ی سوئد است ازدواج کردم . همان موقع همسرم درخاست اقامت برای من داد . ولی ثبت احوال سوئد عقدنامه ی مارو که از کنسولگری افغانستان در مشهد گرفته بودیم و تایید وزارت خارجه ی ایران هم شد رو رد کرد و گفت بدلیل اوضاع ناامن افغانستان هیچ سندی از اونجا قابل قبول نیست
  حالا ما باید چکار کنیم؟
  ممنوت اگه راهنمایی کنین

  پاسخ
 10. kamelia گفته:

  سلام خسته نباشید من رشته مترجمی زبان فرانسه در ایران میخوانم میخوستم بدونم در سوئد برای من شغلی پیدا میشه ممنون میشم پاسخ بدین

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام. بزرگوار به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش به دلیل محدودیت نوشتاری در سایت امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد. برای مشاوره دقیق تر و برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست و کامل ارائه نماییم، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 11. عسل گفته:

  سلام من یک سالی هست با آقایی ایرانی که ساکن ومقیم دائم سوئد هستندآشنا شدم ایشون بعد از مدتی به من پیشنهادازدواج دادند….وقرار است کریسمس به ایران بیایندو رسما با خانواده ی من صحبت کنند….اما همه منو میترسونن و میگن نمیشه به این روابط اعتماد کرد وپای قاچاق اعضا و این حرفا درمیونه…..میخواستم بدونم این ترس تا چه حد صحت داره اگه ما رسما عقد کنیم در ایران…..لطفاراهنماییم کنید ممنون

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و عرض ادب پرونده شما نیاز به اخذ وکیل متخصص در این امر داشته بنابراین باید شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره با دفتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 12. الهام اسماعیل زاده گفته:

  با سلام و خسته نباشید من از بچگی اقامت سوید را دارم ولی ایران زندگی میکنم الان می خوام راجع به اقامتم پیگیری کنم اما پرشونومر(شماره ملی) خود را فراموش کرده ام می خواستم بدونم چطوری می تونم پیگیری کنم راجع به اقامتم یعنی در این صورت چه راهی داره من آخرین بار هشت سال پیش به سوید رفتم ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 13. نرگسی گفته:

  با سلام و خسته نباشید. من همسرم سوئد زندگی میکنه و من سال نودپنج درخاست اقامت دادم اما متاسفانه درخاستم رد شد. و دوباره تشکیل پرونده دادیم. من همسرم نزدیک هفت سال هست ک مقیم سوئده و اقامت دائم داره. کارو مسکن هم داره. میخاستم بدونم اینبار پرونده من چقد زمان میبره تا جواب بگیرم. باتوجه به اینکه پرونده اولم بعد سیزده ماه منفی شد.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 14. Nafisse گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشيد من دختري ١٩سالم و يك سال ميشه ك با همسرم ازدواج كرديم .همسرم در سوئد پرستاري ميخونه و هم كار پرستاري ميكنه،حقوقش مثله بقيه كارمنداي دولتي سوئده ساعتي ١١١كرون.ميخاستم بدونم اين حقوق و درامد براي درخواست من و ويزا و إقامتم مناسبه يا بايد بيشتر باشه؟مورد ديگري ك ميخوام بدونم اينه شما جز شرايط نوشته بودين ك كساني ك أقامت دائم دارن و ٤ساله ك در سوئد زندگي ميكنن نيازي نيست حتما خانه بزرگ و مناسب و حقوق بالا داشته باشد همسر من ٤ساله ك اونجا زندگي ميكنه اين چطور ميشه راهنمايي كنيد با تشكر.

  پاسخ
 15. اشكان گفته:

  سلام خوبيد وقتتون بخير ممنون از راهنمايي هاي خوبتان
  من با خانم كه شهروند سوئد است و اونجا بدنيا اومده ازدواج كردم
  و ٢ ماه پيش در سوئد ازدواج ما ثبت شد و خانم درخواست اقامت براي من كرد ولي متاسفانه بعد از يك ماه جواب رد اومد و رفتم سفارت گفتند كه خانمت درامد و مسكن ندارد خانم بنده دانشجو است . با اين حال كه خيلي سال است كه در اونجا زندگي ميكند.
  پيشنهاد شما براي اينكه بتونم كارهامو در پروسه اقامت موقت گرفتن انجام بدهم چيست؟ ممنون ميشم بنده را راهنمايي كنيد

  پاسخ
  • مریم گفته:

   سلام اقای اشکان من یه سوال از حضورتون دارم شما فرمودین که یک ما بعد از اقدام جواب منفی دریافت کردین…
   من هم تقریبا همچین شرایطی دارم… فقط میخواستم مطمئن شم یعنی این درسته که تنها (یک ماه) بعد از اقدام کردن جواب منفی رو دریافت کردین؟!!
   چون من شنیدم که پروسه ازدواج تقریبا 18 ماه طول میکشه… این یک ماه برای من مهمه.. ممنون میشم جواب بدین
   با تشکر

   پاسخ
   • m.s گفته:

    با سلام و عرض ادب و احترام
    احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

    پاسخ
 16. Bahram گفته:

  با سلام
  من ۲۹ سال سن دارم و با دختر عمم که شهروند سوئد هست ۶ ماهی هست ک ازدواج کردم و داریم مدارک مورد نیاز برای مهاجرت رو اماده میکنیم اما با مشکل برخوردیم خانومم دانشجو هست و تمکین مالی و خانه برای زندگی ک شرط هست رو نداریم باید چیکار کنیم ممنون میشم که راهنماییمون کنید.

