شهرهای استرالیا

شهرهای استرالیا جهت زندگی و تحصیل کدام مناسبتر هستند و کدامین شهرهای استرالیا برای کسب درآمد بیشتر بهتر هستند و در کدام شهرهای استرالیا زندگی راحت تری میتوان داشت ، کدام شهرهای استرالیا خوش آب و هواتر و کدام شهرهای استرالیا برای زندگی ارزانتر و یا گران تر هستند ، در این مقاله قصد داریم شهرهای استرالیا را برای زندگی و تحصیل به شما متقاضیان مهاجرت به استرالیا معرفی نماییم و شرایط بهترین شهرهای استرالیا  در سال 2018 و ارزانترین شهرهای استرالیا و گرانترین شهرهای استرالیا برای زندگی را برای شما تشریح نمائیم، متقاضیان مهاجرت به استرالیا که خواستار زندگی در آدلاید استرالیا،بریزبن استرالیا،سیدنی،ملبورن هستند با مطالعه این مقاله میتوانند اطلاعات لازم در باب زندگی در استرالیا ، شرایط زندگی دانشجویی در استرالیا و شرایط سایر شهرهای بندری استرالیا را برای زندگی به دست آورند و سپس اقدام به تصمیم گیری نمایید.

آیا یکی از اهداف شما زندگی در یکی از شهرهای استرالیا است؟ آیا علاقمند به زندگی در شهر بندری استرالیا هستید؟ در این مقاله اطلاعات کاملی در زمینه شهرهای استرالیا و بررسی شرایط شهرهای ارزان استرالیا  و زندگی ارزان در استرالیا و مسائل پیرامون زندگی دانشجویی در استرالیا مطرح می شود. که در این مقاله به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

چگونه می توانم اطلاعات کاملی در مورد زندگی در شهرهای استرالیا بگیرم؟  هزینه ها و کیفیت زندگی دانشجویی در استرالیا چگونه میباشد؟ شرایط زندگی در شهرهای آدلاید، بریزبن، سیدنی، ملبورن، چگونه است؟ آیا هزینه زندگی در ملبورن ارزانتر از سیدنی است؟ آیا سیدنی و ملبورن در منطقه اب و هوایی معتدل یا خشک در استرالیا قرار گرفته اند؟ چگونه می توانم اطلاعات بیشتری در مورد شرایط زندگی در استرالیا و زندگی در شهرهای استرالیا کسب کنم؟  مرکز استرالیا کجاست؟

متقاضیان گرامی جهت مهاجرت به استرالیا و کسب اطلاعات دقیق تر شما میتوانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور که بیشترین تناسب را با نیازها و آرمان های شما دارد تماس گرفته و اطلاعات جامع و تکمیلی تر کسب نمایید. انتخاب شهرهای استرالیا و زندگی دانشجویی در استرالیا و دانستن مواردی همچون شرایط زندگی در استرالیا و هزینه های زندگی در شهرهای همچون سیدنی، ملبورن، بریزبن، آدلاید استرالیا مهم و ضروری هستند. کارشناسان و وکلا متخصص ما برای کمک به شما در انتخاب درست اهداف خودتان، مشاوره تخصصی می دهند.موسسه حقوقی ملک پور با سابقۀ درخشان و قابل توجه به کمک موفقیت شما میاید

زندگی در استرالیا

استاندارد زندگی در استرالیا نسبت به بقیه دنیا نسبتا بالا است. اگر چه در میان شهروندان استرالیا در مورد استانداردهای زندگی هنوز تفاوت هایی وجود دارد.همچنین در استرالیا امکانات متفاوت به مهاجران مختلف باعث حاشیه سازی و منجر به تفاوت بزرگی بین استانداردهای زندگی اروپایی ها و قبایل بومی شده است. همچنین تفاوت های قابل توجهی در سطح زندگی شهروندان استرالیایی و ساکنان روستایی وجود دارد

استرالیا یکی از اقتصادهای پر رونق جهان است. این رشد اقتصادی نیز به شیوه زندگی مردم منعکس شده است. شهرهای مانند ملبورن و سیدنی یک شیوه زندگی متنوع و پر جنب و جوش دارند. بانک جهانی استرالیا را به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان در سال ۱۹۹۵ به رسمیت شناخته است. در سال ۲۰۰۶، تولید ناخالص داخلی ۱ تریلیون دلار بوده است. رشد اقتصادی در حدود ۳/۳ درصد در سال است. بخشی قدرت خرید یا PPP استرالیا یکی از بالاترین ها در جهان است. بر اساس آمار سال ۲۰۰۴، PPP استرالیا یا همان قدرت خرید ۳۰،۷۰۰ دلار. بوده و با افزایش رشد اقتصادی استرالیا، نرخ رشد تورمی و نرخ بهره پایین حفظ شده است.

