شرایط گرفتن FUND از اتریش

آیا از شرایط گرفتن FUND از اتریش ۲۰۱۸ اطلاعی دارید؟ چه افرادی موفق به اخذ بورسیه تحصیلی(FUND) می شوند و شرایط بورسیه در اتریش را دارند؟ مهاجرت به اتریش از طریق ادامه تحصیل در اتریش چگونه است؟ شرایط ادامه تحصیل در اتریش چیست؟ در مقوله ی شرایط گرفتن FUND از اتریش و شرایط بورسیه در اتریش اولویت با چه افرادی است؟ اخذ FUND یا SCHOLARSHIP چه تاثیراتی بر تحصیل متقاضیان خواهد داشت؟ آیا با توجه به نظام آموزشی رایگان و تحصیل رایگان در کشور اتریش، شرایط گرفتن FUND  از اتریش وجود دارد؟ در چه صورتی با درخواست بورسیه تحصیلی متقاضیان به همراه FUND و شرایط ادامه تحصیل در اتریش موافقت خواهد شد؟ آیا بورسیه تحصیلی مدت زمان خاصی دارد؟ مدت زمان بورس های تحصیلی چقدر می باشد؟ متقاضی پس از اتمام مدت زمان FUND  خود چه شرایطی را خواهد داشت؟ حداکثر مدت زمان دریافتFUND  برای متقاضیان چقدر می باشد؟ در این مقاله تلاش شده است در ارتباط با شرایط گرفتن FUND از اتریش، شرایط بورسیه در اتریش، شرایط ادامه تحصیل در اتریش و …. اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود، امید است برای شما عزیزان مفید واقع شده و با مطالعه ی آن بتوانید به پاسخ سوالات خود دست یابید.

به علت وجود رشته های متنوع و امکانات تحصیلی بسیار، تحصیل در دانشگاه های اروپا بسیار ایده آل بوده و مورد تقاضای بسیاری از افراد در سراسر جهان می باشد. تحصیل در کشور های اروپایی بخصوص کشور اتریش نیز به دلیل هزینه های پایین تحصیلی، امکان اخذ SCHOLARSHIP ، آسان بودن شرایط ادامه تحصیل در اتریش، وجود بسیاری از رشته های تحصیلی، امکانات فراوان و بسیاری از گزینه های دیگر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

همان طور که مشخص است تحصیل در هر کشور شرایط ویژه و خاص خود را دارد، تحصیل در کشور اتریش نیز دارای شروطی است، در اینجا شرایط ادامه تحصیل در اتریش مطرح می گردد.

یکی از پیش شرط های درخواست پذیرش برای دانشگاه های اتریش قبولی در کنکور دانشگاه (کنکور سراسری یا آزاد) در رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر فرد می باشد به این معنی که متقاضی تحصیل در اتریش باید در دانشگاه کشور خود یا کشور مورد تایید دیگر در رشته مورد نظر خود مشغول به تحصیل باشد و اشتغال به تحصیل داشته باشد. برای این منظور اخذ گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه محل تحصیل فرد به همراه ریز نمرات تایید شده ی وی و گواهی عدم منع تحصیلی در دانشگاه خود و همین طور سایر مدارک مورد نیاز، شرایط ادامه تحصیل در اتریش را برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور فراهم می نماید.

بیان این نکته ضرورت دارد که دانشگاه های کشور اتریش نیز مانند کشور آلمان به مدرک زبان آلمانی نیازمند می باشند و به افرادی که مهارت زبان آلمانی ندارند این امکان داده شده تا قبل از ورود به مقطع تحصیلی خود در دانشگاه، برای تحصیل در دوره های زبان برگزار شده در این کشور اقدام کرده و پس از آن وارد دانشگاه شوند. البته تحصیل در اتریش علاوه بر زبان آلمانی به زبان انگلیسی نیز مقدور است اما شرایط گرفتن FUND از اتریش بدون مدرک زبان ممکن نخواهند بود.