  پاسخ
 17. Delaram گفته:

  با عرض سلام
  خانم ۲۰ ساله هستم مقیم کشور سوئد اگر بخواهم با فردی که مقیم المان هست ازدواج کنم چه شرایطی باید داشته باشیم؟
  تشکر

  پاسخ
 18. moslem گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  من لیسانس برق دارم و ۲۵ سالمه سربازی هم رفتم
  با دختری سوئدی اشنا شدم و قصد دارم که با ایشون ازدواج کنم رابطمون خیلی خوبه و تصمیم جدیه.
  زیاد پرس و جو کردم و جوابای زیادی شنیدم از جمله اینکه بریم ترکیه و اونجا ازدواج کنیم. لازم به ذکر است که من میخوام اقامت سوئد رو هم بگیرم . ممنون میشم اگه راهنماییم کنید و اینکه اطلاعاتی در مورد هزینه های احتمالی به من بدین.
  خیلی ممنون

  پاسخ
 19. امیرحسین گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  از اطلاعت خوبی که در اختیار گداشتید بسیار ممنونم
  من ۲۴ سال سن دارم و دارای مدرک دانشگاهی لیسانس مکانیک هستم
  نزدیک یه ۱۵۰۰ ساعت مدرک فنی و حرفه ای دارم و حدود ۵ سال هست که مشعول به کارم البته بیمه ندارم .
  از مدت اشتعالم حدود دو سال در عراق کار کردم و در کار خودم حرفه ای هستم .
  موضوع کاری من تاسیسات مکانیکی کارخانه و پایپینگ نفتی و پالایشگاهی میباشد.
  اگر امکانش باشه لطفا راهنمایی کنید میتونم اقامت سوئد را بگیرم یا نه
  ممنون میشم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای کار در این کشور به پیشنهاد کاری نیاز است و بهتر است که در این کشور حضور داشته باشید. در صورت داشتن پیشنهاد کاری می توانید برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایید. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 20. نرگس گفته:

  سلام، خانمی ۳۸ساله هستم، لیسانس اموزش زبان انگلیسی، ۱۰ساله بصورت غیررسمی در مدرسه متوسطه دوره اول مشغول تدریس هستم، دو فرزند دختر ۱۷ و ۴ ساله دارم، همسرم ۴۹ساله، دیپلم برق صنعتی دارند، سرمایه زیادی نداریم، خیلی تلاش کنیم تا ۲۰۰میلیون، لطفا راهنمایی کنید برای اقامت به یکی از کشورهای اروپایی، بهترین روش چی هست؟ هرجا سوال پرسیدم هرکسی یه جوابی داد واقعا نمیدونم چه راهی رو انتخاب کنم، چون شدیدا دلمون میخواد از ایران بریم، حتی به فکر پناهندگی بودیم دیگه داشت قطعی میسد ولی خییلی ترسیدم منتفی شد. منتظر نظر شما بزرگوار هستم.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. با توجه به شرایط شما امکان اقدام برای تحصیل فرزندانتان و همینطور ویزاهای کاری برای شما وجود دارد. نیاز است که سطح زبان خود را در این امر افزایش دهید، اقدام برای یادگیری زبان در کشورهایی نظیر مجارستان، اتریش و … نیز می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. برای اخذ اطلاعات در ارتباط با شرایط متناسب با رزومه خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 21. mie editor2 گفته:

  با سلام و احترام. پرونده خود را باید از طریق سفارت پیگیری نمایید. برای تحصیل داروسازی در سوئد باید رزومه شما مورد ارزیابی قرار گیرد. تحصیل داروسازی در این کشور شرایط خاص خود را داراست و آزمون ورودی دارد. برای اخذ اطلاعات دقیق تر پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 22. mie editor2 گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر ملک پور.ممنون بابت اطلاعات مفید و ارزشمندى که در اختیار ما قرار مى دین,من ازواج کردم و شوهرم شهروند سوئد هست،درخواست اقامت من بعد از ١٠ ماه منفى خورد و ما دوباره اعتراض زدیم مى خواستم بونم راهى هست که پرونده زودتر جلو بره؟در ضمن مى خواستم مى خواستم یونم سوئد براى رشته داروسازى دانشگاه هایى داره که شرایطش مثل مجارستان باشه که با پرداخت شهریه و داشتن آیلس بتونم راحت پذیرش بگیرم؟ممنون میشىم راهنماییم کنید

  پاسخ
 23. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما، بنده در سال ٢٠١۵ اقامت ازدواجی گرفتم در کشور سوئد که این اقامت موقت در تاریخ اول ژوئن سال ٢٠١٧ تمام شد و درخواست اقامت دائم دادم، متاسفانه به دلیل بیماری پدرم مجبور شدم قبل از تصمیم اداره ی مهاجرت برای اقامت دائم به ایران سفر کنم، حالا با توجه به تمام شدن تاریخ کارت اقامت موقت نمیتوانم به سوئد برگردم، آیا راهی وجود داره برای اینکه من یک ورود داشته باشم به سوئد یا خیر؟ اگر راهی هست میشه لطفا راهنماییم کنید؟ خیلی خیلی ممنون میشم اگر جواب سوال بنده رو بدین

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.