دولت استرالیا به شدت در زیرساخت های اجتماعی و بهداشتی سرمایه گذاری می کند.استانداردهای سطح بالا در استرالیا نیز به همین دلیل است که باعث شده این کشور هر ساله تعداد زیادی از خارجی ها را جذب کند نرخ عظیم مهاجرت از کشورهای مختلف جهان، استرالیا را تبدیل به یک کشور از فرهنگ های مختلف کرده است. در ابتدا تنها انگلیسیهایی بودند که در کشور مهاجرت کرده بودند اما پس از جنگ جهانی دوم سناریو به طور قابل توجهی تغییر کرد. از سال ۱۹۵۰ مهاجرت از سراسر اروپا صورت گرفت و سپس مهاجرت از کشورهای آسیایی نیز صورت گرفت. اقتصاد رو به رشد، شیوه زندگی آسان و روش های مهاجرت بدون دردسر، دلایل اصلی این امر است.سازمان سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه ادعا می کند که در ۱۵ سال گذشته رشد سطح زندگی در استرالیا فوق العاده بوده است. در عرض چند سال استرالیا از هشت کشور پیشی گرفته است و فقط از ایالات متحده عقب مانده است استانداردهای زندگی یک کشور به طور عمده توسط سه عامل یعنی سلامت، جمعیت و زندگی تعیین می شود. امکانات آموزشی و خدمات بهداشتی یکی از بهترین ها در این کشور است. سازمان بهداشت جهانی همچنین این کشور را برای داشتن میزان خشونت بسیار پایین نسبت به اکثر نقاط جهان تایید می کند.

شهرهای بندری استرالیا

استرالیا عمدتا یک منطقه بیابانی بزرگتر از هر قاره دیگر است. بیشتر مناطق پرجمعیت در ساحل واقع شده اند و این در حالی است که بزرگترین بندرهای استرالیا در این منطقه واقع شده اند. و حمل و نقل دریایی در این مناطق بندری بسیار محبوب است. در زیر بزرگترین بندرهای استرالیا اشاره شده است:

بندر بریزبن

در حال حاضر این بندر سومین و شلوغ ترین بندر در استرالیا و سریعترین پورت کانتینر است. این منطقه در سواحل شرقی ایالت کوئینزلند واقع در حومه شهر بریزبن با ۲٫۳ میلیون نفر جمعیت واقع شده است و هر سال، بندر بریزبن بیش از ۲۶۰۰ کشتی حمل و نقل و حمل بیش از ۲۸ میلیون تن از محموله را انجام میدهد. یک مشکل بزرگ و گران قیمت در بندر بریزبن وجود لجن در فاضلاب بندر و غیره است که مانع حمل و نقل می شود. حذف آن میلیون ها دلار در سال هزینه دارد.در بندر ترمینالی برای پذیرش کالاهای مایع وجود دارد. نفت خام اصلی از واردات خوب است. کالاهای دیگر عبارتند از کودهای شیمیایی، وسایل نقلیه موتوری، کلینکر (سیمان) و گچ، کاغذ و محصولات کاغذی، و همچنین ماشین آلات ساختمانی. محصولات صادراتی شامل ذغال سنگ، روغن های تصفیه شده، دانه ها، تراشه های چوب، شن و ماسه معدنی، ضایعات، محصولات گوشتی و پنبه میباشد.

 بندر پورت

در کشور استرالیا تجارت یک امر بسیار مهم است،بنابراین وجود یک بخش توسعه یافته و قوی دریایی برای رشد اقتصاد داخلی ضروری است و حمایت از رشد اقتصاد محلی و ملی وجود بندرها و استخدام بسیاری از مردم است. این بندر در حال حاضر مانند بریزبن به واردات کالینکر (سیمان)، زغال سنگ، گچ، کک، سنگ آهن، سرباره، کود و اسید سولفوریک کار می کند. ارزش کل تجارت بندر ۳۵٫۷۶ میلیون تن، که بیش از ۲۶ میلیارد یورو بود. نام شهر و بندر از نام خانوادگی کاپیتان چارلز آمده که در سال ۱۸۲۹ در اینجا آمده است.