video شرایط گرفتن FUND از اتریش
video شرایط گرفتن FUND از اتریش
video شرایط گرفتن FUND از اتریش
video شرایط گرفتن FUND از اتریش
video شرایط گرفتن FUND از اتریش
video شرایط گرفتن FUND از اتریش
video شرایط گرفتن FUND از اتریش

همان طور که بیان شد تحصیل در کشور های اروپایی بسیار مورد توجه است و افراد بسیاری برای تحصیل در کشورهای اروپایی علاقه مند و مشتاق می باشند اما سختی و دشواری هایی نیز به همراه دارد، از مهمترین مسائل و دشواری های آن می توان به مسائل مالی در بحث تحصیل و زندگی اشاره کرد که تصمیم گیری متقاضیان را دچار تردید می کند.

در حال حاضر متقاضیان بسیاری در سراسر جهان به خصوص کشورهای اروپایی خواهان دریافت بورس تحصیلی یا FUND می باشند و همین طور تعداد کثیری از افراد در سراسر جهان از بورس های تحصیلی یا فرصت های مالی (SCHOLARSHIP  ) بهره مند شده و استفاده می کنند. به طور معمول کمک هزینه های تحصیلی، FUND یا بورس های بین المللی به دانشجویان و متقاضیان بین المللی سراسر جهان از جمله استرالیا، آمریکا، آسیا و اروپا تعلق می گیرد. هم اکنون در اروپا چندین موسسه معتبر وجود دارد که در راستای حمایت مالی از دانشجویان خارجی فعالیت دارند که به طور معمول به یک حزب یا یک گروه خاص وابسته اند. به طور کلی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در کشورهای اروپایی نمرات بالا و معدل مناسب در مقطع کارشناسی یا مقطع کارشناسی ارشد، داشتن رزومه ی تحصیلی ایده آل، پایان تحصیلات متقاضی در زمان مشخص شده برای آن مقطع، داشتن مقالات ISI، شرکت در سمینارها و همایش های برگزار شده از سوی موسسات مورد نظر  و دیگر شرایط می باشد، علاوه بر موارد ذکر شده، در مقطع دکتری، اخذ نامه پذیرش از استاد راهنما یا سوپروایزر برای ادامه تحصیل متقاضی در این مقطع الزامی می باشد. در بین کشورهای اروپایی، کشورهایی چون آلمان، اتریش، فرانسه، نروژ و فنلاند علاوه بر اینکه نظام آموزشی رایگان دارند و تحصیل در آن ها به صورت رایگان می باشد، امکان دریافت بورس تحصیلی را نیز به دانشجویان می دهند.

بورسیه تحصیلی (FUND) در اتریش و شرایط بورسیه در اتریش نیز به مشغله ی ذهنی بسیاری از متقاضیان تحصیل، در مقاطع مختلف تحصیلی این کشور تبدیل شده است، با توجه به نظام آموزشی و سیستم تحصیلی رایگان در کشور اتریش باز عده ای از دانشجویان برای تامین هزینه های زندگی و امرار معاش خود خواستار اخذ بورس تحصیلی و SCHOLARSHIP از کشور اتریش می باشند.

987 1 شرایط گرفتن FUND از اتریش

در مجموع شرایط دریافت SCHOLARSHIP در هر کشور یا مقطع نحصیلی متفاوت می باشد، در برخی موارد نوع بورس فقط بورس تحصیلی بوده و با هزینه های تحصیل فرد ارتباط دارد و فقط هزینه های مربوط به تحصیل وی را شامل می شود و در موارد دیگر بورس علاوه بر اینکه هزینه های مربوط به تحصیل متقاضی را پوشش می دهد، هزینه های زندگی وی را نیز شامل می شود که به طور معمول، این امر در مقطع دکتری به وقوع می پیوندد.