بندر ملبورن

تقریبا ۱۸۰ سال تاریخ دارد، زمانی که جان پاستوکو فاکنر در سال ۱۸۳۵ وارد کشتی شد. از آن زمان بندر و شهر ملبورن یک تاریخ مشترک را به اشتراک گذاشته اند. از ۱ جولای ۲۰۰۳ بندر ملبورن توسط شرکت بندر ملبورن اداره می شود. در سال های ۲۰۰۶-۲۰۰۷، اولین بندر استرالیا برای رسیدگی به دو میلیون TEU در سال شد. امروزه، تقریبا ۲٫۶ میلیون TEU و حدود ۳۰۰۰ کشتی در سال به دست می آید.

۱۰ شهر برتر استرالیا برای دانشجویان

استرالیا شگفت انگیز و زیباست و از شهرهای بزرگ و کوچک جهان به انجا مهاجرت می کنند، اما کدامیک از این شهرها  برای زندگی دانشجویی در استرالیا مناسب است؟ سترالیا دارای بیش از ۴۰ دانشگاه و بیش از ۱۰۰ آموزشکده عالی  است. اما کدام شهر واقعا برای زندگی دانشجویی در استرالیا بهتر است؟ ۵ عامل کلیدی برای یک زندگی دانشجویی در استرالیا وجود دارد: هزینه زندگی، زندگی فرهنگی، زندگی شبانه، آب و هوا و تراکم دانشگاه

بوتورست

ارزانترین دانشگاه در ۱۰ سال گذشته است و به طور متوسط ​​۶۵ دلار در هفته ارزان تر از هر شهر دیگر استرالیا میباشد، که به دانشجویان امکان می دهد تا در طول تحصیل صرفه جویی قانونی داشته باشند یا هزینه های بیشتری را در ترتیب زندگی خود صرف کنند. این با درصد نسبتا بالایی از دانش آموزان همراه است، که به دانشجویان اجازه می دهد از احساس قوی و مثبت در این شهر روستایی عجیب و غریب لذت ببرند.

نیوکاسل

یکی از برجسته ترین شهرهای دانشجویی در استرالیا را تشکیل می دهد و طی چند سال گذشته رشد چشمگیری در جمعیت دانشجویی شهر داشته است. این رشد شدید در دانشجویان می تواند به افزایش تفاوت هزینه های زندگی بین نیوکاسل و سیدنی مرتبط باشد، زیرا نیوکاسل محیطی عالی برای دانشجویانی است که به دنبال یک سبک زندگی آرام اما پویا در نزدیکی ساحل هستند با این حال، نیوکاسل متاسفانه در انتخاب دانشجویان دانشگاه های دیگر شهرها مه شاخص ها را ارائه می دهند انتخابی نداشته و در حالی که شاخص فرهنگی نیوکاسل در حال رشد است، اما هنوز هم کمیت و کیفیت نشانه های فرهنگی، موزه ها و آیکون های دیگر شهر کم است و نیوکاسل یک شهر دانشجویی در حال رشد است.

ولونگونگ

همانطور که به انتخاب شهرها توسط دانشجویان و ساکنان محلی اشاره می شود، شهر ولونگونگ با بالاترین درصد دانشجویان  (بیش از ۱۳٪ از کل جمعیت) متناسب است و تمرکز واقعی بر زندگی دانشجویی دارد.چرا که محیط طبیعی و وجود سواحل و مجاورت با آن باعث می شود تا به ویژه دانشجویان بین المللی از زندگی در آن لذت ببرند

ولونگونگ شهر کوچکی است که با حفظ انتخاب آرامش و زندگی  مانع از زندگی شبانه و تفریحات دانشجویان می شود، و فقدان یک حضور واقعی فرهنگی در مقایسه با شهرهای بزرگ ،ولونگونگ را در پایین لیست قرار می دهد. با این حال، اگر شما به دنبال یک سبک زندگی ارام و  دانشگاه ساکت هستید و اهل مطالعه میباشید قطعا ولونگونگ چیزی است که در نظر بگیرید.