در سال ۲۰۰۵ دولت اتریش از طریق شورای ملی، قانونی به عنوان بورس بنیاد اتریش در مجلس تصویب نمود که پس از تصویب آن کمک هزینه های متناسبی جهت تحصیل در کشور اتریش و آموزش در بیشتر شهرهای اتریش اختصاص داده شد. در این بورسیه تحصیلی دانشجویان فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که تمایل دارند در زمینه های پایان نامه ی تحصیلی خود در مقاطع مختلف فعالیت تحقیقاتی داشته باشند می توانند بورسیه تحصیلی درخواست نمایند. موسسات اعطای بورسیه تحصیلی در اتریش شرایط، رزومه و سوابق دانشجو را به صورت دقیق و کامل مورد بررسی قرار می دهند تا تصمیم گیری نمایند که آیا دانشجوی متقاضی بورس تحصیلی، شرایط گرفتن FUND از اتریش را دارد یا خیر و بر اساس تحقیقات صورت گرفته به متقاضی بورسیه های ۳ ماهه، ۴ ماهه تا یکساله اعطا می گردد.

ذکر این نکته بسیار اهمیت دارد که اگر متقاضی بخواهد از ابتدای تحصیل و پیش از شروع ترم دانشگاه، بورسیه تحصیلی اتریش را دریافت نماید، امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای چند ماه از سوی دولت برای متقاضی وجود دارد که پس از پایان مدت زمان آن دانشجو باید باقی دوران تحصیل و زندگی خود در کشور اتریش را با هزینه ی خود سپری نماید و از جیب هزینه کند یا در صورت عدم داشتن شرایط لازم یا هزینه های تحصیل و زندگی، به کشور خود بازگردد.

به صورت کلی متقاضیان می توانند برای اخذ کمک هزینه تحصیلی چند درخواست همزمان دهند و هیچ محدودیتی برای آن وجود نخواهد داشت اما این درخواست فقط از سوی متقاضیان واجد شرایط مورد قبول واقع می شود و درخواست آن ها با توجه به مدرک تحصیلیشان رتبه بندی می گردد.

شرایط گرفتن FUND از اتریش در هر دانشگاه، مقطع یا رشته ی تحصیلی متفاوت می باشد و برای درخواست FUND باید شرایط به طور کامل مورد بررسی قرار گیرند. اخذ بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در کشور اتریش نسبت به مقطع کارشناسی راحت تر بوده و بیشتر مورد قبول واقع می شود.  دانش آموزان کشور های در حال توسعه که دارای مشکلات مالی هستند می توانند برای دریافت بورسیه مدارس شبانه روزی کشور اتریش درخواست دهند.

مبلغ بورسیه تحصیلی و FUND در کشور اتریش بسته به دانشگاه متقاضی متفاوت بوده و هر بورس تحصیلی در هر دانشگاه تا مقدار خاصی می تواند در هزینه ها به متقاضی کمک کند در نتیجه دانشجو می تواند با دریافت بورسیه تحصیلی به صورت کامل یا بخشی از شهریه دانشگاه را تامین نماید.

دانشجویان می توانند علاوه بر اخذ FUND ، در حین تحصیل به کار پاه وقت نیز بپردازند و بخشی از هزینه های خود را از این راه پوشش دهند. کار پاره وقت حین تحصیل گزینه ی مناسب دیگری برای متقاضیان، برای تامین بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی آن ها می باشد.

اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری برای همه دانشجویان این مقطع دارای اهمیت بوده و مطرح می باشد که به طور کلی در اکثر کشورها نحوه ی اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری به نحو زیر می باشد:

متقاضی در ابتدا باید برای تحصیل در این مقطع یک استاد راهنما یا سوپروایزر جست و جو نموده و پیدا کند. متقاضی برای پیدا کردن سوپروایزر ابتدا باید پروپوزال دکترای خود را تهیه و آماده نمایند و به همراه رزومه ی شخصی خود برای اساتید مورد نظر که در زمینه ی مرتبط مشغول به کار می باشند، ارسال نماید و از وی پذیرش بگیرد. متقاضی پس از تائید پروپوزال و دریافت موافقت از استاد راهنما می تواند با استاد مورد نظر مکاتبه نموده و از جزئیات چگونگی بودجه ی تحصیلی خود جهت اعطای بورس تحصیلی و FUND و میزان دقیق حمایت مالی استاد از وی اطلاع کامل یافته و اطمینان پیدا کند و پس از آن برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام نماید. در این مرحله ممکن است متقاضی با جواب مثبت یا منفی استاد جهت اعطای FUND  رو به رو شود و همین طور این امکان وجود دارد که استاد راهنما پروژه ی دیگری را برای فرد مد نظر گرفته باشد. طی این شرایط استاد راهنما به دانشجویان پیشنهاد می نماید که با پذیرفتن این موضوع بتوانند با کار بر روی پروژه های پیشنهادی وی، بورس و کمک هزینه تحصیلی یا SCHOLARSHIP  دریافت نماید.

همان طور که بیان شد مقوله ی تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی بسیار مورد توجه قرار گرفته است و دانشجویان بسیاری خواهان ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی می باشند که می توان کشور اتریش را به عنوان یکی از این کشور های اروپایی در نظر گرفت که توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرده است. برای دانشجویان متقاضی تحصیل در کشور اتریش، شرایط ادامه تحصیل در اتریش بسیار اهمیت دارد که با اطلاع از شرایط ادامه تحصیل در اتریش می توانند راحت تر تصمیم گیری و اقدام نمایند. علاوه بر شرایط ادامه تحصیل در اتریش، شرایط گرفتن FUND از اتریش یا شرایط بورسیه در اتریش نیز اهمیت ویژه ای دارد. بسیاری از دانشجویان از پس هزینه های تحصیل و زندگی خود بر نمی آیند و ناچارند برای ادامه تحصیل در یک کشور در ارتباط با اعطای بورس از طرف دولت آن کشور و شرایط دریافت بورسیه تحصیلی اطلاعات جامعی دریافت نمایند و پس از آن برای تحصیل اقدام نمایند. به طور کلی در این مقاله تلاش شد در ارتباط با مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در اتریش و شرایط ادامه تحصیل در اتریش، شرایط گرفتن FUND  از اتریش، شرایط بورسیه در اتریش،SCHOLARSHIP  و بسیاری از موارد و نکات مربوط به هریک اطلاعاتی در اختیار شما قرار گیرد. شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه های مختلف حقوقی یا کسب اطلاعات در مورد شرایط ادامه تحصیل در اتریش یا شرایط گرفتنFUND  از اتریش با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 پاسخ
 1. فاطمه گفته:

  سلام
  من دانشجوي سال آخر ارشد مهندسي شيمي گرايش محيط زيست هستم
  اين امكان هست كه بتونم براي مقطع دكتري از دانشگاه فني وين يا دانشگاه هاي ديگر اتريش Fund بگيرم ؟

  پاسخ
  • E GH گفته:

   سلام شرایط شماباید بصورت کاملتری بررسی گردد لطفا یا باما تماس حاصل نمایید یا فرم رایگان واتس اپ را پرکنید تامشاوران ما با شماتماس بگیرند.

   پاسخ
 2. مهسا گفته:

  سلام و خسته نباشید
  ممنون بابات اطلاعات خوبتون
  می خواستم بدونم دکتری رشته ای مانند مدیریت ( هر گرایشی ) توی اتریش تا چه اندازه شامل فاند و اسکالرشیب میشه؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. سارا گفته:

  سلام ممنون از اطلاعات جامعتون
  میخاستم بدونم رزومه ای که از دانشجو میخوان برای پذیرش و بورس چیه مثلا من که رشته ام گرافیکه چیا باید تو رزومه ام باشه
  البته من برای هلند سوال میکنم
  و اینکه اگر استاد راهنما پیدا نکنیم چی میشه
  ممنون

  پاسخ