گلد کاست

با ساحل طلایی دارای مزیت هایی از جمله یکی از بهترین آب و هوا در استرالیا می باشد و ترکیبی از آب و هوا، سواحل پرجمعیت  و زندگی شبانه پر جنب و جوش ساحل طلایی را در این لیست قرار می دهد. هزینه های زندگی در آن نسبتا پایین و به نفع دانشجویان است حال با وجود ساحل طلایی اما وجود نسبتا کم دانشجویان ساکن این شهر احساس میشود(کمتر از ۳ درصد)

پرت

فرصتی عالی برای زندگی دانشجویی و تحصیلات عالی دانشگاهی در یکی از بهترین شرایط آب و هوایی در شهر پرت است. پرت یکی از شهرهای  استرالیا است و فرصت های شگفت انگیزی برای دانشجویانی که مایل به عبور از Nullarbor هستند، ارائه می دهد. کیفیت بالای تحصیلات طیف وسیعی از گزینه ها را برای دانشجویان در پرت افزایش می دهد با این حال، زندگی در پرت هزینه بسیار بالایی دارد و اما جمعیت دانشجویی دارد. در حالی که زندگی شبانه و فرهنگ در مناطقی مانند Northbridge برای زندگی دانشجویان عالی است.

آدلاید

اگر به دنبال یک شهر با محیطی هستید که همه چیز داشته باشد و بیشتر در آدلاید پارک های پرطرفدار، و سواحل، یک شهر سبز است که دارای محیط طبیعی عالی برای دانشجویانی است که به دنبال گشت های آخر هفته هستند. این محیط طبیعی باور نکردنی، همراه با چهار دانشگاه شناخته شده، اجازه می دهد که آدلاید در دهه گذشته، یک فرهنگ دانشجویی منحصر به فرد را تقویت کند. آدلاید یکی از قلبهای فرهنگی استرالیا است و “شهر کلیساها” نام دیگر آدلاید است خیابان هایی با برجسته های معماری و نماد فرهنگی که باغ های گیاهی آئولاید است. ضعف آدلاید در فقدان آب و هوای سازگار است، با یک نگاه منصفانه کمتر روز آفتابی را در این شهر میبینید، همچنین جمعیت دانشجویی زیادی ندارد و زندگی شبانه آدلاید، در حالی که در ارائه آن متفاوت است، طیف وسیعی از گزینه هایی را که شهرهای بزرگ می تواند ارائه دهد، ارائه نمی دهد.

کانبرا

برای بسیاری سفر سال گذشته به خانه مجلس و Questacon، تجربه دانشجویان کانبرا است. کانبرا شیوه زندگی عالی را برای دانشجویان ارائه می دهد. جمعیت نسبتا بزرگ دانشجویی دارد (بیش از ۶٪ از شهر) که منجر به هجوم خدمات و ارائه خدمات دانشجویی شده است. دانشگاه ملی استرالیا همچنین دارای بالاترین رتبه دانشگاه در استرالیا است ( رتبه ۱۹ در رتبه بندی دانشگاه های جهانی( QS  که فرصتی عالی برای بسیاری از دانشجویان ملی و بین المللی را فراهم می کند.

 

با این حال، کانبرا چند مزاحم دارد. این یکی از تنها شهرهای بزرگ است که در ساحل واقع نشده است و به دلیل جمعیت نسبتا کوچک آن، زندگی شبانه ای ندارد که در برخی از شهرهای دیگر این لیست وجود دارد. با این حال، برای کسانی که دوست دارند وقتی که بیرون می آیند، کانبرا ممکن است شهر عالی برای تحصیلات شما باشد.

سیدنی

همیشه یک شهر جذاب برای دانشجویان است و مناظر نمادین آن برای دانشجویان زیادی از سراسر جهان یک تصویر زیبای بزرگ است. سیدنی دارای سواحل و پارک های پرطرفدار و همراه با تابش آفتاب است. تعدادی از دانشگاه های معتبر بین المللی در سیدنی وجود دارد که اجازه می دهد جمعیت دانشجویی در سیدنی شکوفایی داشته باشند و گروهی بزرگ از خارج از کشور که مشتاق مطالعه در بزرگترین شهر استرالیا هستند. سیدنی همچنین می تواند خود را در فرهنگ پر جنب و جوش و منحصر به فرد خود، به ارمغان بیاورد، برگزاری مجموعه ای از آیکون های فرهنگی مانند اپرای سیدنی، پل بندر و موزه هنر معاصر.

با این حال، سیدنی به راحتی گرانترین شهر این کشور است و قیمت اجاره در چند سال گذشته به شدت افزایش یافته است که یک مشکل بزرگ را برای بسیاری از دانشجویانی است که به دنبال تحصیل در اینجا هستند بوجود آورده است.

بریزبن

به لحاظ شیوه زندگی و فرصت های دانشجویی به طور عجیبی در حال رشد است و یک جذابیت در  شناخت برای وضعیت تحصیل دانشجویان دارد. بریزبن خود را به عنوان شهری معرفی می کند که با زندگی شبانه پر جنب و جوش فراتر از سیدنی در بسیاری جهات در پیش است. بریزبن همچنین دارای آب و هوای باور نکردنی، محیط طبیعی و فرهنگ شهری است که هنوز برای کشف جایی در خارج از ایالت سانشاین تلاش می کند. بریزبن انتخاب خوبی برای دانشجویانی است که به دنبال یک تجربه عالی دانشجویی در آب و هوای شگفت انگیز همراه با انتخاب گسترده ای از زندگی شبانه و فرهنگ هستند.

ملبورن

مسلما نه تنها بهترین شهر استرالیا برای دانشجویان است بلکه یکی از شهرهای پرجمعیت جهان است. ملبورن قلب فرهنگی استرالیا است و دانشجویان هر هفته جشنواره های فرهنگی، موزه ها، رستوران ها و اوغات فراغت خود را پر میکنند.اما هزینه زندگی در مقایسه با شهرهای دیگر نسبتا زیاد است و آب و هوای اروپایی که ملبورن دارد سرد است و برای همه شناخته شده نیست. با این حال، ملبورن تجربه ای عالی برای زندگی دانشجویی است و تا زمانی که بتوانید آب و هوای سرد را کنترل کنید، مطمئنا تحصیلات خود را در آنجا دوست خواهید داشت.

زندگی دانشجویی در استرالیا

برای هر دانشجویی، هزینه زندگی در هنگام انتخاب محل تحصیل عامل اصلی است. تمایز اصلی در هزینه زندگی به عنوان یک نتیجه از قیمت اجاره است که به نوبه خود تاثیر بزرگی در زندگی دانشجویی دارد و تاثیری که می تواند در زندگی دانشجویی داشته باشند.این قیمت ها میتواند از شهری به شهر دیگر متفاوت باشد قطعا نیاز به مشاوره و برنامه ریزی برای زندگی در شهرهای استرالیا دارید.

حیوانات استرالیا

حیوانات استرالیایی یک گروه جذاب است که شامل برخی از موجودات غیر معمول در زمین است قاره استرالیا دارای مسافت های زیادی از زمین های بیابانی و نیمه خشک در داخل آن، جنگل های بارانی در شمال شرقی و دام های مرتعی و کوهستانی در امتداد محیط است تقریبا ۹۰٪ حیوانات بومی استرالیا در هیچ جای دیگری یافت نمی شوند، از جمله کنگورو، کوالا، اکیدا، دینگو، پلاتپیوس، والیبیت و ومبت استرالیا کوچکترین قاره است و گاهی اوقات به عنوان بزرگترین جزیره جهان شناخته می شود. این انزوا نسبی باعث ایجاد یک محیط زیستی شده است گربه ها و دینگ ها تنها پستانداران جفت هستند که به تنهایی به استرالیا می رسند.

با توجه به توضیحاتی که در باب شهرهای استرالیا و شرایط زندگی در استرالیا بیان شد،میتوانید جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات مفید و دقیق در باب شهرهای آدلاید، بریزبن، سیدنی، ملبورن و همچنین وضعیت زندگی در استرالیا و هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا مشاوره گرفته و به شما توصیه میکنیم قبل از پرداخت هزینه های گزاف حتما مشاوره اخذ نمایید .موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی واقع در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران با توجه به وجود کارشناسان و حقوقدانان متخصص می تواند مشاوره ای بسیار مفید برای شما متقاضیان عزیز ارائه دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.